Werk & Studie alle pijlers

Salaris 24 uur

19-02-2017 08:57 53 berichten
Ik weet dat er een bestaand topic loopt, had ik al gepost maar het "loopt" niet echt.

Ik twijfel al een hele tijd over m'n baan (onderwijs). Vind ik het nog leuk genoeg?

Het lesgeven vind ik leuk! Alles eromheen steeds minder.

Ik zat dus eens te kijken wat ik (zonder aanvullende opleiding) verder zou kunnen doen. (Sta wel open voor een opleiding hoor evt met lerarenbeurs maar niet nu, met een peuter en een baby op komst)

Alleen als ik het zo lees ga ik er financieel waarschijnlijk een stuk op achteruit!

Ik werk nu 24 uur en heb 1600 netto.

Ervaringen met andere sectoren op ongeveer gelijk niveau? (Niet dat ik denk zomaar een hbo-functie in te kunnen stromen hoor)

Ik zou dus best iets anders willen maar niet als ik 4 dagen voor hetzelfde salaris moet werken, zo erg vind ik m'n baan nou ook weer niet
Alle reacties Link kopieren
quote:Moondancer schreef op 19 februari 2017 @ 10:44:

Welzijn verdien je op HBO niveau inderdaad ongeveer hetzelfde. Maar: zonder relevant diploma en werkervaring kom je echt niet zo snel aan de bak hoor.Zeg maar gerust helemaal niet.
Hmmm dus misschien weer even met beide beentjes op de grond dat ik het qua salaris best goed heb?
Alle reacties Link kopieren
Yep.

Maar als je meer wil vergelijken kan je de vacatures eens in de gaten houden. Met een hbo opleiding als bijvoorbeeld fysiotherapeut val je normaal gesproken in fwg 50. Als hoofd van een afdeling receptie/facilitaire dienst in 55. Cao ziekenhuizen.



En zo kan je als je er vacatures bij zoekt wel meer voorbeelden vinden denk ik.
Ik werk (helaas) niet in de sector waarvoor ik mijn studie heb gedaan. Omgerekend zou ik voor 24 uur rond de 800 euro netto krijgen
Oh jeetje das wel weinig zeg! Mag ik vragen waar je voor bent opgeleid en wat je nu doet?
quote:Sosa85 schreef op 19 februari 2017 @ 09:47:

[...]





Maar verdient dat ook gelijkwaardig dan?Nee. Eerder bruto.
quote:-Suze- schreef op 19 februari 2017 @ 10:47:

[...]





Zeg maar gerust helemaal niet.Dit.
Alle reacties Link kopieren
quote:Sosa85 schreef op 19 februari 2017 @ 10:49:

Hmmm dus misschien weer even met beide beentjes op de grond dat ik het qua salaris best goed heb?Ja want ik werk 1,5 uur per week meer en heb 250€ in de maand minder en moet 7 dagen per week beschikbaar zijn. ( Bibliotheek).
quote:dolfje schreef op 19 februari 2017 @ 11:17:

[...]



Ja want ik werk 1,5 uur per week meer en heb 250€ in de maand minder en moet 7 dagen per week beschikbaar zijn. ( Bibliotheek).



Maar is dat gelijkwaardig qua opleiding dan?? Geen idee hoor.

Want ik begrijp natuurlijk dat ikminder verdien dan een chirurg en meer dan een vakkenvuller.
quote:Sosa85 schreef op 19 februari 2017 @ 11:20:

[...]





Maar is dat gelijkwaardig qua opleiding dan?? Geen idee hoor.

Want ik begrijp natuurlijk dat ikminder verdien dan een chirurg en meer dan een vakkenvuller.



Qua opleiding is dan toch niet meer relevant? Je wil wat anders gaan doen en daar heb je geen opleiding voor. Dus wat je nu verdient is goed en ga je nooit in een andere baan waar je dus geen relvante opleiding of relevante werkervaring in hebt, verdienen.

Dat is ongeveer wat iedereen je hier probeert te vertellen. Of ga je eerdaags 3e topic openen met zelfde vraag?
quote:Fee-de-Goede schreef op 19 februari 2017 @ 11:22:

[...]





Qua opleiding is dan toch niet meer relevant? Je wil wat anders gaan doen en daar heb je geen opleiding voor. Dus wat je nu verdient is goed en ga je nooit in een andere baan waar je dus geen relvante opleiding of relevante werkervaring in hebt, verdienen.

Dat is ongeveer wat iedereen je hier probeert te vertellen. Of ga je eerdaags 3e topic openen met zelfde vraag?lekker vriendelijk. Nee hoor, maar vragen staat vrij dacht ik. Blijkbaar irriteer je je aan mijn topic(s), je hoéft ze niet te lezen en te reageren hoor.
Alle reacties Link kopieren
quote:Sosa85 schreef op 19 februari 2017 @ 11:20:

[...]





Maar is dat gelijkwaardig qua opleiding dan?? Geen idee hoor.

Want ik begrijp natuurlijk dat ikminder verdien dan een chirurg en meer dan een vakkenvuller.Nee mijn functie is mbo niveau, maar er zitten er veel mensen uit het onderwijs in de bieb wereld. Denk dat de overstap makkelijk is.
Oke , dankjewel voor het delen! Ja ik denk dat zonder extra diploma een overstap naar mbo eerder gemaakt is!
Jeetje, wat veel. Ik verdien dat bruto voor 32 uur!
quote:Sosa85 schreef op 19 februari 2017 @ 11:27:

[...]





lekker vriendelijk. Nee hoor, maar vragen staat vrij dacht ik. Blijkbaar irriteer je je aan mijn topic(s), je hoéft ze niet te lezen en te reageren hoor.Het is maar hoe je dingen opvat.. Succes.
Het is ook maar hoe je het opschrijft... En bedankt!
Het is natuurlijk niet vreemd dat je in een andere branche weer opnieuw moet beginnen, ook qua salaris. Ik werk zelf bij de overheid, salaris bij 24 uur iets hoger dan dat van jou, maar ik weet wel dat ik dit niet snel zal gaan verdienen in een andere tak van sport. En dan zit je dus best klem als je het geld wel nodig hebt.

De mensen die ik ken die gestopt zijn voor de klas werken nu op een psz (veel lager salaris), als onderwijsassistent (veel lager salaris, maar ivm burn-out), en vestigingsmanager in de detailhandel (lager salaris). Dus tja... Mijn zus (ook basisschoolleerkracht) heeft zich zelfs laten omscholen in eigen tijd, maar hikt er nu toch tegen aan dat een zeker salaris toch wel heel fijn is.
Ja dat is idd waar ik ook 'bang' voor ben. We zouden met iets minder wel toe kunnen maar het is juist zo leuk voor de extraatjes en vakanties, dat vind ik ook belangrijk om mijn kinderen mee te geven.

Al met al heb ik een hoop om over na te denken in ieder geval!
Alle reacties Link kopieren
quote:nerdopviva schreef op 19 februari 2017 @ 10:20:

[...]





Dat vind ik erg veel voor administratief medewerker en ik vraag me af of het representatief is voor die functie.Ik werk op de financiele administratie, is wel een iets hoger gewaardeerde functie. Maar ik klaag zeker niet.
quote:Sosa85 schreef op 19 februari 2017 @ 11:14:

Oh jeetje das wel weinig zeg! Mag ik vragen waar je voor bent opgeleid en wat je nu doet?





Opleiding: maatschappelijk werk hbo

Werkzaam: detailhandel.



Hopelijk na het behalen van mijn master straks een baan met een beter salaris. Al klaag ik niet. Gezellige collega's, en onze maandlasten zijn zo laag momenteel dat ik niet het gevoel heb zuinig te moeten leven.
Mbo niveau, financieel/administratief medewerker in het onderwijs.

24 uur voor 1600 netto, en dan zit ik eigenlijk een schaal te hoog ingedeeld, dus echt goed betaald.

En dan mn overdaad aan vakantiedagen en de fijne (softe) sector..... paar keer weggeweest naar de "gewone" wereld, maar gauw weer terug. Denk er goed over na. Al moet je ook wel iets doen waar je blij van wordt, ook soms mijn dilemma.
Alle reacties Link kopieren
quote:Sosa85 schreef op 19 februari 2017 @ 09:47:

[...]





Maar verdient dat ook gelijkwaardig dan?Ja, bij mij wel. Ik werk nu bij een peuterspeelzaal. Zelfde salaris als leerkracht. Maar ik heb echt geluk gehad. Is per gemeente afhankelijk hoeveel subsidie er in omgaat.
Alle reacties Link kopieren
@Sosa85: Besef wel dat echt iedere baan plus- èn minpunten heeft!

Ja, echt iedere baan....

Ik zou als ik jou was een lijst(je) gaan maken met de voors en tegens van je werk. Met stip op 1 alle vrije dagen, 12 weken!!! Dat is echt superveel! Zeker naast je 24-urige werkweek. Bij de meeste bedrijven is het verlofgemiddelde zo'n 25 dagen.

En blijkbaar is je salaris ook aan de hoge kant, ook niet echt verkeerd.

Twee zwaarwegende redenen voor mensen om van baan te wisselen.

De enige baan waar je meer vrije tijd zou kunnen hebben is als je gaat vliegen als stewardess in deeltijd. Maar ja, dan begin je salaristechnisch aan de onderkant van de ladder en blijft er in het begin netto zo'n €1350,-- over, voor een fulltime functie.

Je kunt deze tijd van 'twijfel' ook gebruiken om een studie te gaan doen en je zekerheden nog even behouden.

Succes!
Dankjewel Quinty!

Toevallig was ik net begonnen aan een dergelijk lijstje. En dan zie ik dat er best veel pluspunten zijn aan mijn baan. Waaronder de vakanties die straks heel fijn zijn als m'n oudste over 2 jr naar school gaat (wat iemand ook al eerder noemde).

Hoofdzakelijk zijn de minpunten: -veel werk buiten de uren om( ik red geen nakijkwerk, rapporten, plannen, mails beantwoorden etc etc in die uren. Ik zou gem. 25,5 uur pw moeten maken om die vakanties te compenseren. Maar met alle terugkomdagen zit daar zo aan).

En het andere punt is een enorm gestreste en dominante duo-collega die mij veel werkplezier ontneemt. Maar dat laatste kan ik overal tegenkomen.

Iemand nog tips om met bovengenoemde om te gaan??
Overigens heeft solliciteren NU ook geen zin omdat ik over 3 maanden met verlof ben. Ik heb dus wel even om alles goed te overdenken.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven