Werk & Studie alle pijlers

Leaseauto wel of niet?

01-07-2021 11:53 7 berichten
Alle reacties Link kopieren
Situatieschets: ik maak heel veel kilometers voor werk. Ik declareer 0,19 de kilometer. Retour is al 275 km dit doe ik 2 tot 3x per week. 2x omdat ik dan in een hotel slaap en dit ook declareer.

Ik vroeg mij af wanneer het nou lucratief is om toch een leaseauto te vragen. Wellicht ook elektrisch. Ik heb er totaaaal geen verstand van waar begin ik?
Alle reacties Link kopieren
Gebruik het internet eens om info op te zoeken, bijvoorbeeld:
https://www.berekenhet.nl/inkomen/bijte ... -zaak.html
Je hoeft niet altijd te geloven wat je denkt.
Alle reacties Link kopieren
Ga eerst eens beginnen om helder te krijgen wat je huidige auto je kost en hoeveel je daar van terug krijgt middels kilometervergoeding. Pak een paar standaardlijstjes van internet erbij die opsommen welke autokosten er allemaal zijn. Daarnaast is er online genoeg te vinden waarmee je kunt bepalen wat een lease auto je netto kost. Daar kom je wel uit.

Maar om het in algemeenheden uit te drukken: een leaseauto is voor wat je krijgt (nl. elke 3-4 jaar een nieuwe auto) meestal goedkoper dan datzelfde als particulier kopen en vervolgens zelf kilometergeld declareren. Maar als je prive een occasion rijdt en je kunt veel km's declareren is dat juist meestal goedkoper. Maar dan heb je er ook meer rompslomp en risico van.
Is het een mogelijke arbeidsvoorwaarde bij je werkgever?
Alle reacties Link kopieren
Check ook de voorwaarden die jou werkgever heeft voor leaseauto's. Wat voor soort auto mag je kiezen, is dit met of zonder reclame, mag je hem ook prive gebruiken en wat kost dat eventueel
Alle reacties Link kopieren
Wat voor auto heb je nu? Op o.a. de site van Autoweek staan rekenmodules om de werkelijke kosten van auto's te berekenen. Dat kan je dan naast de kosten voor een leaseauto leggen.

En als parkeren geen probleem is, kan je ook een leaseauto vragen die je alleen voor het werk gebruikt. Dat is altijd de goedkoopste oplossing want de werkelijke kosten van rijden met je eigen auto zijn meer dan 19 cent per kilometer. Zeker gezien de hoeveelheid zakelijke kilometers die je rijdt. ALs je incidenteel zakelijk rijdt dan wordt onderhoud niet echt duurder, maar met dit soort afstanden wel.

En een algemeen voordeel van een leaseauto: de brandstofpas. Dan maakt het ineens niet meer uit wat een liter benzine kost.

[edit] nog een belangrijk voordeel van een lease-auto: geen kopzorgen als er een keer wat mee is.
ca726647543 wijzigde dit bericht op 01-07-2021 12:58
19.88% gewijzigd
Je woon-werkafstand is 140 km enkele reis, dat is behoorlijk veel en dan ga ik er vanuit dat je een baan van behoorlijk niveau hebt. Is de mogelijkheid van een leaseauto en welke opties je dan hebt nooit eerder besproken? Zijn er collega’s met een vergelijkbare functie / niveau en wat rijden zij?

Ik zou een vrijblijvend aanbod vragen aan werkgever zodat je de mogelijkheden en kosten (bijtelling, eigen bijdrage, regeling bij afloop dienstverband, brandstofregeling) weet en dat vergelijken met je huidige autokosten (maandelijkse kosten plus afschrijving en verwachte onderhoudskosten, minus kmvergoeding). Dan weet je wat voordeliger is en wat je er qua auto op vooruit- of achteruitgaat.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven