Bruiloft
woensdag 15 juli 2026 om 15:48
Mijn vriend heeft me ten huwelijk gevraagd en dus gaan we een bruiloft organiseren! Het lijkt me leuk om hier iets van mijn hyper enthousiasme kwijt te kunnen (Ik zit op het spectrum en wanneer mijn enthousiasme eenmaal aangaat over iets.. moet ik er op letten dat ik mijn omgeving niet helemaal tot waanzin drijf
)
Zijn er hier toevallig meer mensen die komend jaar gaan trouwen en het leuk vinden om hierover te kletsen? Of mensen die al getrouwd zijn, en tips hebben over wat leuk is, of wat juist absoluut niet leuk is?
Zijn er hier toevallig meer mensen die komend jaar gaan trouwen en het leuk vinden om hierover te kletsen? Of mensen die al getrouwd zijn, en tips hebben over wat leuk is, of wat juist absoluut niet leuk is?
vrijdag 17 juli 2026 om 09:12
Nee hoor met ons hele gezelschap.Lila-Linda schreef: ↑17-07-2026 07:00Gaan jullie samen varen? Haal je dan niet de kern uit de bruiloft?
Maar ik vermoed dat er een aantal zijn die liever niet mee gaan.
Daar wordt goed voor gezorgd.
Varen is ook maximaal een uurtje.
vrijdag 17 juli 2026 om 09:16
Een spijkerbroek met een net shirt vind ik ook helemaal prima!Tavistock schreef: ↑17-07-2026 00:15Ik vind dat altijd een beetje een gekke uitspraak als het gaat om ‘tegen’ dresscodes zijn. Iemand wordt niet anders door iets in een bepaald kleurenpalet aan te trekken. Bovendien: jij wil ook graag netjes/feestelijk. Dat is óók een dresscode. Wij gingen voor een bepaalde sfeer en daar hoorden bepaalde kleuren bij. De feestelijkheid van de kleren interesseerde me dan weer niet zo. Dat vond ik persoonlijk dat weer te ‘perfect’ ofzo. Juist leuk als men ook gewoon casual erbij liep. Men mocht ook prima in een spijkerbroek komen, paste met blauw goed in het palet.En danst lekker
Dus ook daarin kun je dat weer heel anders intepreteren.
Iets zoeken in een bepaalde kleur is niet altijd zo makkelijk als je denkt.
Tenminste niet voor iedereen denk ik.
Ik ben ook niet tegen drescodes. Ik heb er zelf gewoon niet zoveel mee.
vrijdag 17 juli 2026 om 09:45
Dat klinkt als een mooie locatie, helemaal met zo’n bootje! Doen jullie de “first look” bij het altaar of daarvoor al?kaartje1 schreef: ↑16-07-2026 21:12Wij hebben een locatie uitgezocht aan het water. Een klein schattig (monument) gebouwtje aan een meer. Het is idd wel een locatie voor bruiloften zakelijke bij ee komsten, huwlijk jubileum of iemand die uitgebreid zijn 50e verjaardag wil vieren. Niet standaard open met horeca.
Wij vieren onze dag op dezelfde locatie van ceremonie tot en met diner. Geen avondfeest. Wel gaan wij tijdens onze bruiloft varen over het meer. (Bij goed weer uiteraard) voor de achterblijvers wordt tussentijds goed gezorgd met een drankje en een hapje.
En de jurk. Ik ga binnenkort kijken bij een outlet voor trouwjurken. Mocht dat niks zijn moet ik even verder kijken. Heb dan wel.een winkel in gedachten. Trouwjurken zijn duur! Dus ik dacht ga eerst eens bij een outlet kijken.
Heb jij al een idee waar je wilt kijken badeendje ?
Ik ga beginnen bij de lokale trouwjurken zaak denk ik. Die zit op loopafstand. Ik heb het geluk dat ik hem van mijn ouders krijg. Ik zat er aan te denken om er een dagje van te maken, dat ik mijn schoonmoeder ook uitnodig en dat we naderhand gaan high tea’en ofzo. Maar zodra ik een datum heb wil ik eerst informeren hoe lang ik nog kan wachten. Ik was toevallig voor het aanzoek al ruim 10 kg afgevallen, zit ondertussen op -15 kg en zou er het liefste nog 10 vanaf willen.
vrijdag 17 juli 2026 om 09:48
Ik moet me er nog in verdiepen. Bij de ceremonie gaat een familielid een stukje zingen. En voor mezelf denk ik dat ik genoeg heb aan foto’s maar ik heb vernomen dat er gasten zijn die dat zingen graag vastgelegd hebben. Enige wat ik tot nu toe alleen gezien heb is dat er dan een hele film gemaakt word en dat vind ik een beetje duur.strandbedaanzee schreef: ↑15-07-2026 21:52Gefeliciteerd!
Naast een fotograaf zou je ook kunnen overwegen om kleine stukjes te laten filmen.
Een ape kar met ijsjes lijkt me ook leuk.
Jammer dat mijn vriend nog niet zo ver is.![]()
vrijdag 17 juli 2026 om 09:50
We zitten er eigenlijk wel aan te denken om een dresscode te doen, maar geen moeilijke, eerder iets als “kleurrijk”. Maar dat zou prima te combineren moeten zijn met kleding waarin iemand zich op zijn gemak voelt.Chardonnay schreef: ↑15-07-2026 21:08Gefeliciteerd!
Leuk: ongedwongen en ontspannen sfeer, lekker eten, goede wijnen, alleen maar mensen die je er echt bij wil hebben.
Niet leuk: een (strenge) dresscode, laat iedereen komen in kleding waar diegene in straalt en zichzelf is!
En een vaste tafelschikking
En ook een tafelschikking gaan we wel maken. Ik vind dat zelf juist wel fijn als gast. En ik probeer er echt wel over na te denken dat mensen die leuk met elkaar zijn, bij elkaar zitten.
vrijdag 17 juli 2026 om 09:52
Madeira is zo mooi! Ik zou wel je vluchten ruim eromheen plannen. Wij hebben wel eens gehad dat het vliegtuig niet kon landen op een dag waar het perfect weer leek. Maar de wind vanuit de bergen was te heftig en icm met een korte landingsbaan zorgde dat voor problemen. Dus ik zou zeker 2 dagen voor de dag proberen te landen!Vuurenvlam62 schreef: ↑16-07-2026 14:37Yes, we hadden al eerder bedacht dat we in november nog een weekje weg wilden en twijfelden tussen Sicilië en Madeira.
Italië blijkt wat lastiger te zijn qua documenten en het ter plaatse regelen van getuigen. Portugal is een stuk minder bureaucratisch en we zijn in gesprek met een weddingplanner die ook gewoon kleine civiele bruiloften doet.
We wilden eigenlijk trouwen op de dag dat we ook officieel iets kregen, nu trouwen we op de dag dat we elkaar hebben leren kennen![]()
vrijdag 17 juli 2026 om 09:54
Wij hebben kort ook overwogen om alleen met onze ouders naar het buitenland te gaan. Maar toen kwam ik tot de conclusie dat je daar dan ook een kapper etc nodig hebt. En ik heb geen idee hoe je dat van afstand regelt. Hoe doen jullie dat?darida schreef: ↑16-07-2026 13:31Gefeliciteerd! Ik ga ook trouwen, eind oktober maar niet in Nederland. Moeten nog wel veel doen, tot nu toe is alleen de kerk geregeld en aansluitend willen we een diner maar nog geen locatie daarvoor.
Heb wel al m’n bruidsjurk! En make up artist is ook al geboekt. Nu nog op zoek naar een kapper en een fotograaf.
Voor de ringen gaat het hier anders. Voor onze verloving hebben we voor beide ringen uitgezocht, gewoon simpele gouden ringen. Die dragen we nu rechts. En als we getrouwd zijn gaan de ringen naar links. De traditie is hier dat de vrouw daarnaast nog een een diamanten ring krijgt. Die hebben we nog niet gekocht, wel al een paar keer gekeken maar heb DE ring nog niet gevonden.
vrijdag 17 juli 2026 om 12:20
Wij doen de first look eerder. Wij gaan voor de ceremonie aan ook nog foto's maken. Noem je dat een bruilofts fotoshoot? Hebben jullie al in gedachten wanneer jullie de firstlook willen?Badeendje92 schreef: ↑17-07-2026 09:45Dat klinkt als een mooie locatie, helemaal met zo’n bootje! Doen jullie de “first look” bij het altaar of daarvoor al?
Ik ga beginnen bij de lokale trouwjurken zaak denk ik. Die zit op loopafstand. Ik heb het geluk dat ik hem van mijn ouders krijg. Ik zat er aan te denken om er een dagje van te maken, dat ik mijn schoonmoeder ook uitnodig en dat we naderhand gaan high tea’en ofzo. Maar zodra ik een datum heb wil ik eerst informeren hoe lang ik nog kan wachten. Ik was toevallig voor het aanzoek al ruim 10 kg afgevallen, zit ondertussen op -15 kg en zou er het liefste nog 10 vanaf willen.
Wat ontzettend lief dat jij de bruidsjurk cadeau krijgt van je ouders. Dat is echt een mooi cadeau.
Leuk ook om er meteen een uitje van te maken.
Ik ga volgende week al jurken passen. Ik dacht als het niks is in die outlet heb ik nog genoeg tijd om te bedenken wat ik dan wil.
vrijdag 17 juli 2026 om 12:26
Ik zou inzetten op: Allemaal mee!
Ben wel eens naar een bruiloft geweest, waar middenin het programma een deel mee ging "wandelen" (zeg maar) en de andere helft niet. En dat was geen goed idee. De thuisblijvers zaten vooral te wachten tot de "wandelaars" weer terugkwamen. En natuurlijk was er van alles te eten en te drinken tijdens het wachten. Maar het voelde wel als rare onderbreking
vrijdag 17 juli 2026 om 12:50
Wij doen het ook al van te voren! En dan ook meteen foto’s maken samen. En ik denk ook nog foto’s met de familie voor de ceremonie. De laatste bruiloft waar ik was deden ze de foto’s na de ceremonie, en dat vond ik zo lang wachtenkaartje1 schreef: ↑17-07-2026 12:20Wij doen de first look eerder. Wij gaan voor de ceremonie aan ook nog foto's maken. Noem je dat een bruilofts fotoshoot? Hebben jullie al in gedachten wanneer jullie de firstlook willen?
Wat ontzettend lief dat jij de bruidsjurk cadeau krijgt van je ouders. Dat is echt een mooi cadeau.
Leuk ook om er meteen een uitje van te maken.
Ik ga volgende week al jurken passen. Ik dacht als het niks is in die outlet heb ik nog genoeg tijd om te bedenken wat ik dan wil.
Veel succes alvast voor volgende week! Ik ben benieuwd of je iets moois gaat vinden
vrijdag 17 juli 2026 om 14:53
Goede tip. Dat is ook wel onze insteek.Lila-Linda schreef: ↑17-07-2026 12:26Ik zou inzetten op: Allemaal mee!
Ben wel eens naar een bruiloft geweest, waar middenin het programma een deel mee ging "wandelen" (zeg maar) en de andere helft niet. En dat was geen goed idee. De thuisblijvers zaten vooral te wachten tot de "wandelaars" weer terugkwamen. En natuurlijk was er van alles te eten en te drinken tijdens het wachten. Maar het voelde wel als rare onderbreking
1 iemand kan/wil niet mee vanwege medische redenen. Dus er zullen sowieso 1 of 2 mensen achter moeten blijven.
vrijdag 17 juli 2026 om 15:16
Wij hadden ook een wandeling in de omgeving; mijn man en ik gingen met de fotograaf foto's maken.
Maar het was slecht weer en sommige gasten bleven liever binnen bij de haard (bijv slecht ter been). Het was dus inderdaad een soort onderbreking, maar ik had niet het idee dat iemand het raar vond.
Wij hadden een vrij kleine bruiloft en de ruimte voor het diner was ook niet groot. Wij wilden liever geen lange tafels, maar gewoon tafels voor 6 of 8 personen. Dan konden wij zelf overal even bij aanschuiven. Natuurlijk blijven de mensen die elkaar kennen wel bij elkaar zitten, maar we wilden de gasten ook niet dwingen om met onbekenden aan tafel te zitten. Dat vind ik zelf ook helemaal niks. Ik kom zelf wel uit een familie waar we nog wel eens van plek wisselden, maar de familie van mijn man is heel traditioneel (vooral op verjaardagen) en bij hen is het echt dat iedereen een vaste plek heeft.
vrijdag 17 juli 2026 om 16:31
Houd je met je trouw schoen dan ook rekening met de wandeling of neem je een extra paar sneakers mee?Choco-fan schreef: ↑17-07-2026 15:16Wij hadden ook een wandeling in de omgeving; mijn man en ik gingen met de fotograaf foto's maken.
Maar het was slecht weer en sommige gasten bleven liever binnen bij de haard (bijv slecht ter been). Het was dus inderdaad een soort onderbreking, maar ik had niet het idee dat iemand het raar vond.
Wij hadden een vrij kleine bruiloft en de ruimte voor het diner was ook niet groot. Wij wilden liever geen lange tafels, maar gewoon tafels voor 6 of 8 personen. Dan konden wij zelf overal even bij aanschuiven. Natuurlijk blijven de mensen die elkaar kennen wel bij elkaar zitten, maar we wilden de gasten ook niet dwingen om met onbekenden aan tafel te zitten. Dat vind ik zelf ook helemaal niks. Ik kom zelf wel uit een familie waar we nog wel eens van plek wisselden, maar de familie van mijn man is heel traditioneel (vooral op verjaardagen) en bij hen is het echt dat iedereen een vaste plek heeft.
Wij kunnen naar huis wandelen vanaf het restaurant dat we voor ogen hebben. Maar het lijkt me ergens ook wel raar om in een trouwjurk over straat te banjeren. Ik houd ook niet zo van aandacht van mensen die ik niet ken. Maar een taxi lijkt me ook weer zo overdreven voor de afstand.
vrijdag 17 juli 2026 om 17:03
Badeendje92 schreef: ↑17-07-2026 16:31Houd je met je trouw schoen dan ook rekening met de wandeling of neem je een extra paar sneakers mee?![]()
Wij kunnen naar huis wandelen vanaf het restaurant dat we voor ogen hebben. Maar het lijkt me ergens ook wel raar om in een trouwjurk over straat te banjeren. Ik houd ook niet zo van aandacht van mensen die ik niet ken. Maar een taxi lijkt me ook weer zo overdreven voor de afstand.
Sommige gasten hadden inderdaad schoenen mee om de wandeling mee te maken. Dat was ook wel slim hoor want het pas was soms modderig. Mijn man en ik gingen foto's maken in de tuin; ik had Dr.Martens onder mijn jurk aan, dus ik zat sowieso goed
Ik snap wat je bedoelt met eventueel aandacht krijgen. Ik vrees dat mensen je wel nakijken, dat zie je ook vaak als net getrouwde bruidsparen het stadhuis uitkomen. Dan blijven er altijd mensen staan kijken, ook onbekenden.
vrijdag 17 juli 2026 om 17:34
Oehh dr Martens onder een trouwjurk zijn wel heel gaaf! Ik heb echt het grootste deel van mijn leven vooral kosten gedragen, en opeens was ik er klaar mee. Anders zou ik ook voor zoiets gaan denk ik.Choco-fan schreef: ↑17-07-2026 17:03Sommige gasten hadden inderdaad schoenen mee om de wandeling mee te maken. Dat was ook wel slim hoor want het pas was soms modderig. Mijn man en ik gingen foto's maken in de tuin; ik had Dr.Martens onder mijn jurk aan, dus ik zat sowieso goed
Ik snap wat je bedoelt met eventueel aandacht krijgen. Ik vrees dat mensen je wel nakijken, dat zie je ook vaak als net getrouwde bruidsparen het stadhuis uitkomen. Dan blijven er altijd mensen staan kijken, ook onbekenden.
Heel ander soort schoenen, maar ik had wel hele toffe sneakers gezien voor als ik op gegeven moment m’n nette schoenen uit wil: https://www.zalando.nl/buffalo-binary-r ... w-a11.html
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn
Al een account? Log dan hier in