Van welke uitspraken krijgen jullie kromme tenen?
zondag 11 maart 2018 om 11:11
Ja deze, de term brusjes wordt oorspronkelijk bedoeld als in de broertjes/zusjes van een kind met een psychiatrische aandoening.
.
zondag 11 maart 2018 om 11:14
Duidelijke afspraak met mijn vriend: WIJ verwachten een kind, IK ben zwanger. Het is wel goed zeg, ik mocht al het harde werk doen.
Kijk uit malloot, een kokosnoot.
zondag 11 maart 2018 om 11:15
Waarom dan?
Ook al werd de term voor het eerst in een bepaalde 'scene' gebruikt, dan werd er toch nog steeds gewoon een samenvoeging van broertjes en zusjes bedoeld?
Die broertjes en zusjes blijven toch gewoon broertjes en zusjes?
zondag 11 maart 2018 om 11:26
zondag 11 maart 2018 om 11:27
Het schrijft wat sneller en in het Nederlands is er nu eenmaal geen woord voor zoals het Engelse siblings of Duitse Geschwister
zondag 11 maart 2018 om 11:31
Aan haar. Ik ben niet de enige werknemer die hier tegen aan loopt. Ze is erg dominant en wil graag een 'baasje' zijn die zich wil bewijzen in haar functie of zo. Lijkt ook bewust problemen te creëren om die vervolgens op te gaan lossen, ze maakt dan van muggen olifanten waardoor ze me regelmatig op het matje riep. Nu ze met zwangerschapsverlof is functioneer ik ineens prima en zijn alle problemen verdwenen..
zondag 11 maart 2018 om 11:33
Het lijkt mijn 'ex'leidinggevende wel.JeMappelle schreef: ↑11-03-2018 11:31Aan haar. Ik ben niet de enige werknemer die hier tegen aan loopt. Ze is erg dominant en wil graag een 'baasje' zijn die zich wil bewijzen in haar functie of zo. Lijkt ook bewust problemen te creëren om die vervolgens op te gaan lossen, ze maakt dan van muggen olifanten waardoor ze me regelmatig op het matje riep. Nu ze met zwangerschapsverlof is functioneer ik ineens prima en zijn alle problemen verdwenen..
zondag 11 maart 2018 om 11:34
Daar lijkt het hier ook op, alsof ze zich wil bewijzen in haar functie en graag de baas speelt over anderen. Dan ben je in mijn ogen geen goede leidinggevende. Het is een trucje die ze toe past waarmee ze denkt dat ze zich hoger kan plaatsen, maar daarmee jaagt ze juist veel mensen tegen zich in het harnas. Ze is nu met zwangerschapsverlof en de sfeer is zo anders nu. Helaas komt ze binnenkort wel weer terug, ben heel benieuwd hoe het dan verder gaat. Als ze niks veranderd is zou dat voor mij wel een reden kunnen zijn om een andere baan te zoekenKwebbeltje91 schreef: ↑11-03-2018 10:07Oh ja dat snap ik.. Ik had ook zo'n 'leuke' leidinggevende. Die kikte er ook op om het te zeggen. Dan keek ze me zo strak aan, alsof ze heel wat was. Ik ben echt blij dat ik niet meer voor haar werk.
zondag 11 maart 2018 om 11:40
Ik snap je helemaal. Toen ik daar nog werkte, had ik al een paar gesprekken met haar gehad omdat ik gepest werd door collega's. Ze ging er gelijk tegenin en zei: "Ik kan niks aan de sfeer veranderen" Dat ik op een gegeven moment overspannen thuis zat, leek haar te verbazen en ze vroeg wanneer ik weer kwam werken, 'want de collega's hebben nu dankzij jou extra werk'. Ik kon ze wel schieten op dat moment. Uiteindelijk de eer aan mezelf gehouden en ontslag ingediend. Gelukkig had ik 'maar' een maand opzegtermijn. Op mijn laatste dag hebben we elkaar de hand geschud en elkaar het beste gewenst. Heel jammer dat het zo gelopen is want in het begin was ze echt heel vriendelijk. Maar gelukkig werk ik er dus niet meer.JeMappelle schreef: ↑11-03-2018 11:34Daar lijkt het hier ook op, alsof ze zich wil bewijzen in haar functie en graag de baas speelt over anderen. Dan ben je in mijn ogen geen goede leidinggevende. Het is een trucje die ze toe past waarmee ze denkt dat ze zich hoger kan plaatsen, maar daarmee jaagt ze juist veel mensen tegen zich in het harnas. Ze is nu met zwangerschapsverlof en de sfeer is zo anders nu. Helaas komt ze binnenkort wel weer terug, ben heel benieuwd hoe het dan verder gaat. Als ze niks veranderd is zou dat voor mij wel een reden kunnen zijn om een andere baan te zoeken
zondag 11 maart 2018 om 12:12
Dat bedoel ik eigenlijk ook. Dat het sowieso handig is, zonder de link met de gezondheidszorg, of wat dan ook.
Ik snap gewoon niet waar die heftige reactie (je weet niet wat je zégt) vandaan komt.
ldp wijzigde dit bericht op 11-03-2018 12:28
12.43% gewijzigd
zondag 11 maart 2018 om 12:17
Ik heb pedagogische wetenschappen gestudeerd en de term brusjes werd daar ook al gewoon gebruikt als samentrekking van broertjes en zusjes in het algemeen.
Don't waste your time on jealousy,
Sometimes you're ahead, sometimes you're behind.
Sometimes you're ahead, sometimes you're behind.
zondag 11 maart 2018 om 13:14
Nog erger vind ik "daar gaat mijn hart sneller van kloppen". Meestal gebezigd door mensen die ook ergens een "passie'' voor hebben.
Nothing happens for a reason
zondag 11 maart 2018 om 13:27
Tenenkrommend vind ik het als mensen een domme actie met domme argumenten gaan verdedigen.
"Huh. Hoezo heb jij een t-shirt gekocht van € 250?"
"Tja, ik voel me zo rot door de scheiding. Ik had het echt even nodig."
"Maar vorige week vroeg je je nog af hoe je in vredesnaam de huur moet betalen aangezien je ex de alimentatie niet betaalt."
"Ja, weet je. Toen ik nog met hem was konden we het betalen. Maar ik kocht het niet, want dat vond hij zonde van het geld. En nu kan ik doen wat ik wil."
"Huh. Hoezo heb jij een t-shirt gekocht van € 250?"
"Tja, ik voel me zo rot door de scheiding. Ik had het echt even nodig."
"Maar vorige week vroeg je je nog af hoe je in vredesnaam de huur moet betalen aangezien je ex de alimentatie niet betaalt."
"Ja, weet je. Toen ik nog met hem was konden we het betalen. Maar ik kocht het niet, want dat vond hij zonde van het geld. En nu kan ik doen wat ik wil."
zondag 11 maart 2018 om 13:37
zondag 11 maart 2018 om 13:44
zondag 11 maart 2018 om 14:07
minnimouse schreef: ↑06-03-2018 14:17Je moet van alles zijn tegenwoordig. Je werk moet je passie zijn, je moet collega's inspireren en motiveren, je moet humor hebben, heeeeel flexibel zijn, creatief, resultaatgericht, dynamisch, proactief, gedreven en klantgericht en oh ja, je moet al je competenties wel SMART formuleren. Je moet ook een teamplayer zijn en ambitie hebben jezelf over 5 jaar drie stappen verder zien.
zondag 11 maart 2018 om 14:31
Heftige reactie?
Ik bedoel gewoon te zeggen dat het daar bedacht is als soort van afkorting. Maakt het (mijn mening) nog geen mooi woord om in het dagelijkse leven te gebruiken voor je eigen kinderen.
.
zondag 11 maart 2018 om 16:53
Ik heb een leidinggevende gehad die zei: " ziek zijn is een keuze ".
Dat vind ik zo vreselijk kwetsend.
Stiekem had ik heel veel lol toen ze een jaar later een operatie had en daar allerlei complicaties bij kreeg (niet levensbedreigend hoor, alleen pijnlijk), waardoor ze zelf veel langer uit de running was dan ze had verwacht.
Waar je niets aan kan veranderen blijft niet perse hetzelfde.