Werk & Studie alle pijlers

hoe solliciteren?

17-02-2014 19:46 7 berichten
Alle reacties Link kopieren
goedenavond dames,



ik val gelijk met de deur in huis. ik ben op zoek naar een bijbaantje in het weekend en/of s'avonds en heb de horeca in gedachten. ik wil graag bij cafe's en restaurants solliciteren om als waitress aan de slag te gaan.



maar hoe pak ik dit aan? ik doe het liever via de telefoon eigenlijk omdat ik niet zomaar binnen wil lopen ergens en dan is het druk of is de manager er niet etc. ook heb ik geen specifieke plek in mijn hoofd waar ik eventueel zou willen werken.

ik was van plan om via internet te zoeken naar cafe's in de buurt en dan op te bellen. maar wat moet ik dan zeggen?



wie helpt mij om iets te verzinnen, een openingszin en hoe ik het gesprek op moet pakken ?
"Hallo met Sjeri, ik ben opzoek naar een baan als serveerster. Hebben jullie misschien vacatures?"
Alle reacties Link kopieren
Heb je geloept.

Als je een claim kan indienen bij een vliegtuigmaatschappij, kun jij ook vast wel bellen naar een horeca onderneming met de vraag of ze nog actuele vacatures hebben openstaan.
Either take me as I am, or watch me as I go.
Alle reacties Link kopieren
Gewoon opbellen en vertellen dat je opzoek bent naar een bijbaan! Misschien is het leuk zo'n gesprekje eerst nog te starten met iets over jezelf. Dat je vertelt wie je bent, hoe oud etc
Alle reacties Link kopieren
En begin met restaurants te bellen die het best bij je passen, dus ga jij liever voor een eetcafé of een sjiek sterrenrestaurants, wat past bij jou? Denk daar over na!
Alle reacties Link kopieren
Ik zou juist wel binnenlopen en vragen of ze vacatures hebben. In de horeca is uitstraling toch echt neit onbelangrijk dus als ze je meteen zien heb je denk ik meer kans?
Alle reacties Link kopieren
@lilly



Is dat niet een beetje kort en droog?



@ quoetje



Oke.



@Joyce



Thanks. Ik heb gisteren twee eetcafe's gebeld en bij beide ben ik geweigerd. ze waren niet op zoek, 1 zei dat ik het later kon proberen en dat ik in de zomer meer kans zou maken.



@betty

Dat kan beide kanten op. Voor hetzelfde geldt vinden ze mijn uiterlijk niks.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven