Geld & Recht alle pijlers

Bijstand?

06-05-2014 16:24 644 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi allemaal,



Mijn partner en ik gaan uit Elkaar waar door ik genoodzaakt Ben om opzoek te gaan naar een andere woning samen met ons 10 maand oude zoontje.



Ik kan dus een woning krijgen, maar nu zit ik met een vraag. Ik weet dat je dan een Alleen staande uitkering/bijstand Kung aanvragen voor max 5 jaar, waar door je dus niet hoeft te solliciteren. Maar MOET je dan perse een opleiding volgen? Zo ja is dat ook van toepassing als je al gewoon een diploma hebt?



Hopelijk kan iemand mij opheldering hierover geven. En het is niet dat ik te lui Ben om te werken, ik vraag me dit Alleen af.



Alvast bedankt
Alle reacties Link kopieren
nina1966, 63 seconden geleden



Beseffen jullie wel dat iemand met een simpel baantje met 32 uur meer kost dan dat zo een iemand thuis zit met kind? Niet dat ik zelf verdienen niet beter vind maar kom niet met het "kost centen" argument want echt, opvang en aanvullende toeslagen zijn duurder.





Leg dat eens uit Nina?

Ik werk ook 32 uur en ik ben toch bijna zeker dat ik de staat niks kost hoor.
Huts!
quote:miedo schreef op 06 mei 2014 @ 19:44:

[...]





Nee, maar er zijn ook alleenstaande moeders die niet fulltime kunnen werken en genoeg tijd en aandacht hebben voor een jong kind.En dat is ook helemaal niet vreemd ook.En ik vind opvoeding vele malen belangrijke dan werk in dit geval.Dat kan. Ik vind alleen wat anders. En dan heb ik het helemaal niet over een carriere van 80 uur in de week. Maar ik wil wel in staat zijn mijn eigen broek op te kunnen houden en ik wil ook geen pensioengat en gat op mijn CV.
quote:miedo schreef op 06 mei 2014 @ 19:44:

[...]





Nee, maar er zijn ook alleenstaande moeders die niet fulltime kunnen werken en genoeg tijd en aandacht hebben voor een jong kind.En dat is ook helemaal niet vreemd ook.En ik vind opvoeding vele malen belangrijke dan werk in dit geval.



Opvoeding is ook belangrijk en er staat nergens dat ze fulltime aan de slag moet. Evt met allimentatie van vader zou een redelijke parttime baan ook nog kunnen. Dan hou je nog voldoende tijd over voor je kind hoor. Opvoeding vindt ook plaats bij een kdv e.d



En als moeder al van dit niveau is, dan is kind qua opvoeding misschien wel beter af bij een kdv dan bij moeder. Goed voorbeeld geef je op deze manier aan je kind. Ga maar lekker op je kont zitten en geld trekken, want ja, als je moeder bent dan ben je gelijk arbeidsongeschikt, want ja, je bent 24/7 alleen met kind bezig en kan niets anders meer.
Alle reacties Link kopieren
TO,

Hoe oud ben je?

Wat voor opleiding heb je gedaan?



Denk je niet dat dit juist een mooie uitgelezen kans is om een goede opleiding te volgen? Al studerend heb je daarna meer kans op de arbeidsmarkt en je hebt wat meer tijd met je kindje.



Ik snap wel wat je bedoelt met je OP, uiteraard ben je liever bij je kindje, er wordt hier gezegd, dat wil iedereen wel, nou... Ik werk ook graag naast mijn gezin, niet de hele dag mama zijn, je bent meer dan alleen moeder. Ik voel mij een betere moeder omdat ik werk. Gezinnen hebben de keuze om de moeder thuis te houden omdat de vader het inkomen verdient. Maar nu je er alleen voorstaat is het niet meer dan normaal dat jij je best gaat doen om werk te vinden, mocht dat echt niet lukken, dan is er gelukkig de bijstand om dit even op te vangen.

Realiseer je wel dat je als je kind 5 is en je moet werken, het een heel stuk moeilijker is om werk te vinden dat je ligt, je moet dan alles aannemen...



Hier in Groningen is het inderdaad zo dat je verplicht bent een opleiding te volgen, en terecht. Zo vergoot je de kansen voor je gezin. Toen ik als 17 jarige zwanger raakte waren ze hier net met het tienermoederproject begonnen. Alleen... Ik kwam er niet voor in aanmerking (bijstand en een opleiding op mbo niveau) want mijn niveau was te hoog... Ik mocht dan wel een bijstandsuitkeringen en een mbo opleiding gaan volgen... Beetje zonde van mijn havodiploma. Ik ben toen toch voor een hbo -opleiding gegaan, kreeg studiefinanciering en daarbij een eenouderuitkering, plus aanvullende beurs en ik moest om rond te komen ook lenen en werken. Niet altijd leuk, maar het voelde ook wel goed, niet afhankelijk te zijn van de bijstand (plus al die regeltjes en controles)



Je zou wellicht nog als gastouder aan de slag kunnen gaan? Dan ben je lekker bij je eigen kind, je vangt andere kinderen op en je verdient geld, ook al zou dit met bijstand aangevuld moeten worden, dan heb je in ieder geval ook zelf iets bijgedragen.
De term: "help" in caps-lock als topic-titel is over het algemeen omgekeerd evenredig aan de ernst van het betreffende probleem.
Alle reacties Link kopieren
Top, laten we dan met zijn allen thuisblijven . Dan zij we als land veeeeel goedkoper uit :-s
"As je denk dat je mooi ben dan ben je een embersiel leleike kuthoer"
http://www.laraaerts.nl/p ... nDeBijstand_LaraAerts.pdf



345,- in de maand over. Zonder er iets voor te hoeven doen. Lijkt me wel wat. Maar tja, ik moest zonodig werken dus ik breng al mijn geld naar de opvang.
Alle reacties Link kopieren
quote:tallyho schreef op 06 mei 2014 @ 19:44:

[...]





Oh, jij bent nooit ziek. Gefeliciteerd. Je bent ook nooit naar school geweest? Gefeliciteerd. De dijken in Nederland hoeven ook niet meer onderhouden te worden? Gefeliciteerd.Dank je
“Don’t look back – you’re not going that way.”
Alle reacties Link kopieren
Zag toevallig laatst iets voorbij komen met de verkiezingen in mijn eigen gemeente over deze toeslag dus wel degelijk op de hoogte van de regels.



In onze gemeente was het als volgt:



Bedragen:

Alleenstaande ¤ 355

Samenwonende ¤ 505

Alleenstaande ouder ¤ 453



Voorwaarden: 21+, min 36 maanden aaneengesloten 110% van de bijstandsnorm en niet meer dan ¤ 5795 (alleenstaande) of ¤ 11.590 (samenwonende of alleenstaande ouder) aan spaargeld. Met eigenhuis mag er 48,900 aan vermogen in de woning zitten.



Zojuist nog even een proefberekening gemaakt van een andere gemeente (Eindhoven) want die regeling verschilt idd per gemeente... Spaargeld 4000,- ingevuld en gewoon recht op langdurigheidstoeslag (in deze gemeente moet je dan wel 5 jaar op bijstandsniveau zitten ipv 3).



Ik weet echt wel wat ik hier neerzet hoor..



En denk je echt dat bankafschriften overleggen nut heeft? Als dat zo zou zijn dat je die van een half jaar moet laten zien dan pin je toch elke maand meteen alles eraf om daar je boodschappen van te doen.
The most exciting, challenging and significant relationship is the one with yourself. And if you can find someone to love the you you love that’s fabulous
Alle reacties Link kopieren
quote:Shenandoah schreef op 06 mei 2014 @ 19:50:

[...]





Opvoeding is ook belangrijk en er staat nergens dat ze fulltime aan de slag moet. Evt met allimentatie van vader zou een redelijke parttime baan ook nog kunnen. Dan hou je nog voldoende tijd over voor je kind hoor. Opvoeding vindt ook plaats bij een kdv e.d



En als moeder al van dit niveau is, dan is kind qua opvoeding misschien wel beter af bij een kdv dan bij moeder. Goed voorbeeld geef je op deze manier aan je kind. Ga maar lekker op je kont zitten en geld trekken, want ja, als je moeder bent dan ben je gelijk arbeidsongeschikt, want ja, je bent 24/7 alleen met kind bezig en kan niets anders meer.



De zorg in de kinderopvang van een vreemde mag je niet vergelijken met de persoonlijke zorg en aandacht van een moeder voor haar eigen kind



En aangezien er toch momenteel niet genoeg vacatures zijn, lijkt het me handiger om eerst de uitkeringsgerechtigden zonder kinderen weer een baan te laten krijgen
Alle reacties Link kopieren
quote:adorabull schreef op 06 mei 2014 @ 19:49:

Maar uitkeringtrekkers betalen belasting van geld wat al niet eens van hunzelf is he. Die werken daar niet voor. Krijgen iets van de staat en betalen daarvan weer een beetje terug aan de staat. Vestzak broekzak....

Doing....



Of in Jip en Jannekjes; jij krijgt 10 euro van mij, voor mijn 'diensten' betaal je me 3 euro terug..... Wat schiet ik daarmee op? Geen ruk gaan die daar financieel op vooruit hoor. Geen van die eurootjes is ooit door jou bij elkaar gewerkt.



Jip en Janneke is voor mij niet nodig. Ik ben namelijk op kosten van de Nederlandse overheid hoog opgeleid. Daar betaalde ik wel een armzalig deel van terug middels mijn aflossing van mijn studiefinanciering maar dat is de moeite niet waard.



Maar ben jij nu werkelijk in de veronderstelling dat jij een bijstandsgerechtigde ¤ 10,- uit jouw portemonnee betaalt? Welke schoolopleiding heb jij gedaan dat je dit denkt?
"Het verschil tussen wachten en verwachten leerde je/ van een kat die twee keer van huis liep en maar één keer terugkwam"- Else Kemps
Alle reacties Link kopieren
quote:miedo schreef op 06 mei 2014 @ 19:55:

[...]





De zorg in de kinderopvang van een vreemde mag je niet vergelijken met de persoonlijke zorg en aandacht van een moeder voor haar eigen kindIk ga hem gewoon nog een keer neerzetten :

http://arno.uvt.nl/show.cgi?fid=80594



Als je deze conclusies leest dan klinkt die paar dagen KDV zo slecht nog niet.
The most exciting, challenging and significant relationship is the one with yourself. And if you can find someone to love the you you love that’s fabulous
Alle reacties Link kopieren
quote:carrie-bradshaw schreef op 06 mei 2014 @ 19:59:

[...]





Ik ga hem gewoon nog een keer neerzetten :

http://arno.uvt.nl/show.cgi?fid=80594



Als je deze conclusies leest dan klinkt die paar dagen KDV zo slecht nog niet.



Natuurlijk is armoede ook slecht voor een kind, dat begrijpt toch iedereen?

Maar als TO een baan voor 20 uur zou kunnen krijgen , zou dat goed zijn voor haar CV.Maar niet voor de kosten van de staat hoor

Waarom denk je dat zoveel moeders zonder een redelijke baan ervoor kiezen toch maar bij hun partner te blijven voor het geld?
Alle reacties Link kopieren
quote:tallyho schreef op 06 mei 2014 @ 19:58:

[...]





Jip en Janneke is voor mij niet nodig. Ik ben namelijk op kosten van de Nederlandse overheid hoog opgeleid. Daar betaalde ik wel een armzalig deel van terug middels mijn aflossing van mijn studiefinanciering maar dat is de moeite niet waard.



Maar ben jij nu werkelijk in de veronderstelling dat jij een bijstandsgerechtigde ¤ 10,- uit jouw portemonnee betaalt? Welke schoolopleiding heb jij gedaan dat je dit denkt?Welke opleiding heb JIJ gedaan? Zeker niet iets waar je voorbeelden leert interpreteren, verbanden moet leggen en conclusies leert trekken
The most exciting, challenging and significant relationship is the one with yourself. And if you can find someone to love the you you love that’s fabulous
Alle reacties Link kopieren
quote:carrie-bradshaw schreef op 06 mei 2014 @ 19:53:



Ik weet echt wel wat ik hier neerzet hoor..



En denk je echt dat bankafschriften overleggen nut heeft? Als dat zo zou zijn dat je die van een half jaar moet laten zien dan pin je toch elke maand meteen alles eraf om daar je boodschappen van te doen.Nou je weet duidelijk niet wat je hier neerzet want bij (onaangekondigde) controles moet je idd de afschriften van een half jaar laten zien maar ook al het contact opgenomen geld kunnen uitleggen.
Alle reacties Link kopieren
quote:carrie-bradshaw schreef op 06 mei 2014 @ 19:53:

Zag toevallig laatst iets voorbij komen met de verkiezingen in mijn eigen gemeente over deze toeslag dus wel degelijk op de hoogte van de regels.



In onze gemeente was het als volgt:



Bedragen:

Alleenstaande ¤ 355

Samenwonende ¤ 505

Alleenstaande ouder ¤ 453



Voorwaarden: 21+, min 36 maanden aaneengesloten 110% van de bijstandsnorm en niet meer dan ¤ 5795 (alleenstaande) of ¤ 11.590 (samenwonende of alleenstaande ouder) aan spaargeld. Met eigenhuis mag er 48,900 aan vermogen in de woning zitten.



Zojuist nog even een proefberekening gemaakt van een andere gemeente (Eindhoven) want die regeling verschilt idd per gemeente... Spaargeld 4000,- ingevuld en gewoon recht op langdurigheidstoeslag (in deze gemeente moet je dan wel 5 jaar op bijstandsniveau zitten ipv 3).



Ik weet echt wel wat ik hier neerzet hoor..



En denk je echt dat bankafschriften overleggen nut heeft? Als dat zo zou zijn dat je die van een half jaar moet laten zien dan pin je toch elke maand meteen alles eraf om daar je boodschappen van te doen.En jij denkt dat er van een uitkering meer overblijft dan geld om je boodschappen van te doen? En dat dit pinpatroon niet te zien is? En heb je ook gezien dat als je uitzicht hebt op inkomensverbetering (en wie heeft dat niet want de betaalde banen liggen immers voor het opscheppen) je niet voor een langdurigheidstoeslag in aanmerking komt? En je weet ook wat het betekent om 3 of zelfs 5 jaar van een minimuminkomen rond te komen? Ik wil zo met ze ruilen........not.
"Het verschil tussen wachten en verwachten leerde je/ van een kat die twee keer van huis liep en maar één keer terugkwam"- Else Kemps
Alle reacties Link kopieren
Overigens, (meestal) hoe beter je bent opgeleid, hoe minder je hoeft te werken om op bijstandsniveau te zitten qua inkomen.



Als je nog geen 21 bent krijg je in de bijstand 504 euro, ben je ouder dan ontvang je 950 euro, netto.



Ga je in een winkel werken krijg je een minimumloon, werk je fulltime voor 1060 euro, werk je in de kinderopvang werk je fulltime voor 1900 euro. (Bruto, gaat dus nog belasting af).



Investeer nou in je eigen toekomst... Ga desnoods een bol/bbl opleiding volgen met een salaris. Jouw kindje vermaakt zich op de opvang ook wel. En geloof mij, na vijf kinderen die allen op de opvang zaten of nog zitten. Zoveel mis je niet. Het eerste stapje doen ze echt wel thuis ;)
De term: "help" in caps-lock als topic-titel is over het algemeen omgekeerd evenredig aan de ernst van het betreffende probleem.
Alle reacties Link kopieren
quote:carrie-bradshaw schreef op 06 mei 2014 @ 20:02:

[...]





Welke opleiding heb JIJ gedaan? Zeker niet iets waar je voorbeelden leert interpreteren, verbanden moet leggen en conclusies leert trekken Jawel hoor, ik ben afgestudeerd aan een topuniversiteit waar ik geleerd heb onzin van zin te onderscheiden. Ben ik nog iedere dag blij mee.
"Het verschil tussen wachten en verwachten leerde je/ van een kat die twee keer van huis liep en maar één keer terugkwam"- Else Kemps
quote:tallyho schreef op 06 mei 2014 @ 20:03:

[...]





En jij denkt dat er van een uitkering meer overblijft dan geld om je boodschappen van te doen? En dat dit pinpatroon niet te zien is? En heb je ook gezien dat als je uitzicht hebt op inkomensverbetering (en wie heeft dat niet want de betaalde banen liggen immers voor het opscheppen) je niet voor een langdurigheidstoeslag in aanmerking komt? En je weet ook wat het betekent om 3 of zelfs 5 jaar van een minimuminkomen rond te komen? Ik wil zo met ze ruilen........not.



Mijn PDF-je niet geopend zeker?



http://www.laraaerts.nl/p ... nDeBijstand_LaraAerts.pdf
Alle reacties Link kopieren
quote:tallyho schreef op 06 mei 2014 @ 19:58:

[...]





Jip en Janneke is voor mij niet nodig. Ik ben namelijk op kosten van de Nederlandse overheid hoog opgeleid. Daar betaalde ik wel een armzalig deel van terug middels mijn aflossing van mijn studiefinanciering maar dat is de moeite niet waard.



Maar ben jij nu werkelijk in de veronderstelling dat jij een bijstandsgerechtigde ¤ 10,- uit jouw portemonnee betaalt? Welke schoolopleiding heb jij gedaan dat je dit denkt?



Uit de portemonnee van de staat, die 10 euro was de Jip en Janneke uitleg, die overduidelijk dus al te hoog gegrepen was voor je. Geeft niks hoor.



Ik heb het schooltje 'WO Toegepaste Wiskunde' gedaan en heb mijn studiefinanciering, wat zeg ik, mijn hele schooltijd, binnen drie jaar werken aan inkomstenbelasting terugverdiend hoor. Een lening had ik niet nodig. Toen werkte ik namelijk ook al gewoon.....
"As je denk dat je mooi ben dan ben je een embersiel leleike kuthoer"
Alle reacties Link kopieren
quote:granny71 schreef op 06 mei 2014 @ 20:03:

[...]



Nou je weet duidelijk niet wat je hier neerzet want bij (onaangekondigde) controles moet je idd de afschriften van een half jaar laten zien maar ook al het contact opgenomen geld kunnen uitleggen.Inderdaad.
"Het verschil tussen wachten en verwachten leerde je/ van een kat die twee keer van huis liep en maar één keer terugkwam"- Else Kemps
Misschien ben ik effe niet helder, kan uiteraard...



Maar de opmerking dat een bijstandsgerechtigde goedkoper is, geloof ik niks van.



Door te werken, verdien je meer = meer belastinginkomsten

Door je kindje naar het kdv te brengen = meer werkgelegenheid

Meer werkgelegenheid = meer belastinginkomsten
Leuk man, wedstrijdje ver pissen
Alle reacties Link kopieren
quote:Star schreef op 06 mei 2014 @ 20:09:

Leuk man, wedstrijdje ver pissen
"As je denk dat je mooi ben dan ben je een embersiel leleike kuthoer"
Alle reacties Link kopieren
quote:Star schreef op 06 mei 2014 @ 20:07:

[...]





Mijn PDF-je niet geopend zeker?



http://www.laraaerts.nl/p ... nDeBijstand_LaraAerts.pdf
“Don’t look back – you’re not going that way.”
Alle reacties Link kopieren
quote:miedo schreef op 06 mei 2014 @ 20:02:

[...]





Natuurlijk is armoede ook slecht voor een kind, dat begrijpt toch iedereen?

Maar als TO een baan voor 20 uur zou kunnen krijgen , zou dat goed zijn voor haar CV.Maar niet voor de kosten van de staat hoor

Waarom denk je dat zoveel moeders zonder een redelijke baan ervoor kiezen toch maar bij hun partner te blijven voor het geld?



Even denken....



20 uur (waarom maar 20, je gaat zelf scheiden dus die luxe heb je in mijn optiek helemaal niet om parttime te blijven werken, dat terzijde). werken, vaders betaalt wat alimentatie. Overheid betaalt een jaar of 8-10 grootste gedeelte van de kinderopvang. Zeg 500,- per maand x 12 x 10 jaar = Kost pak em beet 60.000 euro. Staat ontvangt wel inkomstenbelasting van moeders. Na een tijd kan moeder een betere functie krijgen en/of meer werken... wederom meer inkomstenbelasting voor de staat.



Andere scenario:

5 jaar thuiszitten, staat betaalt iedere maand 1200 uitkering (+300-400 euro toeslagen maargoed, die krijgt de alleenstaande in voorbeeld A. ook dus die zal ik niet meenemen).



Dan komen we het volgens mij op 72.000 euro, waar niets voor terugkomt. En dan zal moeder ook echt niet (snel) aan een fatsoenlijke baan komen na die 5 jaar... En vergeet natuurlijk niet de salarissen van de ambtenaar bij de sociale dienst, de maatschappelijk werkster die vaak bij dit soort gezinnen over de vloer komt etc.



Dus hoezo is optie A niet beter voor de staat dan optie B?!



Misschien mis ik iets? Enlighten me..
The most exciting, challenging and significant relationship is the one with yourself. And if you can find someone to love the you you love that’s fabulous

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven