Zwanger worden

16-06-2015 22:15 16 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hi allemaal!



Mijn man (31) en ik (28) willen graag een gezinnetje en hebben pas het besluit genomen dat we graag een kindje zouden willen krijgen.



Wij hebben hier beiden geen ervaring mee en ik heb besloten dat ik niet in mijn omgeving om advies wil vragen, omdat ik liever niet heb dat mensen aan de lopende band vragen "of het al gelukt is." Natuurlijk kan ik wel Google raadplegen voor informatie, maar het is altijd het beste om het van dames te horen die het zelf hebben meegemaakt.



Dus bij deze de vraag: Wat zijn handige tips voor het zwanger worden en wat zijn eventuele dingen die jullie vooraf niet hadden verwacht en waar jullie door verrast werden? En daarbij, moet ik voor zo'n beslissing vooraf naar de HA of kunnen we er "gewoon voor gaan"?



Ik hoop dat jullie me kunnen helpen!
Alle reacties Link kopieren
Begin alvast met foliumzuur slikken. Je hoeft niet naar de HA, ik zou niet weten waarvoor eigenlijk. Toestemming?! Dus hop die pil eruit en wippen voor het nageslacht.
Alle reacties Link kopieren
Als je geen bijzondere dingen hebt (ziekte/medicijngebruik) kun je er gewoon voor gaan. Het is handig om uit te zoeken wanneer je eisprong is. Soms is dat eerder of later dan je denkt en het zou zonde zijn als je het steeds in de verkeerde periode probeert (wat betreft zwanger worden dan natuurlijk). Veel succes en plezier!
Alle reacties Link kopieren
Ik ben gewoon gestopt met de pil en heb het daarna los gelaten. Wilde niet elke maand teleurgesteld worden als het niet zou zijn gelukt. Ben er vanuit gegaan dat het wel een jaar kon duren.

Heb wel in een app bijgehouden wanneer ik ongesteld was, vond dat sowieso wel handig om in te schatten wanneer mijn volgende menstruatie was ivm tampons meenemen enzo.

Na 3 maanden werd ik niet meer ongesteld.
Alle reacties Link kopieren
He Sarah! Wat leuk dat jullie ervoor gaan!



Tips die ik kan geven:

-huisarts bezoek is voorlopig niet nodig. Behalve als het na een jaar nog niet gelukt is.

-slik elke dag foliumzuur, dat maakt de kans op een open ruggetje e.d. aanzienlijk kleiner. Ze raden zelfs aan ermee te beginnen een maand voordat je zwanger wil worden, omdat het even duurt voor het op pijl is.

-zorg dat je voldoende seks hebt, vooral vlak voor je eisprong. Sommige vrouwen voelen deze, anderen zoeken hem door middel van ovulatietesten of temperaturen. Als je wat langer gestopt bent met de pil leer je vanzelf je cyclus kennen.

-realiseer je dat het even kan duren. Weet niet of je aan de pil zat? Want dan moet ie lijf vaak nog even wennen aan de nieuwe hormoonhuishouding en kan je allerlei zwangerschapssymptomen krijgen die niets met een zwangerschap te maken hebben. Had ik zelf veel last van en maakte mezelf af en toe helemaal gek. Bedenk je dat maar 30% vd vrouwen binnen drie maanden zwanger wordt! En 50% binnen 6 maanden.





Verder heel veel succes, hoop dat je snel zwanger bent.
oooooo joepsiedepoepsie



het gaat zo

hij doet zijn ding in jouw geval

wiebelen en klaar
Spannende tijden. Als je weinig weet over zwanger worden en wat er allemaal bij komt kijken, vind ik het boek 'zwanger worden' van Mariel Croon een aanrader. Daarin staat eigenlijk zo'n beetje alles beschreven wat je moet weten. Ik heb mijn boek destijds op MP gekocht voor een tientje, dus het hoeft niet duur te zijn en dan heb je wel betrouwbare en volledige informatie.

Succes en vooral veel plezier
Alle reacties Link kopieren
wat dacht je van gewoon neuken?
Alle reacties Link kopieren
quote:geordie schreef op 16 juni 2015 @ 22:49:

wat dacht je van gewoon neuken?Oh, is dat hoe kinderen komen?
Alle reacties Link kopieren
quote:sarah-saartje schreef op 16 juni 2015 @ 22:55:

[...]





Oh, is dat hoe kinderen komen? nou, als ik andere hier moet geloven moet je eerst de halve bibliotheek doorspitten, anders word het niks.
Alle reacties Link kopieren
quote:sarah-saartje schreef op 16 juni 2015 @ 22:55:

[...]

Oh, is dat hoe kinderen komen? Nah dan heb je wel het meeste succes, maar soms willen sommigen ook nog wel eens "klussen" voor de beeb.
Spannende tijd he! Mocht je de pil hebben geslikt dan is het advies om na stoppen met de pil eerst een eerste natuurlijke menstruatie ( dus niet bloeding paar dagen na stoppen met de pil maar de menstruatie daarna) af te wachten voordat je probeert zwanger wil raken. Dus, eerst nog even met condoom vrijen!

En daarna wijst alles zich vanzelf



Probeer er niet teveel mee bezig te zijn ( makkelijk gezegd ik weet het) en maak je niet te druk. Veel succes en vooral plezier!
quote:peerke77 schreef op 16 juni 2015 @ 23:02:

Spannende tijd he! Mocht je de pil hebben geslikt dan is het advies om na stoppen met de pil eerst een eerste natuurlijke menstruatie ( dus niet bloeding paar dagen na stoppen met de pil maar de menstruatie daarna) af te wachten voordat je probeert zwanger wil raken. Dus, eerst nog even met condoom vrijen!

En daarna wijst alles zich vanzelf



Probeer er niet teveel mee bezig te zijn ( makkelijk gezegd ik weet het) en maak je niet te druk. Veel succes en vooral plezier!dat is echt niet nodig hoor! Enige nadeel is dat als je dan niet ongesteld wordt je niet weet of het is omdat je cyclus op gang moet komen of omdat je zwanger bent. Maar dan biedt een test uitkomst en als je zwanger wordt weet je niet precies hoe lang het is maar er wordt toch standaard een termijn echo gemaakt. Dus een cyclus afwachten hoeft zeker niet.
Alle reacties Link kopieren
Spannende tijd! Wij zijn nu ruim 2 maanden bezig. Ik slik al 3 maanden foliumzuur. En gebruik ovulatie testen zodat ik een beetje weet wanneer mijn eisprong is.



Voor de rest proberen van je af te zetten maar dat is wel erg lastig als je nod dichterbij komt.
Weet wat je zegt, maar zeg niet alles wat je weet
Alle reacties Link kopieren
Misschien een hele rare tip, maar heb ooit gehoord dat je na de seks even 10 min op je rug of buik moet gaan liggen. Zodat de sperma cellen beter kunnen zwemmen. En als je gaat zitten werkt de zwaartekracht tegen. Ik heb geen idee of het een feit of fabel is. Maar je kunt t altijd proberen toch?:p
quote:Minimuissje schreef op 17 juni 2015 @ 22:49:

Misschien een hele rare tip, maar heb ooit gehoord dat je na de seks even 10 min op je rug of buik moet gaan liggen. Zodat de sperma cellen beter kunnen zwemmen. En als je gaat zitten werkt de zwaartekracht tegen. Ik heb geen idee of het een feit of fabel is. Maar je kunt t altijd proberen toch?:pFabel... de spermacellen kunnen prima omhoog zwemmen. Anders zou een standje met de vrouw bovenop een manier zijn om 'veilig' seks te hebben. Maar goed, als het psychisch werkt, vooral doen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven