Samenwonen... maar een kat

01-04-2018 09:48 266 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ok, sinds iedereen maar commentaar zit te leveren dat ik zit te zeiken heb ik proberen het bericht wat aan te passen zodat het hopelijk wat duidelijker en minder zeikerig lijkt.

Het beestje zelf is echt een lieverd! Alleen wat de/een kat met zich mee brengt heb ik wat moeite mee. En mijn vriend is echt schoon! Maakt elke week meerdere keren schoon en het ruikt er lekker fris en hij is zelf een beetje metroseksueel ;), alleen de haren (die hij trouwens zelf ook vervelend vind maar dus geen idee heeft hoe dat nu goed te vermijden. Hij stofzuigt vaak en heeft van die kleefrollers maar mag dus niet overal baten).

En ik bedoel ook niet dat er zakken met haren rondvliegen, maar genoeg om op te vallen. Sorry hoor, mag ik misschien ook iets vervelends vinden?

Het ging er dus om dat mijn vriend steeds een beetje zit te hinten naar samenwonen. Nog niet echt daadwerkelijk gezegd maar meer dingen van "toen ik nog [met m'n ex] samenwoonde kon ik veel sparen" "als je met z'n tweeën woont is alles wat makkelijker" "ik vind het helemaal niet leuk dat je [na het weekend] weer naar huis gaat". En dan kijkt hij er wat hoopvol bij.

Ik zou echt in een oogwenk bij hem intrekken, maar er is één 'probleem', hij heeft een kat, iets van 7 jaar heeft hij hem al. Nu vind ik dieren in huis dus helemaal niks. Ik heb vroeger dieren gehad als hamsters, vogels en vissen, maar dus niks wat los rondloopt zeg maar.

Ik vind het echt niks dat er haren ronddwarrelen (zelfs handdoekken, heb ik al gevraagd hoe dat kan maar vriend heeft geen idee maar hij droogt ze aan een droogrek dus misschien is dat de reden???), dus als ik gedoucht heb en ik droog me af dan vind ik het niet zo fris als er kattenhaartjes op me kleven. Ook loopt dat dier dus gewoon overal op (bed, aanrecht, eettafel) en dat dier verliest dan ook allemaal haren waardoor ik soms gewoon haren vind in mijn eten of drinken🤢 Of heb ook wel eens een paar keer kattenharen bij mn vagina teruggevonden na de sex omdat dat dier dus bij hem in bed had gelegen. Nu is hij wel overstag gegaan dat de deur van de slaapkamer dicht blijft als ik blijf slapen, en hij verschoont sowieso het bed als ik kom.

Ook dat de kat maar steeds over je heen loopt of aan komt wandelen en dan op mijn vriend zijn borst gaat zitten als ik net gezellig met mn vriend samen op de bank lig, vind ik gewoon niet zo fijn.

Ook als ik vraag of hij eens een keer bij mij komt slapen of dat we een weekendje weg zullen gaan, is het gelijk van "ja maar m'n kat, die kan ik niet alleen laten". (en vrienden wil hij niet steeds vragen om dat dier eten te geven).

Hij zit maar te zaniken dat hij (nog) geen baby wil want dan kan hij niet "zomaar ineens een weekendje weg naar [vul land maar in] met vrienden" (wat hij nu dus wel af en toe doet). Prima dat hij dat doet, maar als ik dus vraag om 1! nacht bij mij te slapen, is het hek van de dam want er is wel een kat hebben waar ineens voor gezorgd moet worden!

Maar dat kan dus ineens wel als hij een weekendje naar het buitenland gaat met vrienden . (ik snap dat een kat en baby niet hetzelfde zijn, maar gaat beetje ter vergelijking)

Mijn vriend weet dat ik dus niet van de kat hou (dit vanaf het begin van de relatie al duidelijk gemaakt, dus voor hem is het geen nieuwigheid). En het is echt lief van hem dat hij probeert die kat ook zoveel mogelijk uit mijn buurt te houden/zorgen dat hij niet op me loopt, maar tegelijkertijd snapt hij echt niet waarom ik me er zo over opwind en zegt dat hij er niks aan kan doen dat dat beest haar heeft (hij probeert veel te stofzuigen en doet nu steeds vaker even een doekje over de tafels en aanrecht, maar hij zegt ook dat het weinig uitmaakt en er soms gewoon niet tegen te vegen valt).

Onze relatie gaat echt super, maar over de kat is dan ook de meeste onenigheid over in onze relatie en dat is doodzonde. Ik wil mijn vriend niet kwijt en zou graag samenwonen, maar ik weet wel dat ik écht niet 24/7 met een kat in één huis wil leven. En ik weet van vrienden dat je je toch hechten aan een dier, dus ik snap heus wel dat die kat heus niet zo 1, 2, 3 wordt weggedaan en ik ben nou ookweer niet zo'n hater dat ik hem ooit voor die keuze zou stellen!

Heeft iemand dit al eens een soortgelijke situatie meegemaakt? Want ik ben een beetje in dilemma wat te doen. En aan antwoorden van 'kat accepteren' heb ik dus niks want dat kan ik dus niet doen.
anoniem_359661 wijzigde dit bericht op 01-04-2018 11:07
21.49% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Calamitycat schreef:
01-04-2018 13:51
Ik denk dat TO druk is met het breien van een trui van alle haren die ze uit haar vagijn heeft gepeuterd.
Ik heb al mijn hele leven katten en nu hebben we 2 Maine Coons en een vriendin die 'vilt'. Ik verzamel al het haar na het kammen en dat wordt hele mooie vilt. Ik heb een poefje uit kattenhaarvilt. Zo mooi!
Als het gras bij de buren altijd groener is dan is het kunstgras
Alle reacties Link kopieren
Ksenija schreef:
01-04-2018 17:20
Conclusie: onhygiënisch.

De ene mens hecht meer waarde aan hygiëne dan een ander...
Ik hecht vooral belang aan geestelijk hygiëne. En verder: met 2 katten in een zeer minimalistisch huis is met een stofzuiger en een kledingborstel niets mis met de hygiëne.
Als het gras bij de buren altijd groener is dan is het kunstgras
Mijn vriend heeft het ook niet op dieren in huis, maar hij accepteert mijn katten omdat ze bij mij horen en ik van ze houd- en na een tijd werden ze ook wel vriendjes met elkaar. Geef het gewoon tijd om te wennen. Ik vind het net zoiets als schoonouders: je hebt het er gewoon maar mee te doen.
dieren in huis zijn gezond, je weerstand word er beter van
mensen die dieren vies vinden zijn niet de leukste mensen
smetvrees is wel te behandelen trouwens, gewoon verwijzing vragen naar een psycholoog
Alle reacties Link kopieren
S-Meds schreef:
01-04-2018 17:31
dieren in huis zijn gezond, je weerstand word er beter van
mensen die dieren vies vinden zijn niet de leukste mensen

Dit! Zoveel voordelen, leven met huisdier.
Niets het is onhygiënisch. Beetje weerstand opbouwen mag wel. Ksenia woont zeker in zo’n huis waar alles hol klinkt en wanneer ze de deur uit gaat haalt ze overal nog een doekje overheen.
Alle reacties Link kopieren
S-Meds schreef:
01-04-2018 17:31
dieren in huis zijn gezond, je weerstand word er beter van
mensen die dieren vies vinden zijn niet de leukste mensen
Dat is ook mijn ervaring. Dieren die goed verzorgd worden en goede voeding krijgen zijn niet vies, stinken niet en verzorgen zichzelf ook goed. En die haren, dat is een kwestie van de beestjes consequent kammen en wat vaker stofzuigen, kleding borstelen en beddengoed wassen.
Maar daar lost TO natuurlijk niet mee op dat vriend 'hint' naar samenwonen omwille van financiële redenen.
Als het gras bij de buren altijd groener is dan is het kunstgras
Alle reacties Link kopieren
Haren blijft een probleem. Ik heb een Britje en als je die veel borstelt, krijgt hij juist meer uitval. Maar inderdaad, vaker stofzuigen en kledingborstels. En ik vind de haren verder niet smerig omdat mijn kat niet smerig is. Maar irritant is het wel! En wel smerig als het in je eten enzo zit, maar dat maak ik nooit mee.
Alle reacties Link kopieren
S-Groot schreef:
01-04-2018 14:58
:rofl: :cat:
Je begrijpt dat ik de kat nog heb maar dat de robot de deur uit ging!
Als het gras bij de buren altijd groener is dan is het kunstgras
Alle reacties Link kopieren
Oudblond schreef:
01-04-2018 17:26
Ik heb al mijn hele leven katten en nu hebben we 2 Maine Coons en een vriendin die 'vilt'. Ik verzamel al het haar na het kammen en dat wordt hele mooie vilt. Ik heb een poefje uit kattenhaarvilt. Zo mooi!
O wauw! Ik ben echt heel benieuwd hoe dat er uit ziet.
Alle reacties Link kopieren
Je overdrijft enorm, omdat je eigenlijk wilt dat mensen hier gaan zeggen dat de kat weg moet. Je vriend snapt je gezanik ook niet. Ik zou erover ophouden als ik jou was en je er écht overheen zetten. Voor je het weet staat die kat tussen jullie relatie in hoor.. en ik heb wel een vermoeden wie je vriend gaat kiezen... :cat:
Oudblond schreef:
01-04-2018 17:26
Ik heb al mijn hele leven katten en nu hebben we 2 Maine Coons en een vriendin die 'vilt'. Ik verzamel al het haar na het kammen en dat wordt hele mooie vilt. Ik heb een poefje uit kattenhaarvilt. Zo mooi!
Cool!
Maar het zijn niet de kattenharen die je eerst in je vagijn verzameld hebt toch? ;-D
Alle reacties Link kopieren
DEM89 schreef:
01-04-2018 15:45
Nee, hoor. Meestal gewoon in een doos.

Jeetje. Dat hij dat gewoon accepteert o_o !
Alle reacties Link kopieren
Oudblond schreef:
01-04-2018 17:51
Je begrijpt dat ik de kat nog heb maar dat de robot de deur uit ging!

Je hebt niet eerst nog een poging gedaan om de robot op te voeden?
Oudblond schreef:
01-04-2018 11:18
Gegarandeerd succes. Mijn kat ging er op zitten terwijl de robot zijn kots onder de plinten smeerde...
:rofl:

Ik kom nog even terug op wat ik zei, ik heb twee mormels die veel voor mij betekenen. Ik zou ze niet willen missen.
En ja er zit hier en daar haar, (niet op plekken die TO noemt) en ja dat is een nadeel.
Echter ik heb zoveel lol en liefde met die beestjes dat ik het er voorover heb.
Bovendien er zijn ergere dingen dan een paar haren.

TO ik denk dat als jij echt heel graag wil samen wonen met je vriend je niet zo tegen een paar haren op ziet en je dat er wel voor over hebt.
Denk goed na of je het al wel wilt, wees gewoon eerlijk tegen je vriend en vooral tegen jezelf.
Latten is echt geen schande en je hoeft je niet te laten dwingen.
En je hoeft je hier daar zeker niet over te verantwoorden, het is jouw leven zolang je maar eerlijk bent tegenover je vriend.
Think twice!

Scrate: ;-D
anoniem_20949 wijzigde dit bericht op 01-04-2018 20:00
7.28% gewijzigd
TO is op anoniem. Ik gok dat ze enorm veel geleerd heeft vandaag en heel dankbaar voor alle nieuwe inzichten.
;-D
Hahaha, wat een achterlijk topic.
Doe je vriend een lol en blijf lekker op jezelf wonen met je intens chagrijnige houding.
Scratte schreef:
01-04-2018 18:27
TO is op anoniem. Ik gok dat ze enorm veel geleerd heeft vandaag en heel dankbaar voor alle nieuwe inzichten.
;-D
Ik ook...
Kattenharen in je doos na het rampetampen.. echt hoe komt ze erop...

En ik heb ineens zin om nog een paar katten te nemen... Die stomme rotharen boeien me echt geen reet :proud:
Alle reacties Link kopieren
Scratte schreef:
01-04-2018 18:16
Cool!
Maar het zijn niet de kattenharen die je eerst in je vagijn verzameld hebt toch? ;-D
Neuh mijn vagijn is zelfreinigend. In dat gebied heb ik geen stofzuiger of kledingborstel nodig :proud:
Als het gras bij de buren altijd groener is dan is het kunstgras
Alle reacties Link kopieren
S-Groot schreef:
01-04-2018 18:25
Je hebt niet eerst nog een poging gedaan om de robot op te voeden?
Mijn relatie met die robot was al verstoord voor het kotsincident: hij bleef mijn hakkencollectie uit het rek vegen. En wie aan mijn schoenen komt.... :D
Als het gras bij de buren altijd groener is dan is het kunstgras
Ik heb niet alle 6 de pagina's gelezen, maar ik kan me wel enigszins vinden in to's commentaar. Een kat (of welk dier dan ook) in bed en op het aanrecht vind ik vies, maar je kunt een kat op elke leeftijd aanleren dat hij ergens niet mag komen, dus dat probleem is te tackelen.
Het haarprobleem herken ik ook. Wij hebben een kat gehad die ontzettend veel haar verloor, alsof hij continu in de rui was. Hierdoor zat er áltijd óveral haar. Net de afwas gedaan? Na het afdrogen -met theedoek schoon uit de kast- zaten d borden weer onder de haren. Na het douchen inderdaad bleven de haartjes aan je lijf plakken en een uur na het stofzuigen zag je er al bijna niets meer van.
Als het niet jouw huisdier is is dat echt wel vervelend.
Het is echt per kat verschillend. We hebben nu een kat die veel minder haar verliest. 1x per 2 dagen stofzuigen is ruim voldoende en de was is haarvrij, ook al drogen we nog steeds op een plek waar hij ook komt.
Alle reacties Link kopieren
Calamitycat schreef:
01-04-2018 17:55
O wauw! Ik ben echt heel benieuwd hoe dat er uit ziet.
Ik ga de mijne niet posten want die is echt heel herkenbaar voor mijn omgeving. Maar dit is een beetje het idee: Afbeelding
Superzacht en de katjes liggen er vaak op te slapen.
Als het gras bij de buren altijd groener is dan is het kunstgras
Ik heb een pesthekel aan katten en een man die dus een kat heeft. Oke, er huppelen hier ook honden rond. Die verharen ook. Gewoon iedere dag stofzuigen volstaat en bij ruien soms 2 keer of een keer extra de swiffer over de vloer.

De kat kwam inderdaad eerst overal. Nu is de afspraak. Niet op de badkamer. Niet boven. En net als de honden bij onze afwezigheid, achter. Werkt prima. Een verschil, de kat kan naar buiten, een hond niet (want die kan niet door het kattenluik) de kleine hond wel). Onze tuin is hond/katproof afgezet. Dus ze vallen anderen niet lastig.

Dus dat haren issue is een non issue als je je huis gewoon schoon houdt. Het aanrecht, een blik en no way dat die daarop springt, mag niet. Net als de salon tafel.
Ik wil dat beest niet op schoot en ze komt ook niet meer. Gewoon iedere keer resoluut weggeduwd. Katten zijn best slim. En hebben dat na een week wel door.
Daarnaast snapt ze ook heel goed, dat als mijn man niet thuis is, ik de voer machine ben zeg maar. Dat gaat dan ook meer subtiel dan bij mijn man. Lees geen overdreven liefdoenerij bij mij. Wel bij hem.

Verder is mijn ervaring dat een kat veel meer zelfredzaam is dan een hond, dus je kan gerust, wat voer en water achterlaten, en langer dan een dag weg. Met honden niet, want uitlaten enzo.

Kort samengevat. Afspraken maken en niet zo miepen. Hij niet met zijn weekendjes en jij niet over die paar haren.
Alle reacties Link kopieren
DEM89 schreef:
01-04-2018 15:45
Nee, hoor. Meestal gewoon in een doos.
Aha, de verklaring van kattenharen in de doos.
No one should brave the underworld alone.
Alle reacties Link kopieren
Hebben zelf een aantal katten en het verhaal van de haren is herkenbaar. Alleen mogen ze niet overal komen. Wat ik doe (en ik vindt dat het echt wel scheelt) is de katten regelmatig borstelen, minimaal 1 x keer per week, in de rui wel vaker.

Als je samen zou gaan wonen, zijn er dan geen afspraken te maken waar kat wel mag komen en waar niet? Dus bv wel in de woonkamer / keuken maar niet in de slaapkamer? Als je elkaar wat tegemoet komt moet dat toch mogelijk zijn?

Je kunt je vriend ook eens verrassen, een nachtje bij jou slapen en de kat een nachtje logeren bij de (dieren)opvang/asiel?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven