Huishoudgeld
maandag 16 mei 2011 om 09:21
dinsdag 17 mei 2011 om 14:29
quote:vlindervlinder schreef op 17 mei 2011 @ 09:35:
[...]
Ja hoor ik denk nu alleen nog maar in euro
niettemin was ik gister al een kwart van mijn budget voor deze wek kwijt
de aanschaf van en kaasrasp ga ik wel doen, zag dat een blok oude kaas bij aldi goedkoop was en jonge valt denk ik niet te schaven.
Ik heb zo'n 'gewone' platte rasp met grof en fijn en in het midden 2 schaafmogelijkhogen voor komkommer of zo. Kost volgens mij nog geen 2 euro. Kaas eet ik jong belegen. Ik heb zo'n halve kaasschaaf en daar is ook jong heel goed mee te schaven. Het scheelt zo ontzettend veel geld t.o.v. gesneden/geraspte kaas.
Naast een grotere keukenmachine, die ik niet zo vaak gebruikte ivm uit de kast halen etc., heb ik een klein gekocht bij Action voor ik meen 15 euro. Is met 1 mixerstaaf, een staafmixer en een hakding. Kan in het bijgeleverde bakje en in andere kommen gebruikt worden. Neemt weinig plaats in, altijd bij de hand en werkt perfect. Ideaal.
Welke supermarkten heb je in de buurt? Als ik kijk naar de euroknallers bij C1000 zitten daar toch veel scherpe aanbiedingen bij deze week.
[...]
Ja hoor ik denk nu alleen nog maar in euro
niettemin was ik gister al een kwart van mijn budget voor deze wek kwijt
de aanschaf van en kaasrasp ga ik wel doen, zag dat een blok oude kaas bij aldi goedkoop was en jonge valt denk ik niet te schaven.
Ik heb zo'n 'gewone' platte rasp met grof en fijn en in het midden 2 schaafmogelijkhogen voor komkommer of zo. Kost volgens mij nog geen 2 euro. Kaas eet ik jong belegen. Ik heb zo'n halve kaasschaaf en daar is ook jong heel goed mee te schaven. Het scheelt zo ontzettend veel geld t.o.v. gesneden/geraspte kaas.
Naast een grotere keukenmachine, die ik niet zo vaak gebruikte ivm uit de kast halen etc., heb ik een klein gekocht bij Action voor ik meen 15 euro. Is met 1 mixerstaaf, een staafmixer en een hakding. Kan in het bijgeleverde bakje en in andere kommen gebruikt worden. Neemt weinig plaats in, altijd bij de hand en werkt perfect. Ideaal.
Welke supermarkten heb je in de buurt? Als ik kijk naar de euroknallers bij C1000 zitten daar toch veel scherpe aanbiedingen bij deze week.
woensdag 18 mei 2011 om 10:06
quote:ardni schreef op 16 mei 2011 @ 11:39:
[...]
aardappelen kilo 1,99
melk(0,5 L) 0,6
blik tomaten 0,52
goude jong(kaas) 1,79
paprika 0,99
appels 2,5 kilo 2,79
courgette 0,99
sperziebonen 1,89
prei 0,35
patentbloem 0,49
komkommer 0,59
broccoli 0,99
eieren bio 1,79
brood pain de dinges 1,99
17,76
Is dit dan je boodschappenlijstje voor een hele week? Dat mis je toch wel veel dingen? Broodbeleg (alleen kaas?)? En maar 1 brood? Met zijn 2en hebben wij voor 5 werkdagen 2 broden nodig.
En sap? En koekjes? En vlees? Die 17 euro zijn wij soms alleen al kwijt bij de bakker (2 of 3 broden, kaas, eitjes, beleg, soms een lekker broodje voor in het weekend).
Ik zie ook niks van een toetje ofzo.
En die aardappelen vind ik dan wel weer duur. 1,99 voor een kilo? Wij halen ze bij de boer, 5 kg voor 2,50 euro.
Maar misschien heb ik niet goed gelezen en heb ook nog niet alle reactie gelezen dus ben wellicht flink mosterd
[...]
aardappelen kilo 1,99
melk(0,5 L) 0,6
blik tomaten 0,52
goude jong(kaas) 1,79
paprika 0,99
appels 2,5 kilo 2,79
courgette 0,99
sperziebonen 1,89
prei 0,35
patentbloem 0,49
komkommer 0,59
broccoli 0,99
eieren bio 1,79
brood pain de dinges 1,99
17,76
Is dit dan je boodschappenlijstje voor een hele week? Dat mis je toch wel veel dingen? Broodbeleg (alleen kaas?)? En maar 1 brood? Met zijn 2en hebben wij voor 5 werkdagen 2 broden nodig.
En sap? En koekjes? En vlees? Die 17 euro zijn wij soms alleen al kwijt bij de bakker (2 of 3 broden, kaas, eitjes, beleg, soms een lekker broodje voor in het weekend).
Ik zie ook niks van een toetje ofzo.
En die aardappelen vind ik dan wel weer duur. 1,99 voor een kilo? Wij halen ze bij de boer, 5 kg voor 2,50 euro.
Maar misschien heb ik niet goed gelezen en heb ook nog niet alle reactie gelezen dus ben wellicht flink mosterd
donderdag 19 mei 2011 om 09:47
quote:Pinkroses schreef op 18 mei 2011 @ 19:40:
@vlindervlinder heeft de appie bij jou geen consumptieaardappelen? 5 kilo voor 2,80Die heb ik ook altijd (als ik niet bij Aldi/Lidl kom op dat moment). Ze schillen wat lastiger dan bijv. die grote aardappels met blauwe etiket maar het scheelt veel geld.
@vlindervlinder heeft de appie bij jou geen consumptieaardappelen? 5 kilo voor 2,80Die heb ik ook altijd (als ik niet bij Aldi/Lidl kom op dat moment). Ze schillen wat lastiger dan bijv. die grote aardappels met blauwe etiket maar het scheelt veel geld.
donderdag 19 mei 2011 om 16:53
Ik ben ook student en woon alleen, maar ben elke week weer hartstikke duur uit met de boodschappen. Bij mij komt het vooral omdat ik zo'n 3 keer in de week boodschappen doe ipv alles in 1 keer. Laatst was ik iets vergeten mee te nemen, ging voor 1 dingetje terug naar de supermarkt en kwam met een tas vol boodschappen weer thuis. Ben teveel een impulskoper! Wat bij mij dan wel helpt is om een lijstje te maken en me daar strikt aan te houden, en vooral geen boodschappen doen als ik honger heb. Helaas ontbreekt het me vaak aan discipline. Eten is echt de grootste kostenpost bij mij, aan andere dingen zoals kleding geef ik weinig uit en aan uitgaan al bijna helemaal niets.
Een andere valkuil bij mij is eten op het station halen. Als ik 's ochtends na stage moet, en er dus vroeg uit moet om de trein te halen, heb ik vaak geen tijd / zin om brood te smeren, met als gevolg dat ik op het station honger krijg en koffie en broodjes haal, dit kost al zo 5 euro.
Net als iemand anders al zei, als je je valkuilen kent weet je ook hoe je het best kan bezuinigen!
Nu moet ik wel zeggen dat ik 100 euro voor 4 personen echt niet heel veel vind, vind het juist netjes als je het daarmee redt!
Een andere valkuil bij mij is eten op het station halen. Als ik 's ochtends na stage moet, en er dus vroeg uit moet om de trein te halen, heb ik vaak geen tijd / zin om brood te smeren, met als gevolg dat ik op het station honger krijg en koffie en broodjes haal, dit kost al zo 5 euro.
Net als iemand anders al zei, als je je valkuilen kent weet je ook hoe je het best kan bezuinigen!
Nu moet ik wel zeggen dat ik 100 euro voor 4 personen echt niet heel veel vind, vind het juist netjes als je het daarmee redt!
donderdag 19 mei 2011 om 21:59
Ik reseveer elke maand 300 euro voor boodschappen voor 2 personen.
Probeer nu wat zuiniger te zijn en red het meestal wel met 60 euro per week inc drogisterij, wasmiddel, kattenbakgrit etc.
Ik doe altijd boodschappen bij de ah, drinken bij de dirk.
Bij ah is zelfscannen een uitkomst, zo weet je precies of je teveel in je karretje hebt gegooid.
Verder koop ik veel b en huismerken, en wasmiddel etc koop ik in de aanbieding.
Bedenk van te voren wat je de hele week gaat eten, kijk naar de aanbiedingen, en stel daarmee je menu samen. Kan een hoop schelen!
Probeer nu wat zuiniger te zijn en red het meestal wel met 60 euro per week inc drogisterij, wasmiddel, kattenbakgrit etc.
Ik doe altijd boodschappen bij de ah, drinken bij de dirk.
Bij ah is zelfscannen een uitkomst, zo weet je precies of je teveel in je karretje hebt gegooid.
Verder koop ik veel b en huismerken, en wasmiddel etc koop ik in de aanbieding.
Bedenk van te voren wat je de hele week gaat eten, kijk naar de aanbiedingen, en stel daarmee je menu samen. Kan een hoop schelen!