Werk & Studie alle pijlers

Stage/baan Toegepaste Psychologie

20-01-2016 11:37 55 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Ik wil vanaf volgend schooljaar graag hbo toegepaste psychologie gaan studeren. De deeltijdvariant spreekt mij erg aan. De enige eis die eraan gesteld wordt is ook gelijk de moeilijkste, want hoe kom ik als nieuweling in het vak aan een stageplaats/baan? Hebben jullie tips waar ik eens op de site kan kijken? Het liefst banen in Amsterdam of in omgeving Zwolle. het gaat om 20-24 uur.



Alvast bedankt
Google op werkervaringsplaats.
Alle reacties Link kopieren
Oei, ik heb een familielid wat afgestudeerd is als psycholoog maar zelfs geen werk(ervarings)plek kan vinden. En zij niet alleen, zo'n beetje al haar collega's/oude studiegenoten hebben er moeite mee. Dus dat gaat zeker niet mee vallen... Maar ik wil je wel succes wensen :-)
Alle reacties Link kopieren
Dit zal vast niet de reactie zijn waar je naar op zoek bent maar er zijn amper baanmogelijkheden met deze studie. Ik zou iets anders kiezen als ik jou was.
Geen baanmogelijkheden. Het is een leuke studie als je al een baan hebt. Bepaalde zaken van die studie kun je dan in je huidige baan gebruiken. Het is niet 'een baan op zich'. Ik zou hem nooit adviseren als 'echte studie'. Zelfs voor een divisie manager is het een leuke 'bijstudie' hij kan dat wat hij leert inzetten binnen zijn teamdynamiek of in overtuigingskracht. Het is meer een 'tool' die je zo nu en dan kunt inzetten in elke mogelijke functie dan een 'carriere'
als je ondernemend bent gaat het je wellicht wel lukken om zelf iets op te zetten. Een vriendin van mij kwam als startend psycholoog niet aan de bak, maar sinds ze voor zichzelf begonnen is gaat het best ok.
Alle reacties Link kopieren
Dochter heeft deze studie gedaan. Ze is 4 jaar geleden daarin afgestudeerd maar heeft nooit een passende baan kunnen vinden. Zelfs een stage vinden ging heel moeizaam.
Alle reacties Link kopieren
quote:sira1 schreef op 20 januari 2016 @ 12:09:

Dochter heeft deze studie gedaan. Ze is 4 jaar geleden daarin afgestudeerd maar heeft nooit een passende baan kunnen vinden. Zelfs een stage vinden ging heel moeizaam.Dit dus. Ik heb deze studie ook gedaan, diploma behaald in 2013, maar ik had vreselijk slechte stages en iedereen die wél een baan had, waren de volwassen deeltijders, die daarvoor al werkten in het ziekenhuis, in het bedrijfsleven, bij de overheid enzovoorts. Die dus al een carrière hiervoor hadden, je kunt het dus als aanvulling op iets doen, maar niet zo afzonderlijk. Dat levert niks op. Ik studeer nu zelf voor verpleegkundige, daar is namelijk wel werk in.
Juist 'aanvullend' is het leuk, maar alleen heb je er echt niks aan en ga je er geen baan ik vinden
Oftewel, toegepaste Psychologie is een aanvulling, geen invulling en met alleen toegepaste psychologie ga je geen werk vinden
Alle reacties Link kopieren
Orangetree wat negatief, zelf de studie ook gedaan? Ik ken meerdere TP'ers die gewoon een baan hebben gevonden na de studie. Ook met SPH of MWD zal het moeilijk zijn aangezien er flink wordt bezuinigd in de zorg. TP is trouwens echt een volwaardige studie hoor met een carriere na de studie. Het is geen LOI cursus ofzo maar HBOplus. In ieder geval de variant in Deventer.
Alle reacties Link kopieren
quote:Orangetree schreef op 20 januari 2016 @ 12:26:

Oftewel, toegepaste Psychologie is een aanvulling, geen invulling en met alleen toegepaste psychologie ga je geen werk vindenZelf ervaring mee? Ik ben het tegenbewijs. Heb na de studie een vaste baan gevonden en ook een leuke en interessante stage gedaan waar ik echt wat aan heb gehad in het werkveld. Bij mijn werkgever werken sowieso 3 TP'ers trouwens.
Dan ben je dus een van de weinigen. Heb hem zelf gedaan als 'altijd handig in het zakelijk leven'
Alle reacties Link kopieren
Ik zou echt een andere opleiding overwegen als ik jou was.
You can breathe, you can blink, you can cry. Hell, you’re all gonna be doing that.
Alle reacties Link kopieren
Orangetree waarom doe je zo denigrerend over deze opleiding? Dit is totaal niet mijn ervaring. Vond het een interessante en nuttige studie. Heb de voltijd variant gedaan en er veel kennis en vaardigheden opgedaan. Vind de studie vooral vergelijkbaar met SPH maar dan meer individueel gericht. Ik werk zelf totaal niet in het zakelijk leven, ligt echt aan de richting die je kiest.



Banen van mijn studiegenoten:

Begeleider in de GGZ

POH GGZ

Schuldhulpverlener

Werkzaam in het bedrijfsleven als coach

Intercedent en coach

Etc
Volgens mij staat er niet in het topic dat dit haar eerste/ enige studie is.



Als het nu al moeilijk is om een stage te vinden, kan dat iets zeggen over de arbeidsmarkt. Zorg dat als je de opleiding toch doet, je je onderscheidt van de massa. Dus; uitmuntende cijfers, vrijwilligerswerk in de sector doen tijdens je studie, extra vakken en cursussen volgen waar mogelijk. Maak je er niet makkelijk vanaf.



Wat betreft stage kun je wellicht het beste instellingen benaderen buiten de studentenstad. Zelf aan de slag, gewoon bellen of binnenstappen, dan laat je meteen je motivatie zien.

Succes!
Alle reacties Link kopieren
quote:Flitseflats schreef op 20 januari 2016 @ 12:49:

Volgens mij staat er niet in het topic dat dit haar eerste/ enige studie is.



Als het nu al moeilijk is om een stage te vinden, kan dat iets zeggen over de arbeidsmarkt. Zorg dat als je de opleiding toch doet, je je onderscheidt van de massa. Dus; uitmuntende cijfers, vrijwilligerswerk in de sector doen tijdens je studie, extra vakken en cursussen volgen waar mogelijk. Maak je er niet makkelijk vanaf.



Wat betreft stage kun je wellicht het beste instellingen benaderen buiten de studentenstad. Zelf aan de slag, gewoon bellen of binnenstappen, dan laat je meteen je motivatie zien.

Succes!Dit is precies wat ik heb gedaan. Meerdere vrijwilligersbanen in het werkveld, studentenbanen in het werkveld en zelf een bedrijf benaderd die nog nooit stagiaires had gehad. Ik heb samen met mijn stagebedrijf mijn stage gecreëerd. Je moet vooral zelf initiatief willen nemen en tijdens je studie werken aan CV opbouw.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor de reacties. Ik weet dat er weinig werk is in dit vak, maar het is wel een relatief nieuwe studie ook. Het bestaat ongeveer 7 jaar. Logisch dat er weinig werk in is. Maar dit wordt in de toekomst alleen maar meer. Ik zie hier dus wel degelijk iets in. Daarbij wil ik na deze studie me nog specialiseren in klinisch psycholoog of GZ-pycholoog. Ik zal dus altijd bereid blijven om te leren voor dit vak. Want ik heb al wel andere studies overwogen, maar dit is toch wat ik het liefste wil doen. En kansen zijn er sowieso.
Alle reacties Link kopieren
Maar als je je toch wilt verder specialiseren, waarom ga je dan niet direct aan de universiteit studeren? Psychologie of Pedagogische Wetenschappen? Of anders via de propedeuse daarna gelijk door naar de universiteit? Er zijn namelijk ook nog geen (of niet veel?) schakelprogramma's voor hbo psychologen.



En ik ben ondertussen alweer 3 jaar in die toekomst en er is nog steeds bar weinig te vinden hoor, maar goed, dit zeiden ze dus ook tegen mij 'In de toekomst ben je heel erg nodig', de vraag is alleen wel hoe lang je op die toekomst kan gaan zitten wachten :P. Ik kon daar dus niet al te lang op wachten, maar ik weet natuurlijk ook niet hoe oud jij bent en hoeveel andere ervaringen je al hebt.
Alle reacties Link kopieren
Op dit moment ben ik aan het afstuderen. Ik doe de opleiding Onderwijsassistent MBO niveau 4. Daarom kan ik helaas niet gelijk naar de universiteit, hoe graag ik dat ook wil. Ik ben nu 20 jaar. Dus op zich niet heel oud. Ik heb ook al gedacht om na mijn propedeuse door te stromen naar de universiteit, maar ik weet niet in hoeverre dat kan slagen. En of je makkelijk die weg kunt gaan of dat daar weer allemaal eisen aan voldoen.
Het is niet 'heel' nieuw hoor, het was altijd al gewoon een van de tig vakken binnen de studie pyschologie. Neem Pachelle van Goethem. Die is niet achter in de 20 pas. Nederlands icoon op dat gebied. Maar psychologie gestudeerd en zich daarna dmv promotie onderzoek gespecialiseerd op toegepaste psychologie.
quote:misssunshine2 schreef op 20 januari 2016 @ 16:35:

Bedankt voor de reacties. Ik weet dat er weinig werk is in dit vak, maar het is wel een relatief nieuwe studie ook. Het bestaat ongeveer 7 jaar. Logisch dat er weinig werk in is. Maar dit wordt in de toekomst alleen maar meer. Ik zie hier dus wel degelijk iets in. Daarbij wil ik na deze studie me nog specialiseren in klinisch psycholoog of GZ-pycholoog. Ik zal dus altijd bereid blijven om te leren voor dit vak. Want ik heb al wel andere studies overwogen, maar dit is toch wat ik het liefste wil doen. En kansen zijn er sowieso.



Dit is een aardige motivatie om toch TP te doen. Je bent nu 20 jaar. Als je geen stage/baan/wep kan vinden zou ik beginnen aan de voltijd variant en na je P kijken of je kan starten met de bachelor Psychologie aan de uni. Of met je P of met de 21+ toets, het is vaak niet meer mogelijk met je HBO P op de uni te starten, dus zoek dat even goed uit. Je kan altijd na je HBO TP schakelen naar de master op de uni in Leiden. Nouja 'altijd' je moet wel toegelaten worden eerst, maar het is een mogelijkheid. De weg naar GZ-psycholoog en al helemaal klinisch psycholoog is daarna nog wel erg lang en onzeker, maar goed, wie weet wat je onderweg allemaal tegenkomt!



Wat betreft je aannames over meer werk in de toekomst voor TP'ers vraag ik me af waar je dat op baseert? TP is gewoon een studie die overal een beetje tussenin valt, ik denk niet dat er specifiek voor TP'ers meer werk komt, en voor andere banen zijn er meer voor de hand liggende opleidingen. Geheel verloren ben je natuurlijk niet, maar het is niet een opleiding waarvan ik verwacht dat de baankansen enorm gaan groeien.
Alle reacties Link kopieren
Maar, nu lees ik dus allemaal negatieve reacties. Dan zou ik ook graag willen weten wat jullie dan aan zouden raden om te doen.
Alle reacties Link kopieren
Ligt er aan wat je wilt gaan doen. Wat voor werk, wat lijkt je bijvoorbeeld leuk aan TP? Hoe zie je je toekomstige werkdag voor je? Wat zijn je verwachtingen? Wat wil je leren?
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het leuk om mensen te helpen. Ik wil graag weten waarom mensen doen wat ze doen. En waarom ze bepaalde dingen denken. Daarnaast vind ik het leuk om gedrag te onderzoeken en vraagstukken op te lossen. Ik wil dus gewoon mensen helpen om een plezierig leven te hebben als ze dat zelf even niet meer kunnen zien. Ik ben bereid om veel te leren en ook om te blijven leren. Want doorgroeien dat blijf je altijd doen. En dat vind ik ook iets moois.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven