zwanger. En nu?

10-05-2014 20:19 142 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb een klein probleempje - nouja, klein. Eerder een groot probleem.



Sinds 4 maanden heb ik een vriend. Toen wij elkaar net leerde kennen heb ik hem verteld dat ik de pil slik. Maar eigenlijk gebruik ik die niet, want ik was voor heen niet seksueel actief.



2 maanden geleden hebben wij voor het eerst seks gehad, het gebeurde onverwachts en ik stond er niet bij stil om te vertellen dat ik dus geen pil gebruik (erg dom!)

Condooms waren niet bij de hand, vond hij overigens niet nodig want hij weet niet beter dan dat ik beschermd ben voor een zwangerschap.



En nu ben ik 6 weken zwanger, 2 weken geleden toen ik een test deed geloofde ik het niet. En de test daarop niet. Sinds kort dringt het tot mij door dat ik echt zwanger ben.



Mijn vriend weet dit niet. Omdat ik niet weet hoe ik dit aan hem moet vertellen?



Ik ken het gezegde: wie zijn billen brand, moet op de blaren zitten.



Maar wat moet ik nu doen? En hoe moet ik dit hem vertellen?
quote:Tickel schreef op 11 mei 2014 @ 13:20:

[...]



Hoe ga je dat allemaal doen dan? Heb je zelfstandige woonruimte? Genoeg inkomen? Waarom wil je zo graag een kind op je 20e terwijl je nog járen voor je hebt liggen waarin dit mogelijk is in een stabiele situatie. Jouw situatie is op het moment verre van stabiel.





hierboven lees ik een groot stuk onverwerkte jeugd en domme onvolwassen acties

zo te lezen nog lang niet toe aan de opvoeding van een kind
quote:Susan schreef op 11 mei 2014 @ 13:33:

[...]





Ze heeft hem een klotestreek geleverd, maar omdat ze daar achteraf, nu er niks meer aan te doen is, eerlijk over is, verdient ze daar nu applaus voor?



Het blijft gewoon een klotestreek, dat er mensen zijn die daar dan achteraf ook nog eens over liegen doet daar niks aan af.Vind ik wel. Ze is gestopt met liegen. Ik klap ook om mensen die stoppen met roken, drugs, drinken ect... Is dat zo raar?
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het een beetje de omgekeerde wereld. Ze had het nog erger kunnen maken door hem nog langer in de waan te laten dat ze de pil gebruikte en er helemaal niks aan kon doen, dat heeft ze niet gedaan, maar dat maakt de rest niet minder erg. Het werkt nou eenmaal niet zo dat als je een ander benadeelt en je maakt daar bovenop niet nóg een fout die je wel had kunnen maken, dat dat eerste daarmee uitgewist is. Het had nog erger gekund, maar wat er al gebeurd is, is nog steeds een rotstreek.



Ik hoop met name voor het kind dat ze er een beetje uitkomen samen, maar ik vind de reacties in dit topic niet overdreven hard. Het is gewoon heel erg not-done wat ze heeft gedaan en als je die leeftijd hebt dan weet je dat echt wel.
Don't waste your time on jealousy,
Sometimes you're ahead, sometimes you're behind.
quote:Susan schreef op 11 mei 2014 @ 16:36:

Ik vind het een beetje de omgekeerde wereld. Ze had het nog erger kunnen maken door hem nog langer in de waan te laten dat ze de pil gebruikte en er helemaal niks aan kon doen, dat heeft ze niet gedaan, maar dat maakt de rest niet minder erg. Het werkt nou eenmaal niet zo dat als je een ander benadeelt en je maakt daar bovenop niet nóg een fout die je wel had kunnen maken, dat dat eerste daarmee uitgewist is. Het had nog erger gekund, maar wat er al gebeurd is, is nog steeds een rotstreek.



Ik hoop met name voor het kind dat ze er een beetje uitkomen samen, maar ik vind de reacties in dit topic niet overdreven hard. Het is gewoon heel erg not-done wat ze heeft gedaan en als je die leeftijd hebt dan weet je dat echt wel.Schrijf ik wat anders dan? Ik keur helemaal niet goed wat TO heeft gedaan, maar trappen heeft weinig zin. Of wel?
Alle reacties Link kopieren
Ja, van vrijen zonder voorbehoedsmiddel kun je zwanger raken.

Of is de vader een Noor. kan ook natuurlijk.
odi et amo
Verwijten blijven maken in het Noors kan ook.

Ik blijf erbij dat ik het wel knap vind dat TO het eerlijk heeft verteld en nu moet ze verder. Ik hoop goed en anders dan ze voorheen heeft gedaan. En daar vraagt ze volgens mij om.

Het eerste heeft ze al gedaan, vertellen en eerlijk ook. Goed dus, want erg moeilijk. Van mij een applaus. Ik hoop eigenlijk op meer applaus dan trappen.



TO, wat ik er verder over denk heb ik eerder al geschreven... Sterkte.
Alle reacties Link kopieren
Oei een verleden met littekens....dit is de eerste relatie die je aan durfde te gaan...een relatie waarin je binnen 4 maanden al je partner hebt voorgelogen met een enrome consequentie ("een klein probleempje").



Dit een zeer instabiele slechte situatie om een kind in te krijgen, ik hoop dat je dat beseft. Een kind gaat nooit meer weg, blijft ook geen baby en je staat er alleen voor.... Ik maak mij heel erg veel zorgen over dat kindje :(
Alle reacties Link kopieren
quote:semi20 schreef op 11 mei 2014 @ 09:37:

Zo Noors is het niet als er in je tienerjaren erge dingen zijn gebeurd. Waarbij slaan iets dagelijks was wanneer ik "niet wilde", "te laat kwam" of dreigde te vertellen wat er gebeurde tussen die 4 muren.

Ik neem aan dat je daar aangifte van hebt gedaan ? En dat je ook hulp hebt gekregen in die tijd van slachtofferhulp of iets dergelijks ?
Niet geschoten is altijd mis
Alle reacties Link kopieren
Ik had in mijn eerdere reactie ook al aangegeven dat ik vermoed dat het een en ander psychisch niet klopt bij TO en helaas blijkt dit weer.



Het is iets wat meerdere beschadigde meiden willen: een kind wat onvoorwaardelijk van hen houdt en hun de liefde gaat geven die zij nooit eerder gevoeld hebben. Daar zijn zij heilig van overtuigd.



Ik vind alle ingredïenten voor een drama gewoon aanwezig.



Moeder met een onverwerkte jeugd

Vader die je misschien niet wilt

Financïele problemen



Recipe for disaster.



Ga over de beslissing om dit kind te houden niet over een nacht ijs en praat erover met een psycholoog/psychiater.

Je bent zo enorm ervan overtuigd dat dit kind het beste voor je is.

Misschien is adoptie ook nog een idee? Wie gaat jou eigenlijk helpen in de weken na de bevalling als je besluit dit kind zelf te houden? Hoe ga je de kinderopvang regelen? Wat als je onbekwaam wordt bevonden door instanties om dit kind op te voeden en je zoon/dochter alsnog uit huis wordt geplaatst?

Vaderdag op school en jouw kind heeft geen vader om cadeau's aan te geven omdat papa vol zit met wrok? Is dit je ideaalbeeld?



Je hebt volgens mij meer te verwerken dan je zelf denkt en kan situaties niet zo goed inschatten. Heb jij mensen in je omgeving met kinderen en dan jonge mensen die kinderen opvoeden. Heb jij gezien hoe zwaar dat is?



Ik heb ook geen leuke jeugd gehad en dat is nog zacht uitgedrukt, maar het komt in mij niet op om nu een kind te maken.

Juist door mijn eigen jeugd weet ik dat een kind meer verdient dan alleen maar een beetje liefde en een aai over de bol.
De vastheid die je zoekt is even groot als de veranderlijkheid waar jij naar verlangt
Alle reacties Link kopieren
quote:Bitje93 schreef op zondag 11 mei 2014 17:07 <blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="semi20 in "zwanger. En nu?"" class="messagelink">semi20 schreef op 11 mei 2014 @ 09:37</a>:</b>

Zo Noors is het niet als er in je tienerjaren erge dingen zijn gebeurd. Waarbij slaan iets dagelijks was wanneer ik "niet wilde", "te laat kwam" of dreigde te vertellen wat er gebeurde tussen die 4 muren.

</div></blockquote>Ik neem aan dat je daar aangifte van hebt gedaan ? En dat je ook hulp hebt gekregen in die tijd van slachtofferhulp of iets dergelijks ?





Ja ik heb daar destijds aangifte van gedaan, die persoon heeft ook straf gekregen. Ik heb na de aangifte slachtofferhulp gekregen. En op hun advies ook gespecialiseerde hulp (daar werd vastgesteld dat ik PTSS heb)

7 jaar na data heb ik nog altijd nachtmerries, om die reden ga ik nu nog naar een psycholoog!
Alle reacties Link kopieren
Mijn vriend is inmiddels langs geweest. Het was een pittig gesprek wat wij hadden. Hij vertelde dat het heel erg jammer was, dat ik op het moment van de seks niet verteld heb dat ik geen pil slikte. Dat hij het vervelend vond - omdat het gelijk klikte tussen ons - dat ik zijn vertrouwen opnieuw moet terug verdienen. Maar hij zegt mij te kunnen vergeven. Dat wat geweest is ook daadwerkelijk geweest is, en dat we ons nu moeten focussen op wat de toekomst zal brengen.

Hij zegt dat we het wel zullen redden, als we hard genoeg ons (vooral ik) mijn best doe.



Dit alles op de voorwaarde dat ik na de bevalling een spiraal laat zetten, omdat hij de komende jaren geen tweede wil.



Ik zit in het laatste jaar van MBO3 in de zomer heb ik (als alles mee zit) mijn diploma.

Van mijn bijbaan en stage heb ik geld gespaard omdat ik weinig uitgaven had ik betaalde alleen zorgverzekering, boodschappen voor mij zelf, lesgeld.



Mijn vriend heeft een vaste baan in de horeca. Heeft een flatje, en na de zomer gaan we kijken of ik daar kan intrekken.
Alle reacties Link kopieren
Je plan is gelukt semi!
Normaal ben ik tegen abortus maar dit is een klassieker zeg.. Door jouw jeugd ben je er waarschijnlijk helemaal niet klaar voor om moeder te worden je moet eerst dingen verwerken en een compleet persoon worden, pas als je heel bent kun je je kind geven wat je wil.



Je kindje verdient dit niet denk alsjeblieft aan dit nieuwe leventje dat het door jouw keuze op zijn zachtst gezegd niet makkelijk zal krijgen. Denk niet zo kinderlijk en neem een wijs besluit als een echte moeder en wacht nog tien jaar en ondertussen werk hard aan wie je wilt worden/zijn.



Door jouw nare jeugd zul je ook wel geen vangnet hebben in de vorm van lieve ouders en ook dat heb je nodig, zeker als je nog zo jong bent.



Je hebt gewoon bepaalde levenservaring en wijsheid nodig om moeder te worden, je bent nog op tijd het is nog geen embryo niks dus je hoeft je niet schuldig te voelen, maak een afspraak en werk aan een betere toekomst.



Moeder zijn is al pittig als je alles voor elkaar hebt de leeftijd ervoor hebt de middelen ervoor hebt plus een superrelatie al heel lang en lieve mensen om je heen. Neem een wijs besluit.
Alle reacties Link kopieren
En de verschillende opties zijn allemaal besproken? Geloof er niks van.
Ruil hem in voor een ED! Veilig en warm. Dat is wat je nodig hebt!
Alle reacties Link kopieren
quote:semi20 schreef op 11 mei 2014 @ 18:52:

Mijn vriend is inmiddels langs geweest. Het was een pittig gesprek wat wij hadden. Hij vertelde dat het heel erg jammer was, dat ik op het moment van de seks niet verteld heb dat ik geen pil slikte. Dat hij het vervelend vond - omdat het gelijk klikte tussen ons - dat ik zijn vertrouwen opnieuw moet terug verdienen. Maar hij zegt mij te kunnen vergeven. Dat wat geweest is ook daadwerkelijk geweest is, en dat we ons nu moeten focussen op wat de toekomst zal brengen.

Hij zegt dat we het wel zullen redden, als we hard genoeg ons (vooral ik) mijn best doe.



Dit alles op de voorwaarde dat ik na de bevalling een spiraal laat zetten, omdat hij de komende jaren geen tweede wil.



Ik zit in het laatste jaar van MBO3 in de zomer heb ik (als alles mee zit) mijn diploma.

Van mijn bijbaan en stage heb ik geld gespaard omdat ik weinig uitgaven had ik betaalde alleen zorgverzekering, boodschappen voor mij zelf, lesgeld.



Mijn vriend heeft een vaste baan in de horeca. Heeft een flatje, en na de zomer gaan we kijken of ik daar kan intrekken.Ik vind het goed dat jouw vriend zijn verantwoordelijkheid neemt. Wel erg jammer dat jij de jouwe niet neemt.
“Don’t look back – you’re not going that way.”
Je hebt flink kunne sparen maar hoe flink is flink en hoe ga je dat doen als de baby er is? Je bent straks klaar met je school maar zwanger dus een baan kun je wel vergeten dan bevallen herstellen.... Je bent zo een jaar verder. Gaat je spaargeld dat trekken?



Een relatie beginnen na vier maanden omdat je zwanger bent met allemaal eisen (jij moet je best doen, jij moet ewn spiraal laten plaatsen) lijkt me geen gelukkig begin.



TO ik begrijp het als je tegen abortus bent maar denk hier heel goed over na er zijn meerdere opties! Als je echt van je toekomstige kindje houdt dan denk je in zijn/haar belang!
Dus je hebt 4 maanden een relatie en bent zwanger van hem. Je kent hem dus amper en jullie hebben nu besloten dat je op afzienbare termijn bij hem gaat intrekken? Slecht plan, een heel slecht plan.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven