Oneerlijke gemene oma

02-08-2016 12:04 588 berichten
Alle reacties Link kopieren
Mijn moeder heeft tijdens een bbq tegen mijn zoon en dochter beloofd het studiegeld van hun eerste studiejaar te betalen. Dit heeft ze gedaan bij mijn zoon. Nu een paar jaar later gaat mijn dochter studeren en wil ze niet meer betalen. De reden die ze aangaf was dat ze niet belde om te bedanken voor een verjaardagskaart van haar, maar dat heeft mijn zoon ook nooit gedaan. en omdat ze nu hbo gaat doen ipv een universitaire studie. Ik ben zo vreselijk kwaat op haar. als ik haar wil bellen gooit ze gewoon de hoorn op de haak. Ben met mijn dochter bij haar geweest maar ze zat gewoon verwaand in haar stoel en zei glashard dat ze niet ging betalen. Wat moet ik hiermee?





Seetje
Alle reacties Link kopieren
Joh, betaal gewoon het eerste jaar studie van dochter en in je hoofd herdefinieer je het alsof jij de helft hebt betaald van zowel zoon als dochter en zij de helft heeft betaald van zowel zoon als dochter.
Disclaimer: All presented text are opinionated and present only a written account of my mental state at that time.
Alle reacties Link kopieren
Iemand die voorwaarden stelt aan liefde is niet in staat om onbaatzuchtige liefde te schenken. Ook niet verwachten. Je zult nooit de bevestiging ontvangen waar je zo wanhopig op zoek naar bent. Zoek het niet bij je moeder, richt je op zaken waar je je goed bij voelt.
Only you can change your life. No one can do it for you.
Alle reacties Link kopieren
BEDANKT IEDEREEN..... Heb nu eindelijk door dat de enige manier is kappen met haar.
quote:toda schreef op 02 augustus 2016 @ 13:35:

jembv, blijkbaar gaan oude wonden weer open, voor jou blijven deze patronen maar doorgaan. Soms is het beter gewoon afstand te nemen van een (groot)ouder die op een dergelijke wijze in het leven staat. (O)ma zal niet veranderen. Dat geld staat symbool voor macht en controle, zo houdt iemand mooi de macht in het verdeel-en heersspel tussen (klein)kinderen. Neem afstand van deze (groot)ouder. Beter voor jezelf, beter voor je kinderen. Ga voor rust en laat gaan.....En bedenk: teleurstellingen zijn een uitkomst van (te) hoge verwachtingen.



Dit. Ik had het geld van oma ook voor kleinzoon niet aangenomen. Enfin, dat is gebeurd. In alle eerlijkheid zou ik dat bedrag van zoon terugstorten, eerstejaar van dochter zelf betalen en oma vooral laten en nooit meer geld aannemen. Rare machtspelletjes doe je maar in je eigen tijd, daaag ma.



Maar goed, ik heb een lieve oma gehad en een ronduit secreet die ik zelden heb gezien. Ik ben bevooroordeeld.
Alle reacties Link kopieren
quote:jembv schreef op 02 augustus 2016 @ 13:23:

Mijn moeder is echt een narcist...Lijkt een beetje een familietrekje te zijn..
Alle reacties Link kopieren
Ik ben een kleindochter van een soortgelijke oma,alleen begon het bij mij al rond mijn 3e( liep ze me straal voorbij als ik blij naar dr toe kwam om naar mijn broertje te gaan,broertje kreeg cadeaus, snoep ed en ik dus niet).

Ik heb op mijn 14e met haar gebroken,wat een opluchting.

Als jouw moeder net zo is als mijn oma zul je je pas niet meer boos voelen als je niks maar dan ook niks meer van haar verwacht.

Je komt hier misschien boos en verontwaardigd over op een manier die sommigen niet begrijpen,maar zo'n vrouw in je leven is een grote mindfuck,daar kan ik en mijn familie over meepraten helaas.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het geld voor zoon ook niet aangenomen. het is beloofd aan zoon en betaald aan zoon...
Alle reacties Link kopieren
Ts allereerst een . Er is niets complexer dan de band tussen moeder en dochter. En ook al heb je z'n verleden met haar, snap ik dat je nog steeds verwachtingen hebt. Iedereen wil liefde, goedkeuring van zijn/ haar moeder. maar blijkbaar zit dat er niet in. daarom mijn advies, laat het los EN verwacht niets meer van haar, dan kan ze je ook niet teleurstellen.
Alle reacties Link kopieren
Je moeder is dus een naar mens, maar dan hadden jullie beter het geld voor de studie van je zoon niet aangenomen om gezeik te voorkomen. Nergens van afhankelijk zijn bij zo'n vrouw en haar in haar sop laten gaar koken.
Raising kids is a walk in the park. Jurassic Park.
Alle reacties Link kopieren
Tiswa Hoezo?
Alle reacties Link kopieren
Oh ik ben mosterd, sorry!

Maar dan had je misschien met zoon kunnen overleggen dat jij het wel zou betalen om oma zo buiten spel te laten. Maar goed dat is achteraf, vind het een vervelende situatie voor je dochter. Nooit leuk zoiets!
Raising kids is a walk in the park. Jurassic Park.
quote:jembv schreef op 02 augustus 2016 @ 13:44:

Ik heb het geld voor zoon ook niet aangenomen. het is beloofd aan zoon en betaald aan zoon...Ja, dus? Kun je nog steeds hetzelfde bedrag terugstorten naar oma. Heb je met een omweg voor beide kinderen betaald.
Alle reacties Link kopieren
IK HEB HET GELD NIET AANGENOMEN......
.......
anoniem_63cbb41e3675a wijzigde dit bericht op 06-03-2018 13:14
Reden: .......
97.39% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
hET IS BELOOFD AAN MIJN ZOON EN BETAALD AAN DE UNI VOOR MIJN ZOON
Alle reacties Link kopieren
quote:jembv schreef op 02 augustus 2016 @ 13:38:

S-Groot, ???????Nou als het leven lijden wordt (of is) is dat toch jammer?
Alle reacties Link kopieren
Wat had ik dan moeten doen tijdens die bbq bij ons, sorry jongens het is lief van oma dat ze het aanbied maar ik wil niet dat jullie het aannemen, smakelijk eten?
Hou de eer aan je zelf.
Alle reacties Link kopieren
quote:jembv schreef op 02 augustus 2016 @ 13:47:

hET IS BELOOFD AAN MIJN ZOON EN BETAALD AAN DE UNI VOOR MIJN ZOONDan toch zou ik hetzelfde bedrag aan haar terugstorten,onder vermelding van (vul maar )
Alle reacties Link kopieren
quote:moonpoppy schreef op 02 augustus 2016 @ 13:50:

[...]





Dan toch zou ik hetzelfde bedrag aan haar terugstorten,onder vermelding van (vul maar )Ik bedoel dus vul maar in.
Alle reacties Link kopieren
quote:jembv schreef op 02 augustus 2016 @ 13:45:

Tiswa Hoezo?



Ik hoor alleen maar IKKE IKKE IKKE in jouw reacties. Je zadelt je kinderen duidelijk op met je nare gevoelens jegens je moeder, anders zou dochterlief niet zeggen "ja nu zie ik het ook". Je wordt boos op iedereen hier die jou geen gelijk geeft..



Ja het is een rotstreek om iets aan beide kinderen te beloven en het dan alleen aan zoon te geven. MAAR.... Als ik oma was en een dochter en kleindochter zou hebben die ik nooit zie en die dan een paar weken voordat er een rekening gaat komen ineens leuk komen doen met diploma's en foto's en vervolgens ook nog om geld vragen, dan zou ik ook geneigd zijn ze een dikke vinger te geven. Het zou mij m'n eer te na zijn om mijn belofte niet na te komen, maar ik zou het geld geven en vervolgens noooooit meer iets geven.
Alle reacties Link kopieren
S-Groot Als je het zo zegt, ja idd
quote:Ceylon schreef op 02 augustus 2016 @ 13:24:

Mijn schoonmoeder belooft ook altijd een heleboel. En bij voorkeur als anderen dat ook horen. Zijn die anderen weg wordt de belofte ingetrokken of met wat mazzel alleen gehalveerd.



Wij hebben inmiddels geleerd om het pas als een gegeven te zien als we het daadwerkelijk hebben. En anders maar niet. Ze is evengoed van harte welkom hoor. En ze heeft ook een aantal dingen wél gedaan, ook al waren die niet beloofd.



Dus tja, ze heeft voor je zoon wel een jaar betaald, wees daar blij mee en verder is het dan jammer. Als je dochter slim is, dan houdt ze een beetje contact met oma, betert haar leven en wie weet krijgt ze het laatste jaar dan wel nog van oma. Of een rijbewijs.

Of niks. Maar dat zou voor het contact eigenlijk niet zoveel moeten uitmaken.







Als oma 2 kleinkinderen heeft is het wel zo netjes ze beiden evenveel te geven

Mijn moeder heeft 14 kleinkinderen en ze maakt echt onderscheid tussen hun behalve als het om geld gaat. Eens per jaar krijgt elk kleinkind evenveel geld gestort. Zij maakt dan geen onderscheid in veel/weinig bijna nooit contact.

Je ene kind geef je toch ook niet meer dan het andere.

Schoonfamilie precies hetzelfde en dat is een huwelijk waar allebei mijn so al kinderen uit een ander huwelijk hadden.
Alle reacties Link kopieren
seetje to word niet zo kwaat en beheers jezelf
"Not making a decision Is a BIIIIIIIIIIG decision"
quote:JustcallmeTuT schreef op 02 augustus 2016 @ 12:57:

Het gaat niet om het geld maar meer om oud zeer wat er nu uitkomt en dat dochter daar in feite de dupe van is want die moet daarbuiten staan. Het is een machtspelletje van oma. Negeren die handel ook al vreet dat energie en is dat hartstikke oneerlijk in jouw ogen to maar het is niet anders.

Ik zou mijn conclusies trekken en moeders fijn in haar eigen sop gaar laten koken.

Jullie hebben haar niet nodig.

Laat haar geen macht over je hebben to. Ze is het gewoon niet waard en de energie, verdriet, boosheid die het je kost ook niet.



Gooi er deze nog eens in.

Ook ik heb echt geen leuke moeder to en heb ook de nodige therapie gehad maar echt niet zo lang als jij. Ze is het gewoon niet waard om mij rot te voelen.

Blijf niet in die slachtofferrol hangen. Zo zonde en je wordt er niet leuker op. Besteed je energie aan je gezin en de leuke dingen ipv dat rotmens.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven