Geld & Recht alle pijlers

Omgangsregeling opgeschort. Wat nu met de vakantie?

15-07-2010 08:22 82 berichten
Alle reacties Link kopieren
De ex van mijn vriend heeft gisteren per brief laten weten dat zij met omiddelijke ingang de omgangsregeling met de kinderen opschort, aangezien zij een procedure voorbereid voor herziening van deze regeling. De afspraak was echter dat mijn vriend zijn kinderen de laatste 3 weken van de zomervakantie zou hebben (volgens uitspraak van de rechter, 3 weken ieder van de vakantie).

Wij hadden gepland een weekje tussenuit te gaan met al onze kinderen (5 in totaal). Gelukkig hebben we nog niet geboekt, omdat onze financiële situatie dat niet zo gemakkelijk toelaat en we even wilden afwachten of het allemaal zou lukken.

Nu blijkft dat zijn ex tot 1 augustus op vakantie is en hij zijn kinderen alleen op zondag kan/mag zien. Kan zij dit zomaal eenzijdig doordrukken. De vakantie, waar we allemaal best aan toe zijn, zal dan niet door kunnen gaan. Kan dit zomaar?

Misschien zijn er hier mensen met ervaringen op dit gebied...
Horen, zien en .... reageren
Alle reacties Link kopieren
Jouw vriend kan gewoon een andere (pro deo) advocaat in de arm nemen en de zaak overdragen.
Life is like a pipe and I\'m a tiny penny rolling up the walls inside
Alle reacties Link kopieren
Ik kan er wel wat meer verzinnen, Yathibiyya. Alcohol- of drugsmisbruik, extreem onverantwoordelijk, onvoorspelbaar of (verbaal) agressief gedrag door bv. een psychische stoornis.
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
quote:mamzelle schreef op 15 juli 2010 @ 09:22:

[...]



TO: hebben jullie al via een advocaat onderzocht of er eventueel een voorlopige voorziening kan worden aangevraagd in afwachting van de uiteindelijke beslissing in een procedure? Ik roep maar wat, geen idee of zulks plaatsvindt bij zaken voor de kinderrechter (zou heel goed kunnen van niet zelfs), maar het is wel de juridische procedure met het snelste resultaat.



Hoi Mamz!



Een voorlopige voorziening is geen optie. Als er in de scheiding een definitieve omgangsregeling is vastgesteld, kan daarvan wijziging worden aangevraagd, evt. bij kort geding als er spoed bij is. Mocht de huidige regeling een voorlopige voorziening zijn, dan kan die niet worden gewijzigd. Die wordt bij het uitspreken van de scheiding vervangen door een definitieve regeling.



Het is ook niet nodig om wijziging van de omgangsregeling te vragen, dat is aan de moeder. Volgens de huidige regeling heeft de vader het recht de kinderen 3 weken in de zomervakantie te zien. Hij kan dit nu dus ook opeisen, desnoods met de sterke arm. Vader heeft dus zeker wel rechten.
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
Ik heb mijn ex ook heel duidelijk gemaakt dat ik niet wil dat zijn moeder of beste vriend op onze dochter past. Als ik merk dat dat gebeurd dan krijgt hij Zijn dochter voorlopig niet meer te zien. Maar daar heb ik dan ook wel een heel goede reden voor. Juridisch gezien mag het vast niet, maar ik vind dat ik als moeder de plicht heb de veiligheid van mijn dochter te bewaken.
Erger u niet, verwonder u slechts!
Alle reacties Link kopieren
Ik kan me zelfs voorstellen (zit er middenin) dat een moeder zich keihard schuldig voelt over het verbreken van de omgangsregeling en toch van professionals te horen krijgt dat haar beslissing echt terecht is (terwijl er die kinderen niets vreselijks is gebeurd in de afgelopen jaren).
Alle reacties Link kopieren
quote:dubiootje schreef op 15 juli 2010 @ 09:31:

Yathibiyya, wat erg voor je vriend. Ik vind het ook onbegrijpelijk als vrouwen hun kinderen om zo'n triviale reden bij hun vader weghouden.En is echt niet zo dat zijn moeder een vreselijke of rare vrouw is of iemand die niet goed voor de kinderen zou zorgen. Ze hebben het hardstikke fijn bij hun oma en ze wilden er zelf heel graag naar toe.. Maar goed. Dit is echt een mini-topje van de ijsberg. Heb nog meer verhalen. Doet er nu niet toe. Het ergste is dat het nog geen week geleden is dat hij zijn kinderen heeft gezien, maar nu al gek wordt van verdriet van de gedachte dat hij ze langer niet te zien zal krijgen.
Perfectionisme is niet perfect...
Alle reacties Link kopieren
Als de kinderen bij die mensen niet veilig zijn, mag je dat ook eisen, Belbe. Juridisch misschien niet (dat zou je dan bij de rechter moeten hardmaken) maar moreel gezien zeker wel.



Mamz, is de omgangsregeling bij jou helemaal verbroken dan?
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
quote:dubiootje schreef op 15 juli 2010 @ 09:34:

Ik kan er wel wat meer verzinnen, Yathibiyya. Alcohol- of drugsmisbruik, extreem onverantwoordelijk, onvoorspelbaar of (verbaal) agressief gedrag door bv. een psychische stoornis.



Ja idd. Daar sta ik niet zo bij stil. Maar dat zijn ook goede redenen.



Al moet ik zeggen dat de ex van mijn vriend hem ook een extreem onverantwoordelijke vader vindt, alleen maar omdat ze qua opvoedingsgedachten mijlenver uit elkaar liggen...
Perfectionisme is niet perfect...
Alle reacties Link kopieren
Ik heb vanaf januari gevraagd/geeist dat hij er een begeleider bij zou hebben. En dat wil 'ie niet. Ja dus, verbroken, en telkens weer vraag ik me af of ik gekke henkie moet zijn en dan maar weer zelf voor begeleider spelen.
Alle reacties Link kopieren
Wat een moeilijke situatie, Yathibiyya. Ik zou zelf ook gek worden. Kan je vriend niets doen, heeft hij al contact gehad met zijn advocaat? Er zijn zeker manieren om naleving van de omgangsregeling af te dwingen. De nadelen voor de kinderen moeten daarbij worden afgewogen van de nadelen van het niet zien van hun vader.
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
quote:Belbe schreef op 15 juli 2010 @ 09:41:

Ik heb mijn ex ook heel duidelijk gemaakt dat ik niet wil dat zijn moeder of beste vriend op onze dochter past. Als ik merk dat dat gebeurd dan krijgt hij Zijn dochter voorlopig niet meer te zien. Maar daar heb ik dan ook wel een heel goede reden voor. Juridisch gezien mag het vast niet, maar ik vind dat ik als moeder de plicht heb de veiligheid van mijn dochter te bewaken.



Als je een goede reden hebt vind ik dat je idd de plicht hebt de veiligheid van je dochter te bewaken.



De reden van ex is al 12 jaar lang dezelfde: Toen zij zwanger werd waren ze nog maar tieners. Moeder van mijn vriend heeft aan haar gevraagd of abortus geen optie was want ze waren nog zo jong. Ex heeft toen gezegd tegen zijn moeder dat zij nooit iets met haar kind te maken mocht hebben...en zo geschiedde.
Perfectionisme is niet perfect...
quote:dubiootje schreef op 15 juli 2010 @ 09:16:

[...]





Wat hebben sommige vrouwen hun oordeel snel klaar... We weten niet eens waarom de moeder de omgangsregeling wil herzien en TO wil dit niet toelichten. Het is dus mogelijk dat ze een heel goede reden heeft.



Ik heb voor deze zomervakantie ook bepaald dat de kinderen niet met hun vader op vakantie mogen. Als je dat zo leest, zul je me vast ook een bitch vinden dan. Ik durf te wedden dat als ik uitleg waarom, je het een heel ander verhaal vindt.Oké dan behoor jij waarschijnlijk bij de 10 procent die haar kind niet als machtsmiddel inzet om te krijgen wat zij wil. Maar ik lees hier veels te vaak over de spelletjes die gespeeld worden en de stiefmoeders die hier vooral niets van mogen vinden.
Alle reacties Link kopieren
quote:mamzelle schreef op 15 juli 2010 @ 09:49:

Ik heb vanaf januari gevraagd/geeist dat hij er een begeleider bij zou hebben. En dat wil 'ie niet. Ja dus, verbroken, en telkens weer vraag ik me af of ik gekke henkie moet zijn en dan maar weer zelf voor begeleider spelen.Nee joh! Vooral geen gekke henkie zijn! Laat hem als vader maar eens moeite doen! ik bedoel, je hebt er als vader toch alles voor over om je kinderen te zien? Tenminste dat zou wel moeten...
Perfectionisme is niet perfect...
Alle reacties Link kopieren
Mamz, hij heeft dus ZELF de omgang stopgezet. Hij dus. Niet jij. Ik herhaal het maar een paar keer Ik worstel ook met die schuldgevoelens hoor, maar herinner mezelf er dan telkens weer aan dat mijn ex het ZELF met zijn EIGEN gedrag en keuzes over zich afgeroepen heeft.



Hadden wij exen die zich verantwoordelijk gedroegen, dan waren zij nooit in deze situatie terechtgekomen. Gingen zij zich vanaf nu verantwoordelijk gedragen, dan was die situatie ook meteen voorbij. De bal ligt bij hen.



Sorry voor de OT



Yathibiyya, een verschil in opvoedingsideeën is - ook juridisch gezien - geen reden om de omgang te frustreren. Er moet een duidelijk verschil worden gemaakt tussen een objectief belang van het kind (verzorging, veiligheid) en een subjectief belang. Zo zal de rechter het ook beoordelen en zo zouden wij het als moeders/vaders/betrokkenen ook moeten doen.
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
Hij hoort en voelt ze niet als ze om hem vragen hier thuis. Als ze het domweg niet snappen want papa is toch gewoon een volwassen man die hen geen kwaad doet.

Kutzooi en ik sta dus heel simpelweg in dezelfde schoenen als een vrouw die een andere vrouw 12 jaar lang iets nadraagt wat allang niet meer van toepassing is
Alle reacties Link kopieren
quote:toffifee schreef op 15 juli 2010 @ 09:52:

[...]





Oké dan behoor jij waarschijnlijk bij de 10 procent die haar kind niet als machtsmiddel inzet om te krijgen wat zij wil. Maar ik lees hier veels te vaak over de spelletjes die gespeeld worden en de stiefmoeders die hier vooral niets van mogen vinden.Inderdaad, en het zou fijn zijn als dit topic van dergelijke vervelende discussies verschoond zou kunnen blijven. Laten we proberen TO te helpen in plaats van een oordeel te vormen zonder dat we volledige kennis van zaken hebben (dit is overigens niet per se aan jou gericht maar meer een algemene wens ).
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
quote:dubiootje schreef op 15 juli 2010 @ 09:49:

Wat een moeilijke situatie, Yathibiyya. Ik zou zelf ook gek worden. Kan je vriend niets doen, heeft hij al contact gehad met zijn advocaat? Er zijn zeker manieren om naleving van de omgangsregeling af te dwingen. De nadelen voor de kinderen moeten daarbij worden afgewogen van de nadelen van het niet zien van hun vader.Ja advocaat is ingeschakeld. Hij heeft zijn kinderen nooit mogen erkennen, dus zal de Rechter een vervangende toestemming tot erkennen moeten geven waarna hij het recht heeft op een omgangsregeling. Hij maakt ook goede kansen, instanties (school e.d.) weten en zien dat hij een erg betrokken vader is.
Perfectionisme is niet perfect...
Alle reacties Link kopieren
Mamz, die laatste opmerking snap ik niet?



Het is heel pijnlijk als je kinderen niet snappen waarom ze hun vader niet (vaker/langer) kunnen zien. Been there... Ik leg ze steeds weer uit waarom en soms willen ze er niet aan (logisch), maar in de grond begrijpen ze het wel. Heb jij je kinderen uitgelegd waarom je deze stappen hebt genomen?
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
Ok, er is dus geen formele omgangsregeling vastgesteld en dus denkt moeder dat ze de regels zelf kan bepalen (wat ook klopt). Heel verstandig om de erkenning nu in gang te zetten. Dat komt vast wel goed met die regeling. Hopelijk snel
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
quote:[message=6560657,noline]dubiootje schreef op 15 juli

Yathibiyya, een verschil in opvoedingsideeën is - ook juridisch gezien - geen reden om de omgang te frustreren. Er moet een duidelijk verschil worden gemaakt tussen een objectief belang van het kind (verzorging, veiligheid) en een subjectief belang. Zo zal de rechter het ook beoordelen en zo zouden wij het als moeders/vaders/betrokkenen ook moeten doen.Oh maar dat weet ik ook! Heel goed. En idd dat zouden moeders/vaders/betrokkenen ook moeten doen!!
Perfectionisme is niet perfect...
Alle reacties Link kopieren
Ik heb uitgelegd welke stappen ik heb genomen. Uitleggen dat ik een ernstig vermoeden heb dat vader middelen heeft gebruikt vind ik dan weer wat lastiger, wat dat betreft is alcoholmisbruik iets acceptabeler door te brieven aan kinderen dan drugsmisbruik.



Laatste opmerking: ik voel me een mormel van een ex. Tenslotte ben ik degene die ineens eisen aan de omgang ging stellen.
Alle reacties Link kopieren
quote:dubiootje schreef op 15 juli 2010 @ 09:59:

Ok, er is dus geen formele omgangsregeling vastgesteld en dus denkt moeder dat ze de regels zelf kan bepalen (wat ook klopt). Heel verstandig om de erkenning nu in gang te zetten. Dat komt vast wel goed met die regeling. Hopelijk snel



Nou precies dat dus! Hij krijgt de kinderen alleen op haar voorwaarden te zien en dat kan dus zo een aantal maanden niet zijn als hij bijvoorbeeld niet het merk thermometer in huis heeft wat zij wilt dat hij in huis heeft. Of het merk zonnebrandcreme...(ja! echt waar!)



Hopelijk ook snel
Perfectionisme is niet perfect...
Alle reacties Link kopieren
quote:toffifee schreef op 15 juli 2010 @ 09:52:



Oké dan behoor jij waarschijnlijk bij de 10 procent die haar kind niet als machtsmiddel inzet om te krijgen wat zij wil.Bron?
Alle reacties Link kopieren
quote:Carliena schreef op 15 juli 2010 @ 08:22:



Nu blijkft dat zijn ex tot 1 augustus op vakantie is en hij zijn kinderen alleen op zondag kan/mag zien. Kan zij dit zomaal eenzijdig doordrukken. De vakantie, waar we allemaal best aan toe zijn, zal dan niet door kunnen gaan. Kan dit zomaar?

Misschien zijn er hier mensen met ervaringen op dit gebied...



Een officiële omgangsregeling kan niet eenzijdig veranderd worden. Ik ben er een beetje uit, uit de materie, maar volgens mij is het verstandig om per aangetekende brief aan de ex te laten weten dat je niet akkoord gaat en vasthoudt aan de uitspraak van de rechter.



En dan maar rap op zoek naar een goede advocaat. Sterkte ermee!



ps, op sites als 1ouder en ouderalleen vind je veel ervaringsdeskundigen, daar zou je e.e.a. ook eens voor kunnen leggen.
Alle reacties Link kopieren
Loomii, daar verwacht je toch niet echt een antwoord op hè?



Yathibiyya, misschien kan je vriend de houding van de moeder meteen aan de rechter kenbaar maken, zodat deze er een uitspraak over kan doen (uitspraak niet in de zin van vonnis maar meer vermanende woorden aan de moeder). Dan is het in elk geval gedocumenteerd en kan hij daarop terugvallen als ze die houding voortzet. Hij geeft daarmee ook een duidelijk signaal dat hij dergelijke discussies niet meer aangaat. Als hij een formele omgangsregeling heeft hoeft hij dat ook niet meer te doen.



Hij kan de moeder ook zelf rechtstreeks laten weten dat zij erop kan vertrouwen dat hij de kinderen goed zal verzorgen en ervan uitgaat dat de verschillen in visie over opvoeding en verzorging van beide zijden worden geaccepteerd en gerespecteerd (een positieve boodschap).
Ga in therapie!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven