Geld & Recht alle pijlers

Vervangende toestemming erkenning kind

09-03-2011 13:51 90 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Mijn partner en ik hebben een probleem vanwege het erkennen van ons ongeboren kindje.

Mijn partner ligt al meer dan 3 jaar in scheiding. Helaas ligt de vrouw nogal dwars op zijn zachtst gezegd.

Ondertussen hebben wij al 2,5 jaar een relatie. Nu zijn we 15 weken zwanger en wilden we ons spruitje gaan erkennen. Krijgen we op het gemeentehuis doodleuk te horen dat dit niet kan omdat hij nog getrouwd is en dat we toestemming moeten vragen aan zijn vrouw??!!

Ze wonen al ruim 2 jaar niet meer onder 1 dak maar vanwege het koophuis met aanzienlijke onderwaarde staat hij daar nog wel geregistreerd.

Is het werkelijk waar dat we om vervangende toestemming moeten vragen aan de rechtbank?

De advocaat van mijn partner hoopt dat de gehele scheiding zo rond de geboorte van de kleine rond te hebben maar durft dit niet te garanderen.

Dan heeft ons kind niet eens een vader? Ik word ondertussen moedeloos van het Nederlandse rechtssysteem en al zijn goed bedoelde maar waardeloze instanties.

Wie kan mij meer vertellen.
Alle reacties Link kopieren
quote:superstar_2 schreef op 09 maart 2011 @ 14:52:

[...]





En na de scheiding komt hij ook nog meteen in de schuldsanering terecht.

Goed idee om ook nog eens een kind op de wereld te gaan zetten.

To heeft de hoofdprijs binnengehaald zo te lezen. Dank u
Alle reacties Link kopieren
@Patchouli

De aanvraag voorlopige voorzieningen komen van haar kant. Ze hebben het eerst via mediation geprobeerd. En nu al 1,5 jaar via een advocaat.

Ja hij heeft 2 kids, waarvan er 1 bij ons woont.

Dank je wel, het is fijn om te horen dat ze het kind dan niet zo maar weg halen.
quote:Lievie63 schreef op 09 maart 2011 @ 14:41:

@Amy2010

inderdaad kan het na de geboorte ook, maar moet dat niet binnen 3 dagen? Anders moet ik het zelf doen en dan staat het kind te boek als kind zonder vader.



Een kind kan erkend worden tot haar/zijn 18e verjaardag. Je kunt dus gewoon aangifte doen van geboorte en het kind later laten erkennen.



Overigens kan je vriend ook de rechtbank verzoeken alvast de echtscheiding uit te spreken en de rest van de zaken (verdeling/alimentatie/omgang etc.) aan te houden.
Alle reacties Link kopieren
Nou mensen, laat TO even met rust. Soms loopt het leven nu eenmaal zo. En een narcist lijkt mij inderdaad genen prettig volk om een scheiding mee te moeten regelen.



Ik heb geen idee hoe je dit kan ondervangen. Inderdaad moet de scheiding er z.s.m. door lijkt mij. Ik me juridisch voor laten lichten. En in ieder geval een testament op laten stellen waarin jij aangeeft dat het kind naar je vriend gaat in geval van overlijden.
Alle reacties Link kopieren
Nee, de psycholoog
Desnoods zet je alvast samen een verklaring op papier waarin jullie verklaren dat hij erkent dat hij de vader is van het ongeboren kind.
Alle reacties Link kopieren
en die zei dat tegen jou? Over schending van het beroepsgeheim gesproken......
Alle reacties Link kopieren
quote:Lievie63 schreef op 09 maart 2011 @ 14:56:

Nee, de psycholoogEn daar heb jij mee gesproken over haar?
Ik vind het bijzonder ongeloofwaardig dat na drie jaar de echtscheiding nog niet is uitgesproken. Zelfs als één van de partners niet wil scheiden is het feit dat één van de partners er flauw van is reden voldoende om de echtscheiding uit te spreken, omdat er sprake is van "duurzame ontwrichting".



Wat de financiële consequenties zijn voor je partner, dat moet nog blijken. Waarschijnlijk laat de rechtbank er gewoon een draagkrachtberekening op los, op hoeveel partneralimentatie zijn ex-vrouw recht heeft, en het feit dat hij straks een kind te onderhouden heeft, leidit er in elk geval toe dat zijn draagkracht voor partneralimentatie afneemt.



En waarom komt hij hierdoor in de WSNP terecht ? En loopt hiervoor al een aanvraag ? Misschien wordt de zaak straks door de rechter wel omgekeerd, en kan zijn aanstaande ex-vrouw aan hém partneralimentatie betalen ? Moet hij alleen niet met jou gaan hokken.



Heb jij een inkomen ? Zo nee, of als het laag is, dan kun je de zaak ook een beetje anders draaien, en een verzoek indienen (met toevoegingsadvocaat) om je kind te laten erkennen door een nog getrouwde man. In dat geval ben jij de verzoekende partij, en je partner de verwerende partij.



Zoals ik al zei: Neem zelf contact op met een familierechtadvocaat, en houd de twee zaken die nu spelen (echtscheiding en "buitenkind") uit elkaar.
Alle reacties Link kopieren
quote:Noerie schreef op 09 maart 2011 @ 14:56:

Nou mensen, laat TO even met rust. Soms loopt het leven nu eenmaal zo. En een narcist lijkt mij inderdaad genen prettig volk om een scheiding mee te moeten regelen.



Ik heb geen idee hoe je dit kan ondervangen. Inderdaad moet de scheiding er z.s.m. door lijkt mij. Ik me juridisch voor laten lichten. En in ieder geval een testament op laten stellen waarin jij aangeeft dat het kind naar je vriend gaat in geval van overlijden.Lekker makkelijk om te zeggen dat het leven nu zo loopt. En wie worden er weer de dupe? De kinderen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Lievie63 schreef op 09 maart 2011 @ 13:51: Ik word ondertussen moedeloos van het Nederlandse rechtssysteem en al zijn goed bedoelde maar waardeloze instanties.



Misschien dat aanstaande ex-vrouw inderdaad een stoornis heeft, of misschien ook niet, of misschien ook wel.



Maar niettemin wil je vriend een nieuw gezin beginnen terwijl hij nog getrouwd is. Je kan moeilijk het rechtssysteem verwijten dat dat niet in die situatie voorziet
Alle reacties Link kopieren
Ah, de ex krijgt deze keer een labeltje opgeplakt
Frankly my dear, I don"t give a damn
Alle reacties Link kopieren
Ja stom he?! Het ligt altijd aan een ander maar nooit aan henzelf. Mensen verdommen het om naar hun eigen aandeel in het geheel te kijken.
Alle reacties Link kopieren
Wie zijn hier nou aan het labelen??

Ik vraag jullie hulp en niet jullie persoonlijke mening.

Beetje jammer....
Alle reacties Link kopieren
Mijn dank aan degene die me wel wisten te helpen!
Alle reacties Link kopieren
quote:Lievie63 schreef op 09 maart 2011 @ 14:54:

@Patchouli

De aanvraag voorlopige voorzieningen komen van haar kant. Ze hebben het eerst via mediation geprobeerd. En nu al 1,5 jaar via een advocaat.

Ja hij heeft 2 kids, waarvan er 1 bij ons woont.

Dank je wel, het is fijn om te horen dat ze het kind dan niet zo maar weg halen.Je vriend had allang zelf voorlopige voorzieningen moeten aanvragen bij de rechter. Zeker als er kinderen zijn die belang hebben bij een goede regelingen. Je vriend is zelf dus ook laks geweest. Voorlopige voorzieningen zijn er om de dingen te regelen zolang de scheiding nog niet rond is. Er is dus nu al drie jaar lang niks officieel geregeld. Ik vind het niet raar dat zij daar nu om vraagt.
Alle reacties Link kopieren
Ja sorry, maar ik kan echt helemaal niks met mensen, die door hun eigen toedoen in een bepaalde situatie zijn beland en daar dan vervolgens anderen danwel instanties daar de schuld van gaan geven. Kiezen op elkaar en een procedure starten. Er zit niks anders op.
quote:Lievie63 schreef op 09 maart 2011 @ 15:02:

Wie zijn hier nou aan het labelen??

Ik vraag jullie hulp en niet jullie persoonlijke mening.

Beetje jammer....Voor de zoveelste keer, ga ZELF naar een advocaat en leg de zaak voor. En houd er rekening mee dat er misschien zelfs een bijzonder curator voor je nog ongeboren kind kan worden aangewezen door de rechtbank, om de belangen van je kind te behartigen.



En laat die echtscheiding eens doorzetten. Echtscheidingsbeschikking, afwachten van beroepstermijn, inschrijven bij de burgerlijke stand. Klaar.



Als er daarna nog 10 jaar gesteggel is over de huwelijksgoederengemeenschap, dan is dat maar zo.
Alle reacties Link kopieren
Wat al eerder gezegd is, ga naar de rechtbank want dan kan je vriend jullie kind waarschijnlijk wel erkennen. Verder is het voor jullie niet leuk op deze manier maar als je je er een beetje in verdiept had, had je het wel kunnen weten. Daarbij, als je kind niet erkent wordt, is het nog geen ramp. Kan later ook nog. Probeer het een beetje te relativeren.
Alle reacties Link kopieren
quote:patchouli_ schreef op 09 maart 2011 @ 15:04:

[...]





Je vriend had allang zelf voorlopige voorzieningen moeten aanvragen bij de rechter. Zeker als er kinderen zijn die belang hebben bij een goede regelingen. Je vriend is zelf dus ook laks geweest. Voorlopige voorzieningen zijn er om de dingen te regelen zolang de scheiding nog niet rond is. Er is dus nu al drie jaar lang niks officieel geregeld. Ik vind het niet raar dat zij daar nu om vraagt.Eens.
Houdt je vriend zelf misschien die verdeling van de huwelijksgoederengemeenschap tegen ? Omdat hij dan zeker weet dat hij met een restschuld zit ofzo ?
Alle reacties Link kopieren
quote:moppetoet schreef op 09 maart 2011 @ 15:06:

Houdt je vriend zelf misschien die verdeling van de huwelijksgoederengemeenschap tegen ? Omdat hij dan zeker weet dat hij met een restschuld zit ofzo ?



Welnee moppetoet het ligt allemaal aan haar,die narcistische ex.

Hij kan er niks aan doen allemaal.
Alle reacties Link kopieren
Nee, het is ook een heel financieel plaatje. Daarbij heeft zij al 2x een inzinking gehad waardoor en maanden overheen gingen voordat we verder konden.
Alle reacties Link kopieren
http://www.rijksoverheid. ... ik-een-kind-erkennen.html



De erkenning kan plaatsvinden tijdens het hele leven van het kind, ook als het meerderjarig is. Een erkenning is niet gebonden aan de woonplaats van de erkenner of het te erkennen kind. Elke ambtenaar van de burgerlijke stand in Nederland is daartoe bevoegd. Is het kind 12 jaar of ouder, dan moet het schriftelijke toestemming geven. Is het kind tussen de 12 en 16 jaar, dan moet zowel het kind als de moeder schriftelijke toestemming geven.
Alle reacties Link kopieren
Dank je Amy2010. Daar gaan we dan voor.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven