Open adoptie

18-04-2011 19:47 998 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo,



Ik ben inmiddels 17 weken zwanger en heb na veel gesprekken met een maatschappelijk werkster besloten om mijn ongeboren kindje ter adoptie af te staan.

Ik kan er zelf niet voor zorgen doordat ik zeer grote financiele problemen heb waar ik de komende jaren nog niet uit ben.



Nu heb ik informatie in gewonnen bij een jurist/bemiddelaar en heb ik gekozen voor een open adoptie.

Ik mag dus zelf mijn adoptie ouders uitkiezen etc.

Heeft iemand hier toevallig ervaring mee?

En hoe vind ik ze zonder een adoptie bureau in te schakelen?



Bedankt alvast!
Alle reacties Link kopieren
Die achterban ben ik ook nieuwsgierig naar. Dan kunnen we je misschien voorzien van wat concretere adviezen.
Alle reacties Link kopieren
quote:kirsten1989 schreef op 18 april 2011 @ 21:06:

[...]





Als ik de zekerheid had dat ik ervoor zou kunnen zorgen, dan moet ik nee antwoorden.Denk er dan echt heel goed over na. Zoals ik al eerder zei: geldproblemen zijn vaak tijdelijk, een kind is blijvend.
Alle reacties Link kopieren
quote:Saaar schreef op 18 april 2011 @ 21:11:

[...]





Dan vind ik het vreselijk verdrietig dat je daarom deze keuze zou maken.



Een keuze die op onjuiste informatie is gebaseerd.

En waarvan je zeker weten vreselijk veel spijt zult krijgen.

Zoek een ander maatschappelijk werker, zorg dat je compleet op de hoogte bent van je rechten en plichten bij de schuldsanering, schraap alles bij elkaar wat je maar kunt vinden aan potjes van de gemeente/overheid.

Vraag hulp aan je ouders, de ouders van de vader van het kind, vrienden, familie.



Dat ga ik nu ook zeker doen.

Helaas kan ik niet terug vallen op mensen in mijn kring.

Maar ik zal zelf nog meer instanties afgaan.
Alle reacties Link kopieren
quote:kaetje schreef op 18 april 2011 @ 21:12:

[...]





100% zekerheid heeftb niemand in het leven. Als mijn man en ik arbeidsongeschikt zouden raken zouden we het financieel ook heel moeilijk krijgen met ons kind. En bedenk je ook dat de elke zwangere zich af vraagt of ze wel de goede keuze heeft gemaakt en of ze wel een goede mama worden en of ze het kindje wel alles kunnen geven op emotioneel en financieel gebied. Tot op zekere hoogte zijn dit soort gevoelens dus normaal.Klopt helemaal.
Ja, dat vind ik echt.
Alle reacties Link kopieren
Idd hoe zit het met de achterban?

En heb je pleegzorg ook overwogen?
Ouwe tang, verveel je je soms? Zoek eens een andere hobby dan mensen op dit forum af te zeiken, graftak!
Alle reacties Link kopieren
quote:kirsten1989 schreef op 18 april 2011 @ 21:14:

[...]





Dat ga ik nu ook zeker doen.

Helaas kan ik niet terug vallen op mensen in mijn kring.

Maar ik zal zelf nog meer instanties afgaan.Goed zo!
Ja, dat vind ik echt.
Alle reacties Link kopieren
quote:lisa077 schreef op 18 april 2011 @ 21:13:

Die achterban ben ik ook nieuwsgierig naar. Dan kunnen we je misschien voorzien van wat concretere adviezen.



4 jaar een relatie gehad.

Het laatste jaar heeft hij meerdere spullen op mijn naam besteld en een lening afgesloten ( hoe is nog steeds de vraag, word uitgezocht )

Ik heb aangifte gedaan tegen hem en het onderzoek loopt nog.

Politie kan hem vooralsnog niet vinden.
Alle reacties Link kopieren
Jeetje Kirsten, wat moet jij een enorm heftige en moeilijke tijd doormaken zeg.

De schuldsanering is zwaar, en dan nu zo alleen zijn in je zwangerschap dat adoptie voor jou als de juiste keuze voelt.

Dat lijkt me echt enorm verdrietig en eenzaam!



Geen ervaring hier met open adoptie oid.. wel zelf een zoontje.



Meid, ik kan me niet indenken hoe moeilijk jij het moet hebben om

deze beslissing te nemen...

Sterkte!
Alle reacties Link kopieren
Kirsten, ik wil je graag helpen: studievaardig@live.nl
quote:kirsten1989 schreef op 18 april 2011 @ 21:12:

[...]sorry, het gaat om 22.000 euro



Sorry, maar als jij niet als de wiedeweerga een maatschappelijk werkster gaat vinden, die jou hiermee gaat helpen - dan ... dan ... dan .... dan doe ik je wat . Jij gaat niet je baby ter adoptie opgeven voor 22.000 euro.



Heb je al met je huisarts gesproken? Hoe is het contact met je familie/vrienden/kennissen/buren?



Is het een schuld bij instanties of privé personen?



Hoe komt het dat jij met die schuld bent blijven zitten? Waren jullie getrouwd? Hebben jullie samen de schulden gemaakt?
quote:kirsten1989 schreef op 18 april 2011 @ 21:14:

[...]





Dat ga ik nu ook zeker doen.

Helaas kan ik niet terug vallen op mensen in mijn kring.

Maar ik zal zelf nog meer instanties afgaan.



Breng in dit soort 'wat zijn de mogelijkheden' gesprekken niet naar voren dat je adoptie overweegt.



Wie weet, maar misschien denken ze dan nog harder na over wat er wél mogelijk is. Een verhongerend kindje doet de gemeente ook niet goed.
Alle reacties Link kopieren
Goed zonder op tenen te trappen en jullie bedoelen het allemaal erg goed!! Daar twijfel ik niet aan.



Maar To heeft een beslissing gemaakt en jullie proberen haar naar mijn idee op andere gedachtes te brengen.



50 euro in de week is niet ruim en misscien zou ze daarmee ook voor haar kind kunnen zorgen. En ja sommigen van jullie zouden naar de kruidvat gaan voor luiers maar wat als TO die vriendinnen niet heeft??



Misschien heeft TO geen achterban als het alleen staande moederschap haar zwaar valt en iemand nodig heeft die haar de handen vrij maakt.



Hoe graag ook ik zou zien dat TO haar kind zou kunnen houden probeer ik haar niet te overtuigen om haar kind te houden. Zij heeft het waarschijnlijk moeilijk en zwaar genoeg.
Het gras aan de overkant is niet groen.
Alle reacties Link kopieren
Als u overweegt om afstand te doen van uw kind, kunt u (eventueel samen met uw partner) voor hulp tijdens de zwangerschap en na de bevalling terecht bij de Stichting Ambulante FIOM of stichting Siriz. Deze organisaties ondersteunen ouder(s) bij het zoeken naar een oplossing of bij het nemen van de beslissing om afstand te doen. Wettelijk mag en kan een ouder voor de geboorte geen afstand doen van zijn of haar kind. Blijft de moeder ook na de geboorte bij haar wens om afstand te doen en is de vader niet bekend of geeft hij ook te kennen dat hij afstand wil doen van het kind dan wordt door de FIOM of Siriz de Raad voor de Kinderbescherming ingeschakeld. Als de Raad voor de Kinderbescherming door het ziekenhuis of op andere wijze in kennis wordt gesteld van een voornemen tot afstand zal de Raad voor de Kinderbescherming de FIOM of Siriz inschakelen voor de begeleiding van de ouder(s).



Naar boven



Bedenktijd

Omdat een kind wettelijk het recht heeft om op te groeien bij zijn eigen ouders, krijgt de ouder hulp aangeboden en heeft de ouder drie maanden de tijd om goed na te denken over de gevolgen van het voornemen om afstand te doen. De Raad voor de Kinderbescherming vraagt aan de kinderrechter voor die drie maanden om een voorlopige voogdij maatregel. Het gezag van de ouder over het kind wordt dan overgedragen aan een instelling voor voogdij. In veel gevallen is deze instelling een onderdeel van Bureau Jeugdzorg.



Het kind wordt in die periode geplaatst bij een 'neutraal-terrein-gezin' tenzij het specifieke medische zorg nodig heeft waardoor opvang in een ziekenhuis of instelling noodzakelijk is. De ouder kan in die periode contact hebben met het kind, maar is daartoe niet verplicht. In een aantal gevallen leidt deze bedenktijd ertoe dat de ouder terugkomt op het voornemen om afstand te doen.



Tegen het einde van die drie maanden volgt een overleg tussen de betrokken organisaties en instellingen om te kijken hoe het verder moet. Er zijn verschillende mogelijkheden:



De ouder wil toch voor het kind zorgen en kan dat ook, bijvoorbeeld met hulp van de eigen ouders (de grootouders van het kind), andere familieleden of een hulpverleningsorganisatie. In dat geval krijgt de ouder, wanneer die meerderjarig is, het gezag over het kind terug en wordt het kind aan de ouder overgedragen.



De ouder wil toch voor het kind zorgen, maar kan dat op dit moment niet of nog niet. In dat geval wordt gezocht naar een pleeggezin om het kind op te vangen, totdat de ouder wel in staat is om het kind zelf te verzorgen en op te voeden. Zo nodig krijgt de ouder hulp en begeleiding om zich voor te bereiden op die verantwoordelijkheid.



De ouder blijft bij het voornemen om afstand te doen van het kind. In dat geval worden de eerste stappen gezet in de richting van adoptie. De eerste stap is dat de Raad voor de Kinderbescherming aan de ouder vraagt om een afstandsverklaring te tekenen. De Raad gaat vervolgens in haar bestand op zoek naar drie aspirant adoptief gezinnen voor het betreffende kind. Daarbij wordt rekening gehouden met de informatie die er is over de ontwikkeling van het kind en waar uit blijkt dat het kind specifieke opvoedingsvaardigheden vraagt van de adoptief ouders. Daarnaast wordt rekening gehouden met de eventueel uitgesproken wensen van de ouder(s) t.a.v. de adoptief ouders. Als laatste telt de plek van aspirant adoptief ouders op de wachtlijst bij van de Raad mee. De voogdij instelling (Bureau Jeugdzorg) kiest, zo mogelijk in samenspraak met de ouder(s), uit deze drie gezinnen uiteindelijk een definitief gezin. De Raad neemt binnen zes maanden na de voorlopige voogdijbeschikking een besluit over de ontheffing van het gezag van de afstandsouder over het kind en over de definitieve toewijzing van de voogdij.



De Raad wijst de ouders(s) en pleeg-ouders c.q. aspirant adoptief ouders erop dat de beslissing tot afstand kan worden ingetrokken tot het moment dat op het adoptieverzoek door de pleegouders/aspirant adoptief ouder(s) door de rechter is beslist. Indien ouders terugkomen op de afstand stelt de Raad een onderzoek in over of en zo ja, wanneer en onder welke voorwaarden het mogelijk is dat de ouder(s) zelf voor het kind gaan zorgen. Indien het een minderjarige ouder betreft doet de Raad indien nodig een voorstel voor de voorziening in het gezag en rapporteert en adviseert de rechter binnen zes maanden na de geboorte van het kind hierover. Wanneer besloten wordt tot een terugplaatsing bij de afstandsouder(s) verzorgt de voogdij instelling (Bureau Jeugdzorg) deze terugplaatsing in overleg met FIOM / Siriz
quote:kirsten1989 schreef op 18 april 2011 @ 21:06:

[...]





Als ik de zekerheid had dat ik ervoor zou kunnen zorgen, dan moet ik nee antwoorden.Leg dan alsjeblieft je zaak bij anderen / een andere instantie ook voor. Nogmaals, er zijn legio mensen mét kinderen in de schuldsanering die het wel redden. Ga ook praten met je contactpersoon van schuldhulpverlening.
Alle reacties Link kopieren
quote:kirsten1989 schreef op 18 april 2011 @ 21:09:

[...]





Klopt ze zei dat het met een bemiddelaar wel mogelijk was.



Ow meiske toch!!(softe modus aan sorry)



Iemand op het topic verwees je door naar de rechtswinkel, dat lijkt ook mij verstandig.



Aangezien het wettelijk niet mag,gaat het uiteindelijk sowieso ten koste van jou rechten. Als het echt mis gaat en het is volledig illegaal kan het kindje uit huis geplaatst worden en dan trekken beide partijen aan het kortste eind.





Deze optie, is zoals ik het nu lees, en het is heel cru om te zeggen, geen optie.





Nu je dit weet moet je helaas wederom over je mogelijkheden nadenken.





Zou je het kind willen zonder geldproblemen?

Wil je moeder zijn?

Wil je afstand doen van het ouderschap, en het overdragen aan iemand anders.



Wil je dat je kind tijdelijk wordt opgevangen terwijl je je er contact mee hebt en met het vooruitzicht dat je je kind straks zelf kan opvoeden.





Ik wil je niet aan het twijfelen brengen, maar open adoptie is dus niet mogelijk, althans legaal. Illegaal met kinderen sollen lijkt mij persoonlijk zeer onverstandig.Vandaar dat ik bovenstaande hier neer heb gezet.
quote:Kampen86 schreef op 18 april 2011 @ 21:17:

Goed zonder op tenen te trappen en jullie bedoelen het allemaal erg goed!! Daar twijfel ik niet aan.



Maar To heeft een beslissing gemaakt en jullie proberen haar naar mijn idee op andere gedachtes te brengen.



50 euro in de week is niet ruim en misscien zou ze daarmee ook voor haar kind kunnen zorgen. En ja sommigen van jullie zouden naar de kruidvat gaan voor luiers maar wat als TO die vriendinnen niet heeft??



Misschien heeft TO geen achterban als het alleen staande moederschap haar zwaar valt en iemand nodig heeft die haar de handen vrij maakt.



Hoe graag ook ik zou zien dat TO haar kind zou kunnen houden probeer ik haar niet te overtuigen om haar kind te houden. Zij heeft het waarschijnlijk moeilijk en zwaar genoeg.Hey, een tweede die op negeer gaat.
Alle reacties Link kopieren
en mocht het een meisje worden dan heb ik nog veel meisjeskleertjes...maar goed je hebt meer kosten met een ukje, wellicht zijn er mensen die voor de andere kosten mee willen denken?

heb je een berekening van wat een kindje de eerste drie jaar per maand kost zo ongeveer?
quote:kirsten1989 schreef op 18 april 2011 @ 21:16:

[...]





4 jaar een relatie gehad.

Het laatste jaar heeft hij meerdere spullen op mijn naam besteld en een lening afgesloten ( hoe is nog steeds de vraag, word uitgezocht )

Ik heb aangifte gedaan tegen hem en het onderzoek loopt nog.

Politie kan hem vooralsnog niet vinden.



Bel je regelmatig met de politie om te horen hoe het er voor staat? Zorg er voor dat jouw zaak bovenop de stapel ligt.



En zit je echt in de schuldsanering? Of heb je zelf afbetalingsregelingen afgesloten? Of heb je loonbeslag?
300 vragen per minuut worden er op TO afgevuurd :D
Alle reacties Link kopieren
quote:misspoez schreef op 18 april 2011 @ 21:19:

[...]





Hey, een tweede die op negeer gaat.Ik negeer niet ik respecteer.
Het gras aan de overkant is niet groen.
Alle reacties Link kopieren
quote:paloma schreef op 18 april 2011 @ 21:17:

[...]





Sorry, maar als jij niet als de wiedeweerga een maatschappelijk werkster gaat vinden, die jou hiermee gaat helpen - dan ... dan ... dan .... dan doe ik je wat . Jij gaat niet je baby ter adoptie opgeven voor 22.000 euro.



Heb je al met je huisarts gesproken? Hoe is het contact met je familie/vrienden/kennissen/buren?



Is het een schuld bij instanties of privé personen?



Hoe komt het dat jij met die schuld bent blijven zitten? Waren jullie getrouwd? Hebben jullie samen de schulden gemaakt?



Huisarts heeft me doorverwezen naar crisis hulp,

crisis hulp heeft me doorverwezen naar het leger des heils

Leger des heils heeft me doorverwezen naar Siriz.



Siriz komt er niet uit met het cwi en de sociale dienst.



Helaas heb ik geen mensen in mijn kring waar ik op terug kan vallen of die bij kunnen springen.

En we waren niet getrouwd, alleen samenwonend.
quote:kirsten1989 schreef op 18 april 2011 @ 21:21:

[...]



Siriz komt er niet uit met het cwi en de sociale dienst.Kun je uitleggen wat je hiermee bedoelt? Waar komen ze niet uit?
quote:Kampen86 schreef op 18 april 2011 @ 21:21:

[...]





Ik negeer niet ik respecteer.Ik ook, maar dat wordt hier niet gerespecteerd.
Hmm je hebt ook juridische hulp nodig dus, om zoveel mogelijk schuld weer terug te leggen waar het hoort.
Alle reacties Link kopieren
quote:misspoez schreef op 18 april 2011 @ 21:23:

[...]



Ik ook, maar dat wordt hier niet gerespecteerd.



Ik heb het over de keuze van TO die ik respecteer.

Wat de rest er van vind uiteraard ook.
Het gras aan de overkant is niet groen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven