Lengte en gewicht

26-01-2009 13:24 240 berichten
Alle reacties Link kopieren
Mijn jongste zoon is 5,5 en 1.20 lang en weegt 24 kilo en heeft schoenmaat 32



Mijn oudste zoon is 8,8 en is 1.43 lang en weegt 34,5 kilo en heeft schoenmaat 35.



Hoe oud zijn jullie kindjes en hoe lang zijn ze, hoeveel wegen ze en wat is hun schoenmaat?



Ik weet het, groot onzin topic maar ben gewoon nieuwsgierig.



Alle reacties Link kopieren
@Mars, succes morgen bij de kinderarts! Hopelijk valt het morgen mee met de onderzoekjes.



Hier hetzelfde, ook kleine opa's en oma's, en andere familieleden aan mijn kant, man is redelijk gemiddeld 1.80, ik ben iets kleiner dan jij. Dus inderdaad, heel gek is het niet dat mijn dochter ook een kleintje is. Ik vraag me af waarom ze daar zo weinig rekening mee houden op het cb. Wij mochten kiezen van het cb: of doorverwijzen naar de kinderarts of jaarlijks naar de schoolarts. Wij hebben voorlopig voor het laatste gekozen. Even afwachten wat de schoolarts er allemaal van vindt, als die het nodig vindt gaan we alsnog naar de kinderarts.
Alle reacties Link kopieren
quote:nippo schreef op 31 januari 2009 @ 17:38:

[...]



Vrolijk, jouw dochter komt in de buurt van mijn zoon inderdaad. Ziet zij er ook zo mager uit?Nipp, mijn dochter komt ook precies uit op een BMI van 12.4. Ik vind alleen niet dat zij er heel mager uitziet. ZE ziet er wel lang en tenger uit. Ze eet ook echt als een bootwerker, zeker 's avonds dus daar ligt het gewoon niet aan.
Alle reacties Link kopieren
Zoon van 4 en een paar maanden: 1.07 en 16 of 17 kg. Volgens mij best gemiddeld
Alle reacties Link kopieren
quote:wiekje schreef op 03 februari 2009 @ 22:06:

@Mars, succes morgen bij de kinderarts! Hopelijk valt het morgen mee met de onderzoekjes.



Hier hetzelfde, ook kleine opa's en oma's, en andere familieleden aan mijn kant, man is redelijk gemiddeld 1.80, ik ben iets kleiner dan jij. Dus inderdaad, heel gek is het niet dat mijn dochter ook een kleintje is. Ik vraag me af waarom ze daar zo weinig rekening mee houden op het cb. Wij mochten kiezen van het cb: of doorverwijzen naar de kinderarts of jaarlijks naar de schoolarts. Wij hebben voorlopig voor het laatste gekozen. Even afwachten wat de schoolarts er allemaal van vindt, als die het nodig vindt gaan we alsnog naar de kinderarts.



Het bezoekje aan de kinderarts viel eigenlijk niet mee...



Ze gaan bij mijn dochter een chromosomen onderzoek doen om te kijken of ze het syndroom van Turner heeft.



Ze had geen uiterlijke kenmerken, maar het zou kunnen....



Daar krijg ik wel even fikse buikpijn van....



Verder weer een heel traject van urine, omtlasting en bloedonderzoek. Oa de nierfunctie, darmfunctie, schildklier functie en groeihormonen worden getest.



Ze was overigens 89,5 cm en 11,5 kilo (3 jaar en 1 maand oud)



Haar bovenlijfje was 51,3 cm hebben ze gemeten (om te kijken of ze niet te korte benen heeft ofzo)
Alle reacties Link kopieren
Sjemig Mars, dat is schrikken. Kan me voorstellen dat het je helemaal niet lekker zit. Telt de erfelijke 'belasting' zoals je omschreven hebt niet mee voor ze? Konden ze op basis van de groeicurve een eindlengte inschatten voor haar?



En al die onderzoeken die gaan komen? Kunnen ze het meeste uit het bloedonderzoek halen of zijn dat ook nog aparte onderzoeken?



Onze dochter gaat op basis van haar groeicurve die ze nu volgt ongeveer 1.55 m worden. Met 3 jaar en 2 maanden was ze iets korter dan jouw meisje (86,5 cm) maar wel een stukje zwaarder (12 kilo). Vlak voor haar 4e verjaardag dus 92,5 cm.



Ik ga voor je duimen dat alles ok is.
Alle reacties Link kopieren
He bah Mars, dat zou naar zijn... Wanneer krijg je de uitslag?
Alle reacties Link kopieren
Ik heb trouwens het BMI van dochter uitgerekend; 13,89 en dat zou ondergewicht zijn volgens de index.
Alle reacties Link kopieren
Wiekje jouw dochtertje was dus nog kleiner...



Ze gaan inderdaad bloedonderzoek doen, maandag, het kon alleen op speciale afspraak, maar waarom dat is weet ik niet.



Ik geloof dat de uitslag iets van 3 maanden duurt zei de kinderarts...



Maar maandag zal ik het nog meer duidelijkheid vragen.



Haar doel lengte is ongeveer 1,69m

En als ze haar groeicurve nu doortrekken haalt ze dat lang niet

Ik weet niet precies waar ze uitkomt, maar ik dacht zo rond de 1,50m



Haar gewicht was overigens geen probleem. De lengte dus wel.



Ze hebben wel gevraagd naar wanneer ik in de puberteit kwam (ongesteld) en wanneer mijn man zijn puber-groeispurt kreeg (heel laat dus met 17 jaar pas, daarvoor zag hij eruit als een klein jochie van 11)

Dus dat zullen ze ook wel meenemen, want ze zeiden dat dat belangrijke info was.Maar hoe ze die gegevens meenemen weet ik niet.



Ik heb mijn dochter echt helemaal nagekeken,maar ze heeft helemaal niets in haar lichamelijke kenmerken wat op Turner kan wijzen, maar het schijnt niet perse te hoeven... brrrr spannend hoor.
Alle reacties Link kopieren
quote:Soep schreef op 31 januari 2009 @ 18:44:

TessTan: die had ik al voor onze dochter, hihi. Met bijna 15 maanden 79 cm, 10,5 kilo en schoenmaat nog onbekend. Sinds ze drie maanden is zit ze met alle metingen op de gemiddelde curve. Bij geboorte was ze 53 cm ongeveer en 4440 gram. Na haar buikgriep is ze naar de gemiddelde curve gezakt en daar gebleven. Ben benieuwd hoe lang ze dat volhoudt met ouders van 1.85 en 1.93!



Grappig dat je dochter ook zo groot begonnen is en nu zo gemiddeld! Maar zo te lezen zal je dochter nog wel een groeispurt gaan krijgen! Mijn dochter heeft nog steeds in verhouding lange benen (broekjes maat 80 zijn echt te kort, truitjes passen nog makkelijk). Terwijl ik juist hele korte benen heb, Ik ben 1.67, vriend 1,87, maar ik kom wel uit een 'lange' familie. Van beide kanten van mijn familie ben ik veruit de kleinste. Ik hoop voor mijn dochter dat ze haar lange benen houdt!



Mars:
Alle reacties Link kopieren
Klopt, ze was kleiner en toen kregen we nog geen doorverwijzing, wel had de cb arts het dossier met een kinderarts besproken, maar die vond het toen ook nog niet nodig om door te verwijzen. nu weet ik ook wel dat geen twee kinderen het zelfde zijn, maar toch....



3 maanden wachten lijkt me ook behoorlijk lang ja. Misschien is het prikken op afspraak omdat ze dan meer de tijd kunnen nemen voor zo'n klein kindje. Is jouw kindje trouwens volbloed 'hollands'? Wij hebben hier wat aziatische invloeden die van belang kunnen zijn
Alle reacties Link kopieren
Nee idd, nu liepen we al bij de kinderarts omdat ze obstipatie heeft vanaf de geboorte. Dus misschien dat ze dan sneller onderzoeken doen, dan als je nog een doorverwijzing nodig hebt?





Mijn dochter is half Surinaams.



Waarvan de kinderarts ook perplex van van haar stoel viel haha, want mijn dochter is echt lelieblank (voor een blank kind zou ze nog erg wit zijn), lichtblond haar (echt van dat melkboerenhondenhaar, net als ik) en blauwe ogen...



Heel bizar, het enige dat je kunt zien is wat vollere lippen een iets plat neusje en amandelvormige ogen.



Mijn man is mix creool en chinees (Hij ziet er vooral creools uit, niet heel zwart, maar koffie met melk zeg maar)



Dus aziatische invloeden zijn er zeker.



Dat heb ik ook aangegeven dat ze wel 100% Nederlands/westers eruit ziet, maar dat zeker niet is en dat ze daar ook naar moeten kijken.
Alle reacties Link kopieren
aha, ik dacht het wel eens van je gelezen te hebben. . Je kleine meid zet de dokter gewoon op het verkeerde been met haar looks. Hier ook een (donker)blond meisje (wel met bruine ogen dan weer). Wel bijzonder hoor, lijkt me.



Het zal wel een mooi grietje zijn!

Ik hoop dat het die oosterse invloeden zijn.
Alle reacties Link kopieren
Zoon op 3e verjaardag: 96.5 cm, 13.5 kilo en schoenmaat 25
Als je loslaat, heb je twee handen vrij.
Zoon 3 jaar en 3 maanden 98 cm en 14,5 kilo

Dochter bijna 8 maanden 65 cm en precies 7 kilo
Alle reacties Link kopieren
mijn dochter van 4,5 jaar is 118 cm lang en weegt 26 kilo en heeft schoenmaat 30. -->> van het consultatiebureau moest ze op dieet maar ze woog bij haar geboorte al 9,5 pond( ivm zwangerschapsdiabetes waar ze pas in week 35 achterkwamen) en ze is gewoon iets steviger als de rest dat is haar bouw nou eenmaal..



mijn dochter van 5 maanden is 65cm lang weegt 6020 gram en schoenmaat klein..
Alle reacties Link kopieren
Hm, meisie82, toch zou ik het in de gaten houden. Ze heeft een te hoog bmi en het lijkt me niet dat dat echt nog aan haar geboortegewicht te wijten valt...of dacht jij van wel? Bij dit gewicht zou ze een stuk langer mogen zijn (of lichter bij deze lengte natuurlijk).
Alle reacties Link kopieren
quote:Mirjam762 schreef op 05 februari 2009 @ 20:01:

He bah Mars, dat zou naar zijn... Wanneer krijg je de uitslag?





Eerste uitlagen zijn binnen:



Darmen verder in orde (alleen obstipatie), nieren, lever, schildklier in orde, voldoende groeihormonen, bijnierschorshormonen ok, geen allergie, geen erfelijke aandoeningen, etc etc alles OK



Alleen wat tekort aan ijzer, daar krijgt ze vanaf vandaag medicatie voor.



Nu alleen nog wachten op dat chromosomenonderzoek op Turner, dat duurt 3 maanden .... pffff
Alle reacties Link kopieren
Heb even teruggelezen en volgens mij hebben we echt een kleine reus: zoon 7,5 maand, 10 kilo en 78 cm. Schoenmaat n.v.t.
Alle reacties Link kopieren
Geen idee!, geen zin om te gaan meten nu sorry!

Zelf ben ik 1.60 en 53 kg, telt dat ook?
Alle reacties Link kopieren
Bij ons thuis ook een reuzinnetje:

ze wordt in mei 3 jaar, is 1,02 m lang en weegt 19,8 kg. Heeft maatje 110/116. (broeken maatje 98-104)

Schoenmaat 26.
Mijn dochter is ook best lang...

23 maanden, 89 cm, 13 kilo, schoenmaat 23
Alle reacties Link kopieren
quote:mars 74 schreef op 20 februari 2009 @ 14:59:

[...]



Eerste uitlagen zijn binnen:



Darmen verder in orde (alleen obstipatie), nieren, lever, schildklier in orde, voldoende groeihormonen, bijnierschorshormonen ok, geen allergie, geen erfelijke aandoeningen, etc etc alles OK



Alleen wat tekort aan ijzer, daar krijgt ze vanaf vandaag medicatie voor.



Nu alleen nog wachten op dat chromosomenonderzoek op Turner, dat duurt 3 maanden .... pffffSpannend Mars! Duurt die bepaling zo lang? Mirjamdochter had in het najaar ook een te laag ijzergehalte, en dat is aardig opgelost met het ijzerdrankje, krijgt mini-marsje dat ook? Ze kunnen er wel diarree van krijgen (of juist verstopping, en dat kan zij natuurlijk helemaal niet gebruiken )
Alle reacties Link kopieren
Goeiemorgen, ik zat hier even te spieken omdat mijn dochters zo van elkaar verschillen qua gewicht (en ontwikkeling en type en eigenlijk alles ;o)



Oudste dochter is 3 jr en 4 mnd en 16,5kg en iets meer dan 1 mtr. Mijn jongste is 7 mnd en 3 wkn en 7,3 kg en 70cm.



Mijn oudste was op dezelfde leeftijd een kg zwaarder, kon al rollen, zitten en goed eten..



Hoe is jullie ervaring; beide kinderen ongeveer hetzelfde in groei/ontwikkeling of (groot) verschil?
Alle reacties Link kopieren
Fee, er kunnen grote verschillen zijn, daar ben ik ook wel achter gekomen. Bij mij hadden beide kinderen (een jongen en een meisje) hetzelfde geboortegewicht (6 pond). Zoon was wel kleiner (48 cm. en dochter 51 cm.). Zoon was echter met een jaar 10,5 kilo bij een lengte van 75 cm. Dochter bleef steken op 8 kilo bij dezelfde lengte. Met twee jaar was zoon 14 kilo bij 93 cm. Dochter was 88 centimeter bij 11,2 kilo... Zij is echt een heel stuk smaller (en ook iets kleiner). Dus ja, het kan absoluut; twee kinderen uit hetzelfde nest met heel verschillende groeicurves.
Alle reacties Link kopieren
quote:meisie82 schreef op 10 februari 2009 @ 12:19:

mijn dochter van 4,5 jaar is 118 cm lang en weegt 26 kilo en heeft schoenmaat 30. -->> van het consultatiebureau moest ze op dieet maar ze woog bij haar geboorte al 9,5 pond( ivm zwangerschapsdiabetes waar ze pas in week 35 achterkwamen) en ze is gewoon iets steviger als de rest dat is haar bouw nou eenmaal.. ..



Vind het zo'n onzin dat kinderen op dieet moeten, ook als ze buiten proporties zijn. Laat kinderen gewoon kinderen, laat ze dan lekker bewegen en geef ze minder snoep ( als ze te veel snoepen)



Ik heb ook zo lang gehoord dat mijn dochter op dieet zou moeten. Bij de geboorte was ze 8,5 pond en 54 cm. Heb 9 maand lang borstvoeding gegeven, toen ze een maand of 6 a 7 was moest ik naar het CB. OOooo zei de arts toen ze de oudste bloot zag, jaa we doen de kinderen niet snel op dieet maar.. Nou laten we eerst eens kijken wat je haar allemaal geeft.

Dus wat zeg ik, ze krijgt nu net sinds een week een fruithapje en de rest gewoon nog borstvoeding.

Je had die arts moeten zien, ze kreeg een rooie kop en oo jaa nee daar kan niets van af.



Ze is nog steeds grof, maar dat is haar bouw. Ze krijgt beweging 2x in de week gym op school en ze zit op 2 sporten, dus 2x in de week trainen en dan is er vaak in het weekend ook nog een wedstrijd.



De jongste ze is dus 4 jaar en 3 maand en kreeg ook te horen dat we moesten uitkijken want ze zou ook naar de bovenkant van de lijn gaan, Tja ze is 110 en ze weegt 20 kilo. Papa en mama zijn beide boven de 180 cm lang en zelf ook geen magere graten, ik ben te dik. Maar ik probeer de kinderen wel zo min mogelijk te laten snaaien. Maar de kinderen vragen daar niet eens om.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven