Ontwikkeling van kind op KDV

30-04-2019 13:45 63 berichten
Alle reacties Link kopieren
Dankje voor de reacties
moderatorviva wijzigde dit bericht op 01-05-2019 09:05
Reden: OP verwijderd, maatregelen genomen.
96.96% gewijzigd
Hoe hebben ze geconstateerd dat ze achter loopt? Wat zeiden ze precies?
Alle reacties Link kopieren
Wat zegt de kinderarts van het het CB van de ontwikkeling/ Of je huisarts?
Vraagt het eens aan de specialisten in plaats van aan het KDV.
Alle reacties Link kopieren
De leidsters vertellen alleen maar wat ze constateren, zodat je er eventueel iets mee kunt, niet om jou de les te lezen. Natuurlijk is het ene kind sneller dan het andere, maar zij zien toch een achterstand en het is toch juist goed dat ze dat benoemen?

En ondanks dat je het zwaar vindt of druk hebt, is het natuurlijk juist goed om je kind te stimuleren. Dus als je dat nog niet doet: behaal er je voordeel mee. En overleg met het kdv wanneer het nodig is om hulp in te schakelen, bijvoorbeeld voor het naar binnen lopen.
Alle reacties Link kopieren
Spraakontwikkeling en fijne motoriek? Ik heb er niet voor geleerd zeg maar, dus ik ben maar 'gewoon' een moeder ik deze , maar misschien kun je doorvragen wat ze er precies mee bedoelen/ hoe deze ontwikkeling op dit moment 'hoort' te zijn gemiddeld. (al is dat volgensmij idd erg verschillend per kind)
Zelf denk ik ; jeetje, ze is nog maar 1.5! Onze dochter wordt in oktober 2, maar heeft heel lang niets 'gezegd' zelfs geen papa en mama.
Mama zegt ze nu nog steeds niet, maar bv wel bloem, boom, mooi, wauw, maan en nog een paar van dat soort simpele dingen.
En wat houdt die fijne motoriek dan in op dat moment?
Naar de stand van de voeten kun je natuurlijk ff kijken met bv de huisarts?
lilalinda schreef: ↑
30-04-2019 14:15
Wat zegt de kinderarts van het het CB van de ontwikkeling/ Of je huisarts?
Vraagt het eens aan de specialisten in plaats van aan het KDV.
Een kdv kan prima de ontwikkeling bijhouden van een kind. Er zijn hele schema's waarmee ze werken.
Ze mogen alleen geen uitspraken doen, wel hun zorgen uitspreken.
Alle reacties Link kopieren
Ondergemiddeld is altijd een lastige term natuurlijk, want de helft van de kinderen zou ondergemiddeld moeten zijn (en de andere helft bovengemiddeld). Waarschijnlijk hebben ze het idee dat ze achter loopt. Als er echt iets aan de hand is, komt dat vast niet doordat jij haar niet genoeg zou stimuleren, maar ik zou eerst eens nagaan wat ze precies gezegd hebben (waarop baseren ze het?) en wat het cb/evt de huisarts ervan vinden.
Alle reacties Link kopieren
Niet teveel van aantrekken. Ze moeten het natuurlijk wel vermelden, maar wat je zelf al zegt, niet ieder kind ontwikkelt zich hetzelfde.

En zeker op die leeftijd niet te veel zorgen over maken hoor. De voetjes van mijn dochter gingen van buiten naar binnen en toen stonden ze normaal. (Liep overigens pas voor het eerst met 1,5 jaar). Praten trekt ook wel bij. Gewoon lekker je eigen ding doen. Veel voorlezen voor het slapen gaan. En niet teveel aantrekken van wat de leidsters vinden.
Alle reacties Link kopieren
Vesper- schreef: ↑
30-04-2019 14:17
Een kdv kan prima de ontwikkeling bijhouden van een kind. Er zijn hele schema's waarmee ze werken.
Ze mogen alleen geen uitspraken doen, wel hun zorgen uitspreken.
en dus, is het wijs, om eens met een arts te overleggen
Ik denk dat je jezelf onnodig op zit te winden, doordat je de opmerking van het KDV als persoonlijke kritiek invult. Waarom zou het KDV denken dat het aan jou ligt? Ze geven alleen maar aan wat zij zien, zodat er extra aandacht voor kan zijn. Dat is toch geen beoordeling van hoe jij het moederschap invult?

Ik kan me wel voorstellen dat het zo binnenkomt, want je doet het alleen en je doet je uiterste best om het zo goed mogelijk te doen. Maar ik denk dat je moet proberen om hun opmerking te zien zoals die bedoeld is: Een aandachtspunt als gevolg van hun waarneming.

En ja, kinderen ontwikkelen in hun eigen tempo. Maar het kan nooit kwaad om ze wat extra te stimuleren in de gebieden waar ze meer moeite mee hebben. En zo te lezen helpt het KDV je daar prima bij. Dus accepteer die hulp! Juist omdat je het alleen moet doen, is die welkom.

Soms ben je als moeder ook net een mens, je kan niet alles alleen! :proud:
anoniem_376240 wijzigde dit bericht op 30-04-2019 14:22
0.38% gewijzigd
Lopen met 1,5 is mooi op tijd en hoeft echt nog niet perfect. Ook zo voor het praten, met 18 maanden hoeven ze naast papa en mama maar 5 woordjes consequent te gebruiken. Dat hoeft ook niet perfect dus altijd bit voor fiets telt ook mee.
Alle reacties Link kopieren
pamelacourson schreef: ↑
30-04-2019 14:15
De leidsters vertellen alleen maar wat ze constateren, zodat je er eventueel iets mee kunt, niet om jou de les te lezen. Natuurlijk is het ene kind sneller dan het andere, maar zij zien toch een achterstand en het is toch juist goed dat ze dat benoemen?

En ondanks dat je het zwaar vindt of druk hebt, is het natuurlijk juist goed om je kind te stimuleren. Dus als je dat nog niet doet: behaal er je voordeel mee. En overleg met het kdv wanneer het nodig is om hulp in te schakelen, bijvoorbeeld voor het naar binnen lopen.
Precies dit, het is geen verwijt maar alleen een constatering. Natuurlijk ontwikkelen alle kinderen zich op hun eigen manier en ik kan me ook niet voorstellen dat ze hebben gezegd dat je je grote zorgen moet gaan maken. Wel goed dat ze het benoemen zodat je er iets mee kan als je dat wil, of je dat ook wil/kan bepaal je zelf.
Alle reacties Link kopieren
Het KDV constateert alleen maar. Ze trekken niet de conclusie dat het komt omdat jij niet voldoende doet. Ze geven alleen suggesties, zoals ze dit bij iedere ouder zullen doen, hoe jij je dochter kan stimuleren en helpen.

Wat zegt het consultatiebureau over haar ontwikkelingen? Niet ieder kind volgt de boekjes, en er zijn altijd bepaalde deel gebieden die sneller ontwikkelen dan andere gebieden.

Misschien moet je anders eens langs de huisarts gaan en kijken of dat kinderfysiotherapie haar kan helpen met de motoriek en ontwikkeling.
I can't control the wind but I can adjust the sail
explore, dream & discover
Maar ik merk dat ik me er behoorlijk klote door voel..
En dat het KDV nu waarschijnlijk denkt dat ik niet genoeg doe om haar te stimuleren


Want? Hebben ze dat zo gezegd? Vast niet.

En heb je het bij het CB er over gehad?
Ik zou het er eens met het CB of een kinderarts over hebben, maar ik zou me ook zeker niet teveel zorgen maken.

Kinderen ontwikkelen in hun eigen tempo en ze volgen echt niet altijd de boekjes en schema's. Ook de spraakontwikkeling en fijne motoriek gaat op hun eigen tempo.
Vaak zijn ze sneller op één gebied en langzamer in het andere, geen probleem!
Je kan het stimuleren, maar té veel stimulatie helpt ook niet en kan averechts werken.
Je hebt trage en snelle kinderen, maar uiteindelijk komen ze toch allemaal hetzelfde uit.
Niet te veel zorgen maken, vaak komt het vanzelf goed.

Het jongste dochtertje van een vriendin van mij zei tot 2,5 jaar geen woord, daar kreeg je niks uit. Nu is ze 5 en babbelt ze je de oren van je kop af :-D
Wat je je heel goed moet realiseren is dat de spreiding in wanneer kinderen iets leren en dus kunnen, heel groot is. Onze tweede is bijna anderhalf en loopt niet. En kletst wel veel en heeft een goede fijne motoriek. Een ander kindje uit de groep van ongeveer dezelfde leeftijd loopt wel, praat wel maar heeft een minder goede fijne motoriek.
Onze oudste liep met 16 maanden en praatje toen ook veel.
Ieder kind is anders.

Daarnaast is het een observatie van het kdv. Zie je thuis dezelfde dingen? Ik kreeg laatst te horen dat kind niet op ee buik wilde, niet ging staan en niet kon gaan zitten. Dat gebeurd thuis dus wel allemaal.

En onthou dat het een observatie is en zeker geen verwijt naar jou toe. Ze zien dit en melden dat zodat je je er van bewust bent. (En dan nog: je doet je best hé, dat is genoeg)
Ze denken denk niet dat jij niets met je kind doet hoor. Ze vertellen je gewoon wat opvalt. Daar kun je je voordeel mee doen of niet. Zij zien dagelijks kinderen van die leeftijd en houden van alles bij. Niet om jou de les te lezen. Bij veel dingen is het tindig signaleren van zaken een voordeel. Dan kun je sneller ingrijpen. Dit heeft niets te maken met alleenstaand zijn of niet goed genoeg. Niet zo onzeker. Dat is echt niet nodig. Ga eens langs het cb. Vraag de arts daar of er iets opvalt. Zorgen maken kan altijd nog.
Alle reacties Link kopieren
Ik zag de observatie van het kdv juist als een voordeel; zij kunnen jouw kind met veel kinderen vergelijken, iets wat ik zelf niet kan. Ik lees tussen je woorden door dat je het ouderschap als zwaar ervaart, klopt dat? Misschien handig om met dat gevoel aan de slag te gaan.
Freedom is just another word for nothing left to lose - Janis Joplin
Alle reacties Link kopieren
Met fijne motoriek bedoelde ze dat ze een potlood niet tussen haar duim en wijsvinger vasthoud, maar met haar vuistje.
En zo ook met een boterham eten, dat ze de boterham met haar hele hand pakt ipv tussen duim en wijsvinger.

Ik heb binnenkort een huisbezoek van het CB.
Dus ik zal het bespreken.

Ik ben best onzeker als moeder dus vandaar dat ik er erg mee zit.
Ga eens naar de huisarts met dat voetje. Voor de rest zou ik het in de gaten houden en extra stimuleren (genoeg spelletjes die de fijne motoriek oefenen en veel met haar kletsen en liedjes zingen, alles benoemen wat jullie zien, etc.) Toch juist fijn dat ze hierop letten en je op de hoogte houden? Zij zien zoveel kinderen dat ze er echt wel iets over kunnen zeggen.
Alle reacties Link kopieren
MeMyselfAndI1900 schreef: ↑
30-04-2019 14:34


Ik ben best onzeker als moeder dus vandaar dat ik er erg mee zit.
Praat daar ook eens over met je huisarts
MeMyselfAndI1900 schreef: ↑
30-04-2019 14:34
Met fijne motoriek bedoelde ze dat ze een potlood niet tussen haar duim en wijsvinger vasthoud, maar met haar vuistje.
En dit is al een probleem met 1,5?!?!

Mijn jongste hield het tot op de kleuterschool verkeerd vast. Ik heb nog zo'n dingetje gekocht voor op pennen, maar het kwam allemaal vanzelf goed. Dat dingetje weigerde hij te gebruiken.
MeMyselfAndI1900 schreef: ↑
30-04-2019 14:34
Met fijne motoriek bedoelde ze dat ze een potlood niet tussen haar duim en wijsvinger vasthoud, maar met haar vuistje.
En zo ook met een boterham eten, dat ze de boterham met haar hele hand pakt ipv tussen duim en wijsvinger.

Ik heb binnenkort een huisbezoek van het CB.
Dus ik zal het bespreken.

Ik ben best onzeker als moeder dus vandaar dat ik er erg mee zit.

Ze is anderhalf jaar oud! Verwacht ook niet te veel van haar!
Dat komt echt vanzelf wel, geef het de tijd. Je kan stimuleren, maar de boel opjagen gaat ook niet helpen.
Alle reacties Link kopieren
Maya85 schreef: ↑
30-04-2019 14:35
Ga eens naar de huisarts met dat voetje. Voor de rest zou ik het in de gaten houden en extra stimuleren (genoeg spelletjes die de fijne motoriek oefenen en veel met haar kletsen en liedjes zingen, alles benoemen wat jullie zien, etc.) Toch juist fijn dat ze hierop letten en je op de hoogte houden? Zij zien zoveel kinderen dat ze er echt wel iets over kunnen zeggen.
en voor taal&spraakontwikkeling: voorlezen
De bibliotheek heeft heel veel leuke boekjes voor iedere leeftijd
Ontwikkeling in de gaten houden en stimuleren is goed, maar soms lijkt het wel een beetje doorgeslagen!

Ik heb laatst nog een goed boek gelezen hierover 'Too Much, Too Soon?
Early learning and the erosion of childhood'

En dat vond ik een zeer goed boek met goede argumenten om hier ook niet te veel druk op te leggen.

Meer over het boek hier: https://www.hawthornpress.com/books/ear ... -too-soon/

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven