Geld & Recht alle pijlers

Belogen en bedrogen

06-10-2010 19:05 106 berichten
Alle reacties Link kopieren
Iemand in mijn directe omgeving is, door een zogenaamde vriendin, ruim een jaar lang belogen en bedrogen. Het heeft niks te maken met sexuele intimidatie of met geld. Ze is voor de gek gehouden en heeft daar enorm onder geleden. Zo erg dat zij, en de mensen in haar directe omgeving, hulp hebben moeten zoeken.



Haar vertrouwen in mensen is weg en dat heeft plaatsgemaakt voor angst en wantrouwen jegens mensen in het algemeen en vriendschappen in het bijzonder.



Eigenlijk voelen wij ons "misbruikt", juist door de impact die de gebeurtenissen op ons leven hebben. Ik heb er geen ander woord voor. Een korte vraag inzake een lang verhaal: Ik wil de dame in kwestie aangeven bij de politie. Ze is echter minderjarig. Bovendien vraag ik me af of ik wel een "zaak" hebt.



Wie heeft advies/raad?
Alle reacties Link kopieren
quote:Marels schreef op 06 oktober 2010 @ 21:32:

"De pijn is groter dan de nieuwsgierigheid naar de motieven"



Dan denk ik zeker dat je het zo moet laten, wat dat meisje betreft. Het is blijkbaar ook al een aantal maanden geleden?



Klopt!



Laat het rusten, trek er lering uit (wat je gedaan hebt), bekijk samen hoe je ervoor kunt zorgen dat zoiets noooooit meer gebeurd, en probeer het dan een beetje los te laten.

Laat je dochter van mijn part op één of andere club waar ze nieuwe mensen kan leren kennen. Heeft ze andere vrienden?



Ja, een paar hele leuke mensen die ook van de hoed en de rand weten en daar ook rekening mee houden. Echt lief!



Hoe dan ook; probeer hier niet te lang meer bij stil te staan, blijf niet zitten sippen in wat gebeurd is. Kijk bij jezelf; wat heb ik fout gedaan en hoe kan ik dat verder voorkomen. Hoe begeleid ik mijn dochter in het aangaan van nieuwe vriendschappen? En vooral; hoe gaan we met internet om, en met mensen daar leren kennen?Daar zou ik inderdaad best meer over willen weten/leren. Hoe ik dat beter kan beveiligen. Ik heb, via viva forum (dankzij Xander) al alle cha-tsites geblokkeerd die er maar te vinden zijn. We hebben er dus zeker van geleerd!
Alle reacties Link kopieren
Tjonge wat een verhaal. Ik heb het te doen met jullie. Probeer maar zoveel mogelijk de positieve kanten te blijven zien. Weer iets geleerd. Geen lichamelijk letsel overgehouden "slechts" een gebroken hart en gekrenkte trots.



Je hebt geen macht over wat anderen doen, je eigen reactie op wat anderen doen is het enige waar je wel macht over hebt. Geef die macht nu niet weg aan haar (die leugen vriendin).
Wat je vindt mag je houden
Alle reacties Link kopieren
quote:Bergje65 schreef op 06 oktober 2010 @ 21:33:

[...]





Je hebt niet goed gelezen. We hebben aangifte tegen haar gedaan van stalking en vernieling. Dat is door de politie opgenomen. Op het moment dat de meid zich in de omgeving van mijn dochter bevindt, hoeft ze maar te bellen en de politie zal komen (hoop ik).



Ik wil alleen weten of ik het bedrog ook kan aangeven.. daarvoor heb ik de post geopend!



Ik heb prima gelezen,ik schrijf toch ook "waarvan aangifte gedaan is" ik begrijp alleen niet waar de ouders in dit verhaal zijn.

Hebben jullie daar nooit enig contact mee gehad?

Niet meer dan een mail over de leugens en het bedrog van hun dochter?

Terwijl dit meisje toch regelmatig bij jullie sliep,at etc.

Ik zou echt eens bij die mensen langs gaan of telefonisch contact met ze opnemen want dat hun dochter ernstige psychische problemen heeft lijkt me wel duidelijk.
Alle reacties Link kopieren
quote:Juf_achterbak schreef op 06 oktober 2010 @ 21:32:

[...]





Inderdaad, ik kan dit niet goed volgen. Er zit iemand aan de andere kant ontzettend wanhopig om aandacht te vragen.

Waarom alleen maar kwaad zijn? Waarom doet dit meisje dit, wil je dat echt niet weten? Het zou volgens mij heel veel helpen in de verwerking ervan.



Eerlijk gezegd maakt het me geen reet uit! Ik heb haar geschrapt uit mijn leven. Ik geef net iets meer om mijn kind en mijzelf.

Ik heb helemaal geen zin om haar verder te volgen in het hoe en waarom. De keren dat ze ons gestalkt heeft, deed ze dat met grote groepen en daar was ik zelfs een beetje angstig voor. De deur is letterlijk en figuurlijk dicht.
Alle reacties Link kopieren
Ik denk niet dat het gaat om internet beter beveiligen. Ik doelde meer op; hoe leer jij als ouder je puber met internet om te gaan.



Toen ik puberde moesten mijn ouders niks van internet hebben. Toen ik toch iemand via internet leerde kennen (geen relatiemateriaal overigens) heeft mijn moeder er gelijk ingedrilld alle veiligheidsmaatregelen in acht te nemen; eerst een tijd mailen/msnen, nooit je gegevens doorgeven op internet. Toen we dan gingen bellen zijn nummer vragen, niet het mijne geven, en vanaf mobiel bellen (want minder traceerbaar). Toen we uiteindelijk afspraken; afspreken op een openbare plaats en gelijk naar huis bellen als we elkaar gevonden hadden....

Dat is de manier waarop je, in mijn ogen, je puberkind "veilig" het internet kunt laten ontdekken.

Niet door alles af te schermen, dat heeft geen nut, maar door gewoon samen te kijken; hoe doen we dit veilig en hoe zorgen we dat we weten wie we tegenover ons hebben, zonder zelf enig risico te lopen?
668, the neighbour of the Beast
Alle reacties Link kopieren
Je staat inderdaad niet open voor de 'dader' je bent heel erg gericht op de woede, boosheid. Dat is je goed recht, maar ik vind het persoonlijk jammer.



Je kan dit soort dingen niet voorkomen, je kan je dochter ook leren dat sommige mensen deze dingen doen, omdat ze ziek zijn. Verwaarloost, mishandeld, wat dan ook.

Dat je niet woedend hoeft te blijven, maar dat je ook medelijden met iemand kan hebben om wat hij jou heeft aangedaan. Besef dat ook.
Alle reacties Link kopieren
quote:Bergje65 schreef op 06 oktober 2010 @ 21:33:

[...]





Je hebt niet goed gelezen. We hebben aangifte tegen haar gedaan van stalking en vernieling. Dat is door de politie opgenomen. Op het moment dat de meid zich in de omgeving van mijn dochter bevindt, hoeft ze maar te bellen en de politie zal komen (hoop ik).



Ik wil alleen weten of ik het bedrog ook kan aangeven.. daarvoor heb ik de post geopend!



Ik denk dat Superstar bedoelt dat het raar is dat je niet aan de noodklok hebt getrokken toen je erachter kwam dat dat meisje behoorlijk zorgwekkend en irrationeel gedrag vertoonde.

Ik zou haar aan haar haren mee naar ouders en hulpverlening hebben getrokken, in plaats van op zoek te gaan naar wraak.
Alle reacties Link kopieren
Fijn trouwens dat ik niet de enige ben die ook echt met de "dader" te doen heeft, in dit geval.



Volgens mij hebben we het namelijk over een meisje dat een enorm gebrek aan liefde heeft. Dat zoveel behoefte aan liefde heeft dat ze zover moet gaan als ze gedaan heeft om een beetje liefde te krijgen. En dat vind ik heel, heel triest.
668, the neighbour of the Beast
Alle reacties Link kopieren
quote:superstar_2 schreef op 06 oktober 2010 @ 21:40:

[...]

Ik zou echt eens bij die mensen langs gaan of telefonisch contact met ze opnemen want dat hun dochter ernstige psychische problemen heeft lijkt me wel duidelijk.Ik heb er geen behoefte aan... sorry!
Alle reacties Link kopieren
Mosterd :-)
Alle reacties Link kopieren
quote:Bergje65 schreef op 06 oktober 2010 @ 21:42:

[...]





Ik heb er geen behoefte aan... sorry!



Nee ik begrijp dat jij niet persoonlijk met het meiske naar een psych gaat maar ik zou toch de ouders op de hoogt willen stellen van waar hun kind toe in staat is en vooral wat ze jouw dochter en jullie gezin aangedaan heeft.!!

Draai het eens om als dat meisje JOUW dochter was dan zou jij niet willen weten wat ze uitspookt?
Alle reacties Link kopieren
quote:Bergje65 schreef op 06 oktober 2010 @ 21:31:

[...]





Klopt klopt klopt klopt... er valt mij ook het e.e.a. te verwijten!

Het betreffende vriendinnetje was echter wekelijks bij mij. Ze at bij mij, ze sliep bij mij. Ze gedroeg zich voorbeeldig, was beleefd en hulpvaardig. We gingen samen koken, shoppen, enz. Ze sprak over deze jongen en hemelde hem op. Haar verhalen waren overtuigend en leken echt. We bespraken ook met zn drieën dat het echt tijd werd dat hij zou komen.Je had geen reden om het betreffende vriendinnetje te checken. Het betreffende niet bestaande vriendje wél.
Alle reacties Link kopieren
quote:Madhe schreef op 06 oktober 2010 @ 21:46:

[...]





Je had geen reden om het betreffende vriendinnetje te checken. Het betreffende niet bestaande vriendje wél.Exact.
Hoe kwam je aan 't mailadres van haar ouders? Had zij je dat ooit gegeven? In dat geval kun je er vanuit gaan dat dat fake is. Zou bij aangifte van vernieling en stalking ook persoonlijk naar de ouders zijn gegaan om hen face to face te vertellen wat hun dochter allemaal achter hun rug uitspookt.
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 06 oktober 2010 @ 21:48:

Hoe kwam je aan 't mailadres van haar ouders? Had zij je dat ooit gegeven? In dat geval kun je er vanuit gaan dat dat fake is. Zou bij aangifte van vernieling en stalking ook persoonlijk naar de ouders zijn gegaan om hen face to face te vertellen wat hun dochter allemaal achter hun rug uitspookt.Precies,maar sowieso als een vriendin van mijn dochter regelmatig bij ons slaapt,eet etc zou ik de ouders willen leren kennen.
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 06 oktober 2010 @ 21:48:

Hoe kwam je aan 't mailadres van haar ouders? Had zij je dat ooit gegeven? In dat geval kun je er vanuit gaan dat dat fake is. Zou bij aangifte van vernieling en stalking ook persoonlijk naar de ouders zijn gegaan om hen face to face te vertellen wat hun dochter allemaal achter hun rug uitspookt.Ik had contact met de moeder. Mijn dochter is ooit een weekendje weg geweest met de vriendin en de moeder. Toen heb ik even contact gehad! Het was dus geen fake. De moeder is op de hoogte van alles hoor. Geen reaktie!
Alle reacties Link kopieren
quote:Bergje65 schreef op 06 oktober 2010 @ 21:36:

[...]





Daar zou ik inderdaad best meer over willen weten/leren. Hoe ik dat beter kan beveiligen. Ik heb, via viva forum (dankzij Xander) al alle cha-tsites geblokkeerd die er maar te vinden zijn. We hebben er dus zeker van geleerd!



En een praat/babbelverbod in de supermarkt als ze een boodschap haalt?



Het gaat er niet om om het gevaar af te houden, maar haar te leren en onderwijzen wát gevaar kan zijn/ is en hoe dat te herkennen en hier mee om te gaan. Daar heeft ze de rest van haar leven wat aan. En door te blokkeren ontneem je haar zelfs de kansen om te leren en voedt je haar wantrouwen alleen maar.



Zou het een idee zijn als jij en haar vader ook in gesprek gaat met iemand die jullie kan begeleiden in het begeleiden van jullie dochter? Ik zie nu namelijk woede en verdriet, maar geen constructieve acties om dit in het vervolg te voorkomen.
Alle reacties Link kopieren
Zeg ik Madhe, over gevaar enzo
668, the neighbour of the Beast
Alle reacties Link kopieren
quote:Bergje65 schreef op 06 oktober 2010 @ 21:52:

[...]





Ik had contact met de moeder. Mijn dochter is ooit een weekendje weg geweest met de vriendin en de moeder. Toen heb ik even contact gehad! Het was dus geen fake. De moeder is op de hoogte van alles hoor. Geen reaktie!



Ah oké waarschijnlijk zal het meisje dan dus thuis net zo goed kunnen liegen en bedriegen als bij jullie.

Als de moeder van alles op de hoogte is dan zou ik het er verder denk ik ook bij laten.

Ik had een beetje het idee dat de ouders geen idee hadden wat betreft hun dochter maar dat is dus niet zo.

Ja in dat geval is er niets wat je verder kunt doen en is het aan de ouders van dit meisje.
quote:Bergje65 schreef op 06 oktober 2010 @ 21:52:

[...]





Ik had contact met de moeder. Mijn dochter is ooit een weekendje weg geweest met de vriendin en de moeder. Toen heb ik even contact gehad! Het was dus geen fake. De moeder is op de hoogte van alles hoor. Geen reaktie!Als de ouders dit soort gedrag van hun dochter tolereren dan sporen ze zelf waarschijnlijk ook niet helemaal. In dat geval zal er weinig hoop zijn voor die dochter als die van haar ouders geen normen en waarden meekrijgt. Nu ja, zolang jullie er maar vanaf zijn en blijven. En 't is 'n goeie les geweest. Ditmaal is het alleen vertrouwen wat geschonden is, de volgende keer loopt ze wellicht tegen iemand aan die haar financieel zou uitkleden als ie de kans krijgt. Nu zal ze vast sneller op haar hoede zijn, ook al zal dat nooit alles voorkomen.
Alle reacties Link kopieren
Je hebt dus even contact gehad, toen je dochter ooit een weekendje weg geweest is met de vriendin en de moeder.



Ik neem aan dat toen het bedrog nog niet bekend was.

Daarna heb je nog een mail gestuurd, waar geen reactie op kwam. En daaruit blijkt dat de moeder op de hoogte is van alles. Vaag.
Alle reacties Link kopieren
quote:Bergje65 schreef op 06 oktober 2010 @ 21:52:

[...]





Ik had contact met de moeder. Mijn dochter is ooit een weekendje weg geweest met de vriendin en de moeder. Toen heb ik even contact gehad! Het was dus geen fake. De moeder is op de hoogte van alles hoor. Geen reaktie!



Die zal waarschijnlijk nog erger ondersteboven zijn dan jullie.

Wat denk je nu precies? Jouw dochter heeft een gebroken hart en een knauw in het vertrouwen dat ze anders ook had gekregen, dan wel in een andere vorm en een wijze les geleerd. Jij hebt een wijze les geleerd in hoe je kinderen moet voorlichten en begeleiden, "checken" zelfs als ze nog te jong zijn om dat zelf te doen.



Zij heeft een dochter die psychisch helemaal niet in orde is, die ziek is en dringend hulp nodig heeft. Die hier misschien helemaal niet bovenop komt.



Het zou netjes zijn als ze een reactie zou geven, maar ik kan me goed voorstellen dat haar prioriteiten nu eerst bij die hulp voor haar dochter liggen.
Als moeder niet telkens uitlogt op haar pc kan dochter natuurlijk de mail hebben onderschept. Zo''n achterbaks loeder is natuurlijk overal toe in staat.
Alle reacties Link kopieren
quote:Marels schreef op 06 oktober 2010 @ 21:56:

Zeg ik Madhe, over gevaar enzo Dat had ik nog niet gelezen, sorry
Alle reacties Link kopieren
Hoe is het contact van meisje met moeder? Denk dat meisje toch wel héél erg eenzaam moet zijn namelijk. Ik bedoel; krijgt ze wel liefde van haar ouders? Kan ze daar wel terecht?



Signaal wat ik nu krijg is eerder dat het haar ouders geen fuck uitmaakt of hun kind nu psychisch helemaal in de knoop zit of niet....
668, the neighbour of the Beast

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven