Gezondheid alle pijlers

Knobbels in borsten

15-01-2018 10:59 24 berichten
Alle reacties Link kopieren
.
anoniem_360823 wijzigde dit bericht op 20-02-2018 17:15
99.77% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Huisarts bellen!
Alle reacties Link kopieren
Dat is schrikken!

Het feit dat je eerder cysten hebt gehad, maakt dat de kans reëel is dat het nu ook om cysten gaat. Maar dat is aan de buitenkant simpelweg niet te zien. Als ze nu tijdens menstruatie zijn ontstaan én weer verdwijnen, is het misschien een idee om met de huisarts te bespreken of direct onderzoek noodzakelijk is.

In alle andere gevallen: naar het ziekenhuis, een mammografie (en in dit geval vaak ook een echo) geven dan meer informatie.
Alle reacties Link kopieren
.
anoniem_360823 wijzigde dit bericht op 20-02-2018 17:16
98.94% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Misschien kun je in overleg met de huisarts alvast een afspraak maken bij een mammapoli? Die afspraak kun je dan altijd nog afzeggen. Het scheelt weer wachttijd.
Alle reacties Link kopieren
Mammapoli heeft eigenlijk zo goed als altijd binnen 2 dagen wel plek en vaak zelfs op de dag zelf of de dag erna. Nu alvast een afspraak maken voor na je menstruatie is dus niet nodig.
Je klachten kunnen echt door van alles veroorzaakt worden dus probeer te stoppen met controleren tot na je menstruatie.
Alle reacties Link kopieren
Huisarts bellen.

Ik had sinds een ruime maand ook een gevoelige linkerborst. Vorige week bij de huisarts geweest, die voelde niets bijzonders. Maar ze snapte mijn bezorgdheid (ik heb familieleden verloren aan kanker, waaronder 2 met borstkanker) en ik mag een mammografie laten maken. Waarschijnlijk is er niets aan de hand, maar dat heb ik dan liever bevestigd.
Alle reacties Link kopieren
Bij .
anoniem_360823 wijzigde dit bericht op 20-02-2018 17:17
95.43% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
En nu?
Iets wat vier dagen bloedt en niet doodgaat is niet te vertrouwen.
Alle reacties Link kopieren
En wat heb je met de huisarts afgesproken?
Alle reacties Link kopieren
2 weken na mijn menstruatie weer terug komen om te voelen
Alle reacties Link kopieren
2 weken geleden een knobbel gevoelt deze is zo goed als weg, ook eerste stuk weefsel is zachter geworden,2de weefsel is nog steeds hard eerst voelde het als hard weefsel maar als ik erop voel voel ik een bobbel net alsof die er ingegroeide is zeg maar ik schrik hier erg van en weet ook niet echt wat normaal te voelen? Met vergelijking van de rechterborst voel ik nu ook een harde bobbel ergens anders.ik word hier enorm zenuwachtig van en ben een brok stress!!

Vrijdag weer naar de huisarts(ik moest wachten 2 weken na mijn menstruatie ivm bobbeltje) dan gelijk dat ook laten voelen en ga ik een mamografie vragen.

Heb ook
-beide kanten melkuitscheiding of vocht (dit is wel iets wat ikmijn 18de heb)
-last van linkerborst aan zijkant en soms onderin (niet bij knobbels) en lijkt aan cyclus gebonden te zijn (heb pms)
-cyste bovenin borst met vast gedeelten 2008 er n 2012/2013 echo en mamografie laten doen kwam niks uit.

Wat ik mij nu afvraag hoort een borst alleen maar zacht te zijn of hebben jullie er ook harde gedeeltes inzitten?

Heb een grote cup d dus misschien voel ik wel meer?
Alle reacties Link kopieren
Afhankelijk van mijn cyclus waren ze vaak ook bulterig. Maar het trok vrijwel altijd binnen twee weken weg, dus ik werd er niet ongerust van. Maar bobbels in je tieten die langer blijven en sowieso als je ongerust bent is altijd een goede reden om het na te laten kijken.

Wat wel bijzonder is is dat je tepeluitvloed hebt. Heeft je huisarts hiernaar weleens bloed geprikt? Kan ook bijwerking zijn van medicatie, maar ik zou dit als je teruggaat ook weer aankaarten.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb nooit 'knobbels' wel af en toe voor mijn menstruatie een cupmaat grotere, wat pijnlijke borsten.
TO is er al bloed geprikt? De arts dacht dat een vriendin in een depressie zat door het overlijden van een naaste en schreef AD voor. Maar het bleef: Jantje lacht, Jantje huilt. Ze heeft geen baarmoeder meer maar had alle symptomen van een zwangerosaurus. En toen ze tepelvloed kreeg werd er eindelijk bloed geprikt waaruit bleek dat haar hele hormoonhuishouding op zijn kop stond. Dit kon met medicijnen vrij snel verholpen worden en de AD konden meteen de deur uit.
Als het gras bij de buren altijd groener is dan is het kunstgras
Alle reacties Link kopieren
Tepel uitvloed heb ik sinds mijn 18de eerst na het gebruik van antidepresiva .van 22 tot 31 in tussen 3 keer borstvoeding gegeven. Laatste is nu 2,5 jaar geleden.

Ik ga zeker eens op hormonen laten prikken ik ervaar ook vaak psychische problemen
Alle reacties Link kopieren
Jeezes. Hier had je toch al n topic over? Waarom niet gewoon daar verder?
Iets wat vier dagen bloedt en niet doodgaat is niet te vertrouwen.
Alle reacties Link kopieren
gezondheid/knobbels-in-borst/list_messa ... #p28072028
“Don’t look back – you’re not going that way.”
Wat heb je eraan te weten of iets 'hoort'? Ieder lichaam is toch anders? Probeer jezelf niet zo in de stress te werken, daar verandert de situatie niet door. Het enige dat je ermee bereikt, is dat je het jezelf daarmee heel erg moeilijk maakt en de stress alleen maar groter en groter maakt. De huisarts heeft al geconcludeerd dat hij/zij niets verontrustends voelt (zie andere topic). Gezien je bonk stress zijn, zou ik toch maar proberen me daar een beetje aan vast te houden, in plaats van jezelf helemaal 'gek te maken'.
Alle reacties Link kopieren
Woensdag afspraak voor mamagrafie en eventueel echo. En dan pas binnen 3 dagen de uitslag.zul je net hebben dat het weekend er ook nog tussen zit.

Ben zo langzamer hand gek aan het worden
Pjirk55 schreef:
05-02-2018 21:08
Woensdag afspraak voor mamagrafie en eventueel echo. En dan pas binnen 3 dagen de uitslag.zul je net hebben dat het weekend er ook nog tussen zit.

Ben zo langzamer hand gek aan het worden
Wat denk je daarmee te bereiken?
Alle reacties Link kopieren
Eeh niks ben gewoon ontzettend zenuwachtig. En die onzekerheid is erg
Pjirk55 schreef:
05-02-2018 21:52
Eeh niks ben gewoon ontzettend zenuwachtig. En die onzekerheid is erg
Dat begrijp ik, maar wat ik ermee probeer te zeggen en reeds eerder heb gezegd, is dat je er niets aan hebt om jezelf steeds verder in de stress te helpen. Afleiding zoeken om de tijd sneller te doen gaan en je gedachten op iets anders te richten, lijkt me zinvoller.
En binnen 3 (werk)dagen houdt niet in over drie (werk)dagen en dus ook niet automatisch dat er een weekend tussen zit. Wie weet heb je geluk en hoor je het al voor het weekend.
Alle reacties Link kopieren
Het is gelukkig goed,wat een opluchting zeg.

Cyste van 2012 was een stuk kleiner geworden dat was positief.

2 andere plekjes zijn soort bindweefsel knobbels die zaten er bij eerdere mamo en echo ook.verder weinig veranderd qua weefsel ondanks borstvoeding en zwagerschap
Wat fijn; gefeliciteerd!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven