Gender neutraal
donderdag 27 juli 2017 om 16:20
Ik heb wat vragen over het thema Gender neutraal.
Wat betreft die Gender neutrale WC's, kan ik dan niet meer kiezen voor een dames WC, zitten er dan overal dames en heren door elkaar?
En wordt er bij de Burgerlijke Stand ook geen gender genoteerd?
Dan weten ze toch nooit wie ze nou moeten oproepen voor de borstenbus of het uitstrijkje?
Wat betreft die Gender neutrale WC's, kan ik dan niet meer kiezen voor een dames WC, zitten er dan overal dames en heren door elkaar?
En wordt er bij de Burgerlijke Stand ook geen gender genoteerd?
Dan weten ze toch nooit wie ze nou moeten oproepen voor de borstenbus of het uitstrijkje?
zondag 6 augustus 2017 om 01:41
Nee dat is niet netjes, nu ga je anderen behandelen zoals je dat zelf niet prettig vindt. Prima als er een woord bijkomt voor de mensen die geen mevrouw of meneer willen horen. Ik hoor graag wel mevrouw want dat is wat ik ben.
Moeten we nu allemaal genderneutraal worden of moeten genderneutralen net zo goed serieus genomen worden in onze maatschappij. Tegen het eerste zeg ik nee! Tegen het laatste zeg ik ja!
Kort samengevat: een gedeelde plee voor iedereen nee, een plee erbij voor genderneutralen ja.
zondag 6 augustus 2017 om 01:47
Leef je nog in de tijd van je avatar?vrouwjagersma schreef: ↑05-08-2017 22:01De kans dat ze piraat wordt, is groter dan de kans dat ze prinses wordt, denk ik zo. Maar ik begrijp dat mijn voorbeeld wellicht iets te ingewikkeld gekozen was. Blijft staan dat ik het spijtig vind dat die kaders zo aanwezig zijn. Niemand verbiedt het, zeg jij, maar het wordt ook door niemand als optie genoemd.
zondag 6 augustus 2017 om 02:03
Juist voor een dokter vind ik dat wel van belang.Lovely7 schreef: ↑05-08-2017 22:15Pff wat een rompslomp zeg! Je word geboren als man of vrouw en als je je om laat bouwen dan maak je dat ook kenbaar. Ik zou echt geen zin hebben als bv dokter zijnde om naast mijn drukke baan ook nog eens uit te zoeken hoe iemand in zijn vel zit en daar rekening mee te houden.
Voor de plaatselijke bakker minder. Marketing technisch zou hij een paar broden meer kunnen verkopen.
Ik zie een commerciele kans, een nieuwe doelgroep waar men zich tot kan richten. Tandenborstels, strandlakens in genderneutrale kleuren (elk seizoen een nieuwe gn-kleuren lijn) bikini's die je door aan een koort te trekken verandert in een tanga slip voor de genderfluids, naam t-shirts met de tekst you can call me ...., van die auto stickers '...... on board'.
zondag 6 augustus 2017 om 02:13
Ja en wij hebben dat allemaal niet. Maar jij gelukkig wel.vrouwjagersma schreef: ↑05-08-2017 22:20Eens over het zoeken van hulp. Maar als de uitkomst is dat je zielsgelukkig kunt zijn, zolang mensen je maar niet in een hokje stoppen, dan is met een beetje begrip een boel ellende te voorkomen, en dat is echt alles wat ik de hele tijd wil zeggen. Empathie is soms levensreddend.
Kijk eens goed om je heen. Iedereen wordt in een hokje gestopt. Zo werkt ons brein en daarmee onze wereld. Het zou heel mooi zijn als de hokjes waar niks mis mee is geen negatieve associaties, vooroordelen of stereotypes oproepen.
zondag 6 augustus 2017 om 02:27
Lovely7 schreef: ↑05-08-2017 23:13Ik moet eerlijk zeggen dat ik een vrouw ben maar niet elke ochtend opstaat met het idee dat ik een vrouw ben ik doe gewoon mijn ding en denk niet na over de dingen die ik doe( opeen mannelijke of vrouwelijke manier dan he) ik maak me op doe mijn haar maar ga net zo makkelijk een avondje poolen met vrienden of paintballen. Maar ga ook uit eten met vriendinnen of naar de kapper of schoonheidsspecialiste. Je hebt ook van die valse nichten die t de normaalste zaak van de wereld vinden mensen af te kraken en uit de hoogte te doen. Daar heb ik een hekel aan, niet omdat ze homo zijn maar omdat ze gewoon asociaal zijn en mensen voor lul zetten en opmerkingen maken die niet door de beugel kunnen. Die mogen dan ook best wel op hun plek gezet worden maar niet voor hun geaardheid maar om hun houding. Laat ieder gewoon in zijn waarde maar laat de meerderheid zich niet moeten aanpassen aan mensen die zich geen man of vrouw voelen. Maar om dan wel geld uit te geven aan toiletten en oudere in een verpleegtehuis in een strot luier te laten zitten gaat mij ook te ver.
Ik haal de hele dag door adem, zonder aan mijn ademhaling te denken. Waarom? Omdat mijn longen het gewoon doen.
Daar gaat het om. Er zijn mensen die helaas wel gedwongen worden om stil te staan bij het feit dat ze man zijn maar zich vrouw voelen. Dat jij daar niet bij stilstaat en met of zonder make up je huis verlaat voegt daar toch niks aan toe. Het is geen verdienste van je.
zondag 6 augustus 2017 om 02:46
Als je daarmee komt wees dan wat vollediger.Lovely7 schreef: ↑05-08-2017 22:28Omdat hun anders zijn moet iedereen zich daar maar aan aanpassen? Als iedereen op hetzelfde geslacht zou vallen zou t nl heel snel afgelopen zijn met de mensheid. De mens is gewoon gebouwd om als man vrouw een gezin te stichten en zich voort te planten. Zonder zaadje en ei geen kind grof gezegd misschien maar zo is t wel
Dat gezin stichten is er later bij verzonnen en dat hebben we nog steeds niet duurzaam onder de knie (zie relatie en psyche pijler).
Mannen zijn gebouwd om heel veel vrouwen met hun zaad te kunnen bevruchten (zie relatie, psyche, seks, recht, entertainment pijlers). Gemiddeld genomen zijn ze inmiddels zo ver dat ze niet boven de 3 tegelijkertijd bezwangeren. Geeft rotzooi op FB.
zondag 6 augustus 2017 om 03:12
Waarom gooi je het niet eens over een andere boeg? Als je van mening bent dat iemand te weinig empathie en inlevingsvermogen heeft, dan moet je niet op die manier proberen binnen te komen.vrouwjagersma schreef: ↑05-08-2017 22:28Ik snap best dat mensen de noodzaak niet inzien van het aanpassen van aanspreekvormen. Maar in dit topic lees ik nu al 39 pagina's lang dat mensen zich maar eens normaal moeten gedragen, dat dit onzin is, dat je man of vrouw bent en anders niet, dat je een psychische stoornis hebt als je je anders voelt. En dat vond en vind ik echt ongelooflijk verbazingwekkend en triest. Triest omdat je een (wellicht erg kleine) groep mensen compleet ontkent in hun zijn en verbazingwekkend omdat gender van een ander niets verandert aan je eigen man- of vrouwzijn.
En dat is echt alles. Een beetje inlevingsvermogen in een ander. Niet gillen dat iemand ongezond is, of gek, alleen omdat Lucas liever Lucy genoemd wil worden of omdat Kim niet wil vertellen wat er in het broekje zit.
Ik denk dat het sop in dit specifieke geval de kool niet waard is. Misschien lees ik nog iets dat mij persoonlijk op andere gedachten brengt waardoor ik geheel onbaatzuchtig het vrouwentoilet op geef, maar ik hoop heel hard van niet.
Beste reiziger vind ik trouwens prima voor in het OV. Beste klant in de algemene zin waarschijnlijk ook wel.
zondag 6 augustus 2017 om 09:34
Dit maakt t duidelijk een stuk vollediger, wat een onzintampontouwtje schreef: ↑06-08-2017 02:46Als je daarmee komt wees dan wat vollediger.
Dat gezin stichten is er later bij verzonnen en dat hebben we nog steeds niet duurzaam onder de knie (zie relatie en psyche pijler).
Mannen zijn gebouwd om heel veel vrouwen met hun zaad te kunnen bevruchten (zie relatie, psyche, seks, recht, entertainment pijlers). Gemiddeld genomen zijn ze inmiddels zo ver dat ze niet boven de 3 tegelijkertijd bezwangeren. Geeft rotzooi op FB.
zondag 6 augustus 2017 om 09:37
Dat wil ik graag ook zo houden. En mij niet met onzin bezig houden deze mensen hebben duidelijk zelf een probleem en laat dat niet andere hun probleem worden.tampontouwtje schreef: ↑06-08-2017 02:27Ik haal de hele dag door adem, zonder aan mijn ademhaling te denken. Waarom? Omdat mijn longen het gewoon doen.
Daar gaat het om. Er zijn mensen die helaas wel gedwongen worden om stil te staan bij het feit dat ze man zijn maar zich vrouw voelen. Dat jij daar niet bij stilstaat en met of zonder make up je huis verlaat voegt daar toch niks aan toe. Het is geen verdienste van je.
zondag 6 augustus 2017 om 09:49
Tja, dat werd ook ontzettend lang over homoseksuele mensen gezegd. En over transgender mensen. En dat wordt nog steeds gezegd, dat beiden een probleem zijn. Blijkbaar is empathie nog steeds een eng iets. Of dat andere mensen andere gevoelens en ideeën hebben, waar jij het misschien niet mee eens bent. Blijkbaar is het afdoen als onzin makkelijker dan te erkennen dat je dit zelf niet zo voelt, maar je het je kan voorstellen dat anderen daar anders over denken. Hokjes zijn veilig en fijn.
Waarom een andere keuze of gevoelens die jij zelf niet herkent, en wat dus niet voor jou speelt, meteen afdoen als 'onzin'? Misschien speelt het wel voor andere mensen?
zondag 6 augustus 2017 om 10:05
Dat andere mensen andere gevoelens en denkwijze hebben is toch normaal, niet eens mens is t zelfde. Maar je bent nu eenmaal geboren als man of vrouw meer keuze is er niet. En als ik het goed begrijp ook als je teeeslschtog word geboren kan je kiezen tussen een geslacht. Waarom geld uit geven voor wc waar beide geslachten op kunnen? Om nog meer moeilijkheden in de wereld te roepen want er zal ongetwijfeld ook misbruik van worden gemaakt. Aanrandingen of verkrachtingen en t kost geld. Kan je dat niet beter uitgeven aan ouderen op tijd naar de wc laten gaan? Eens worden wij ook oud. Ik heb hier ook nog niemand horen zeggen dat ze geen begrip hebben voor deze mensen of geen empathie.Timetraveler schreef: ↑06-08-2017 09:49Tja, dat werd ook ontzettend lang over homoseksuele mensen gezegd. En over transgender mensen. En dat wordt nog steeds gezegd, dat beiden een probleem zijn. Blijkbaar is empathie nog steeds een eng iets. Of dat andere mensen andere gevoelens en ideeën hebben, waar jij het misschien niet mee eens bent. Blijkbaar is het afdoen als onzin makkelijker dan te erkennen dat je dit zelf niet zo voelt, maar je het je kan voorstellen dat anderen daar anders over denken. Hokjes zijn veilig en fijn.
Waarom een andere keuze of gevoelens die jij zelf niet herkent, en wat dus niet voor jou speelt, meteen afdoen als 'onzin'? Misschien speelt het wel voor andere mensen?
zondag 6 augustus 2017 om 10:28
DitPientjexxxx schreef: ↑05-08-2017 22:33Als je mensen standaard niet meer aan gaat spreken met mijnheer of mevrouw en daar een nieuw woord voor gaat verzinnen, dan moet het overgrote deel van de bevolking zich wel degelijk aan de uitzonderingen aanpassen. Voor mij gaat dat te ver en dat wil helemaal niet zeggen dat ik geen empathie heb voor die uitzonderingen.
Rotoorlog, ik zeg NEE tegen deze OORLOG.
zondag 6 augustus 2017 om 10:30
En ditPientjexxxx schreef: ↑05-08-2017 22:38Mensen die niet specifiek man of vrouw zijn, zijn hermafrodieten en daar gaat dit topic niet over. Het gaat over mensen die zich niet specifiek man of vrouw VOELEN en dat is iets heel anders.
Rotoorlog, ik zeg NEE tegen deze OORLOG.
zondag 6 augustus 2017 om 10:35
Ik ben geen reiziger, en geachte Fl en geachte P geachte M is gedoe wat geschreven word in een sollicitatie brief.vrouwjagersma schreef: ↑05-08-2017 22:39Beste reiziger vind ik niet zo heel ernstig, als ik eerlijk ben. Geachte F. Jagersma ook niet. Voor de rest vind ik het vooral taalkundig gezien interessant, zoals mevrouw75 al een paar pagina's geleden opmerkte. Er zijn landen zonder aparte aanspreekvormen en ik ga daar binnenkort eens meer over lezen.
Rotoorlog, ik zeg NEE tegen deze OORLOG.
zondag 6 augustus 2017 om 10:41
Hoe denk je dat een hermafrodiet zich voelt?Pientjexxxx schreef: ↑05-08-2017 22:38Mensen die niet specifiek man of vrouw zijn, zijn hermafrodieten en daar gaat dit topic niet over. Het gaat over mensen die zich niet specifiek man of vrouw VOELEN en dat is iets heel anders.
zondag 6 augustus 2017 om 10:44
eensTimetraveler schreef: ↑06-08-2017 00:40Het gezin is ook gewoon een uitvinding van de mens. Niks natuurlijks aan hoor. De mens is voor wel meer dingen gebouwd dan alleen voortplanten. En lang niet iedereen plant zich überhaupt voort of lukt dat. Wat ik bedoel te zeggen is dat ik hier vaak lees "de natuur heeft gereheld dat....", maar daarin is ook echt niet alles zwart wit. En de natuur is geen voorbedacht perfect masterplan, genoeg fouten zitten erin.
zondag 6 augustus 2017 om 10:48
Dat is ook een prima oplossing, maar ja dan krijg je natuurlijk wel dat als jij bv denkt deze persoon zal wel gender neutraal zijn en die peroon dan ook zo aanspeek en het blijkt gewoon een vrouw te zijn die graag met vrouw zou worden aangesproken, tja dan beledig je iemand natuurlijk ook behoorlijk.tampontouwtje schreef: ↑06-08-2017 01:41Nee dat is niet netjes, nu ga je anderen behandelen zoals je dat zelf niet prettig vindt. Prima als er een woord bijkomt voor de mensen die geen mevrouw of meneer willen horen. Ik hoor graag wel mevrouw want dat is wat ik ben.
Moeten we nu allemaal genderneutraal worden of moeten genderneutralen net zo goed serieus genomen worden in onze maatschappij. Tegen het eerste zeg ik nee! Tegen het laatste zeg ik ja!
Kort samengevat: een gedeelde plee voor iedereen nee, een plee erbij voor genderneutralen ja.
zondag 6 augustus 2017 om 10:49
Waarom wil jij zo graag vast houden aan die hokjes?tampontouwtje schreef: ↑06-08-2017 02:13Ja en wij hebben dat allemaal niet. Maar jij gelukkig wel.
Kijk eens goed om je heen. Iedereen wordt in een hokje gestopt. Zo werkt ons brein en daarmee onze wereld. Het zou heel mooi zijn als de hokjes waar niks mis mee is geen negatieve associaties, vooroordelen of stereotypes oproepen.
zondag 6 augustus 2017 om 10:51
Maar om je oudste steeds ze, zij en haar te noemen kan wel?Dreamer schreef: ↑28-07-2017 11:01"Welk gender noteren ze dan bij de burgerlijke stand?"
Zoals het mij uitgelegd is:
Je hebt geslacht en gender.
Geslacht is, zoals je lichaam gemaakt, met de X en Y chromosoom, piemel of vagina of beide. Er zijn er dus dan 3. (geen idee of er ook een 'geen' is, eigenlijk)
Gender is hoe je je voelt. En dat is niet zo makkelijk M of V. Was het maar zo aanwijsbaar.
Mijn oudste is gender fluid of non-binary. Voelt zich geen man en geen vrouw of soms het één, soms het ander.
Hier in dit topic is ze al voor freak en meer rare dingen uitgemaakt. Zoals een zeur. Je zult je maar zo voelen. Het gaat een stuk beter met haar, sinds ze zich 'geout' heeft als wat ze is en hoe ze zich voelt.
Het damestoilet is ze irl al een keer bijna uitgestuurd, want 'ieuw.. een vent in het toilet' (maar zij heeft ook geen zin langs pisbakken te moeten lopen). Door er op deze manier aandacht aan te besteden, komt hier meer bekendheid over, waar mijn kind heel blij mee is. En of het voor Amsterdam nou een 'kijk ons nou progressief zijn' dingetje is, of dat ze het 'echt' menen, dat maakt in de uitkomst voor mijn kind niet zoveel uit.
Bekendheid met dit fenomeen (zij wist ook niet wat het was hoe ze zich voelde, totdat ze het een keer tegenkwam op internet en alles op z'n plaats viel) helpt met begrip. Zoals met alles. Daarom is het toch mooi dat er aandacht aan besteed wordt?
Over een paar weken weer Pride Amsterdam. Daar past dit mooi in.
Rotoorlog, ik zeg NEE tegen deze OORLOG.
zondag 6 augustus 2017 om 10:52
zondag 6 augustus 2017 om 10:54
Waarom zou een hermafrodiet moeten kiezen?Lovely7 schreef: ↑06-08-2017 10:05Dat andere mensen andere gevoelens en denkwijze hebben is toch normaal, niet eens mens is t zelfde. Maar je bent nu eenmaal geboren als man of vrouw meer keuze is er niet. En als ik het goed begrijp ook als je teeeslschtog word geboren kan je kiezen tussen een geslacht. Waarom geld uit geven voor wc waar beide geslachten op kunnen? Om nog meer moeilijkheden in de wereld te roepen want er zal ongetwijfeld ook misbruik van worden gemaakt. Aanrandingen of verkrachtingen en t kost geld. Kan je dat niet beter uitgeven aan ouderen op tijd naar de wc laten gaan? Eens worden wij ook oud. Ik heb hier ook nog niemand horen zeggen dat ze geen begrip hebben voor deze mensen of geen empathie.
zondag 6 augustus 2017 om 11:05
Het is nog nooit op een natuurlijke manier gelukt twee mensen van t zelfde geslacht elkaar te bevruchten. Je hebt echt een man en een vrouw nodig om voort te planten.
zondag 6 augustus 2017 om 11:06
Zolang een grote groep mensen zich vasthouden aan de hokjes zal er veel onbegrip zijn voor genderneutrale mensen en/of hermafrodieten en/of transgenders en/of gay mensen.
Het is toch vreselijk dat deze personen afgedaan worden als foutjes van de natuur of psychisch zieke mensen en nog een paar van deze mens onteerende beweringen.
Zo ook op dit topic, en mijn vraag aan deze mensen is waarom zien jullie dit op deze manier? Waarom kan je niet accepteren dat er een groep is die anders is dan jij, die anders in het leven staat, die niet in een hokje passen die jij gemaakt hebt om mensen in te kunnen stoppen?
Edit, dit is even los van of er wel of geen extra wc groep moet komen of dat mensen neutraal aangesproken moeten worden. Dus gewoon puur als mens zijnde
Het is toch vreselijk dat deze personen afgedaan worden als foutjes van de natuur of psychisch zieke mensen en nog een paar van deze mens onteerende beweringen.
Zo ook op dit topic, en mijn vraag aan deze mensen is waarom zien jullie dit op deze manier? Waarom kan je niet accepteren dat er een groep is die anders is dan jij, die anders in het leven staat, die niet in een hokje passen die jij gemaakt hebt om mensen in te kunnen stoppen?
Edit, dit is even los van of er wel of geen extra wc groep moet komen of dat mensen neutraal aangesproken moeten worden. Dus gewoon puur als mens zijnde
zondag 6 augustus 2017 om 11:09