Geld & Recht alle pijlers

Baas accepteerd ziekmelding niet

19-01-2011 09:57 38 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo,



Ik wil even mijn verhaal kwijt !!



Ik ben een vrouw van 36 jaar.

Sinds anderhalf jaar heb ik een leuke baan bij een callcenter voor 35 uur per week toen ik daar 4 mnd werkte kreeg ik last van hevige pijnen in mijn handen ( stijf, onstekingen en zwellingen) er werdt toen geconstateerd dat ik reuma had ( reumatoide artritis ).Ik heb hier al verschillende medicijnen voor gehad maar sindsdien gaat het bergafwaarts ik kan me slecht concentreren en het vele typen doet behoorlijk pijn aan mijn handen en polsen.Minder uren gaan werken was voor mijn baas geen optie en ik moest maar eens nadenken of dit werk wel iets voor mij was . Langzaam ging het bergafwaarts ik moest geopereerd worden aan mijn linker hand ( chronische onsteking) en tijdens de operatie bleek dat het bot midden op mijn hand omhoog aan het groeien is vandaar dus de pijn. Na 3 weken weer terug aan het werk gegaan maar veel last van huilbuien en concentratie problemen en behoorlijk met mezelf in de knoop gelegen.

Toen moest ik op gesprek komen ivm mijn contract verlenging nou dat werdt dus niet verlengd ( misschien wel begrijpelijk),

Na dat gesprek ( op vrijdag) ben ik echt huilend na huis gegaan en dit was voor mij de bekende druppel ik zat er helemaal doorheen!!

Het hele weekend binnen geweest en gehuild op maandag heb ik mij ziek gemeld omdat ik het echt niet meer aankon om daar op de afdeling te zitten terwijl iedereen had gezien hoe ik zat te huilen tijdens mijn gesprek.

Dinsdag naar de huisarts geweest en die zei dat het een burnout/ depressie was en ik maar eens aan mijzelf moest gaan denken ipv altijd aan anderen.

Mijn supervisor belde die dag op en toen ik het haar uitlegde zei ze " Ik geloof er niets van het is wel erg toevallig dat het nu gebeurd en ik accepteer je ziekmelding niet"

Ik moest weer na de afdeling komen om een gesprek aan te gaan met haar en haar baas. Ik heb gezegt dat ik op dat moment niet in staat was om te komen ( ik kan het geestelijk echt niet aan)

Nu kreeg ik gisteren een brief met de mededeling dat niet bereid ben geweest om mee te werken en zolang ik daar niet na de afdeling ga mijn loon opgeschort is.

Weer alle moed bij elkaar geraapt en gebeld met de vraag wat de bedoeling was nou was het antwoord kom maar op gesprek dan hoor je het . Uiteindelijk heb ik toegegeven en moet ik morgen 20-01-2011 om 11:00 naar de afdeling komen voor een gesprek.

Ik weet me geen raad moet ik echt daar naartoe om weer midden tussen mijn collega's een gesprek te hebben ik kan het niet aan !!



Heeft er iemand raad voor me?
Alle reacties Link kopieren
Ben je al bij de bedrijfsarts geweest?
Vroeger toen de zee nog schoon was en seks vies....
Alle reacties Link kopieren
Je kunt toch in ieder geval zeggen dat je een gesprek wilt in een apart kantoor o.i.d., niet midden tussen je collega's? Het is vertrouwelijke en persoonlijke informatie (over je ziekte) die je daar zult gaan vertellen, dat lijkt me niks voor gezelschap.



Succes.
Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje
Alle reacties Link kopieren
Kan je huisarts niet helpen door te zeggen dat het op dit moment niet wenselijk en/of goed voor het herstel is om jou in deze situatie te brengen? Wel erg makkelijk van ze gezegd dat je niet mee wilt werken...dat geld toch niet als je net een paar dagen ziek bent?
Alle reacties Link kopieren
Hoi Tineke, allereerst een



Mijn dochter heeft soorgelijks meegemaakt bij haar vorige werkgever. Althans het stukje overspannen zijn en geen acceptatie van de ziekmelding. Van haar werd verwacht dat ze overstuur op de werkvloer (een winkel) zou staan terwijl haar vader met ernstig ziek in het ziekenhuis lag.



Ik heb toen het hoofdkantoor en regiomanager gebeld na informatie bij het UWV ingewonnen te hebben. Vervolgens zelf een afspraak bij de bedrijfsarts geregeld. Ik weet niet of de directe leiddinggevende op het matje geroepen is maar volgens mij mag een bedrijf een ziekmelding niet weigeren en zijn ze verplicht om je door te sturen naar een bedrijfsarts bij 'twijfel'. Je heb er al goed gedaan om naar je eigen dokter te gaan.



Probeer een afspraak bij de bedrijfsarts te regelen. Kan iemand je helpen daarmee? Je vriend/man, zus, vriendin?



Heel veel succes en sterkte!
Je gelijk halen is als achteruit lopen om te bewijzen waar je bent geweest.
Alle reacties Link kopieren
Speelde dit allemaal deze week? Dus afgelopen vrijdag te horen gekregen dat contract niet wordt verlengd?
Plukje, het maakt niet uit of je maar een paar dagen ziek bent. Als er vermoeden is van oneigenlijke ziekmelding dan mag dat gezegd worden. Ik vind het trouwens niet zo heel vreemd dat dat hier gedacht wordt. De dag nadat je te horen hebt gelregen dat je contract niet verlengd wordt, je ziekmelden.....



TO, ik snap dat de situatie moeilijk is, maar een gesprek is toch het beste wat je kunt doen denk ik.
LaRouge, een werkgever mag wel degelijk een ziekmelding weigeren. Hij moet daar echter wel een goede reden voor hebben.
Alle reacties Link kopieren
Als een leidinggevende roept dat ze er niets van geloofd is ze wel op de stoel van de arts gaan zitten en dat is ver over een grens volgens mij. Ze zou de beoordeling aan de artsen over moeten laten (huisarts, specialist, bedrijfsarts).



Bovendien is er een behoorlijk ziektegeschiedenis aan vooraf gegaan en dat lijkt me geen 'aanstelleritis'. Wellicht al die tijd de kop boven water kunnen houden en nu dan de beruchte 'druppel'? Ik weet het ook niet, maar ik kan me zo voorstellen dat het zomaar zo kan zijn.



Ik zou wel naar dat gesprek gaan to. Maar idd wel in een aparte ruimte.
Je gelijk halen is als achteruit lopen om te bewijzen waar je bent geweest.
Alle reacties Link kopieren
Ja, snap dat ze ziekmelding niet accepteren omdat het op de eerste werkdag na de ontslag-dag is gemeld. Maar je moet nu nog even (?) met ze verder helaas...Hoe lang moet je er officieel nog werken (wanneer houdt het contract echt op)?
Alle reacties Link kopieren
Plops, Ik dacht dat ze het alleen mogen weigeren na een negatief advies van de bedrijfsarts. Wie bepaalt dan wat een goede reden is?



Ik kan het mis hebben. Ik zou iig wel zelf de bedrijfsarts bellen en het UWV en het niet zomaar van een leidinggevende accepteren dat ze mijn ziekmelding weigert.
Je gelijk halen is als achteruit lopen om te bewijzen waar je bent geweest.
Alle reacties Link kopieren
Ik dacht dat alleen een bedrijfsarts bepaalt of je ziek bent, die is daar voor opgeleid. Een werkgever niet.

Ik heb nl ongeveer in dezelfde situatie verkeerd.



Ik zou inderdaad het uvw bellen en vragen wat de procedure is. Waarschijnlijk moet je eerst langs de bedrijfsart en aan de hand van die uitkomst evt nog naar je werkgever.

Gauw bellen hoor en een knuffel.
Alle reacties Link kopieren
quote:jesper schreef op 19 januari 2011 @ 10:24:

Ik dacht dat alleen een bedrijfsarts bepaalt of je ziek bent, die is daar voor opgeleid. Een werkgever niet.

Ik heb nl ongeveer in dezelfde situatie verkeerd.



Ik zou inderdaad het uvw bellen en vragen wat de procedure is. Waarschijnlijk moet je eerst langs de bedrijfsart en aan de hand van die uitkomst evt nog naar je werkgever.

Gauw bellen hoor en een knuffel.Dat bedoel ik.....
Je gelijk halen is als achteruit lopen om te bewijzen waar je bent geweest.
Een werkgever moet je inderdaad naar de bedrijfsarts sturen, dat is waar. Maar ik zie geen reden waarom TO niet ook aan het gesprek met de werkgever mee moet werken. De ziekmelding direct na het ontslag + de weigering mee te werken aan een gesprek zijn niet punten die in het voordeel van TO spreken eerlijk gezegd. Zeker niet als ze als reden opgegeven heeft voor het ziek zijn " ik kan het niet aan om op de afdeling te zitten omdat iedereen me heeft zien huilen vrijdag". Wat voor reden is dat??
Alle reacties Link kopieren
Een gesprek kan geen kwaad zolang het een constructief gesprek is met respect voor de werknemer. Maar er is ook een kans dat ze onder druk gezet wordt om toch te gaan werken terwijl ze er wellicht niet toe in staat is of om per direct accoord te gaan met ontslag.
En daar kun je alleen maar achter komen door...........juist ja, naar het gesprek toe te gaan.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt allemaal voor de lieve reacties,



Ik heb op vrijdag 07-01 gehoord dat het contract niet verlengd werd en heb me op 10-01 ziek gemeld. Van de bedrijfsarts heb ik niets gehoord omdat ze me niet ziek gemeld hebben en ik ga morgen op gesprek. Het is idd de bekende druppel geweest !!

En plops het is echt niet alleen omdat iedereen me heeft zien huilen.

Mijn contract loopt tot 02-02-2011

Ik zal eens contact opnemen met het UWV en hou jullie op de hoogte.

Dikke knuf Tineke
Tineke, dat heb je zelf in je OP gezegd..... Ik geloof best dat er meer aan de hand is. Maar als je dat letterlijk tegen je baas gezegd hebt, dan kan ik me voorstellen dat ze eerst een gesprek met je willen.



Succes met je gesprek morgen.
Alle reacties Link kopieren
Kan er morgen iemand met je meekomen naar het gesprek, je partner of een vriendin ofzo? Daarnaast aantekeningen maken van hetgeen wat er tijdens het gesprek word gezegd.



Kun je nog snel bij je huisarts een schriftelijke bevestiging van je burnout krijgen? Of in ieder geval iets waaruit blijkt dat je bij hem bent geweest en deze heeft geadviseerd rust te nemen?



Is je hand al volledig genezen? Kan je misschien bij het UWV hiervoor een second opinion aanvragen?
Boarn, een huisarts kan wel zeggen dat TO een burnout heeft maar dat heeft geen waarde. De bedrijfsarts is hierin degene die dat soort dingen vaststelt.
Alle reacties Link kopieren
Sterkte ermee morgen, hou je taai! En inderdaad: briefje huisarts & bellen met UWV!
Alle reacties Link kopieren
Goed dat je naar het gesprek gaat. Gewoon afwachten en ik kan mij goed voorstellen dat het bedrijf waar je werkt zo reageert. Het is namelijk een bedrijf en geen sociale instelling. Als jij ziek bent, moeten ze jou ook doorbetalen na het verlopen van je contract. Daar zitten ze natuurlijk niet op te wachten. Wellicht kan je een afspraak maken dat je vakantiedagen opneemt tot het einde van je contract en wellicht geven zij je nog dagen indien je je niet ziekmeldt.

En voor jou inderdaad beter om met het uwv/werkbedrijf op zoek te gaan naar passend werk waarbij je niet zoveel hoeft te typen. Misschien een baan als receptioniste bijvoorbeeld.
quote:respect schreef op 19 januari 2011 @ 11:45:

Als jij ziek bent, moeten ze jou ook doorbetalen na het verlopen van je contract.

Onzin, dan neemt het UWV de betalingen over.



Daar zitten ze natuurlijk niet op te wachten. Wellicht kan je een afspraak maken dat je vakantiedagen opneemt tot het einde van je contract en wellicht geven zij je nog dagen indien je je niet ziekmeldt.

Eveneens onzin. Als TO ziek is, dan gaat ze ziek uit dienst. Dan hoeft ze geen vakantiedagen op te nemen. Ziek is ziek en als ze ziek is, krijgt ze ook eerst geen WW maar een ziektewetuitkering vanuit het UWV.
Alle reacties Link kopieren
quote:tineke-110 schreef op 19 januari 2011 @ 11:13:

Bedankt allemaal voor de lieve reacties,



Ik heb op vrijdag 07-01 gehoord dat het contract niet verlengd werd en heb me op 10-01 ziek gemeld. Van de bedrijfsarts heb ik niets gehoord omdat ze me niet ziek gemeld hebben en ik ga morgen op gesprek. Het is idd de bekende druppel geweest !!

En plops het is echt niet alleen omdat iedereen me heeft zien huilen.

Mijn contract loopt tot 02-02-2011

Ik zal eens contact opnemen met het UWV en hou jullie op de hoogte.

Dikke knuf Tineke



Heel veel succes morgen Tineke en hou ons idd op de hoogte. Zo'n gesprek kan soms ook iets positiefs opleveren. Ik hoop iig dat de lading er voor jou een beetje vanaf is nu je het hier geschreven hebt en nuttige/fijne reacties hebt gekregen. Vandaag nog het UWV bellen zodat je morgen goed voorbereid het gesprek in gaat en daardoor laat zien dat je ook actief bezig bent een oplossing te vinden.



En niet vergeten: huilen na zo'n rotperiode van ziekte en vervolgens een rotbericht dat is menselijk.
Je gelijk halen is als achteruit lopen om te bewijzen waar je bent geweest.
Alle reacties Link kopieren
Gesprek vragen met de bedrijfsarts. Ik zou niet met de managers om tafel gaan, gezien ze je niet serieus nemen en je ziek bent. Zij kunnen niet zelf bepalen of je wel of niet ziek bent, daar heb je medisch specialisten voor.



Zorg dat je alles op papier bevestigt. Ook nog even wat je hier geschreven hebt, de hele gang van zaken. Zorg dat je altijd telefonisch en thuis bereikbaar bent, of indien je ergens anders verblijft (verzorgadres) dat je ze hier schriftelijk direct van op de hoogte stelt.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven