Groente invriezen oid?

02-01-2012 15:11 15 berichten
Alle reacties Link kopieren
Mijn vriend en ik zijn maar met zijn tweetjes, en het komt weleens voor dat ik voor een bepaald gerecht maar een halve paprika nodig heb, of een half bakje champignons of een halve bloemkool enz. Nou kan je veel van die groente ook voorgesneden ofzo kopen, in van die kleine portie verpakkingen, maar die kosten gelijk 4x zoveel en dat vind ik gewoon zonde van het geld. Maar ik vind het ook zonde om dan die halve paprika bijv weg te gooien, en telkens 2 dagen achter elkaar hetzelfde eten (of een dag later) heb ik ook niet zoveel zin in. Kan je groentes eigenlijk gewoon in de vriezer gooien? In zo'n vershoud bakje bijvoorbeeld? Of is het daarna niet meer te eten? Weten jullie anders andere oplossingen voor dit 'probleem'?
Alle reacties Link kopieren
Misschien is het eenvoudiger om het gerecht voor 4 personen te bereiden en daar dan de helft van in te vriezen?
Alle reacties Link kopieren
Je kan de meeste groenten wel invriezen, maar sommige groenten worden er niet lekkerder op. Paprika wordt slap en ingevroren champ vind ik ook niet lekker :S. Lekkerder is het denk ik om met dezelfde groenten een dag later iets anders te maken! Een bakje champignons doe ik dan bijvoorbeeld de helft in de pasta en de andere helft dag erna met uien bakken voor over de biefstuk of in een rijstgerecht (curry bv). Paprika kan je overal ingooien (vind ik dan :P) en bloemkool lust ik niet, maar kan je volgens mij ook makkelijk in groentesoep of ovenschotel verwerken!
Alle reacties Link kopieren
champignons,paprika,prei kan je prima gesneden invriezen,wel bevroren verwerken in je nieuwe gerecht.stukjes bloemkool,broccoli vries ik ook in en gaat bevroren in de stomer.of idd gerecht dubbel maken en dat invriezen,voor de makkelijk dag.
Alle reacties Link kopieren
Wat wij vaak doen is inderdaad voor 4 personen koken en wat er over is vriezen we in. Ik houd er zelf niet zo heel erg van dit soort kliekjes, maar voor mijn vriend is het erg makkelijk als-ie eens alleen thuis is of zo. Hij warmt de ingevroren maaltijd gewoon weer op in de magnetron.
Alle reacties Link kopieren
Kijk es wat ik heb gevonden met googlen?!!
Alle reacties Link kopieren
quote:dreamlogic schreef op 02 januari 2012 @ 15:25:

Wat wij vaak doen is inderdaad voor 4 personen koken en wat er over is vriezen we in. Ik houd er zelf niet zo heel erg van dit soort kliekjes, maar voor mijn vriend is het erg makkelijk als-ie eens alleen thuis is of zo. Hij warmt de ingevroren maaltijd gewoon weer op in de magnetron.Ja, doe ik ook altijd maar dan halffabrikaten. De bami of nasi maar niet het deegwaar of de rijst.
Alle reacties Link kopieren
en aardappelen,kun je die ook invriezen? gekookte aardappelen bedoel ik dan...
I always tell the truth, even when I lie
Alle reacties Link kopieren
quote:giraf007 schreef op 02 januari 2012 @ 19:26:

en aardappelen,kun je die ook invriezen? gekookte aardappelen bedoel ik dan...



getsie, meen je niet?!

wat is makkelijke dan verse piepers koken?

in een koelkast met goede temperatuur kan paprika, bloemkool best even staan.
Alle reacties Link kopieren
bedoelde meer dat als ik veel over heb ik het dan zonde vind om weg te gooien...en heb ook vaak late diensten dus dan is het handig om een prakkie uit de vriezer mee te nemen....niet zo heel gek toch?
I always tell the truth, even when I lie
Alle reacties Link kopieren
Gekookte aardappelen zijn niet lekker maar als ik de ene dag aardappels kook(al dan niet voor stampot) en ik heb over bak ik ze de dag erna op.

Stampot vries ik wel in maar bak ik dan op met spekreepjes en dan is het voor een keer wel ok,in de magnetron opwarmen wordt vies vind ik.
Eerst bereiden, in elk geval blancheren, dan invriezen. Komkommer, in geen geval aan beginnen. Rauwe tomaat, laten we zeggen dat het een heel bijzondere ervaring is. Gekookte aardappels: als er ooit een geval was van overbodige moeite...

Paprika's: je kunt ze blancheren (niet geweldig) of vast verwerken in een pastasaus, maar vries ze niet in vanwege zonde om weg te gooien, verspilde moeite en energie.

Zit hier trouwens erg veel mosterd bij? (Kan je ook niet invriezen trouwens), maar had weinig tijd om alles door te lezen.



Het goede nieuws: Veel (from scratch gemaakte) pastasauzen zijn geweldig om in te vriezen!
Alle reacties Link kopieren
Paprika vries ik wel in, maar dan al gesneden. En dan bevroren in het gerecht verwerken.

Maar je kunt natuurlijk ook een saus oid er van maken, en die dan invriezen

Verder maak ik altijd bakjes met verrassing: extra saus/de 'saus' van de nasi/bami. Dan kook ik er later rijst of bami bij
Alle reacties Link kopieren
Ik heb ooit gekookte bloemkool ingevroren en dat is héél waterig geworden. Iemand een idee hoe dat dan moet?
Alle reacties Link kopieren
Bloemkool moet je blancheren (dus kort in kokend water en dan afspoelen met koud water) en dan in de vriezer.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven