Veranderende wensen mbt bevalling.

06-12-2016 01:06 360 berichten
Lieve dames,



Hebben jullie tijdens de zwangerschap geheel tegenover gestelde wensen gehad voor tijdens de bevalling wat op moment supreme is veranderd?



Ik zit enorm met mezelf in de knoop. Ik wil namelijk diep van binnen zonder mijn man bevallen. Als ik pijn heb keer ik in mezelf en ben ik liever alleen. Daarbij komt omdat ik heb gehoord dat de mannen eigenlijk heel weinig kan doen maar een bevalling ook een heftige traumatische ervaring ( kunnen) vinden.



Het liefst zou ik het alleen doen en dat hij bij voorkeur pas bij me mogen als de nageboorte weg is, de ontplofte egel gehecht is en ik gedoucht ben. Maar zijn wens is uiteraard om erbij te zijn en ik wil dit ook niet in de weg staan want zijn eerste moment met de baby vind ik ook erg belangrijk en lijkt me prachtig om mee te maken.



Zal dit gevoel weggaan op het moment dat de weeen beginnen of zou de pijn dit gevoel gaan versterken? Wat denken jullie?
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:25:

[...]





Niet nodig hoor Het is 13 jaar geleden en ik had het met liefde nog zo 3-4x gedaan.
quote:mara2 schreef op 07 december 2016 @ 21:24:

[...]





Controledwang smetvrees ?? Een kind leert je vanzelf dat niks gaat zoals gepland. Een kind zal vanzelf zorgen dat je wel nuchter wordt in het vasthouden van dingen. Loslaten is het tover wordt.Nog niet zo erg maar om vrijwillig te gaan stinken naar een dood beest is wel het andere uiterste.
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:22:

[...]





plas bloed?





Een vriendin vertelde in haar kraamweek dat je egel flink gaat ruiken na de bevalling en dat dat wel even zo blijft, dus ik wil graag de schade beperken.Dat bloed ruikt niet naar roosjes maar als het ècht gaat stinken is er meestal iets mis (ontsteking). Je stinkt echt geen uur in de wind en je seksleven hoef je niet binnen een week op te pakken. Als je gewoon je kraamverband geregeld verwisselt ga jij echt niet heel erg stinken hoor. Verder spoelde ik de erste week na iedere toiletgang de boel goed na met water (niet voor de geur maar voor het prikkende gevoel).
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:24:

[...]





Is de placenta net zo smerig als ik het me voorstel?

Geen idee.

Ik had verwacht dat het heel smerig was, maar ik vond het echt onwijs mooi. Maar ja, ik was een beetje raar zo na de bevalling
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:27:

[...]





Nog niet zo erg maar om vrijwillig te gaan stinken naar een dood beest is wel het andere uiterste.Je gaat niet ruiken naar een dood beest. Laat je toch niet zoveel aanpraten.
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:27:

[...]





Nog niet zo erg maar om vrijwillig te gaan stinken naar een dood beest is wel het andere uiterste.Jij wast je nooit?
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:24:

[...]





Is de placenta net zo smerig als ik het me voorstel?



Ziet eruit als een stuk orgaanvlees, het is ook een orgaan. Als jij de placenta niet wil zien hoeft dat niet. De placenta moet wel gecontroleerd worden, want als er stukjes achterblijven is het niet goed.

Het bloed dat je verliest ruikt wel raar. Vaak prullenbakjes voor kraamverband verschonen, want je ruikt het als het in het prullenbakje zit, maar als je regelmatig je kraamverband verwisseld ruik je zelf niet hoor. En gewoon elke dag douchen.
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:27:

[...]





Nog niet zo erg maar om vrijwillig te gaan stinken naar een dood beest is wel het andere uiterste.Doe normaal zeg. Je gaat echt niet stinken naar een dood beest, je gaat toch gewoon douchen en verschoont je kraamverband regelmatig.
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:27:

[...]





Nog niet zo erg maar om vrijwillig te gaan stinken naar een dood beest is wel het andere uiterste.Waarom zou je je niet wassen? En genoeg verband kopen om op tijd te verschonen??
quote:Phaedra_ schreef op 07 december 2016 @ 21:29:

[...]



Jij wast je nooit?Want..?
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:35:

[...]





Want..?Anders zou je niet stinken.
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:35:

[...]





Want..?Hoe zou je anders gaan stinken naar een dood beest?
quote:reisa1978 schreef op 07 december 2016 @ 21:32:

[...]





Doe normaal zeg. Je gaat echt niet stinken naar een dood beest, je gaat toch gewoon douchen en verschoont je kraamverband regelmatig.Ja en dat goede voornemen wil ik meteen na de bevalling al in laten gaan.
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:36:

[...]





Ja en dat goede voornemen wil ik meteen na de bevalling al in laten gaan.

Ik mocht pas ruim 2 uur later douchen.

Best lullig om de vader van je kind zo'n 3 uur te laten wachten voordat hij zijn zoon/dochter mag zien.
quote:Phaedra_ schreef op 07 december 2016 @ 21:36:

[...]



Hoe zou je anders gaan stinken naar een dood beest?Wat ik ervan begrepen heb is de geur van en je geur na de bevalling anders tot je bloeding voorbij is en niet te vergelijken met menstruatie geur.
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:36:

[...]





Ja en dat goede voornemen wil ik meteen na de bevalling al in laten gaan. Als je bevalling normaal verloopt kan dat ook. Bij mijn eerste bevalling kon het niet, heeft de verpleegkundige mij gewassen, was ook prima. Zodra ik thuis kwam heb ik lekker gedoucht. Bij de tweede en derde ben ik thuis bevallen en stond zat ik na de bevalling op een tuinkruk heerlijk onder mijn eigen douche en kon ik zo mijn schone bed terug in.
TO, heb je al met je verloskundige gepraat? Je hebt zulke doemscenario's in je hoofd!



Bevallen is iets natuurlijks. Het is niet fris, het doet pijn (waar je op dat moment waarschijnlijk best mee om kunt gaan) en je hebt daarna wat fysieke ongemakken (bloeden, stuwing en meer). Het klinkt vreselijk, maar het is echt goed te doen.



Geloof me nou maar. Op het moment dat de bevalling echt begint ben je maar met een ding bezig: de baby moet eruit. Al had ik naakt op de Dam gelegen terwijl een hoempapaband "Als de morgen is gekomen" stond te spelen, ik had het waarschijnlijk niet gemerkt.
quote:Phaedra_ schreef op 07 december 2016 @ 21:39:

[...]



Ik mocht pas ruim 2 uur later douchen.

Best lullig om de vader van je kind zo'n 3 uur te laten wachten voordat hij zijn zoon/dochter mag zien.Ja dat is een beetje het punt waar ik over struikel. Hij verklaard me nou al voor gek maar het gevoel gaat nog niet weg.
En nee, je ruikt niet naar een dood beest na de geboorte.
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:39:

[...]





Wat ik ervan begrepen heb is de geur van en je geur na de bevalling anders tot je bloeding voorbij is en niet te vergelijken met menstruatie geur.Er staat mij echt niets van bij, dus zo shocking zal het niet geweest zijn.
Wat een aantal mensen ook al zeggen, praat hierover met je verloskundige/gyn want je maakt jezelf helemaal gek.
Waarom reageer je alleen maar met doemscenario's en negeer je adviezen en vragen?
quote:reisa1978 schreef op 07 december 2016 @ 21:40:

[...]





Als je bevalling normaal verloopt kan dat ook. Bij mijn eerste bevalling kon het niet, heeft de verpleegkundige mij gewassen, was ook prima. Zodra ik thuis kwam heb ik lekker gedoucht. Bij de tweede en derde ben ik thuis bevallen en stond zat ik na de bevalling op een tuinkruk heerlijk onder mijn eigen douche en kon ik zo mijn schone bed terug in.Ooh dat lijkt me heerlijk, helaas zit onder de douche bevallen er niet in want ik heb een medische indicatie. Dus ik ben bang dat ik overgeleverd ben aan de situatie en niet teveel invloed kan hebben op de situatie.
quote:Sophiever schreef op 07 december 2016 @ 21:44:

[...]





Ooh dat lijkt me heerlijk, helaas zit onder de douche bevallen er niet in want ik heb een medische indicatie. Dus ik ben bang dat ik overgeleverd ben aan de situatie en niet teveel invloed kan hebben op de situatie.Is dit niet het eigenlijke probleem ipv al die trivialiteiten die je hier steeds opgooit?
quote:MN-- schreef op 07 december 2016 @ 21:42:

Waarom reageer je alleen maar met doemscenario's en negeer je adviezen en vragen?





Probeer ik niet te doen, ik heb al bedankt voor alle berichten dat ik had ontvangen en probeer de vragen zoveel mogelijk tegelijk te beantwoorden.



Heb ik iets over het hoofd gezien wat je graag wil weten?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven