Gezondheid alle pijlers

Levend bloedanalyse (lva), nuttig?

07-09-2009 16:36 50 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Mijn vriend is al sinds februari erg moe, vorige zomer is hij geopereeerd en daar is hij nu volledig van hersteld. Dat is door middel van verschillende onderzoeken vastgesteld. Echter dus in februari (studie weer opgepakt e.d.) is hij 1-2 weken flink griepig geweest en sindsdien is hij erg vermoeid en kan hij slecht tegen alcohol en is hij weer gestopt met zijn studie want hij trok het gewoon niet meer. Hij heeft soms echt zwarte vlekken voor zijn ogen en hoofdpijn van vermoeidheid. Hij is verschillende keren bij de huisarts/ internist geweest maar ze kunnen keer op keer niets vinden behalve verhoogde leverwaardes in zijn bloed. Echt bijna alle onderzoeken heeft hij al gehad. Er wordt gedacht aan een virusinfectie, zijn klachten lijken ook wel op Pfeiffer. Echter volgens de huisarts is dat uitgesloten (hij heeft wel antistoffen maar niet actief, is 2x getest om dit te bepalen) en op het zusje CMV is hij ook al een paar keer negatief getest. HIj is dus erg moe en dat is zijn hoofdklacht, ook slaapt hij slecht (raar maar waar), slaapt slecht in en wordt vaak wakker. Omdat de internist het nu ook weer niet weet en hij weer drie maanden moet wachten is dit erg frustrerend. In navolging van zijn operatie zit hij nu dus al ruim een jaar thuis (met uitzondering van twee maanden totdat hij ziek werd). Nu had ik gelezen dat een levend bloedanalyse of ook morfologisch bloedonderzoek kan helpen een oorzaak te vinden. Dit kan heel simpel door een prikje in je vinger. Zijn er hier mensen die dit weleens hebben laten doen en heb je er wat aan gehad? Zo ja, waar? Er zijn ook verschillende microscopen die ervoor worden gebruikt, je hebt ze met 2000x maar ook met 150.000x, des te vergrotender des te beter want dan kan er meer gezien worden. Hoop echt dat dit wat kan opleveren, want het is heel frustrerend dat je niks kunt doen en niet weet hoelang het nog duurt en dat je afhankelijk bent van artsen die je niet verder kunnen helpen..Als iemand nog een andere goede tip heeft wat we kunnen doen is dat uiteraard altijd welkom!
Alle reacties Link kopieren
Maar even voor de duidelijkheid. Mijn vriend heeft dus eigenlijk sinds een flinke griep in februari die moeheidsklachten, darmklachten heeft hij niet meer maar tis echt alleen die moeheid en daarbij slecht slapen en minder goed tegen alcohol kunnen. Daarom denken de artsen ook aan een virus en wij zelf ook, er is al zoveel getest en dit is ook echt iets van de laatste maanden. Het kan natuurlijk wel dat hij door zijn revalidatie na zijn operatie nog wat vatbaar was en hij dus makkelijk een virus heeft opgepikt. De internist zegt ook dat als het een virus is, je moet zoeken naar een speld in een hooiberg omdat er duizenden virussen zijn. Ook als je hem dan hebt gevonden kun je er niks tegen doen...
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor je bericht!



Klopt, als ze het niet weten is het PDS. Bij mij is ook weleens candida vastgesteld (door een alternatieve arts).



Het rare is dat ik er zo weinig regelmaat in kan ontdekken, in mijn voedingspatroon en mijn klachten. Ik weet inderdaad dat ik sla en andere rauwe dingen slecht verdraag. Ik kan het wel eens eten maar niet 3 dagen achter elkaar bijvoorbeeld.

Soms heb ik het idee dat de emoties een grotere rol spelen dan de voeding. Als ik me druk maak kan ik wel 5 x op een dag naar de wc. Andere dagen bijvoorbeeld 2 x. Niet dat het allemaal tussen mijn oren zit... maar spanning slaat meteen op de darmen.

Net als anderen bijv hoofdpijn krijgen of om het kwartier moeten plassen. Zo slaat het bij mij op de darm.



Ik kan het proberen, zo'n dagboek maar vooraf betwijfel ik al of er iets uit komt. Soms eet ik heel slecht en denk ik: nou dat wordt wat morgen op het toilet.... en dan is er niks aan de hand! Afgelopen winter een keer een kaasfondue. Op zondagavond. Dan ga ik er al vanuit dat de maandag grotendeels op het toilet wordt doorgebracht: maar niks!!

En een andere keer kan iets wat altijd goed gaat weer verkeerd vallen.



Met alcohol ook: soms heb ik de volgende dag juist minder last (ook raar) en soms juist meer.



Vlees: ik ben een tijd vegetarier geweest en had toen ook heel veel last van mijn darmen. Op aanraden van de arts weer vlees gaan eten omdat mijn bloedwaarden niet helemaal goed waren.



Melkproducten: onderzocht op lactose-intollerantie. Dat heb ik niet. Maar heb wel het idee dat ik voorzichtig moet zijn. Paar keer per dag melkproducten kan wel, maar geen liters.



Die ImuPro test heb ik wel van gehoord. Heeft jouw vriend die gedaan?

Ik wil het misschien wel eens doen, maar dan als ik zeker weet dat ik bereid ben streng te diëten in de tijd die volgt. Ik woon nu tijdelijk bij familie en eet met de pot mee. Als ik weer op mezelf woon kan ik die allergietest misschien proberen.



Heb geen coeliakie (gluten) dat is al bekend.



Bedankt voor al je info!
Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning how to dance in the rain
Alle reacties Link kopieren
Als ik goed begrijp zit hij er door thuis nu? Geen studie of werk? Heftig hoor!
Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning how to dance in the rain
Alle reacties Link kopieren
Hi,



could you help me in finding a GP in Amsterdam who is specialized in candida infections?

I am having problems since long but the illness (systemic candidiasis) was diagnosed just before I came to Amsterdam to study for a year, so I went to a 'huisarts' here to ask for treatment but he did not take my illness seriously. I would be very grateful if someone could give me the name and possibly the contacts of a huisarts who is specialised in this field (or at least admits the existence of this illness).



Many thanks for any help!

labula
Hey Labula. I am not from amsterdam so I can't really help you. I think you'll be hard pressed finding a GP/huisarts who will treat you for candida infections (unless it's the STD-variant): GP's in holland work 'evidence based' and the type of candida infections that are discussed here are not 'evidence based'.



If you really want to be treated for a candida infection you best ask around for an alternative medicine 'therapist' of some kind or another. Personally I wouldn't put my trust in any of those, but I am quite convinced that some can be 'better' than others (or less harmfull than others) so do try to get some advice from someone on whom to visit. Maybe someone will show up here that can give you a name. I do now that in general the treatment consists of a diet, information on which can be found trough google (diet candida).





Good luck on it.
And did you discuss your symptoms with the GP you visited? Maybe something else could be the matter but wasn't sought out by the GP you visited because you asked for treatment for candida (which GP's can't treat) rather than for treatment for your symptoms (which GP's do treat)?
oh en het is raar om hier in engels te schrijven...



Curly, sorry voor deze topic hijack (ook al was het niet mijn initiatief..). Even aan een andere forummer denkend vroeg ik me af of je vriend al eens is getest op b12-tekort? Al is de kans natuurlijk nogal klein dat wij forummers nu met een diagnosevoorstel komen wat nog niet de reveu is gepasseerd in de medische molen van je vriend.



Ik wilde je in ieder geval nog vertellen dat ik het mooi vind dat je je zo inzet voor je vriend (is logisch misschien, maar wel mooi om te zien/lezen). Ik hoop dat dingen sneller beter gaan gaan voor jullie... one way or another...
Alle reacties Link kopieren
Hey Moonlight,



Het kan best zijn dat je voor bepaalde producten allergisch bent of intolerant en dat je daardoor ook sterker reageert op emoties? Lijkt mij op zich niet vreemd als dat zo zou zijn. Maar een probioticum als Yakult kan misschien helpen om je darmen wat meer in balans te houden. Je kunt het allicht een maandje proberen om te zien of het verbeterd. Maar darmproblemen zijn heel moeilijk te achterhalen omdat er ook zoveel gebeurd daar!

De Imuprotest kan een goed idee zijn, het enige nadeel is de prijs en inderdaad dat als er wat uitkomt je wel op je voeding moet gaan letten. Mijn vriend heeft het vanwege de prijs nog niet gedaan en ook omdat hij niet zeker weet of hij het in die hoek moet zoeken. Het is in ieder geval een optie voor de toekomst.
Alle reacties Link kopieren
Dank je Zaniiba, tja ik hou van hem en vind het enorm moeilijk machteloos langs de zijlijn te staan, vandaar dat ik er alles aan probeer te doen om hem te helpen. Tis ook zo sneu..

Hij zit inderdaad nu thuis door dit gedoe. In combinatie met die operatie en daarvoor dat met die maagzweer heeft hij nu zijn portie weleens gehad vind ik! Hij is nog erg jong en dan dit alles op je bord..nu die onzekerheid..tis erg moeilijk voor hem om de moed erin te houden. Als je nou weet dat je je over een bepaalde tijd echt beter gaat voelen is het beter te doen.

B-12 tekort hebben we ook nog aan gedacht maar zijn bloedcellen zagen er normaal uit en als je een tekort hebt moet je dat daaraan kunnen zien volgens de arts. Dat is het dus niet + dat het echt wel na die griep is begonnen ofzo. Dat lijkt me bij een B12 geleidelijker te gaan. Maar bedankt voor het meedenken hoor, alle tips/ ideeën zijn welkom!
Curlygurly, verspil jullie geld nou niet aan levend bloed analyse-onzin!



Wikipedia geeft een goede samenvatting:

Live blood analysis (LBA), or live cell analysis, or nutritional blood analysis is the use of high-resolution dark field microscopy to observe live blood cells in vitro. It is promoted by some alternative medicine practitioners, who assert that it can diagnose a range of diseases.



Live blood analysis is an "unestablished diagnostic test": its methods are not generally accepted in laboratory practice and its validity as a laboratory test has not yet been determined.[1] There is no scientific evidence for the validity of live blood analysis.[1] It has been described by some medical authorities as a fraudulent means of convincing a patient that they are ill and require treatment with dietary supplements.[2][3]





Overview

Proponents believe that live blood analysis provides information "about the state of the immune system, possible vitamin deficiencies, amount of toxicity, pH and mineral imbalance, areas of concern and weaknesses, fungus and yeast." Some even claim it can "spot cancer and other degenerative immune system diseases up to two years before they would otherwise be detectable" or say they can diagnose "lack of oxygen in the blood, low trace minerals, lack of exercise, too much alcohol or yeast, weak kidneys, bladder or spleen."[2] Practitioners include alternative medicine providers such as nutritionists, herbologists, naturopaths, and chiropractors.[1]



Dark field microscopy is useful to enhance contrast in unstained samples, but live blood analysis is not proven to be useful for any of its claimed indications. Two journal articles published in the alternative medical literature found that darkfield microscopy seemed unable to detect cancer, and that live blood analysis lacked reliability, reproducibility, and sensitivity and specificity.[4][5] Edzard Ernst, professor of complementary medicine at the University of Exeter and University of Plymouth, notes: "No credible scientific studies have demonstrated the reliability of LBA for detecting any of the above conditions." Ernst describes live blood analysis as a "fraudulent" means of convincing patients to buy dietary supplements.[2]



Regulatory issues

In 1996, the Pennsylvania Department of Laboratories informed three Pennsylvania chiropractors that Infinity2's "Nutritional Blood Analysis" could not be used for diagnostic purposes unless they maintain a laboratory that has both state and federal certification for complex testing.[6]



In 2001, the Health and Human Services Office of the Inspector General issued a report on regulation of "unestablished laboratory tests" that focused on live blood cell analysis and the difficulty of regulating unestablished tests and laboratories.[1]



In 2002, an Australian naturopath was convicted and fined for falsely claiming that he could diagnose illness using live blood analysis.[7]



In 2005, the Rhode Island Department of Health ordered a chiropractor to stop performing live blood analysis. An attorney for the State Board of Examiners in Chiropractic Medicine described the test as "useless" and a "money-making scheme... The point of it all is apparently to sell nutritional supplements." A state medical board official said that live blood analysis has no discernible value, and that the public "should be very suspicious of any practitioner who offers this test."[3]
Alle reacties Link kopieren
Quatsch, dank je voor je bijdrage. Ik ben toch van mening dat we het niet moeten doen want er is mij te weinig bekend over de betrouwbaarheid van deze meting. Het klinkt inderdaad heel logisch dat je op die manier geld kunt verdienen aan supplementen, je kunt iemand namelijk goed overtuigen van het nut ervan omdat ze echt 'zien' dat je een tekort hebt.

Dus helaas pindakaas, we wachten de RADTS test af donderdag (ook vast niet heel betrouwbaar maar goed) en anders kijken we wel weer verder wat we nog meer zelf kunnen laten doen. Misschien is de Imuprotest ook wel handig, die is in ieder geval betrouwbaar!
Alle reacties Link kopieren
Heeft er iemand tips wat het best helpt om een virus te bestrijden? Weerstand verhogen weet ik maar hoe doe je dat als je slecht slaapt? Slaappillen is ook weer zoiets wat je liever niet wilt gebruiken, straks kun je niet meer zonder.
Heel verstandig!!



Weerstand kun je verhogen met gezond eten (evt vitamine-supplementen), voldoende slapen of in ieder geval rust, maar ook door voldoende te bewegen.



Pas ook op met de Imupro test, hoor. Hoe de uitslagen van deze test geinterpreteerd moeten worden, is nog niet gevalideerd. Hier is een link naar een artikel in een duits tijdschrift voor artsen / verplegers. Ik weet niet hoe je duits is :-) De samenvatting is ook in het Engels.



Hier een stukje eruit:

Point of critique is not necessarily

the methodology of IgG measurement, but the

nonvalidated interpretation, since the production

of IgG to food proteins is part of the natural

immune response and does not display any

pathology in itself. Other unproven diagnostic

methods with foods are cytotoxicity tests,

kinesiology, bioresonance and other electrical

techniques (i.e. electroacupuncture). A professional

and rational work-up of food allergy and

food intolerance is based on a diagnostic pyramid,

consisting of case history, skin tests, IgE measurements

and in selected cases specialized

laboratory tests (basophil allergen stimulation

tests).



Wou dat ik je iets positiefs kon brengen, het is heel erg vervelend als je niet weet wat je precies hebt en wat je er aan kan doen!
anoniem_649c8eeac9416 wijzigde dit bericht op 11-09-2009 23:28
Reden: Link vergeten...
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Dank je Quatsch. Slapen is heel belangrijk voor je weerstand maar dat is dus ook een probleem bij hem, gek genoeg.

Gezond eten doet hij wel en hij heeft al lang supplementen geslikt maar hij heeft het idee dat het geen verschil maakt. Hij slikte ook een tijdje Spirulina op mijn aanraden maar hij kreeg er groene ontlasting van en dat heb ik nooit gehad dat ik het gebruikte.

Dus ja, mogelijk neemt hij voedingsstoffen niet goed op.

We wachten wel af wat ze hem donderdag aanraden, anders gaan we wel weer supplementen inslaan. Sporten doet hij nu 3x per week. Dus ja, verder kunnen we nu gewoon niks doen..wachten het wel weer af, misschien verdwijnt het ook zomaar net als dat het zo gekomen is.
Alle reacties Link kopieren
Hallo, even een update. We zijn gister bij de RADTS therapeut geweest en het was erg interessant en bepaalde dingen waren opmerkelijk. Er zijn drie dingen uitgekomen: hij zou een parasiet in zijn dikke darm hebben door een jonge hond ( hebben ze), restanten van een cytomegalievirus dat zich ophoudt in zijn kransslagader. Geen actieve virusinfectie dus. Verder vond ze nog een gebrek aan vitamine C waar vooral zijn keel nu last van heeft (heeft al paar weken keelklachten). Ook zag ze dat zijn energieniveau 2/3 van normaal is. Hij heeft nu homeopatische druppels om dat virus eruit te werken, kruidencapsules voor die parasiet en zelf had hij nog vitamine C en daar mag hij nu tijdelijk 2000mg per dag van nemen totdat zijn keelklachten verbeteren. Tis heel bijzonder en ik ben heeeel benieuwd of er wat zal veranderen! Hij moet over vier weken terug voor een half consult. Al met al hebben we nu maar 20 euro extra kosten wat waarschijnlijk eenmalig is.

Ik heb er eigenlijk wel vertrouwen in...ook bracht ze het heel overtuigend en leek ze zelf ook heel veel vertrouwen in de zaak te hebben. Nou we zullen zien!! Als dit werkt is het echt super en dan zal ik het iedereen aanbevelen. Maar goed, niet te snel juichen..
Alle reacties Link kopieren
Nou ja, klinkt als klinkklare onzin in mijn oren. Maar dan nog, ik hoop dat het beter gaat met hem.
We dont make mistakes here, we just have happy accidents. We want happy, happy paintings. If you want sad things, watch the news. Everything is possible here. This is your little universe -Bob Ross
Alle reacties Link kopieren
Hah ja ik ook! Zou wel heel erg versteld staan maar als het zo werkt dan is het geweldig!
quote:curlygurly schreef op 18 september 2009 @ 19:40:

Hallo, even een update. We zijn gister bij de RADTS therapeut geweest en het was erg interessant en bepaalde dingen waren opmerkelijk. Er zijn drie dingen uitgekomen: hij zou een parasiet in zijn dikke darm hebben door een jonge hond ( hebben ze), restanten van een cytomegalievirus dat zich ophoudt in zijn kransslagader. Geen actieve virusinfectie dus. Verder vond ze nog een gebrek aan vitamine C waar vooral zijn keel nu last van heeft (heeft al paar weken keelklachten). Ook zag ze dat zijn energieniveau 2/3 van normaal is. Hij heeft nu homeopatische druppels om dat virus eruit te werken, kruidencapsules voor die parasiet en zelf had hij nog vitamine C en daar mag hij nu tijdelijk 2000mg per dag van nemen totdat zijn keelklachten verbeteren. Tis heel bijzonder en ik ben heeeel benieuwd of er wat zal veranderen! Hij moet over vier weken terug voor een half consult. Al met al hebben we nu maar 20 euro extra kosten wat waarschijnlijk eenmalig is.

Ik heb er eigenlijk wel vertrouwen in...ook bracht ze het heel overtuigend en leek ze zelf ook heel veel vertrouwen in de zaak te hebben. Nou we zullen zien!! Als dit werkt is het echt super en dan zal ik het iedereen aanbevelen. Maar goed, niet te snel juichen..

Wat een BULLSHIT verhaal. Natuurlijk bracht ze het overtuigend, daar verdient ze haar geld mee....en ja jij zegt dat je 20 euro extra kosten hebt maar die therapeute wordt betaald door de verzekering (als je eens wist hoeveel verzekeringsgeld er naar alternatieve therapieën gaat, en wij ons met zijn allen maar afvragen waarom de verzekeringspremie zo hoog wordt)



Sorry hoor maar dit kun je toch niet aanhoren en ook nog serieus nemen? "een gebrek aan vitamine C waar vooral zijn keel nog last van heeft" "een cytomegalievirus dat zich ophoudt in zijn kransslagader" "parasiet in zijn dikke darm" "energieniveau 2/3 van normaal" (ja duh dat was de reden dat je er langs ging...)



ahrghghghgh....
Alle reacties Link kopieren
quote:curlygurly schreef op 11 september 2009 @ 16:24:

Hey Moonlight,



Het kan best zijn dat je voor bepaalde producten allergisch bent of intolerant en dat je daardoor ook sterker reageert op emoties? Lijkt mij op zich niet vreemd als dat zo zou zijn. Maar een probioticum als Yakult kan misschien helpen om je darmen wat meer in balans te houden. Je kunt het allicht een maandje proberen om te zien of het verbeterd. Maar darmproblemen zijn heel moeilijk te achterhalen omdat er ook zoveel gebeurd daar!

De Imuprotest kan een goed idee zijn, het enige nadeel is de prijs en inderdaad dat als er wat uitkomt je wel op je voeding moet gaan letten. Mijn vriend heeft het vanwege de prijs nog niet gedaan en ook omdat hij niet zeker weet of hij het in die hoek moet zoeken. Het is in ieder geval een optie voor de toekomst.

Ik had je reactie nog niet gelezen, maar bedankt.

Bij die Imuprotest denk ik ook: is dat niet geldklopperij? Ik zou er meer over moeten lezen.

Op dit moment is het voor mij heel lastig om me aan een dieet te houden (inwonend bij familie) dus als ik iets wil veranderen in mijn voeding, wil ik dat pas doen nadat ik nieuwe woonruimte gevonden heb. Anders levert dat apart eten me teveel gedoe / stress op en dat is ook niet goed voor de darmen.

Overigens had ik afgelopen week een paar bijna-klachtenvrije dagen. Het kan dus wel.
Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning how to dance in the rain
Alle reacties Link kopieren
Tja, we zullen vanzelf zien of het onzin is. Kijk we hebben de stap genomen om erheen te gaan dus geven wij het nu gewoon een kans en we gaan niet gelijk alles in twijfel trekken en die spullen niet gebruiken. We geven het gewoon een kans en als het niet helpt is het blijkbaar bullshit en houdt het op.

Het zou dan inderdaad erg zonde zijn als de verzekering het dan vergoed.



Wat betreft zijn energieniveau kon ze ook nog zeggen dat hij vooral overdag erg moe was maar dat hij 's avonds wat meer energie had. Daar herkende hij zich ook precies in. Maar goed, het klinkt allemaal erg bijzonder, dat ben ik met jullie eens.
Alle reacties Link kopieren
Moonlight, fijn dat je ook af en toe klachtenvrije dagen hebt, kun je dan niet een verband leggen met dingen die je dan niet eet of met iets anders?

Ik snap dat je niet teveel veranderingen tegelijk wilt doorvoeren, zou dan ook je nieuwe woonruimte afwachten. Misschien zijn er wel kleine aanpassingen die je nu eenvoudig kunt doorvoeren?
Alle reacties Link kopieren
quote:curlygurly schreef op 20 september 2009 @ 13:30:



Wat betreft zijn energieniveau kon ze ook nog zeggen dat hij vooral overdag erg moe was maar dat hij 's avonds wat meer energie had. Daar herkende hij zich ook precies in. Maar goed, het klinkt allemaal erg bijzonder, dat ben ik met jullie eens.Laat dit nou ook typisch een verschijnsel van depressie zijn...
We dont make mistakes here, we just have happy accidents. We want happy, happy paintings. If you want sad things, watch the news. Everything is possible here. This is your little universe -Bob Ross
Alle reacties Link kopieren
Hij is niet depressief hoor, gerust wel wat baaldagen af en toe maar hij lacht nog vaak genoeg en is vrolijk..
Alle reacties Link kopieren
quote:curlygurly schreef op 20 september 2009 @ 13:32:

Moonlight, fijn dat je ook af en toe klachtenvrije dagen hebt, kun je dan niet een verband leggen met dingen die je dan niet eet of met iets anders?

Ik snap dat je niet teveel veranderingen tegelijk wilt doorvoeren, zou dan ook je nieuwe woonruimte afwachten. Misschien zijn er wel kleine aanpassingen die je nu eenvoudig kunt doorvoeren?

Ja je hebt helemaal gelijk. Ik vind het niet zozeer moeilijk om een dieet te volgen omdat ik bepaalde dingen niet 'mag'. Ben niet zo iemand die dan in de supermarkt staat te kwijlen op de chocola-afdeling ofzo :-)

Maar als anderen voor mij koken en ik moet ze steeds instructies geven, vind ik heel vervelend. Apart koken hier is ook niet zozeer een optie omdat de keuken continu in gebruik is, voor van alles.
Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning how to dance in the rain
Alle reacties Link kopieren
quote:curlygurly schreef op 08 september 2009 @ 10:33:

Ow ja is dat echt alternatieve onzin? Het klonk inderdaad wel wetenschappelijk..

Ze zeggen dat het bij normaal bloedonderzoek een paar dagen duurt voordat het onderzocht wordt en het bloed dus niet meer 'leeft'. Bij levend bloedonderzoek kijken ze met een speciale, extra vergrotende microscoop direct naar het bloed waarbij ze ook kunnen zien hoe rode en witte bloedcellen zich gedragen. Als patiënt kun je vaak meekijken op een scherm. Ze kunnen daaraan bijvoorbeeld ook zien in hoeverre je afweersysteem is aangetast. Ook had ik inderdaad gelezen dat Candida kan worden opgespoord..



Maar Singalala, mag ik vragen waarom jij zo zeker weet dat dit onzin is? Op ME en Pfeiffer fora had ik wel gelezen dat sommige mensen er baat bij gehad hebben.Dat van de extra vergrotende microscoop klinkt al erg alternatief. Aangezien een extra vergrotende microscoop nogal onnodig is om bloed te zien.

De microscopen die de meeste ziekenhuizen gebruiken vergroten tot 1000 keer. Hiermee zijn de meeste bacteriën zichtbaar (alleen vrij zeldzame, belachelijk kleine bacteriën niet). En aangezien cellen van mensen/planten/dieren/schimmels veel groter zijn, dus ook de bloedcellen is een extra vergrotende microscoop vrij nutteloos. En de vergrotingen die in de eerste post gepost waren zijn alleen maar bereikbaar met elektronenmicroscopen. En door de meeste elektronenmicroscopen kan je helemaal geen levende cellen zien! Ja er is een tijdje een nieuwe microscoop ontwikkeld die dat wel kan, maar aangezien dit dit jaar is geweest, is deze microscoop nog erg duur. Ook is waarschijnlijk om deze reden nog niet veel bekend van de dynamiek van de processen in de cel, en dus het gedrag van de cellen van binnen.



T klinkt vrij nep allemaal.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven