irritatie

25-09-2009 16:34 64 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik krijg 't idee dat alle, laten we ze even 'vaste forummers' noemen, zich vreselijk irriteren over mensen die een topic starten over onzekerheid.

Iemand is bang om haar partner te verliezen om het een of ander en er wordt door velen een beetje gereageerd alsof je dan weer komt 'zeuren'. En je relatie stelt dan al helemaal niks voor. Zelf zouden zij nooit in zo'n relatie zitten. Ze vertrouwen hun partner voor de volle 100 %. Bespreken dan ook alles direct met elkaar, geen onderwerp is te moelijk. Alles is rozengeur en maneschijn.



Ik vraag me af hoe ze dat doen. De perfecte relatie (want zo komt het over in de reacties naar anderen). En of er nou nooit eens iets is wat niet goed zit.

En is het nou echt zo vreemd dat mensen onzeker zijn in hun relatie? Jaloers zijn? Bang om zijn om iemand kwijt te raken?



Aan de ene kant lees je hier heel veel over partners die zijn vreemdgegaan. Aan de andere kant, als iemand haar partner niet helemaal vertrouwd, dan wordt je afgeschilderd als een wantrouwig persoon, die maar beter kan stoppen met de relatie.



De een heeft minder zelfvertrouwen dan de ander. Waarom wordt er vaak zo moeilijk over gedaan hier?



(Dit is een serieus topic, niet bedoelt om iemand aan te vallen)
Alle reacties Link kopieren
quote:swirly schreef op 25 september 2009 @ 16:34:

Ik krijg 't idee dat alle, laten we ze even 'vaste forummers' noemen, zich vreselijk irriteren over mensen die een topic starten over onzekerheid.

Iemand is bang om haar partner te verliezen om het een of ander en er wordt door velen een beetje gereageerd alsof je dan weer komt 'zeuren'. En je relatie stelt dan al helemaal niks voor. Zelf zouden zij nooit in zo'n relatie zitten. Ze vertrouwen hun partner voor de volle 100 %. Bespreken dan ook alles direct met elkaar, geen onderwerp is te moelijk. Alles is rozengeur en maneschijn.

Ik vraag me af hoe ze dat doen. De perfecte relatie (want zo komt het over in de reacties naar anderen). En of er nou nooit eens iets is wat niet goed zit.

En is het nou echt zo vreemd dat mensen onzeker zijn in hun relatie? Jaloers zijn? Bang om zijn om iemand kwijt te raken?





Er vanuitgaande dat ik mezelf zou moeten rekenen tot "alle vaste forummers" kan ik je melden dat de conclusie rozengeur en manenschijn op z'n zachtst ongefundeerd is.



Wuilesman en ik zijn doorgaans blij & gelukkig, vertrouwen elkaar inderdaad voor de volle 100% en lossen onze problemen niet op door een forum vol te schrijven maar door met elkaar in gesprek te gaan. Daarnaast zijn we volwassen mensen die elkaar respecteren en dus wordt er niet vreemdgegaan, in elkaar spullen geneusd en laten we vrienden en familieleden van de ander in hun waarde. Voordat we een relatie met elkaar kregen hebben we allebei andere langdurige relaties gehad en daar hebben we allebei van geleerd. We hebben dezelfde prioriteiten in het leven en delen elkaars humor en relativeringsvermogen.



Dat betekent natuurlijk niet dat we nooit conflicten of problemen hebben. Maar we weten hoe we problemen kunnen oplossen, kunnen op tijd zwijgen en hebben hetzelfde gevoel voor humor. Daar kun je een eind mee komen.



Waar ik op het forum weinig mee kan zijn TO's die beginnen te steigeren zodra blijkt dat niet iedereen in tranen uitbarst of van medelijden overloopt bij het lezen van hun relaas. Een (groot) deel van de topics wordt geschreven alsof de openers geen enkele invloed hebben op het verloop van de situatie. Dat lijkt mij niet constructief dus dat benoem ik. Andere forummers geven wat meer empathische reacties en zo ontstaat doorgaans een aardige belans.
Alle reacties Link kopieren
[quote]Dushi74 schreef op 25 september 2009 @ 16:52:

In mijn ogen valt of staat een goede relatie met open communicatie. Dan kun je beiden werken aan iets en oplossingen bedenken, samen![/quote]



Absoluut.
Alle reacties Link kopieren
*vind eigenlijk dat er ook weer hier hele goeie adviezen gegeven worden*



*vertrouwen

*communicatie

*liefde

*zelfeflectie



We kunnen ook gewoon iedereen hiernaar verwijzen als ze een in hun ogen onoplosbaar relatie probleem denken te hebben



MEN, wat zal ik een tijd overhouden

Ik ga op zoek naar een hobby!
Luister nou maar gewoon naar wat ik zeg!
Alle reacties Link kopieren
Is dit werkelijk zo'n vreemd topic?



Ik wilde eens luisteren hoe anderen in hun relatie staan..
Alle reacties Link kopieren
Niet vreemd hoor, je krijgt toch ook antwoorden?
Luister nou maar gewoon naar wat ik zeg!
Alle reacties Link kopieren
Heel mooi geschreven Wuiles en zo waar!
Alle reacties Link kopieren
Ja zeker!



Maar iemand snapte niet wat ik hiermee wil..
Alle reacties Link kopieren
De manier waarop je ruzie maakt helpt ook in het oplossen van die ruzie. Mokken of iemand negeren werkt niet om een ruzie op te lossen bv. Uiteraard is het supergeil om goedmaaksex te hebben. Maar om zo nu altijd een ruzie goed te maken is ook weer niet goed. Immers dingen worden dan niet uitgepraat als je niet oppast. Natuurlijk kun je na de sex alsnog een goed gesprek hebben. Sterker nog, dat lijkt me niet meer dan normaal als je het met sex tenminste oplost. Gepraat moet er toch worden!
Alle reacties Link kopieren
Kan toch dat iemand het niet begrijpt Swirly? We zijn niet allemaal hetzelfde dus reageren niet allemaal hetzelfde.
Alle reacties Link kopieren
TO schrijft: "Het gaat er meer om als er TO zijn die gewoon onzeker zijn. Die onzeker worden van mooiere meiden om hun vriend heen, goede vriendinnen van hun vriend, vriend die smst met iemand anders, die plots alleen op stap wil, dat soort dingen...ik noem maar even wat. "



en



"Ik kan me gewoon niet voorstellen dat er hier forummers zijn, die nooit, maar dan ook nooit onzeker zijn hjierover"





Wuilesman werkt en sport met mooie vrouwen, gaat regelmatig op stap en op vakantie met zijn vrienden, SMS-t met allerlei mensen, is bevriend met vrouwen. Wen er maar aan dat niet alle vrouwen daar onzeker van worden.
Alle reacties Link kopieren
Ik moet eerlijk toegeven dat ik soms bij een topic denk: "Meid, waarom blijf je bij die vent? Vind je jezelf dan zo weinig waard?"
Alle reacties Link kopieren
Sommige topics zijn werkelijk waar tenen krommend; niet omdat het gaat om een onzeker vrouw (want ja dat is bijna iedereen wel eens) maar omdat ze nergens voor openstaan anders dan 'mee praten'.

Als je mee praters wil moet je het ergens anders halen of je verhaal anders formuleren.

Ook zijn er TO's die hele drama's maken en dan gaat het om een 'vriendje' van (ik noem maar wat) 2 weken, tja welk wel denkend mens zou dan niet het op een rennen zetten?



Overigens vind ik (zelfs bij de tenen kromende topics) de reacties meestal wel mee vallen (en ik lees er heel veel)
Alle reacties Link kopieren
quote:swirly schreef op 25 september 2009 @ 16:51:

[...]





Hoe weet je dat ik hier niet al heel lang 'meedrink'? Misschien andere naam ofzo?

Pfff

Nee jôh, zo bedoel ik het niet.

Het was meer omdat je vroeg: de vaste forummers hebben snel een mening klaar over relatieproblemen( van relatief nieuwkomers?)

Ik ging er vanuit dat dát een beetje de strekking was van je verhaal.

Misschien heb ik het verkeerd begrepen.
Alle reacties Link kopieren
quote:wuiles schreef op 25 september 2009 @ 17:01:





Wuilesman werkt en sport met mooie vrouwen, gaat regelmatig op stap en op vakantie met zijn vrienden, SMS-t met allerlei mensen, is bevriend met vrouwen. Wen er maar aan dat niet alle vrouwen daar onzeker van worden.Ja daar heb ik dus ook geen last van. Geen seconde, heb er ook geen reden toe. Ik weet wie ik ben, ik weet waar ik sta en wat ik aan hem heb. Zo ben ik altijd binnen relaties en zo zal ik ook altijd zijn.
Alle reacties Link kopieren
Die 2 weken relaties vind ik ook tenenkrommend. Dan wil mevrouw al even weten wie al zijn vrienden zijn, wil tevens bepalen wie hij mag zien en wie niet en wil zich desnoods ook nog even bemoeien met de opvoeding van vriendlief zijn kind/kinderen. (even alle topics op een hoop geschoven) Dan zeg ik ook: joh zoek jij even iemand die naar je pijpen danst maar ga niet het onmogelijke eisen daar heb je nog lange het recht niet toe!
Wat Summerdance zegt: de irritatie komt niet bij iemand die onzeker is, maar bij iemand die niet naar zichzelf wil kijken. Of die hier op het forum eigenlijk wil horen dat haar vriend een botte hork is, die nodig moet veranderen. Als vriend inderdaad een botte hork is, maak het dan uit, denk ik dan.



Maar aan de andere kant, misschien heb ik inderdaad wel niet zoveel geduld met mensen die onzeker zijn in hun relatie, op het niveau van elkaars mail controleren.

Ik ben over heel andere dingen onzeker.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben niet onzeker als ik een relatie heb.

Ik weet wel wat onzekerheid is, ik heb het met andere dingen wel zo nu en dan, maar niet met mijn partner.



Maar het kan ook de leeftijd zijn, meestal zijn het nog vrij jonge meisjes die onzeker zijn in een (pas ontstane) relatie, valt me hier op.
Alle reacties Link kopieren
Dat valt mij ook op Lobonton (jonge meisjes in relaties)
Alle reacties Link kopieren
quote:lonbonton schreef op 25 september 2009 @ 17:09:





Maar het kan ook de leeftijd zijn, meestal zijn het nog vrij jonge meisjes die onzeker zijn in een (pas ontstane) relatie, valt me hier op.Mij valt op dat sommigen bepaalde fouten blijven herhalen zonder te willen inzien dat het hun eigen fouten zijn én dat TO's vaak juist ouder zijn dan op basis van hun verhaal te verwachten zou zijn.
Alle reacties Link kopieren
Dat kan ook Wuiles, dat is zeker soms ook het geval. Wat het dan ook is, men kijkt niet naar eigen gedrag en wil enkel de partner er de schuld van geven. Terwijl partner gewoon is wie hij is en niets fouts doet. Het is je eigen zelfverzekerdheid en je eigen eventuele onzekerheid die maakt dat je reageert zoals je reageert.
Alle reacties Link kopieren
quote:wuiles schreef op 25 september 2009 @ 17:14:

[...]





Mij valt op dat sommigen bepaalde fouten blijven herhalen zonder te willen inzien dat het hun eigen fouten zijn én dat TO's vaak juist ouder zijn dan op basis van hun verhaal te verwachten zou zijn.



Vaak weten de meisjes/vrouwen dat ze onzeker zijn en waar dat vandaan komt, valt me op. Maar dan inderdaad toch de partner willen veranderen.



Het is soms ook lastig, want soms mag iemand best wel iets voor zijn partner veranderen als die partner daar ècht problemen mee heeft, maar ja, wanneer wel en wanneer niet? Daar lijken veel vrouwen problemen mee te hebben, om in te zien wat reeel is en wat niet.
Alle reacties Link kopieren
Jullie vergeten nog dat eindeloze gedoe over SMS, MSN, Hyves etcetera. Denk aan:



"Ik heb mijn vriend het afgelopen half uur twaalf keer gebeld maar hij neemt niet op. Denken jullie ook dat hij vreemdgaat?"



"Mijn ex heeft een krabbel ontvangen van zijn buurmeisje. Wat een hufter. Ik ga haar vertellen dat hij een SOA heeft. Verstandig?"



"Ik heb in de MSN-geschiedenis gezien dat mijn vriend heeft gechat met een Carla. Zo heet zijn secretaresse ook. Ik heb zijn baas daarover geïnformeerd en nu is mijn vriend boos. Komt dit nog goed?"



Etcetera.
Alle reacties Link kopieren
Hahahaha Wuiles
Alle reacties Link kopieren
In een relatie pas je je tot op een zekere hoogte aan aan elkaar. Anders kun je net zo goed single zijn. Hoef je geen rekening met wie dan ook te houden. Maar veranderen werkt alleen als de persoon zelf ook echt wil veranderen. Een ander veranderen werkt niet in mijn ogen, dan is het niet meer de persoon waar jij voor gevallen bent maar een ideaalbeeld wat niet reëel is.
quote:lonbonton schreef op 25 september 2009 @ 17:09:

Maar het kan ook de leeftijd zijn, meestal zijn het nog vrij jonge meisjes die onzeker zijn in een (pas ontstane) relatie, valt me hier op.

Ik vind het ook zo opvallend dat dat dan 'relatie' heet. "Ik heb al 3 jaar een relatie met mijn vriend, daarvoor heb ik 2 andere vaste relaties gehad. Ik ben 18 en hij is 22. We hebben een zware tijd gehad samen maar ons er toch doorheen geslagen."



Wij noemden dat 'vaste verkering'.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven