Werk & Studie alle pijlers

Andere baan en leuke opleiding!

29-03-2012 12:13 8 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Ik ben nieuw hier op het forum. Ik zit momenteel met een ding waar ik niet omheen kan. Ik ben net als vele andere mensen op zoek naar een baan. Ik heb nog het geluk dat ik een baan heb..Dit is parttime en ik moet er 1 tot 1,5 uur voor rijden.

Nu is het zo dat ik had gesolliciteerd op een leuke vacature. Ik ben 2 keer op gesprek geweest en ik ben het niet geworden..Ontzettend jammer! Ik ben voor mezelf op een rijtje aan het zetten wat ik allemaal zoek in een baan. Ik vind dit erg lastig. Ik heb namelijk bijna geen ervaring en ik vind van alles leuk.

Zo vind ik de administratieve en de juridische kant erg interessant. Maar ook het organiseren van evenementen spreekt me aan, net zoals de welness wereld. Te denken aan massagebehandelingen geven.

Ik heb gekeken naar zo'n opleiding. Dit is een dure HBO opleiding. En het is vooral gericht dat je voor jezelf kunt beginnen. Als ik iets niet wil, is het dit wel. Ik wil gewoon voor een baas werken en weten wat ik elke maand aan verdiensten heb.



Heb jij wel eens in zo'n situatie gezeten?Je wilt een andere baan, je hebt niet zoveel ervaring. Hoe heb je het opgelost en ben je gelukkig met de baan die je nu hebt?

Misschien zijn er wel opleidingen waarvan ik niet weet dat ze bestaan? De reden dat ik een andere baan wil hebben is dat ik weet dat ik meer kan, meer wil en geen lange afstand meer wil rijden.



Ik zat ook te denken aan een deeltijdtijd studie rechten. Dit wil ik doen middels een thuisstudie. Ik vind het anders te duur en het lijkt mij prettig om op mijn eigen tempo te studeren. Of ik zat eraan te denken om een vwo thuisstudie te doen. Zo krijg ik weer wat algemene kennis en misschien geeft mij dit de tijd om na te denken wat ik daarna zou willen?



Wat zouden jullie doen in mijn situatie?

Ik ben 27 jaar, wil een uitdagende baan en wil hiervoor ook een leuke opleiding volgen. Ik heb interesse in rechten, administratie, evenementen maar ook in welness.



Ik ben benieuwd naar jullie reacties.



Groetjes!
Wat voor opleiding en baan heb je nu?
Ik neem aan dat je niet HBO of hoger opgeleid bent, aangezien je een HBO of VWO thuisstudie als mogelijkheden noemt.



Heb je al gedacht over een BBL-traject? Dan werk je naast je school. Het is wel een MBO-opleiding.



Qua richting weet ik niet waar verder nog je interesses liggen. Evenementen organiseren lijkt mij geen baanzeker beroep. Welness (oid) leidt inderdaad meestal op tot beroepen waarbij je voor jezelf begint.
Administratief, rechten, evenementen organiseren, masseuse of VWO? Ik zou nog heel even wachten en nadenken tot je zelf wat beter weet welke richting je op wil, dit klinkt nog een beetje clueless.
Ik raad je aan het boek "What color is your parachute" te lezen en de opdrachten die daarin staan te maken.
Lastig want je interesses liggen ver uit elkaar.

Ik weet hoe het is om geen keuzes te kunnen maken. Ik ben de eeuwige twijfelaar. Misschien is een professionele beroepskeuze test iets voor je?
Alle reacties Link kopieren
Als administratie en de juridische richting je aanspreken, is juridisch secretaresse dan misschien iets voor je?

Verder lastig iets te adviseren, vwo en een studie rechten liggen wel erg ver uit elkaar.
TO, wat je ook zou kunnen doen is een lijstje maken met de vaardigheden die je hebt. Kijk daarbij niet alleen naar wat je kunt maar ook naar wat je leuk vindt om te doen. Daarna zou je kunnen kijken wat voor carrieres daarbij passen. Tenslotte ga je mensen die al de desbetreffende baan hebben interviewen om te kijken of het bij je past en hoe jij zo'n baan kunt krijgen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven