Werk & Studie alle pijlers

Dat stomme solliciteren (klaagtopic) 2

14-04-2016 09:44 893 berichten
Alle reacties Link kopieren
Beste mede-klagers



Hier kan je terecht met al je vragen, verwardheid, somberheid en boosheid die je ondervind bij het solliciteren.



Omdat samen klagen leuker is dan je alleen voelen in dit hele proces
Alle reacties Link kopieren
Joni ik vind het zo verdrietig om jouw zo te lezen. Ik had het je zo gegund. Sommige mensen kunnen inderdaad niet tegen een al te onzeker leven/rooster. Dan maak je jezelf druk met geplan en wordt je onrustig. Dit ervaar ik soms ook. Die onzekerheid kan heel moeilijk zijn en al helemaal als je aan een depressie lijdt/last hebt. Ik gun het jouw zo om een leuke baan te vinden. Heb jouw namelijk in het oude topic gevolgd en gelezen en hoopte dat je hier op je huidige baan op je plaats zou zitten. Als dat niet zo is en dan wel iets vind dat wat bij je past en onmogelijk gemaakt word door een oude leidinggevende, die zoals jij het omschrijft en als dat waar is, een enorme slechte leidinggevende is en eigenlijk gewoon een eikel in zou ik ook van slag zijn.



Ik hoop dat therapie voor jouw gaat helpen. Vooral voor je eigen gevoel en om jouw leven wat makkelijker te maken. Stickertjes maken niks uit zolang er maar iets gebeurt. En hopelijk vind je snel iets leuks. Snap je overweging om die (mogelijke ) nieuwe leidinggevende wel/niet wat te laten weten. Aan de ene kant zou ik het wel doen voor jouw gevoel een stukje afsluiting en een stukje assertiviteit. Echter snap ik ook waarom je er niet meer zou willen werken vanwege dat je mogelijk meer op je vingers gekeken word wat ook geen fijn gevoel kan zijn.
Cognitieve gedragstherapie vond ik in het begin lastig, maar ik had er zeker iets aan (jaren geleden). Nu nog heb ik momenten waarop ik het nog gebruik. Hopelijk werkt het ook voor jou Joni!



Le Peridot: Normaal gezien komen er toch de komende weken weer veel vacatures online, voor het nieuwe schooljaar? Volhouden!
Wat lief van jullie, het voelt als oude vrienden die ik weer in het café tegenkom.

Vandaag gaat het alweer een stuk beter moet ik zeggen. Ik heb vanmorgen gewerkt en ik merkte dat ik er veel beter in zat, dat ik ook meer open stond voor de collega's en dan krijg je dat ook terug he. Ik kan niet anders zeggen dan dat ik prima gewerkt heb. Net ben ik bij een vrouw langsgeweest die een hulp in de huishouding zocht voor 3 uur in de week, een kennis had mij getipt, zodoende. Ik heb al wat poetsadresjes en nou komt deze vrouw er ook bij, toch weer mooi meegenomen. Ik had ook een leuke klik met haar dus dat voelt wel goed.
Alle reacties Link kopieren
quote:Saracenen schreef op 17 mei 2016 @ 08:37:

Cognitieve gedragstherapie vond ik in het begin lastig, maar ik had er zeker iets aan (jaren geleden). Nu nog heb ik momenten waarop ik het nog gebruik. Hopelijk werkt het ook voor jou Joni!



Le Peridot: Normaal gezien komen er toch de komende weken weer veel vacatures online, voor het nieuwe schooljaar? Volhouden!Ik heb nu maar wat andere bureau's gecontacteerd, misschien hebben zij wel iets. Ik voel me nu wel iets beter, maar soms heb ik echt even een dip. Bedankt voor ieders steun.
Alle reacties Link kopieren
Vandaag een laatste gesprek bij een potentiële werkgever, eerlijk, ik heb er geen bal zin in! Natuurlijk ga ik wel, al is het alleen maar om in de toekomst eventuele ingangen niet helemaal dicht te gooien....Maar op 't moment zie ik mijzelf daar echt niet werken.



Heeft iemand dat wel eens gedaan? Uit beleefdheid en voor de eventuele toekomst (mocht ik over een paar jaar toch over willen stappen?) toch maar gaan?



Solliciteren is Blegh!!!
quote:rozestrik schreef op 18 mei 2016 @ 09:01:

Vandaag een laatste gesprek bij een potentiële werkgever, eerlijk, ik heb er geen bal zin in! Natuurlijk ga ik wel, al is het alleen maar om in de toekomst eventuele ingangen niet helemaal dicht te gooien....Maar op 't moment zie ik mijzelf daar echt niet werken.



Heeft iemand dat wel eens gedaan? Uit beleefdheid en voor de eventuele toekomst (mocht ik over een paar jaar toch over willen stappen?) toch maar gaan?



Solliciteren is Blegh!!!



Ik denk dat als je niet bij het bedrijf wil werken het eigenlijk zonde is van jouw en hun tijd om op gesprek te gaan. Of ben je inmiddels al geweest?



En solliciteren is idd Blegh!! Ik heb zelf gisteren nog een sollicitatiebrief verstuurd en nog een aantal open sollicitaties bij detacheringsbureaus. Maar ik moet eerlijk toegeven dat dat meer was om aan mijn aantal sollicitatie activiteiten te komen voor het UWV. Motivatie is nu even weg omdat ik ook druk ben met andere dingen.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb nu al twee keer gehad dat ik tijdens de les (ik ben docent) word gebeld door een van de bedrijven waar ik heb gesolliciteerd, maar op dat moment kan ik dus niet opnemen. Als ik vervolgens terugbel, krijg ik de receptioniste aan de lijn en zij weet niet naar wie ze me door moet sturen. Vervolgens krijg ik niet binnen een paar dagen nog een tweede belletje...



Bluh. En dan? Is het nou echt zo dat als ik niet bij poging 1 opneem, ze me laten zitten en doorgaan naar een volgende?
Alle reacties Link kopieren
Kingsand queens wat vervelend.



Tulpje solliciteren is inderdaad niet leuk.



Joni wat fijn dat het beter gaat nu. En dat het goed gaat met jouw!! Fijn dat dat ook terug te zien is op het werk
Balen Kings&Queens. Heb je als voicemailbericht duidelijk gezegd dat men naam en telefoonnummer kan achterlaten zodat je ze zo snel mogelijk kan terugbellen? Niet dat dat een garantie geeft, maar toch..



Solliciteren is echt niet leuk inderdaad. Ik moet nog de uitslag ontvangen van het schriftelijk examen van 1,5 week geleden, maar met meer dan 150 man zal dat wel nog even duren. Normaal gesproken wordt van de week bekend of er op korte termijn nog extra mensen worden aangenomen voor de functie waar ik (best wel hoog intussen vermoed ik) op de geslaagdenlijst sta. Hopelijk hoor ik daar dus snel iets van, maar intussen ben ik het flink zat en er zijn de afgelopen weken nauwelijks gepaste vacatures bij gekomen. Heb dan ook een nieuwe afspraak gemaakt met iemand van het UWV omdat ik het gewoon niet meer weet... Niet dat zij heel veel kunnen doen, maar zo houd ik in ieder geval een actieve houding, want liefst kruip ik in een hoekje en ga ik mezelf heel zielig voelen. Over een dikke maand is er trouwens weer een nieuwe bende afgestudeerden...



Telkens vriend met mijn gevoelens en strubbelingen lastig vallen wil ik ook niet, want dan begint hij zich ook meer zorgen te maken en hij kan er weinig/niets aan veranderen. Echte vrienden heb ik hier ook nauwelijks (niet), dus alles komt al maanden zo'n beetje op zijn dak en dat is natuurlijk niet de bedoeling...
Alle reacties Link kopieren
Ben gebeld voor een gesprek!



Ook vandaag gevraagd voor 12 uur per direct, maar ben nu aan het afstuderen en wil me daar deze maand vol op richten. Voelt wel rot; is toch wel een baan, maar nu ben ik al mijn tijd al kwijt aan mijn scriptie.
Alle reacties Link kopieren
@Saracenen Spannend zeg! Hopelijk wordt je deze week gebeld.



@LePeridot Gefeliciteerd!



Ik heb zojuist weer 2 sollicitatiebrieven verzonden. Ik ga zo even mijn sollicitatiegesprek van morgen voorbereiden. Heeft iemand van jullie ervaring met een sollicitatiegesprek in de vorm van een speeddate? Ik heb 4 gesprekken met telkens 2 mensen (in totaal dus 8 mensen). De gesprekken zijn max 15 minuten per koppel. Meteen er achteraan moet ik ook nog een schrijftest maken. Ik begin best wel zenuwachtig te worden. Ik ben ook benieuwd of ze in die 15 minuten gewoon normale sollicitatie vragen gaan stellen ofdat ze verwachten dat ik een soort van pitch ga houden (in 15 minuten moeten ze dus al een beeld van me krijgen).
What you do today, can improve all your tomorrows.
Alle reacties Link kopieren
Flower geen idee. maar wel heel veel succes vandaag met het speeddaten!



LePeridot ammer dat het je nu nog niet lukt om 12 uur te werken en dat je je daar zo rot over voelt. Maar zie het zo het ligt niet aan jouw er zijn wel banen die je al aangeboden zijn!



Saracenen wat moeilijk. Ik leef echt met je mee! Ik hoop echt dat je deze baan krijgt. Snap ook dat je je vriend niet wil blijven lastigvallen dat zorgt alleen voor stress en zorgen. Gelukkig kan je hier af en toe eens je hart luchten.



Zelf hoorde ik gisteren dat ik binnen 2 werkweken te horen krijg of ik voor de master aangenomen ben. Dus ik ben op van de zenuwen en hoop echt dat ik aangenomen word.
Alle reacties Link kopieren
Nou de gesprekken gingen volgens mij wel goed maar ik heb de schrijftest compleet verpest. Mijn conclusie is echt compleet fout.. ik heb het wetsartikel niet goed gelezen en kwam in tijdnood. In de laatste minuut kwam ik er achter dat ik een heel fout antwoord heb gegeven. Als ik nou meer tijd had.. Baal als een stekker... Heb wel 3 andere kandidaten gezien en nog even mee gesproken. Dat was dan wel gezellig.
What you do today, can improve all your tomorrows.
Alle reacties Link kopieren
Vraagje, binnenkort heb ik een sollicitatiegesprek binnen de instelling waarvoor ik al werk. Nu wil ik heel graag weten hoe veel concurenten ik heb, gezien het om een baan gaat waarbij ze de uren willen verdelen over 2 personen. Stel ze hebben naast mij uiteindelijk geen geschikte kandidaat dan gaan, als ik wel geschikt blijk????, alle uren naar mij.

Anyhow, kun je tijdens een gesprek vragen hoeveel mensen er op gesprek mogen komen/hebben gesolliciteerd?
Alle reacties Link kopieren
Ja. Zou ik aan het einde vragen. Dan kun je ook andere zaken van logistieke aard vragen, bijvoorbeeld wat de vervolgstappen zijn, wanneer je iets hoort.
Je kunt het zeker vragen. Of je een concreet antwoord krijgt, dat is weer een andere vraag
quote:flower_ schreef op 19 mei 2016 @ 16:29:

Nou de gesprekken gingen volgens mij wel goed maar ik heb de schrijftest compleet verpest. Mijn conclusie is echt compleet fout.. ik heb het wetsartikel niet goed gelezen en kwam in tijdnood. In de laatste minuut kwam ik er achter dat ik een heel fout antwoord heb gegeven. Als ik nou meer tijd had.. Baal als een stekker... Heb wel 3 andere kandidaten gezien en nog even mee gesproken. Dat was dan wel gezellig.Dat is balen zeg!! Hopelijk zijn je gesprekken dan wel zo goed gegaan dat je schrijftest niet al te zwaar meetelt.
Heb ik ook nog even een vraagje tussendoor.



Ik mag volgende week op sollicitatiegesprek Nu stond er in de vacature bij werkplekken 5. Kan ik er dan vanuit gaan dat ze 5 mensen zoeken? Ik denk zelf van wel maar begin er nu over te twijfelen
Alle reacties Link kopieren
quote:tulpje1977 schreef op 19 mei 2016 @ 17:16:

Heb ik ook nog even een vraagje tussendoor.



Ik mag volgende week op sollicitatiegesprek Nu stond er in de vacature bij werkplekken 5. Kan ik er dan vanuit gaan dat ze 5 mensen zoeken? Ik denk zelf van wel maar begin er nu over te twijfelen



Maandag in Groningen, dinsdag Maastricht, woensdag Den Helder, donderdag Terneuzen en vrijdag Utrecht. 5 werkplekken ;)



Maaruh... serieus. Ja, denk dat ze 5 personen zoeken voor die functie.
quote:Yozh schreef op 19 mei 2016 @ 19:47:

[...]





Maandag in Groningen, dinsdag Maastricht, woensdag Den Helder, donderdag Terneuzen en vrijdag Utrecht. 5 werkplekken ;)

. dat zou wat zijn
Alle reacties Link kopieren
Tulpje gewoon solliciteren en hopen dat ze inderdaad 5 van die vacatures hebben dan schieten je kansen ook omhoog!
quote:veronica22 schreef op 19 mei 2016 @ 21:35:

Tulpje gewoon solliciteren en hopen dat ze inderdaad 5 van die vacatures hebben dan schieten je kansen ook omhoog!



Heb ik al gedaan en ik mag op gesprek



Ik ga er idd gewoon van uit dat ze 5 mensen zoeken. Kan ook eigenlijk niet anders
Alle reacties Link kopieren
Vind mijn interpretatie een stuk logischer, maar ja, het blijft een vrouwenforum hè?







Succes!
Ja de ultieme vorm van flexibel werken



Dank je wel!
Alle reacties Link kopieren
Tulpje1977..

. Ik ben helemaal blij voor je



Heb al 2 wkn niets gedaan, kan het even niet meer opbrengen!

Iedere dag krijg ik afwijzingen.. En word er moedeloos van.



Fijne dag allemaal
Lach, leef..

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven