Geld & Recht alle pijlers

Huishoudgeld

16-05-2011 09:21 84 berichten
Alle reacties Link kopieren
De laatste weken vliegt het geld mijn zak uit. En dan doe ik geen rre dingen. Alleen al aan boodschappengeld gaat er al ruim 100 euro per week door. Hoeveel geven jullie gemiddeld uit aan boodshappen. En hebben jullie ook tips om te bezuinigen.

Ben benieuwd.
Alle reacties Link kopieren
Volgens mij is 5kg zak kruimige aardappels iets van 2,50/3 euro, daar is best veel (puree) van te maken. Pak melk, 60 cent of zo.

Koolvisfilet, 4 stuks a 100 gr. ca. 2,50

spinazie 55 cent en 4 eieren 50 cent of zo, dan kom je zo op rond de 4 tot 5 euro voor 4 personen.



blik gepelde tomaten en doosje gezeefde tomaten, samen circa 1 euro

heel blik ham 1,55

pasta 60 cent of zo

evt. zakje mix 30 cent

kruiden (wat je in huis hebt)

evt. nog bakje spekjes erdoor, iets van 80 cent

een prei, geen idee 50 cent?



dan zit je weer voor rond de 4 tot 5 euro voor 4 personen maar wel net iets luxer dan zoals je het zelf omschreef. In nood zou ik die ham best voor pasta of zo gebruiken, al gebruik ik zelf gehakt.
Alle reacties Link kopieren
en vlindervlinder wat voor "saus" gebruik jij? Daar kun je ook erg op besparen.

Eigenlijk is de gezondste en goedkoopste variant door goedkope seizoensgroenten vers te kopen (bijvoorbeeld ui, prei, witte kool, wortel etc) blikje gepelde tomaten erbij en kruiden naar smaak (bijvoorbeeld italiaanse kruiden die je het beste goedkoop bij de toko kunt kopen)
Alle reacties Link kopieren
Wc papier van de aldi kost geloof ik 2,38 pak zacht papier met 8 rollen..



Ik heb die van de kruidvat. Zit even veel in, en is 1,99



Verder doet de aardappel gratin het erg goed.. Aardapelen, pakje slagroom, knoflook, en veel geraspte kaas. Laagje voor laagje etc... En dan de oven in. Lekkere salade erbij en klaar is kees. Vult bovendien erg goed, door de slagroom..
Alle reacties Link kopieren
Ik kocht altijd pepsi max, 1,39 per fles, nu bij de lidl 6 flessen van 2 l voor 3,21. Dat scheelt nogal.



Nog goedkoper is geen frisdrank te drinken, maar siroop, water of thee uiteraard.
Alle reacties Link kopieren
Verse worst/saucijzen, 4 of 5 stuks voor iets van 2,60

aardappels heb je nog van die voorraadzak

witlof (nu goedkoop) of een pot groente of pak diepvries spinazie

Jus lekker afmaken met wat mosterd en/of wat ketjap + beetje bindmiddel, bouillonblokje of zo'n zakje juspoeder (voor voor 50 cent geloof ik)



grote zak chickenwings (kan in oven/pan/frituur) 2,69 (heb de bon hier voor me)

opgebakken aardappels van de voorraad

pot doppers

pot appelmoes



hamlappen of kip (of evt. blik ham)

rijst

zakje nasimix of zelf kruiden

pak groentemix of kool/prei/tauge etc.

eitje erbij

pindasaus euroshopper (wat knoflook evt. toevoegen), heel emmertje voor iets van 1,25, genoeg voor 2 x 4 personen



Best low budget in mijn ogen maar volgens mij uitgebreider en goedkoper dan wat je nu aan boodschappen omschreef



Pak pannenkoekmix

pak melk

2 eieren

evt. pakje ontbijspek (bijna overal rond 60 cent), wat plakjes + appel voor de liefhebbers

Jam, (appel)stroop hebben velen denk ik wel in huis en is niet duur.



Kaas aan het stuk is idd goedkoper dan gesneden.



Hartige taart op basis van vlees- en groenterestjes bijv. aangevuld met champignons.
Alle reacties Link kopieren
Aardappels koken

Rode kool (vers of zo'n pakje a la zuurkool, die van AH vind ik erg lekker)

duo bakjes spekjes bakken

stamppot van het geheel maken,

een rookworst erbij

Goedkope en er lekkere maaltijd, net zoals momenteel andijviesstamppot, maar dan wel zelf snijden en geen voorgesneden zakje (dat scheelt echt enorm).



Aardappels koken en met melk (in daarin bouillonblokje) stampen tot grove puree. Daardoor (half) zakje rucola, evt. wat halve plakjes gegrilde tomaat (met zout/peper en wat olie even lekker on de grill) en een schep mosterd.

Erbij voor 4 personen, 2 van die pakken Aldi viscuisine.

Dan kom je waarschijnlijk op een euro of 6 uit voor 4 personen.



Als ik naar al deze maaltijden kijk, zitten ze allemaal tussen de 4 en 6 euro voor 4 personen.

Dus gemiddeld 5 euro x 7 dagen is 35 euro.

Tel daar bij eens een keer kruiden, mosterd, mayo, azijn etc. bij zit je op max 40 euro.



Gaan er veel broden per week door en wat voor soort beleg, vleesbeleg, kaas, zoet? Ter vervanging (vind ik tenminste) lekker af en toe sandwichspread, ook erg goedkoop.

Of een omelet van bijv. restje van paar ringetjes prei/ham, paprika, tomaat of wat maar op moet. Lekker met wat aromat erdoor.
Alle reacties Link kopieren
quote:_jessie_ schreef op 16 mei 2011 @ 14:30:

Ik kocht altijd pepsi max, 1,39 per fles, nu bij de lidl 6 flessen van 2 l voor 3,21. Dat scheelt nogal.



Nog goedkoper is geen frisdrank te drinken, maar siroop, water of thee uiteraard.Cola Lidl ken ik niet, die van Aldi vind ik meer dan afgrijselijk. Dan liever water. Zal die van Lidl eens proberen. De cassis van Aldi vind ik dan wel weer erg lekker, net als de ijsthee.
Alle reacties Link kopieren
Ik koop veel groente en fruit van het seizoen, op de markt en kweek ook aardig zelf wat. Ik gooi ook weinig weg; van restafval kun je ook prima dingen koken. Van de stronken van broccoli en bloemkool maak je bv. soep en van de schillen van asperges ook. Ik mik aan het einde van de week alle groenten die ik nog over heb in een pan en dat pureer ik met een bouillonblikje.

Als ik een vrekmaaltijdje maak dan is het vaak hutspot met een Hemaworst (die koop ik als ze in de aanbieding zijn en doe ik in de vriezer) of een vegetarische pasta oid soms haal ik pakjes mie bij de toko en daar doe ik dan zelf kleingesneden groente bij. Oud brood: tosti's of wentelteefjes.
Laat in de herfst blaadjes in de tuin gewoon liggen of veeg ze op een hoop: goed voor insecten, vogels, eekhoorns en egels.
Alle reacties Link kopieren
70 euro per week (1 volwassene en 2 veelvraten van pubers)



Ik doe 1x in de week boodschappen, op een vaste dag. Dan sla ik voor 5 dagen groenten/vlees/vis in, voor de avondmaaltijden.



2x in de week iets makkelijks (pannekoeken of een broodje)



en uiteraard melk/koffie/pudding/boter/eieren/fruit



Altijd iets lekkers voor de kids (chips, koekjes, chocolade) MAAR op = op! Ze kunnen voor zichzelf kiezen of ze het op een dag opeten of er een week mee doen. Ik haal nooit iets extra's bij!
Alle reacties Link kopieren
Wij geven ook best veel geld uit aan het huishouden. Maar dat is een keus van ons. We kopen alleen scharrelvlees, en alle fairtrade produkten die er zijn, zoals koffie, thee, suiker enz.



We hebben het extra geld dat het kost er graag voor over en we hopen de arme boeren ermee te helpen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Pinkroses schreef op 16 mei 2011 @ 13:56:

[...]





Ik wil niet kritisch zijn hoor, maar heb je weleens een tijdlang alles opgeschreven in een kasboekje? Alles maar dan ook alles?

Want; ookal gebruik je van alles de goedkoopste en eet je ook niet alle dagen vlees dan heb je echt minimaal 100 euro per maand nodig om te leven. Van aardappel tot toiletpapier, dus van "eetgeld" en pers verzorging t/m huishoudelijke verzorging.

Toevallig heb ik dat laatst uitgerekend.

Die 100 euro is echt heel basic. Dus geen voorgesneden aardappelschijfjes, enkel vlees uit de aanbieding en geen bio, vleesloze dagen en bv een rookworst of een ei is vlees.

Je schrijft dat je moeder je weleens wat toestopt. Dat moet je er natuurlijk ook bij op tellen he?



Sorry ik heb niet bepaald de behoefte om er een studie van te maken en me te bewijzen, ik weet wat er in gaat en wat er uit gaat.



Nog mooier ik heb vorige maand eens alles wat ik heb in huis bij elkaar op geteld en het was om te huilen. Dames ik heb al mijn kleding verzameld en van het meeste weet ik wel ongeveer de prijzen, dit heb ik ook met mijn schoenen gedaan en ik raad her iedereen aan.

Geloof me je koopt de rest van het jaar geen kleding meer.



Cosmetica, make up dus en dergelijke tel ik hier niet mee sorry 100 euro that's it en dat ik af en toe wat van mijn moeder krijg toe gestopt? Moet ik als ik 5 /6 keer per jaar een 2 biefstukjes krijg en wat kruidenplantjes of een biologisch pakje sap erbij optellen?Alsjeblieft zeg dus dan moet ik het eerst om rekenen naar jaarlijk en dan delen door 12, terwijl ik al de hele tijd praat over gemiddelde?Dat wordt me dan weer net iets te veel.



Als ik zie dat bij de kruidvat, de douchegel van het huismerk 2+1 gratis is voor 5 euro nog wat en fleuril wasmiddel 5 euro nog wat is dan koop ik dat, wat overigens niet zegt dat ik geen wasmiddel meer heb ik de voorraad en zo doe ik dat een beetje met mijn voorraadje.

Ik koop al als het in de aanbieding is niet als het bijna op is. Nou als ik er dan ook nog een halve kilo snoep bij kan krijgen voor vriendlief ben ik al helemaal blij!



Want die dingen zijn meestal niet in de aanbieding als het thuis op is weet ik uit ervaringen in het verleden, het is een complot!



.



Ik ken ook studenten waarbij het geld gewoon na 2 weken o.a. 2 keer per week stappen, praktisch op is, ze overleven dan met 20 euro in twee weken en ook ik heb het weleens gehad het is geen vetpot maar het kan als je het wil.



Kwestie van een hele grote pan nasi zonder vlees , lasagna en pasta met gehakt maken voor , invriezen, goedkoopste brood van de aldi,wat kaas melk, thee en limo van de aldi, fruit en je redt het wel hoor die twee weken, he tis niet fraai maar het kan wel.



Overigens streefden we toen ik in een studentenhuis woonde naar maaltijden van 2,50/3 euro per persoon en daar aten we redelijk van hoor.



Ik weet erg goed wat ik uitgeef, want er komt vrij weinig in, wat ik overhoud na aftrek van vaste lasten, gaat naar, boodschappen/ huishoudelijk, cosmetica, uitstapjes en een spaarrekening(entje)

en dan is het ook echt op.





Grote dingen als fietsen vind ik om marktplaats voor 30/35 euro, en hoe het er dan uitziet maakt me niet uit.
Alle reacties Link kopieren
Ardni,



Het was geen kritiek hoor dat je kreeg. Bovendien had je terwijl ik mijn post aan het typen was, je eigen bericht aangepast en gaf je toen aan dat je 100,- per maand kwijt was.



100,- per persoon per maand kan, dat geloof ik zo.



Maar de punten die ik postte geven wel aan dat je voor dat bedrag dingen moet laten en dat het niet het normale (gezonde) voedingspatroon is van veel gezinnen. Ik geloof ongetwijfeld dat je gezonder eet dan velen, alleen maar omdat je alles zelf maakt en veel vers eet.

Maar gezinnen gebruiken wel veel melk, meer beleg, meer koffie en thee en wel eens limonade en eten vlees of vleesvervangers etc.



Je geeft zelf ook aan dat als je zou gaan samenwonen je meer kwijt zou zijn.



Dus ik geloof zo dat je voor 100,- per maand boodschappen doet en bij crisis kun je ook weken voor minder.



Maar het is niet perse een realistisch voorbeeld voor anderen, zeker de mensen met kinderen, die hier op dit topic willen bepalen met hoeveel huishoudgeld ze willen/moeten uitkomen.
Alle reacties Link kopieren
quote:hiltje schreef op 16 mei 2011 @ 15:20:

Ardni,



Het was geen kritiek hoor dat je kreeg. Bovendien had je terwijl ik mijn post aan het typen was, je eigen bericht aangepast en gaf je toen aan dat je 100,- per maand kwijt was.



100,- per persoon per maand kan, dat geloof ik zo.



Maar de punten die ik postte geven wel aan dat je voor dat bedrag dingen moet laten en dat het niet het normale (gezonde) voedingspatroon is van veel gezinnen. Ik geloof ongetwijfeld dat je gezonder eet dan velen, alleen maar omdat je alles zelf maakt en veel vers eet.

Maar gezinnen gebruiken wel veel melk, meer beleg, meer koffie en thee en wel eens limonade en eten vlees of vleesvervangers etc.



Je geeft zelf ook aan dat als je zou gaan samenwonen je meer kwijt zou zijn.



Dus ik geloof zo dat je voor 100,- per maand boodschappen doet en bij crisis kun je ook weken voor minder.



Maar het is niet perse een realistisch voorbeeld voor anderen, zeker de mensen met kinderen, die hier op dit topic willen bepalen met hoeveel huishoudgeld ze willen/moeten uitkomen.



ow sorry nee ik weet dat je het niet vervelend bedoeld hoor maar maar juist omdat jij het vroeg ik het uitlegde en vervolgens nog een keer moest uitleggen raakte ik een beetje geirriteerd.



Nee moeders betaalde 80 gulden per week aan boodschappen voor 3 personen dus 320 gulden per maand.



en met vriend vrees ik ergste, hij houdt van mayonaise bij de aardappels, eet veel meer brood, eet geen fruit, maar drinkt wel weer melk en cola. Eet vaker dingen als aardappelwafeltjes,pakjes, vlees maar ook veel verschillende soorten beleg.

Ik houd ook van een wijntje hoor, maar met twee neem je die fles toch iets eerder mee.Ach het wordt anders en duurder, maar dat hoort erbij



Daarnaast ik het ook echt een kwestie van dingen aanschaffen als ze goedkoop zijn en niet wachten tot het bijna op is.Als je dan 8 flessen douchegel in huis hebt, prima op lange termijn is het toch goed koper.

Dames ik raad jullie aan de kruidvat krant te bekijken.

leuke aanbiedingen!
Alle reacties Link kopieren
@Vlindervlinder

10 euro voor een cadeautje vind ik veel.

Ik weet niet hoe oud jouw kinderen zijn, de mijne 5 en 8, ik vind 5 euro echt maximaal voor een klein cadeautje. En daar kun je best veel leuks van kopen, zoals knutselspulletjes, klein LEGOdoosje....Desnoods een cadeaubon van Bart Smit of Hema.



Ik ben het met je eens dat 100 euro zo op is......Helaas......



Iemand schreef dat AH een dure winkel is. Oneens. Je moet gewoon weten wat je pakt.
Alle reacties Link kopieren
"Daarnaast ik het ook echt een kwestie van dingen aanschaffen als ze goedkoop zijn en niet wachten tot het bijna op is.Als je dan 8 flessen douchegel in huis hebt, prima op lange termijn is het toch goed koper."



Hier ben ik het helemaal mee eens. Ik heb ook een enorme voorraad in huis van drogisterij spul, wc papier, wasmiddel ed.

Liever een volle kast dan een keer mis pakken en de volle mep betalen.
Laat in de herfst blaadjes in de tuin gewoon liggen of veeg ze op een hoop: goed voor insecten, vogels, eekhoorns en egels.
Alle reacties Link kopieren
quote:hiltje schreef op 16 mei 2011 @ 11:02:

Ik vind 100,- per week voor 4 personen ook heel netjes,



Wat ik net lees, 15-20 voor een persoon vind ik ongelooflijk weinig.



Ik ben ook erg op het budget aan het letten en geef in mijn eentje tussen de 35-50 per week uit aan boodschappen (incl toiletpapier en wasmiddel exl drogist).



Voor 15,--20 pp per week eten zou voor mij heel erg karig en armoedig voelen.

Begrijp me niet verkeerd: wat moet dat moet en knap als je het kan...maar met dat budget zit je eigenlijk onder de armoedegrens qua eten, zeker als dit een gemiddelde is over de lange termijn . En ik denk dat je 2 stuks fruit en 2 ons groenten niet haalt.



ik ook.. wij zitten daar in verhouding iets onder.. maar ik eet 5 x per week vlees of vis, en in het weekend nog wel een soep of pasta/patat/pizza/pannenkoeken..



Je kan ong. per persoon voor 3 euro per dag prima eten.. maar dat is wel uitzoeken hoor.. maar het kan wel.. Ik zit met 80 euro netjes..
Alle reacties Link kopieren
herkenbaar !!!!

ik vind 100 euro netjes voor een gezin met twee kinderen .

je moet ook gezond eten en vind dat je op goed gezond eten niet moet bezuinigen

ik geef ong 150 euro per week uit aan eten (dus ook wasmiddel luiers etc...

de ene week dus iets meer en de andere week weer wat minder.

voor 2 volwassenen en 4 kinderen

doordeweeks drinken we geen frisdrank of sappen meer.

dat is alleen voor het weekend net als chips

gewoon melk thee koffie limonade of water
Alle reacties Link kopieren
pinkroes

inderdaad sausjes is goedkoper om zelf te maken maar het is wel makkelijk zo een sakje en anders moet je toch eerst de ingredienten los kopen is ook niet goedkoop.



mamieke

voor een verjaardagsfeestje van een kind vind ik zelf 10 euro ook veel

maar als je ziet wat sommige anderen geven dan wil ik toch ieet dat mijn kind zich onprettig voelt met haar kado

wat ik wel heb gedaan is de laatste tijd af en toe kadootjes in slaan bij bijvoorbeeld action



overigens gisteravond bij avondeten geen klachten gehad over het eten, de gerapste kaas vonden ze heerlijk en was net duur
Alle reacties Link kopieren
Ik zou eens investeren in een kaasschaaf en een rasp. Als jullie veel kaas eet dan scheelt dat heel veel geld per maand.
Alle reacties Link kopieren
vlindervlinder, gelukkig maar dat ze het lekker vonden :-)



Kun je wat met alle tips en recepten?
Alle reacties Link kopieren
Gewoon van slim shoppen je hobbie maken!! En ik spaar zegelboekjes van de appie! ...
Alles wat je niet hoeft te eten, kan bij Action, Kruidvat, Aldi of Lidl worden gehaald. Vooral Lidl biedt gewoon goeie Duitse kwaliteit!



Verder idd halen wat in aanbieding is, ongeacht of je er nog 1 of 2 van hebt staan.



Huismerk uitproberen, niet lekker, dan kan het A-merk.



Meedere vleessoorten per week zou vervangen kunnen worden door: de ene week deze vleessoort en de andere week de volgende vleessoort, zo varieer je ook maar minder duur. Ik hoor van veel mensen dat de cola van de Lidl de lekkerste is, dus ook het proberen waard.



Ik vind het vaak een sport om leuke aanbiedingen binnen te slepen!!!
Alle reacties Link kopieren
sinas, appelsap en icethee komen hier standaard van de aldi.

net als room(kruiden)kaas, spekblokjes en spinasie.



Vaak halen we daar ook blokken kaas, wcpapier en chips/koeken e.d.
Alle reacties Link kopieren
quote:thee schreef op 17 mei 2011 @ 09:20:

vlindervlinder, gelukkig maar dat ze het lekker vonden :-)



Kun je wat met alle tips en recepten?



Ja hoor ik denk nu alleen nog maar in euro

niettemin was ik gister al een kwart van mijn budget voor deze wek kwijt





de aanschaf van en kaasrasp ga ik wel doen, zag dat een blok oude kaas bij aldi goedkoop was en jonge valt denk ik niet te schaven.
Alle reacties Link kopieren
Geen budget tips hierzo voor jou, wij geven namelijk nog meer uit per week (150 euro) en zijn maar met zn tweeen! :s

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven