Geld & Recht alle pijlers

Familieweekend, hoe kosten verdelen?

04-07-2011 11:43 63 berichten
Alle reacties Link kopieren
Onze familie gaat binnenkort een weekend een huis huren. We zijn met 20 personen, waarvan 14 volwassen (waaronder ook 18-jarige studenten) en 6 kinderen (van 1 tot 8).

Ik heb de taak op me genomen om alles te regelen. Nu twijfel ik heel erg hoe we de kosten moeten verdelen. Ik zat zelf te denken om het huurbedrag gewoon door 14 te delen, maar er is ook een gezin bij met 3 kinderen en die zou dus hetzelfde betalen als het jonge stel van 18. Maar om nou de kinderen als vol mee te tellen, vind ik ook weer overdreven. Hoe zouden jullie het verdelen?



Oh ja voor wat betreft de boodschappen wordt er een pot gemaakt waarbij ieder een x bedrag inlegt en de kinderen ook meebetalen, alleen dan misschien een kleiner bedrag.
Alle reacties Link kopieren
Wij gaan elk jaar met vrienden op vakantie. Drie gezinnen plus aanhang en eventueel kleinkinderen. Het bedrag word door het aantal personen gedeeld. Toen mijn dochter werd geboren werd het bedrag per persoon dus iets lager en voor mij hoger, maar ja ik wilde een kind. En wij vonden het niet eerlijk als iedereen een klein beetje voor mijn dochter zou betalen (want daardoor wel een groter en kindvriendelijk huis nodig dus duurder)



In het geld voor de boodschappen heeft ze meegedaan vanaf een jaar. daarvoor niet want ze gebruikte die boodschappen ook niet. Nu betaald ze ongeveer een kwart, omdat ze alleen drinkt van de boodschappen. Ik kook altijd apart voor haar ivm allergieen
Erger u niet, verwonder u slechts!
Alle reacties Link kopieren
Bij ons familieweekend wordt er gekeken naar de totaalkosten van accommodatie, eten e.d. Dat wordt dan door het aantal personen gedeeld, waarbij kinderen tot 14 jaar voor de helft gerekend worden en ouder voor vol worden gezien. Hoe we dat doen met baby's tot 1 jaar weet ik trouwens even niet, want zoals Belbe al zegt heb je daar toch nauwelijks kosten aan. Maar feit is wel dat ook voor de jonge kinderen meer ruimte nodig is en ze daarom wel deels meegenomen kunnen worden in de accommodatie-kosten.
Waarom zou voor kinderen tot 14 jaar maar de helft betaald moeten worden? Er is toch 'n normaal bed nodig (behalve bij baby's) en ze eten toch ook al volwaardig mee. Zou het niet kunnen waarderen dat ik meer zou moeten betalen omdat anderen hun kinderen mee willen nemen.

Alleenreizenden hebben toch al altijd toeslagen, zorg er dan met 'n familieweekend voor dat het wél eerlijk verdeeld wordt. En mensen die 1 of meer kinderen willen meenemen, die moeten daar ook maar gewoon voor betalen.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben het ooit zo gedaan dat de kinderen wel mee betaalden voor hun slaapkamer, maar niet voor de boodschappen.

Kleine kinderen nemen één hap en dan zitten ze vol, over het algemeen.
Wij doen al jaaaaaaren familieweekenden en vriendenweekenden. Bij ons de volgende regel:

Aantal vol betalende personen zijn de kinderen/volwassenen die naar de middelbare school gaan. Zit je nog op de basisschool dan hoeft er niet betaald te worden. Niet voor het eten en niet voor het slapen. 1e dag neemt elk gezin zijn eigen eten mee (makkelijke hap) en 2e dag hebben we vaak chinees en patat. We hebben hier nog nooit gezeik over gehad.
Alle reacties Link kopieren
Er is gisteren veel heen en weer gecommuniceerd in de familie en er is wat veranderd in de samenstelling van de groep. Het grootste gezin van vijf gaat toch niet mee, wegens omstandigheden. Ze komen nu alleen een dagje langs 'op visite' en blijven niet overnachten.

Ook is er een budget afgesproken per persoon, waardoor ik meer gericht kon zoeken naar een geschikte vakantiewoning.



Voor de verdeling van de kosten heeft dit kleine gevolgen omdat we met minder personen zijn, maar ook een kleiner huis kunnen huren. In overleg is afgesproken dat de kinderen niet betalen voor het huis, maar wel voor het eten.
Alle reacties Link kopieren
Wij doen het juist altijd andersom. Wel betalen voor de bedden (= huur), maar niet voor het eten. Die kinderen van 5, 6 jaar eten zo weinig en drinken nog minder. Zeker in vergelijking tot de hoeveelheden bier die er bij de mannen (en sommige vrouwen ) ingaat.
Alle reacties Link kopieren
Bedrag delen door de volwassenen

Kinderen tussen 12 en 18 betalen 50%

Kinderen tussen 5 en 11 betalen 25%

Kinderen tot 5 betalen niets



??
quote:Bergje65 schreef op 05 juli 2011 @ 11:30:

Bedrag delen door de volwassenen

Kinderen tussen 12 en 18 betalen 50%

Kinderen tussen 5 en 11 betalen 25%

Kinderen tot 5 betalen niets



??

Waarom?

Die vanaf 12 jaar eten evenveel als volwassenen en hebben evengoed 'n eigen bed nodig. Iedereen is verantwoordelijk voor de eigen kinderen en wat ze kosten, daar kunnen ze hun kindvrije familie toch niet voor op laten draaien? Vind dat gewoon 'n asociale houding. En als de gezinnen met kleine kinderen niet in 'n eigen huisje zitten zullen de andere deelnemers er wellicht ook overlast van ondervinden.

Zou gewoon meerdere huisjes huren waarbij de gezinnen apart zitten van de koppels/singles. Dan heb je ook 'n eerlijkere kostenverdeling en geen overlast van elkaar.
Alle reacties Link kopieren
Goh, gaat dat gezin van 5 nu niet meer mee vanwege het feit dat ze als groot gezin meer zouden moeten bijdragen? Vraag ik me zomaar af, omdat ze hun plannen wijzigen zodra dit aangekaart wordt? Kan natuurlijk, dat het ze dan te duur wordt? Als het een gezin betreft dat het echt niet te breed heeft, zou ik kijken of het anders kan en ze dan wel mee kunnen. Familieweekend zonder een deel van de familie zou toch jammer zijn?
quote:June schreef op 05 juli 2011 @ 11:39:

Goh, gaat dat gezin van 5 nu niet meer mee vanwege het feit dat ze als groot gezin meer zouden moeten bijdragen? Vraag ik me zomaar af, omdat ze hun plannen wijzigen zodra dit aangekaart wordt? Kan natuurlijk, dat het ze dan te duur wordt? Als het een gezin betreft dat het echt niet te breed heeft, zou ik kijken of het anders kan en ze dan wel mee kunnen. Familieweekend zonder een deel van de familie zou toch jammer zijn?

Ze hebben toch zelf gekozen voor zo'n groot gezin? Waarom moeten andere mensen daar dan voor opdraaien?

Ik zou als single afhaken als ik mee moet betalen aan andermans gezin.
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 05 juli 2011 @ 11:44:

[...]



Ze hebben toch zelf gekozen voor zo'n groot gezin? Waarom moeten andere mensen daar dan voor opdraaien?

Ik zou als single afhaken als ik mee moet betalen aan andermans gezin.En ik kom uit een gezin die liever onevenredig betalen, maar wel iedereen erbij hebben... (Mits het betreffende gezin niet gewoon krenterig is)
quote:June schreef op 05 juli 2011 @ 11:51:

[...]





En ik kom uit een gezin die liever onevenredig betalen, maar wel iedereen erbij hebben... (Mits het betreffende gezin niet gewoon krenterig is)

Als het 'n evenement is waar je veel voor over hebt, dan kun je dat doen idd.

Mij trekt 'n familieweekend uberhaupt al niet, maar als er kleine kinderen aanwezig zijn nog veel minder. Mij zouden ze moeten betalen om mee te gaan, haha!
Alle reacties Link kopieren
Haha, kijk, nu komen we bij de kern van de zaak! Zoiets vermoedde ik al...
Alle reacties Link kopieren
Ik zou ook per bed betalen, dus kinderen die in een campingbedje slapen zijn gratis, kinderen die in een groot bed slapen gewoon het volle bedrag. Voor de andere kosten zoals eten en drinken zou ik per kind de helft laten betalen. Zo te lezen zijn er geen tieners tussen de 12 en 18 jaar bij, alleen echt jonge kinderen en volwassenen.
Don't waste your time on jealousy,
Sometimes you're ahead, sometimes you're behind.
quote:June schreef op 05 juli 2011 @ 12:04:

Haha, kijk, nu komen we bij de kern van de zaak! Zoiets vermoedde ik al...







Maar buiten dat: stel dat iemand z'n hond mee wil nemen (honden vind ik wel leuk) en dat kost aan huishuur 10 euro per dag extra, dan vind ik ook dat die kosten volledig voor de hondeneigenaar zijn en niet door de rest van de groep meebetaald moeten worden.
Alle reacties Link kopieren
Overlast van de kinderen Elninjoo? Ik kan zo wel een tiental irritante eigenschappen van andere familieleden opnoemen waar je tijdens een familieweekend tegenaan gaat lopen...

Voor de een is dat misschien de kinderen, en voor de ander is dat dat oom A zich volzuipt en tante B niet meehelpt met de tafel dekken, weet ik veel...

Dat heb je nou eenmaal bij zo'n weekend. Ik denk dat ieder van onze familie dat van te voren kan inschatten en als je het niet ziet zitten dan moet je gewoon niet meegaan.



Het gezin wat niet meegaat was in eerste instantie al niet dolenthousiast en heeft het gewoon niet breed. Zelfs voor alleen de twee volwassenen kunnen ze het geld niet missen. Zelf gaven ze al aan dat ze het helemaal prima vinden om gewoon een dagje te komen. Iedereen blij!
Alle reacties Link kopieren
Elninjoo, als jij je ook irl zo opstelt is gaat er niemand voor jou betalen om mee te gaan, sterker nog, men wil je vermoedelijk voor geen goud meevragen/nemen, en sturen de hond waar je nu weer mee komt op je af.

Ik vind persoonlijk dat je wat doorslaat. Moet er daadwerkelijk een berekening op tafel komen waarmee aangetoond wordt dat een kind tussen de nul en tien wat minder hard op de begroting drukt dan een volwassene? Misschien druk jij als alleenstaande wel harder op de begroting dan alle andere volwassenen. Die zijn te moe om de hele avond door te drinken en gaan tijdig naar bed. Vervolgens zijn ze s morgens weer te moe om veel te eten, (en durven dat ook niet omdat jij de boterhammen zit te tellen).



Familieaangelegenheden lukken alleen als je je allemaal wat relaxed probeert op te stellen. Een bepaalde verdeling voorstellen waarin wat rekening wordt gehouden met de kinderen die er zijn heeft bij ons altijd zonder discussie tot overeenstemming geleid. Geen probleem.

Er zijn hiervoor heel aardige ideeen aangedragen om daar in redelijkheid een keuze in te maken. Zelf hanteerden wij meestal kinderen tot en met 15 jr voor de helft, kinderen onder de 4 voor een kwart.



En, Elninjoo, voor jou een leuke afsluiter: de alleenstaanden gingen allemaal maar wat graag mee om met hun neefjes en nichtjes te spelen en doneerden meer dan men eigenlijk hoefde in de pot. Ter ontlasting van...........
Alle reacties Link kopieren
Bij ons doen we het zo

De ouders betalen voor hun gezin.



Euhh..hoe moet ik dat nou uitleggen

De familie bestaat uit 7 broers en zussen

Al die 7 mensen hebben kinderen en sommige zelfs kleinkinderen

De kinderen en kleinkinderen betalen niets, alleen de ouders



Nou ben ik ondertussen 38 en mijn zus is 35 dus van de kosten die mijn ouders hebben betalen wij zelf een deel zeg maar.
Luister nou maar gewoon naar wat ik zeg!
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben ieder jaar ook een familieweekend. Bij ons is afgesproken dat je per werkende volwassene een bepaald bedrag betaald. In ons geval ¤100 per volwassene. (dus ¤200 voor mij en mijn man + 2 kinderen) Het maakt niet uit of je kinderen hebt of niet. Er wordt altijd 1 groot huis gehuurd. De kamerverdeling is zo dat je met je eigen kinderen op 1 kamer slaapt (1 kamer heeft 4 bedden). Als je kind bijvoorbeeld een bepaald dieet heeft neem je dat zelf mee. Verder wordt er voor alles gezorgd. Mijn ervaring is ook dat de aanwezige kinderen (leeftijd van 6 maanden tot 7 jaar) bijna niks eten en je deze kosten kunt verwaarlozen.
Alle reacties Link kopieren
Per werkende volwassene mjb1 en wat betaald een volwassene die niet werkt dan?
quote:2_day schreef op 05 juli 2011 @ 12:34:

Elninjoo, als jij je ook irl zo opstelt is gaat er niemand voor jou betalen om mee te gaan, sterker nog, men wil je vermoedelijk voor geen goud meevragen/nemen, en sturen de hond waar je nu weer mee komt op je af.

Ik vind persoonlijk dat je wat doorslaat. Moet er daadwerkelijk een berekening op tafel komen waarmee aangetoond wordt dat een kind tussen de nul en tien wat minder hard op de begroting drukt dan een volwassene? Misschien druk jij als alleenstaande wel harder op de begroting dan alle andere volwassenen. Die zijn te moe om de hele avond door te drinken en gaan tijdig naar bed. Vervolgens zijn ze s morgens weer te moe om veel te eten, (en durven dat ook niet omdat jij de boterhammen zit te tellen).



Familieaangelegenheden lukken alleen als je je allemaal wat relaxed probeert op te stellen. Een bepaalde verdeling voorstellen waarin wat rekening wordt gehouden met de kinderen die er zijn heeft bij ons altijd zonder discussie tot overeenstemming geleid. Geen probleem.

Er zijn hiervoor heel aardige ideeen aangedragen om daar in redelijkheid een keuze in te maken. Zelf hanteerden wij meestal kinderen tot en met 15 jr voor de helft, kinderen onder de 4 voor een kwart.



En, Elninjoo, voor jou een leuke afsluiter: de alleenstaanden gingen allemaal maar wat graag mee om met hun neefjes en nichtjes te spelen en doneerden meer dan men eigenlijk hoefde in de pot. Ter ontlasting van...........

Aangezien ik iemand ben die niets met kleine kinderen heeft en me er dus zeker niet mee bezig wil houden, zou zo'n familieweekend uberhaupt niets voor me zijn. Ik druk me al meestal op familiebijeenkomsten. Familie wordt je mee opgezadeld, vrienden kies je.

En ik kies ook nog altijd zelf waar ik m'n geld aan uit wil geven. Als alleenwonende moet ik alles al zelf doen, dus geld uitgeven aan 'n familieverplichting zou 'm niet worden voor mij en al helemaal niet als ik dan ook nog extra moet betalen om de kinderen van anderen mee te bekostigen.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind kinderen wel hartstikke leuk - en zeker mijn neefjes en nichtjes - en kostenverdeling was bij onze familie-uitjes nooit een issue. In een eerdere post heb ik al aangegeven hoe ik het min of meer 'eerlijk' vind.



Maar... vorig jaar wilde mijn familie ook weer een weekend samen weg. Gezin (moeder/stiefvader) met 6 kinderen, waarvan 4 met aanhang en 3 met 2 kinderen. Toen werd er tevoren aangegeven dat het dan de bedoeling was dat de kinderen over alle kamers werden verdeeld (1 groot huis). Dus niet de 2 kinderen beide bij de ouders op de kamer, maar alle kinderen (leeftijd 0 - 5 jaar) verdeeld over alle kamers.



Nou, dát vind ik dan dus niet zo'n goed idee... Zeker in zo'n familieweekend, ook als je een hartstikke leuke familie hebt, wil ik wel echt een eigen kamer met mijn partner voor 's nachts, en waar je je overdag ook éven kan terugtrekken als je even ademruimte nodig hebt. En niet dat je dan je eigen kamer niet inkunt omdat er iemand ligt te slapen. En de ouders van dat neefje/nichtje dus ook continue toegang hebben tot je kamer omdat hun kind daar immers ligt.



Ik vind mezelf echt niet egoistisch, en ik hou van die kinderen, maar in zo'n familieweekend, 3 nachten/4 dagen, vind ik dat niet zo relaxed hoor.



Of vinden jullie me nu raar
Alle reacties Link kopieren
quote:Karlie schreef op 06 juli 2011 @ 17:03:

Of vinden jullie me nu raar Nee, ik vind je niet raar. Ik vraag me alleen af welke gedachte hier uberhaupt aan ten grondslag ligt?!? En ik vraag me af wat de ouders van die kinderen er van vinden dat hun kinderen bij een 'vreemd' persoon op de kamer liggen?!?
Nee, ik vind je niet raar. Vind 't knap aso van die ouders dat ze zoiets willen doen. Waarom nemen ze dan geen huis voor hun eigen gezin met genoeg kamers waar ze hun kinders kunnen stallen en 'n huisje in de buurt waar de kindvrije familie elk hun eigen kamer heeft?



Je schrijft vorig jaar. Hoe is 't afgelopen? Is het niet doorgegaan, of hebben jullie ergens 'n eigen (hotel)kamer geboekt voor de broodnodige privacy en rust tijdens zo'n energievretende familiebijeenkomst?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven