Geld & Recht alle pijlers

Huishoudgeld

16-05-2011 09:21 84 berichten
Alle reacties Link kopieren
De laatste weken vliegt het geld mijn zak uit. En dan doe ik geen rre dingen. Alleen al aan boodschappengeld gaat er al ruim 100 euro per week door. Hoeveel geven jullie gemiddeld uit aan boodshappen. En hebben jullie ook tips om te bezuinigen.

Ben benieuwd.
Alle reacties Link kopieren
er zijn hier echt al zóveel topics over, ik zou zeggen, lees eerst de pijler even goed door.
Alle reacties Link kopieren
Zoveel mogelijk eigen merk artikelen en alleen door de week die boodschappen doen, die je echt nodig hebt.
Alle reacties Link kopieren
Voor hoeveel personen is die 100 euro?
Alle reacties Link kopieren
Een vast bedrag pinnen en het daar de hele week mee moeten doen.

Aan het begin vd maand al een bedrag opzij zetten op je spaarrekening. Naar de winkel gaan als je net gegeten hebt. Letten op aanbiedingen. Bij andere dingen dan eten eerst bedenken of je het echt nodig hebt, slaap er desnoods een nachtje over. Vaak ben ik iets dan al weer vergeten..
Alle reacties Link kopieren
Hier gemiddeld zo'n 250 euro per maand voor 2 volwassenen aan boodschappen.
Alle reacties Link kopieren
quote:vlindervlinder schreef op 16 mei 2011 @ 09:21:

Alleen al aan boodschappengeld gaat er al ruim 100 euro per week door. .wel handig om even te vermelden uit hoeveel mensen jouw huishouden bestaat.
Alle reacties Link kopieren
Wij komen ook met zijn 3en aan die 100 euro, inclusief luiers en tabak voor manlief.

En dan eten wij echt goed... Maar het is echt goed kijken waar je de eurotjes aan uitgeeft.

En natuurlijk ook je smaak.

Voor aardappels en groente ga ik naar zown ouderwetse groenteboer.. Heb ik voor 3 euro aardappels en zuurkool en dan nog een hemaworst ben ik voor 5 euro klaar qua avond eten.

Groente in de supermarkt is duur.. Terwijl even naar de groenteboer een gezellig uitstapje kan zijn.Cola enz halen we bij de Lidl.

Brood gewoon 3 broden voor 2 euro appie.

Invriezen maar!

En vlees eet ik wat in de reclame of bonus is.
Alle reacties Link kopieren
Is je huishouden met 1 persoon of met 8 personen?
Alle reacties Link kopieren
quote:Popje1975 schreef op 16 mei 2011 @ 09:22:

er zijn hier echt al zóveel topics over, ik zou zeggen, lees eerst de pijler even goed door.



vlindervlinder, nog makkelijker als je de instellingen (evt. tijdelijk) aanpast dat je topics van de afgelopen 90 dagen kunt zien.

Ik denk dat je minstens 10 topics aantreft met de dezelfde vraag en heeeel veeeel antwoorden want een dergelijk topic wordt ongeveer per 2 weken geopend.



Verder kun je veel tips vinden in de vrekkentopics, ook op deze pijler en veel 'goedkoper koken/eten' tips op de Etenpijler.
Alle reacties Link kopieren
quote:Popje1975 schreef op 16 mei 2011 @ 09:22:

er zijn hier echt al zóveel topics over, ik zou zeggen, lees eerst de pijler even goed door.





...er zijn ook al 3472 topics over liefdesverdriet... daar kan 3473 ook nog wel bij toch.

waarom zou het hier anders zijn?
Alle reacties Link kopieren
Oeps heb inderddaad niet teruggelezen dat er zoveel topics al waren. Ik ga ze inderdaad wel allemaal doorlezen.

Wij zijn met 4 personen.

Het valt mij op dat de normale Hollandse pot juist duur is.

Aardappelen groenten en dan vooral het vlees.

Op de 1 of andere manier vind ik het vlvees van de goedkopere winkels er onaatrekkelijk uitzien.

Overigens zijn tabaksartikelen niet meegerekend bij het huishoudgeld.. Wel op zijn tijd een flesje wijn.
Alle reacties Link kopieren
http://www.nibud.nl/uitgaven/huishouden/voeding.html

Misschien is het leuk om ook hier even rond te neuzen?

Succes!
Alle reacties Link kopieren
Ik vind 100 euro niet overdreven veel voor 4 personen. Dat doe je best goed hoor!
Alle reacties Link kopieren
quote:boterblommetje schreef op 16 mei 2011 @ 09:44:

[...]





...er zijn ook al 3472 topics over liefdesverdriet... daar kan 3473 ook nog wel bij toch.

waarom zou het hier anders zijn?boterblommetje, het maakt mij an sich niet uit dat er weer een topic over geopend wordt maar mensen hebben niet altijd zin om voor de ..e keer hun budget/begroting/tips neer te zetten. Daarom mijn advies wat door te spitten, dan heeft TO effectiever meer reacties waar ze misschien iets mee kan. Op de relatiepijler ligt dat qua soort problemen wellicht iets genuanceerder en persoonlijker.
Alle reacties Link kopieren
quote:Marielle29 schreef op 16 mei 2011 @ 09:49:

Ik vind 100 euro niet overdreven veel voor 4 personen. Dat doe je best goed hoor!





Dank je wel.

maar toch wil ik proberen nog ergens te bezuinigen.

De echte cola koop ik al tijden niet meer, behalve net feestdagen.
Alle reacties Link kopieren
Wij zijn met z'n 3en (1 volwassene, 2 kinderen) en doen 't per week met 80 euro ( en dan echt per 7 dagen). Misschien wat vaker eigen merk kopen? En goed op aanbiedingen letten.
Alle reacties Link kopieren
Op de aan biedingen letten probeer ik wel.

Alleen als bijvoorbeeld het gehakt in de reclame is koop jij dan gelijk 2 kilo en vries je het dan in.

eerlijk gezegd doe ik zulke dingen te weinig.

Fruit is ook zo een geldrover. Echt bij appie erg duur.

Ik ga deze week voor het eerst sinds tijden weer eens naar de markt misschine dat het wat scheelt.
Alle reacties Link kopieren
Ik koop inderdaad niet 2 kilo tegelijk, puur omdat ik geen vriezer heb. Maar wel welke groente in de aanbieding is, welk fruit. Ik ga vaak naar de aldi. De diepvriesgroente is ook niet altijd heel duur en die kun je ook in grootverpakkingen kopen
quote:Marielle29 schreef op 16 mei 2011 @ 09:49:

Ik vind 100 euro niet overdreven veel voor 4 personen. Dat doe je best goed hoor!Inderdaad, ik probeer het wel voor 100 euro maar kom er nooit mee uit.
Alle reacties Link kopieren
Doen jullie 1 x per week boodschappen of ga je dageljks.

1x per wek is wel goedkoper denk ik in verhouding. Ik vind het nog steeds moeilijk om een week vooruit te plannen
Alle reacties Link kopieren
Ik haal alleen de groente en vlees per dag, en als iets op is haal ik dat natuurlijk. Ik kan vandaag ook nog niet bedenken wat ik vrijdag wil eten. Daarnaast heb ik een kleine koelkast dus kan er niet van alles in proppen. Het schijnt wel dat het goedkoper is maar ja in mijn geval is het niet anders.
Alle reacties Link kopieren
Ik haal het nu ook per dag.

Omdat ik het gevoel heb dat je dan minder uigeeft.

Net heb ik de site van het nibud bekeken

Ers taat wat je kwijt bent per maaltijd maar dat vind ik niet erg duidelijk.

Net als in die appie boekjs staat vaak bijv. 2 euro per persoon-

Alleen staat er dan vaak bij 2 ons van dit of dat. Maar eerst moe je toch een hele verpskking aanschaffen.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb ook even gekeken, als ik uitreken wat ik dan per week kwijt zou zijn kom ik op 95 euro. Dus het is meer een gemiddelde. Het hangt er natuurlijk ook helemaal vanaf wat je koopt en waar je het koopt. Ik heb hier een super de boer en die is redelijk duur, daar haal ik alleen brood en melk en als dingen in de aanbieding zijn. Voor de rest ga ik naar de aldi, dat scheelt een hoop! (ik verbaas me elke keer weer als ik bij de kassa sta)
Alle reacties Link kopieren
Bij aldi ben ik wel sneller geneigd om dingen te kopen die bij appie bijvoorbeeld 2x zo duur zijn. Vasthouden aan boodshappenlijstje is moeillijk.

Ik ga zo bodschappen doen en zit nu een lijstje te maken wat ik echt nodig heb.

de kinderen wilen altijd iets lekkers dat maakt t ook duur he.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven