Werk & Studie alle pijlers

Werken als oppas?

31-07-2013 22:49 34 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik wil mijn tijd nuttig invullen nu ik geen werk heb. Ik heb gezien dat ouders een oppasser zoeken voor hun dochtertje voor 4 dagen in de week.

Het lijkt me heel leuk, maar heb alleen een diploma in de zorg (niv.2) Ik heb weleens opgepast op kleine kinderen, maar dat was in de avond en niet overdag.

Ik ben 23 en weet ook niet goed hoeveel ik kan vragen als uurtarief. Iemand hierin thuis en of ik hierin kans maak?

Ik word het zo zat, dat thuiszitten of rondje fietsen naar de supermarkt, bezoekje bij oude mensen.. Allemaal te waarderen op een vrije dag, maar ik wil een DOEL hebben.

Nu heb ik gekeken voor vrijwilligerswerk bij bijv.de voedselbank maar dat is alleen een paar uurtjes op vrijdag.

Soms word ik echt depri van het feit dat ik gewoon zo weinig te doen heb.. Ik wil aan de slag, zorgen voor mensen, ze liefde geven.

Pfff dit moest er even uit.
Alle reacties Link kopieren
Oppassen is prima werk, toch? Ik heb het vanaf mijn 14e gedaan als bijbaantje (ook overdag) en had echt geen diploma in de zorg hoor (nog steeds niet, trouwens!)



Hoeveel uur per dag hebben die ouders jou nodig, wat wordt er van je verwacht?
Alle reacties Link kopieren
Het zou inderdaad fijn zijn als je dagelijks een invulling van je dagen hebt. Alleen de vraag is natuurlijk wel, heb je een beetje ervaring met kinderen? Je hebt helpende welzijn niv 2 begrijp ik uit je verhaal? Met dat diploma zou je ook de mogelijkheid hebben gastouder te kunnen worden.



Een kind van 4 jaar brengt natuurlijk verantwoordelijkheden met zich mee, maar als jij een beetje ervaring met kinderen hebt, en het leuk vind om kinderen te stimuleren in hun ontwikkeling, om spelletjes met ze te spelen. Zou ik niet inzien waarom dit geen kans voor jou is.



Zijn de ouders eventueel bereid om jou een paar dagen in te werken? Zodat je zelf een beetje kan aanvoelen wat je er van vind en hoe het gaat.



Zoeken ze voor 4 dagen iemand van 8 uur per dag? Het is natuurlijk wel verstandig om daar over na te denken. Je zegt zelf dat je al een tijdje niet veel heb gedaan. Als je dan opeens 4 dagen moet werken (32 uur) word dat wel even pittig voor je. Kindjes zijn erg leuk, maar het kan ook vermoeiend en pittig zijn. Misschien is er wel een mogelijkheid om het eerst 2 dagen in de week te doen en dat langzaam uitbouwen naar meer.



Succes!
Alle reacties Link kopieren
In welke regio woon je? Kijk even op de website van nederland cares, is flexibel vrijwilligerswerk
Alle reacties Link kopieren
De intensiteit is ook wel afhankelijk van de leeftijd van het kindje. En de uren natuurlijk. Een basisschool kind gaat bijvoorbeeld al naar school en dan gaat het alleen om naschoolse opvang. Dat zijn vaak ook niet bijster veel uren (de voornaamste reden waarom veel gastouders geen basisschool kinderen opvangen)...



Volgens mij kun je je met een zorgende niv. 2 opleiding idd inschrijven als gastouder. Je kan dan ook bij mensen thuis oppassen en als je je inschrijft bij een online bureau (en die mensen ook) vallen de kosten wel mee. Het grote voordeel is dan dat de ouders kinderopvangtoeslag kunnen krijgen. Voor jou brengt het wel extra administratief werk met zich mee.



Ik heb altijd oppaswerk gedaan (en nog steeds), ook overdag... Het kan vermoeiend zijn, maar is ook heel leuk! Hoe zwaar het is is onder andere afhankelijk van de leeftijd en de zorgvraag van het kind. De zorg voor een baby is intensief, vergt veel inlevingsvermogen en vaak toch ook wat kennis aangezien ze nog niet uit kunnen leggen wat ze willen. kinderen van 3/4 jaar zijn toch al wat meer zelfredzaam. Ze kunnen je vertellen dat ze honger hebben of wat er pijn doet, dat ze een spelletje willen doen en (erg belangrijk!) dat "het zo niet hoort hoor" .



Oftewel: als het je leuk lijkt is het prima te doen! Ik vraag voor (zwart) oppaswerk tegenwoordig ¤7,50 per uur. Mijn moeder vraagt als gastouder (bij mensen thuis) nu iets meer dan ¤11 p.u. als ik me niet vergis. Maar die ouders krijgen dus een bijdrage vanuit de overheid.
Alle reacties Link kopieren
Je kan ook in het ziekenhuis vrijwilliger worden.

Er is regelmatig vraag naar vrijwilligers die bijvoorbeeld de bedden willen rijden als patiënten naar een andere afdeling verplaatst gaan worden of naar de OK moeten.

Het is dankbaar werk en je ontmoet veel mensen. je bent dan ook in de zorg actief.
Alle reacties Link kopieren
Er staat nergens toch dat het kind 4 jaar is? Het gaat alleen over 4 dgn in de week. Leeftijd van het kind lees ik nergens.
Alle reacties Link kopieren
Als je dat wit wil doen heb je volgens mij nog best wat voorwaarden voor je een officiële oppas mag zijn.



gastouder
Alle reacties Link kopieren
Oh sorry, lees nu in de OP ook geen leeftijd idd. Had dit ergens (onbewust denk ik ) opgepikt uit een eerdere reactie...
Je hoeft toch helemaal geen diploma te hebben als oppas? Hele hordes kinderen van 'n jaar of 14 hebben al adresjes waar ze gaan oppassen.

Gewoon vragen wat ze bieden. Het is toch in elk geval 'n aanvulling op je uitkering.
Alle reacties Link kopieren
Oh, mag dat bovenop de uitkering?
Alle reacties Link kopieren
Nou het lijkt mij prima werk. Je kan altijd even bellen.



Succes, balen dat je thuis zit. Ik hoop dat je snel met iets aan de slag kan waarin je het écht naar je zin hebt.
Alle reacties Link kopieren
7,50 netto per uur per kind? En je moeder 11 euro?

Dat is megaveel. Tenzij je het over twee kinderen hebt.



GO tarief is rond de 5 euro voor de GO per kind. Anders is het echt niet te betalen. Een modaal uurloon is 15 euro bruto.
Rozenstruikje mijn buuf (GO) heeft iig 4 kinderen per dag. Als je bij mensen thuis gaat gastouderen hebben ze vaak maar 2 kinderen en dat is duurder ja. Gastouder moet de rekeningen ook betalen.
Gastouders aan huis zijn een stuk duurder. Het tarief zit meestal rond de 13-15 euro per uur, ongeacht het aantal kinderen.



Via de wet dienstverlening aan huis is het meestal goedkoper, maar ook dan vragen sommige oppassen erg veel (en lijken ze in het gesprek beangstigend veel op de antagonisten uit de Ware Woensdagavond drama's van RTL4). Kortom: het is een crime om een fijne, betaalbare oppas aan huis te vinden. Als je zoiets nastreeft, TO, dan moet het niet heel moeilijk zijn om een adres te vinden. Mits je kinderen niet opsluit in de wc als ze stout zijn.
Alle reacties Link kopieren
Als het voor meer kinderen is begrijp ik het. Maar per kind per uur ook niet. De bakker moet zijn rekeningen ook betalen, maar ook niet van 1 brood.
Alle reacties Link kopieren
1200 euro netto per maand op basis van fulltime voor slechts 1 kind is veel.
Alle reacties Link kopieren
Pantax, oppas aanhuis is bij meeste GO bureau's 6 a 7 euro per uur, per kind.
Preaching to the choir. Ik ben nu bijna een maand op zoek. Hopeloos is het. Je zou toch denken dat het crisis is
quote:rozenstruikje schreef op 01 augustus 2013 @ 13:21:

Pantax, oppas aanhuis is bij meeste GO bureau's 6 a 7 euro per uur, per kind.Ik heb er vier benaderd, de enige vier hier in de buurt, en allen vragen ze 13-15 euro per uur.
Alle reacties Link kopieren
Dat is bijna een dubbel modaal uurloon. Ik zou het niet doen.



Ik betaal mijn oppas 8,50 voor twee kinderen. En dat was vroeger aan huis 12 euro voor twee kinderen.



Stel je voor dat ik dat per kind moest betalen. En ik verdien toch ruim. De belasting dekt slechts de GO bureau kosten.
Ik doe dat dus ook niet. Het wordt er niet makkelijker op als kinderen naar school gaan.
Alle reacties Link kopieren
Ik zoek ook een nieuwe. Maar als het zo duur is verdiend de oppas meer dan ik. Dan ga ik wel een oppasbaantje zoeken
Alle reacties Link kopieren
In welke buurt woon je rozenstruikje?



Maar ik wil dus gaan oppassen op 1 kindje van 3 jaar. Ik wil best mijn kinder ehbo gaan halen, lijkt me alleen maar goed. Maar wat kan ik nu vragen per uur? Ik wil niet te hoog en uiteraard ook niet te laag tarief zeggen.



Ik heb trouwens geen uitkering, want woon nog bij mn ouders. Tja ik weet het, tijd om op mezelf te gaan, maar dat gaat nu niet zo makkelijk zonder werk.
Alle reacties Link kopieren
Even voor de duidelijkheid, mijn moeder past inderdaad op twee kinderen (bij hen thuis) en gaat binnenkort een paar euro omhoog omdat er twee bij komen.



Ik ben zelf 25, heb twee relevante opleidingen en die 7,50 is ongeacht het aantal kinderen. Ik heb op dit moment alleen incidentiële oppasdagen/-avonden en die ouders kiezen bewust voor een oudere (en dus duurdere) oppas...



Het is toch logisch dat een gastouder thuis laten komen duurder is dan je kind wegbrengen? De GO is dan sowieso (erg) beperkt in het aantal opvangkinderen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven