Hét (r)emigreren Topic

18-03-2009 16:57 4718 berichten
Woon je in het buitenland, wil je naar het buitenland of kom je juist terug naar NL?



Nieuwe schrijvers altijd welkom!



Waar zitten we allemaal?

Ainne --> Ierland

Alejandra --> Bolivia

Anais --> Turkije

Biebeltje --> Nederland (voormalig Londen)

Bloempje --> Egypte

Caramella --> Net terug uit de UK

Chicha --> Spanje

Chili-girl --> Chili *heeft inlogproblemen*

Choc_11 --> Frankrijk

Discovery --> Nederland

Guiri --> Spanje

Hope --> Duitsland, maar gaat terug naar NL

Ine --> Oostenrijk

JJ80 --> Terug in NL na latijns-Amerikaans dansavontuur

Kodak --> US

Lapin --> Zwitserland

Liubi --> Duitsland

Marloussie --> Noorwegen *zwanger*

Moonglade --> Nederland

Nymeria --> UK

Orbit --> Nederland (terug uit Australië)

Raccoon --> US

Razzmatazz --> Frankrijk

Rubis --> Frankrijk

Saby --> Italië

Sanne --> Australië

Sarah2ndLife --> Australië

SFO --> US

Snjokorn --> IJsland

Spinnetje --> Zuid-Afrika

Speculaasje --> Israel

Surf --> Nederland (voormalig Frankrijk en Portugal)

Undertaker --> gaat (terug) naar Australië

Vibeke --> Dubai * vers jongensbabietje geboren! *

Visotsky --> Ierland *zwanger*



Ik zal proberen de namen bij te houden, als er iemand mist, laat maar weten.



Link naar het oude topic.
Snjokorn, maar zo handig als jij bent (een stuk van een bed afzagen - zodat het ergens onder past - is voor mij hetzelfde als gediplomeerd timmersvrouw zijn), dan kun je toch heel eenvoudig een nieuwe kast maken? Of deze repareren?? ;)



Wat doe ik trouwens met 6 kilo abrikozen. De helft gaat zo naar de buurvrouw, dus er blijven nog 3 kilo over.

Ze zijn niet zo zoet, helaas..
Alle reacties Link kopieren
Jam? Chutney? Lekker man, en dan kan je het in leuke potten met een kleurig touwtje erom op je plank zetten.



@Snokjorn, daar komt die huisbaas gewoon pas achter als jij al vertrokken bent. Niks geen zorgen over maken. Of gewoon zeggen dat het zo al was. Zo deed ik dat in Londen altijd. Niet dat het altijd werkte...



Oeh, dit weekend komen mijn spullen uit Engeland aan. Alleen heb ik alleen nog maar een vloer in de woonkamer. Hmmm. En helemaal geen kast, zelfs geen scheve gestutte. Ha.
Alle reacties Link kopieren
Ainne, wat knap van die smileys, geen wonder dat je bijna forummer vd maand was!
Alle reacties Link kopieren
Leuk iets van je te horen Sarah. Wat geweldig dat jullie nu na alle stress en strubbelingen gearriveerd zijn. De eerste indrukken zijn dus prima. Hoe vinden de meiden het? Geniet maar lekker en hou ons op de hoogte.



Ine, wil je situaties horen waarin ik mezelf voor paal zette? Ik heb er genoeg hoor, even kijken waarmee ik begin. Oh ja, die ene uit de tijd dat ik in een oldtimer reed, een knalrode Mini Cooper. Het was een automaat en de achteruit deed het nooit en was niet te maken. Als ik naar achteren wilde rijden, deed ik de deur een stukje open en ging al steppend met mijn voet zachtjes naar achteren of opende het raampje en vroeg aan een willekeurige voorbijganger: "Meneer, wilt u even duwen want mijn achteruit doet het niet."



Mijn grootste afgang met die auto was dat als ik boodschappen had gedaan, een doos met de supermarktbuit op het dak van de auto zette voor ik de deur opendeed en de spullen inlaadde. Het gebeurde opvallend vaak dat ik de deur opende, alvast instapte en wegreed. Ik kreeg dan ineens erg veel aandacht want iedereen keek en wees naar mij (dacht ik).

In het begin lachte ik lief terug totdat ik besefte dat ze niet naar mij wezen maar naar de doos met boodschappen op het dak waarmee ik wegreed. Wat voelde ik me dan onvoorstelbaar blond!
Alle reacties Link kopieren
Ine, hieronder een alcoholrecept voor Abrikoos-boerenmeisjes:



gedroogde abrikozen 350 gram

1 pijpje kaneel

suiker 200 gram

water 250 ml

alcohol 40% 1 liter

kwart sinaasappelschil

benzoëzuur 1gram per 5 liter



Kook de abrikozen, het kaneelstokje en de suiker in het water en laat het zachtjes 20 minuten koken.



Na het afkoelen voeg je de alcohol erbij en de sinaasappelschil.



Na een paar maanden proeven.

(WAT? EEN PAAR MAANDEN?)
Oke dan, hier komt er eentje van mij. Speciaal voor Ine.

Onze deurknop van de voordeur is aan de binnenkant kapot, al een tijdje, maar Vent krijgt het niet voor elkaar om die te repareren. Dus je kunt de deur alleen maar openen met de sleutel.

Een paar maanden geleden stond ik op het punt om weg te gaan 's morgens, kindjes hadden jassen aan, tassen gepakt, ik zoek mijn sleutel. Weg. Vent vertrekt altijd voor ons, dus daar stonden we dan, opgesloten in ons huis en we moesten naar de creche/werk.

Ik heb uiteindelijk de meisjes via het raam naar beneden laten zakken, tassen aangegeven aan Leah, zelf uit het raam geklommen en het raam zo goed mogelijk dicht geduwd zodat niemand zou zien dat ie open was.

Huissleutel bleek nog in mijn auto te liggen.



Leah wilde daarna niet meer via de deur naar buiten, vond het veel leuker via het raam.
Sarah, leuk je te zien!



(Cara, dubbele punt cheer dubbele punt)
Alle reacties Link kopieren
Bereidingswijze van Abrikozen op siroop (leuk voor je gasten, minder voor jou want het lijkt me rotwerk)



Was de abrikozen voorzichtig, verwijder de pitten en doe ze in een grote schaal. Breng de suiker en het water aan de kook. Giet deze siroop over de abrikozen en dek de schaal af. Laat dit 2-3 uur intrekken. Steriliseer de jampotten. Je brengt in een grote pan water aan de kook en doe de potten in kokend water. Wees voorzichtig met verbranden. (Oh jee, daar zal het wel misgaan)



Laat dit 10-15 minuten koken. Na het afkoelen kun je de potten uit de pan halen. Giet na 3 uur de abrikozen af (vang de siroop op) en doe ze in de potten. Giet de siroop in een steelpan laat 2-3 minuten koken. Giet de siroop over de abrikozen in de potten en sluit onmiddellijk af.



Serveersuggestie:

Als je het teveel calorieën vindt, gebruik je alleen de abrikozen en laat je de siroop achterwege.
Alle reacties Link kopieren
Nee man, lekker die siroop erbij.
quote:Anais01 schreef op 09 juli 2009 @ 11:20:

(Oh jee, daar zal het wel misgaan)











(dubbele punt rofl dubbele punt - ben ik al irritant?)
Alle reacties Link kopieren
Het volledig verhaal van de kast:



Het is een 3 delige kledingkast met aan de ene kant 3 lades en een "leg"gedeelte (met deurtje) en aan de andere kant een "hang gedeelte met grote deuren waarvan 1 met spiegel. Hij stond op de slaapkamer boven maar ik wilde 'm beneden hebben waar ik m'n bed zou neerzetten. De deuren er netjes uitgehaald, nog te zwaar voor 1 persoon. De achterkant eraf gehaald. Ging goed alleen paste 'ie niet rechtop staand door de deur! Op z'n kant gelegd en door de deur geschoven (op een matje, schuift makkelijker). Via de voordeur de trap af naar de kelder was de makkelijkste optie, meeste plaats. Zo gezegd, zo gedaan. De eerste trap ging zoals gepland maar toen ik 'm bij de tweede trap neer wilde leggen. . . stortte 'ie als een kaarten huis inelkaar. Zijkanten gebroken (daar waar onderkant en tussenplank verbinding zitten (het is spaanplaat).



De kast toen maar in z'n geheel uit elkaar gehaald, de zijkanten die gebroken waren zo goed en zo kwaad als het kon gelijmd met 2 componenten lijm (ook standaard op voorraad) en 2 dagen later de kast weer in elkaar gezet. Hij staat nu goed, gestut met 2 gordijnroedes om omvallen te voorkomen. In het hang gedeelte kan ik nog niet eens de helft van m'n kleding kwijt anders donderd de boel weer in elkaar. . .Verder zie je er (bijna) niets van hoor.
Snjókorn falla, á allt og alla
Alle reacties Link kopieren
@ sarah welkom vanuit australie!! het enthousiasme knalt er echt vanaf! geweldig! hahahaha



owh ik had dus gisteren getankt en altijd problemen met die klote tankdop.. sta dan echt minuten lang de prusten en te wrikken om dat ding er weer goed in terug te krijgen.... en dan: floep zit ie erop en klaar... voel me dan ook zoooo blond aangezien er alweer auto';s achter me verzamelt hebben. laatst was ik zooolang aan het kloten dat een behulpzame man wel even kwam vragen wat er was, hij pakt dat ding vast en voila.... magie! ik zweer het je!



@ ainne, hahahaha geen wonder dat de meiden niet meer door de deur willen, het raam is veel leuker! en je vent maar afvragen waar ze die rare gewoontes toch vandaan hebben
Meiden, super! Die verhalen!!! Nu ben ik weer gewoon 1 van jullie, fijn .



Ik weet deze: :puke: en vraag me niet waarom ik nou net die weet.

En
Oh, Ainne, door het raam klimmen! Hahaha!! Ja, voor die kleintjes is dat natuurlijk veeeel leuker dan door de deur .

Heb je het vent verteld?



Anais, dat zou mij ook zomaar kunnen gebeuren, boodschappen vergeten op het dak.



Ooit ben ik bij de huisarts geweest en achteruit bij iemand de oprit opgedraaid om te keren. Maar dat was nogal een grote oprit, dus ik dacht, ruimte zat en keek niet verder.

Bleek er een (wij noemen dat bielzen) bielsje rechtop te staan. Ik reed met mijn auto over die biels, wat al lastig ging, maar de topper was dat mijn auto toen vast stond. De biels bleef steken tussen de twee assen :S. En dus kon ik niet weg..



Bij die mensen aangebeld, vader gebeld en die is me komen redden. Oh, wat voelde ik me stom! Die vrouw was heel aardig en moest heel erg lachen.. Ze woonde in een heel mooi oud en groot huis, het stond te koop toen ik de laatste keer in NL was. Ik had er wel willen wonen . De bielzen zijn er trouwens helemaal uitgehaald daarna.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb m'n auto een paar keer vast gereden in de sneeuw. En het is me ook een keer overkomen dat de accu leeg/slecht was. Had ik net een powerstart gekregen, moest ik direct gaan tanken . . ik eerst naar binnen om te vragen of ik mocht tanken met de motor aan (er staat altijd dat je je motor uit moet zetten) omdat ik anders niet meer weg zou komen. Staat dat meisje me een beetje dom aan te staren en zegt dat ze dat niet weet. Aan iemand anders gevraagd (inderdaad, een man) en die had zoiets van; waarom vráág je dat in hemelsnaam.



Een week later toch maar een nieuwe accu gekocht.
Snjókorn falla, á allt og alla
Leuk die suffe blunders van jullie



Abrikozen kan je heerlijke taart mee maken. Ik heb niet het volledige recept, maar het gaat ongeveer zo.

Koop een kant en klare krokante taartbodem (die zijn er hier heel veel) doe er custardpudding op. Abrikozen schillen, ontpitten en halveren en met de ronde kant boven in de pudding drukken. Eventueel nog een beetje suiker erover en even in de oven.



Ze zijn trouwens ook lekker om zo op te eten, ik heb ze gisteren gekocht.
Alle reacties Link kopieren
Whaha, blunders heb ik ook wel hoor...

- Heel elegant op bed springen, om er weer met een rotvaart aan de andere kant vanaf te stuiteren.

- Katten op gaan halen in een klein boerendorpje en in m'n haast de auto dichtgooien, met alles (behalve m'n portemonnee) er nog in...
Ik heb ooit een keer 4 sigaretten tegelijk gerookt. Ik was weer eens chaotisch bezig, telefoon opnemen en een sigaret opsteken en in de asbak op het bureau leggen. Daarna naar de keuken lopen om een sapje te pakken terwijl ik telefoneer en een sigaret opsteken en in het asbakje op het aanrecht leggen. Daarna met sapje en telefoon naar het terras lopen om daar weer een sigaret aan te steken. En toen moest ik boven iets zoeken in de administratie voor degene die ik aan de telefoon had. Boven nog een sigaret aangestoken en daarna tot de conclusie gekomen dat er al 3 sigaretten verspreid over 3 asbakken lagen te roken. Conclusie, ik heb te veel asbakken. ( puntkomma streepje haakje sluiten )
'Het gaat ongeveer zo'.. zegt ze, net nu we allerlei blunders voorbij hebben zien komen. Hoevaak heb ik een crumble gemaakt en hoevaak zijn ze gelukt?? Precies .



Ik ga even administratie doen, dan bedenken wat ik ga maken. Ik heb nog wel jampotjes beneden liggen.. dat kan altijd.

Een een recept voor een lekkere taart ofzo zoeken.



Ooooh, mijn gasten hebben babyvogels gevonden. Ik liep met mijn zoon langs de carport en ineens begint hij over babygoogels (googels zijn vogels) en wakker, en ja hoor! Een nestje met drie kleine babyvogelhoofdjes erbovenuit! Hebben we een tijdje zitten kijken, heel stil, hoe de ouders eten kwamen brengen. Leuk hoor!



En ineens vond ik achter de carport 102813181 struiken bomvol met rode bessen. Mmmmm. Normaal eten de vogels ze altijd op. Iemand trek?
Alle reacties Link kopieren
Niet irritant, Ainne, wel HEEL nerdy!



Die rofl, dat was degene die ik eerder zocht.



Kijk ik kan hem. Eerst had ik dit getiept: ..rofl..

want ja, er stond toch dubbele punt?

Dat is mijn blunder van de dag,
Nerdy? dubbele punt nerd dubbele punt



Oh ja, en als je gewoon op REAGEER drukt, dan zie je ze gewoon allemaal uitgeschreven staan, dombo!



Alle reacties Link kopieren
Dombo? DOMBO? Dat had ik zelf ook allang gezien, STUUT!

Enne, aan het plaatje te zien ben ik net zo'n grote nerd als jij, lekker puh.
Goh wat zijn we weer aardig voor elkaar vandaag. Ik zag gisteravond dat het volle maan was, dat zal er wel mee te maken hebben.



Snjokorn, ik bedenk me net dat ik eigenlijk dringend je hulp nodig heb hier in huis. Er mankeert nog al wat hier wat gerepareerd moet worden. En Lapinlief zegt dat hij dat allemaal zelf wel kan, maar ondertussen gebeurt er niet veel. We zitten ondertussen met een slaapkamerdeur die niet meer dicht kan vanwege een lamme deurknop, een rij lampen aan een kabel die niet meer werken, een kraan boven die alle kanten opspuit vanwege de kalkaanslag en last but not least het Ikeabed wat binnenkort bezorgd gaat worden. Heb al met vriendin afgesproken dat ik die dag dat het arriveert bij haar kom zitten terwijl man bezig is het in elkaar te zetten. Kennen jullie dat? Een man die iets van Ikea in elkaar probeert te zetten? schroefje kwijt.......>-D .... waar is dat plankje dan? ....... ...... smijt met zojuist gevonden plankje, plankje belandt bovenop een hond, hond jankt...... enz. Kortom Snjokorn, als jij nou even langs komt met je gereedschapskist?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven