Werk & Studie alle pijlers

sollicitatie gz-opleiding; tips?

09-09-2010 17:27 37 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



ik heb morgen een sollicitatiegesprek voor een gz-opleiding. En daar ben ik een best zenuwachtig voor:) Ik vraag me af of dit gesprek veel zal verschillen van een 'gewone' sollicitatie of dat ik nog ergens rekening mee moet houden? De gz-opleiding wordt natuurlijk gezien als de heilige graal in psychologen-land dus ik wil me grondig voorbereiden:) Alle tips zijn welkom!
Alle reacties Link kopieren
Als jij een goede hulpverlener bent, weet waar je mee bezig bent en waar je voor staat, dan zou ik niet zo bang zijn voor dit gesprek. Jezelf zijn en vanuit jezelf antwoorden is het zuiverste. Zeker in dit vak. Dan weten ze gelijk wat ze aan je hebben (of niet).

Succes!
Waarschijnlijk heb je veel concurrentie (er wordt nu eenmaal veel geschreven op gz-opleidingsplaatsen), dus zorg dat je voor jezelf heel helder hebt waarom jij geschikt ben voor de plek en wat je de opleider/instelling te bieden hebt. Daarnaast is het natuurlijk 2 jaar lang een extra belasting, er gaat best veel tijd inzitten. Het lijkt me goed om te laten merken dat je bereid bent je (vrije) tijd er in te steken. Succes!
Alle reacties Link kopieren
Thnx ladies.



@Kym: je hebt natuurlijk helemaal gelijk:) Maar zoals Hemalover al zegt, er is veel concurrentie en nu heb ik (eindelijk) een uitnodiging dus dan wil ik het niet verknallen.



Ergens denk ik ook minder kans te hebben omdat ik momenteel niet als psycholoog aan het werk ben. Dus daarom vind ik het ook wat moeilijker om me op die manier voor te bereiden.
Benadruk dat je huidige werk ook veel voordelen heeft, dat je bv een schat van ervaring opdoet met het onderzoek dat je doet oid. Ik weet niet wat je tegenwoordig doet?
Alle reacties Link kopieren
Ik werk momenteel als sociotherapeut in de forensische psychiatrie.
quote:Parasol schreef op 09 september 2010 @ 17:58:

Ik werk momenteel als sociotherapeut in de forensische psychiatrie.



Oh, zover is dat niet verwijderd als werken als psycholoog... vind ik dan he? Alls relatieve leek...

Als je nu als secretaresse of bankmedewerker zou werken.... dan moet je je zorgen maken (en ook nooit uitgenodigd worden trouwens).
Alle reacties Link kopieren
Hahaha daar heb je natuurlijk gelijk in. Denk dat ik mezelf vooral zit op te naaien:) Vroeg me gewoon af of dit soort sollicitaties afwijken van 'gewone' sollicitaties. Maar ik weet idd waar ik voor sta en wat ik belangrijk vind in dit vak. De opleiding is alleen maar om beter te worden. Denk bovendien dat ze potentie in je moeten zien:)
Alle reacties Link kopieren
Het grootste verschil is denk ik dat je niet alleen naar een werkplek maar ook naar een opleidingsplek solliciteert. Dat maakt je dus een opleideling en dat is wat anders dan een medewerker.

Maar verder zit het hem denk ik vooral in dat ze wat in je moeten zien. En dat is gewoon heel erg afhankelijk van wie je voor je neus hebt zitten.
Alle reacties Link kopieren
Kom je nog even vertellen hoe het is gegaan?
Alle reacties Link kopieren
quote:Parasol schreef op 09 september 2010 @ 17:58:

Ik werk momenteel als sociotherapeut in de forensische psychiatrie.Ga je solliciteren voor een opleidingsplek met dezelfde doelgroep? Dan is praktijkervaring alleen maar goed toch?
Alle reacties Link kopieren
Opleiding is inderdaad voor dezelfde doelgroep. Je zou denken: "kat in het bakkie" ware het niet dat ik niet zo goed ben in sollicitatiegesprekken en alweer een paar vervelende ervaringen heb. Ik heb bijna een soort aangeleerde hulpeloosheid daardoor ontwikkeld haha. Zal zeker nog even laten weten hoe het is gegaan:) Thnx voor het meedenken iig.
Alle reacties Link kopieren
quote:Drift schreef op 09 september 2010 @ 18:29:

Het grootste verschil is denk ik dat je niet alleen naar een werkplek maar ook naar een opleidingsplek solliciteert. Dat maakt je dus een opleideling en dat is wat anders dan een medewerker.

Maar verder zit het hem denk ik vooral in dat ze wat in je moeten zien. En dat is gewoon heel erg afhankelijk van wie je voor je neus hebt zitten.Dit is idd wel een goeie tip. Moet me dus ook leerbaar opstellen. Thnx:)
Alle reacties Link kopieren
Voor de geinteresseerden. Het gesprek ging goed, ontspannen en ze vonden me erg enthousiast maar ik werd er wel op gewezen dat ik wat weinig nevenactiviteiten had om het gebrek aan psychologenervaring op te heffen. Ik denk dus niet dat ik het ga worden, maar het was weer een positieve sollicitatie-ervaring en heb wat tips erbij gekregen.
fijn in ieder geval dat het een positieve ervaring voor je was. En wie weet kiezen ze toch jou uit. Je hebt al ervaring met de doelgroep en ik kan me voorstellen dat niet elke psycholoog echt graag in de forensische psychiatrie wil werken, maar solliciteren zulllen ze wel doen, want ja GZ-opleidingsplek he? .... Dus dat is juist je streepje voor.



Ik hoop toch dat je heel leuk bericht gaat krijgen binnenkort!!
Alle reacties Link kopieren
Thnx:) We zullen het gaan zien.
Alle reacties Link kopieren
Ik duim igg voor je!
quote:zusenzoo schreef op 10 september 2010 @ 12:28:

Ik duim igg voor je! IN Geen Geval?
Alle reacties Link kopieren
Hahahaha dat weet ik bij wie ik moet zijn als ik afgewezen word;)
Fijn dat je een goed gesprek hebt gehad! Weet je hoeveel kandidaten er zijn? En wanneer hoor je iets? De FP-banen zijn inderdaad wat minder populair en ietsje makkelijker om tussen te komen, maar er zullen vast nog steeds veel mensen naar solliciteren.
Alle reacties Link kopieren
Ik zag het maar dacht dat niemand het zag how stupid...
Alle reacties Link kopieren
Er waren een hoop kandidaten gaven ze al aan. Ze noemden 75 brieven waar ze uit konden kiezen! Maar exacte hoeveelheid kandidaten weet ik niet. Ze benoemden dus mijn gebrek aan werkervaring als psycholoog en ik heb toen wel aangegeven dat ik ook niet verwacht had om uitgenodigd te worden. Ik zal het moeten afwachten.....zoals ik al zei, ondanks een prettig gesprek werd het me wel duidelijk dat ze gebrek aan ervaring toch wel een gemis vonden. Dus ik ga er toch maar vanuit dat het voor nu nog niet aan me besteed is:)
Alle reacties Link kopieren
Parasol, fijn te lezen dat je een positief gevoel aan het gesprek hebt overgehouden. Zeker als je wat negatieve sollicitatie ervaringen hebt kan ik me voorstellen dat dat heel fijn is.



Als ik het goed begrijp lukt het je dus niet om ervaring op te doen als basispsycholoog? Voor ik allerlei tips & trics het forum op slinger... Ik denk dat je al vanalles geprobeerd hebt of niet? Heb je wel eens aan een werkervaringsplek gedacht? En hoe lang ben je nu afgestudeerd?
Oehh spannend :D ik heb nog een lange weg te gaan ben pas dit jaar net gestart met de HBO psychologie hhaahaha moet daarna ooknog gz doen pffff lange weg.



Sterkte!
hbo psychologie, daarna pre-master, master en dan gz opleiding? Dat is een heel lange weg. Of wil je na je propedeuse overstapppen naar de WO bachelor?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven