Gezondheid alle pijlers

17 jaar pedagoog?

05-09-2015 21:38 87 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allen,



Ik heb een jong dochtertje van net 17 jaar oud, wegens paar omstandigheden in haar priveleven wil ik dat ze naar een psycholoog gaat (zij wilt dit ook) maar omdat ze nog een jong kindje is vraag ik me af of ze naar een gewone psycholoog moet gaan, of naar een pedagoog? Ik hoop dat iemand me het duidelijk kan maken.
Alle reacties Link kopieren
Even ter indicatie: ik ben nu zwanger, over 3 maanden heb ik een pasgeborene, een heel jong kindje. Tot een jaar of 10 zal ik dochtertje zeggen, daarna dochter. En vanaf 15 jaar zal ik 'mijn grote dochter' zeggen. Of 'mijn volwassen dochter'. Zeker als ze op zichzelf gaat wonen. Ze mag godbetert bijna stemmen...
Alle reacties Link kopieren
Tot welke leeftijd kan je bij een pedagoog terecht? Tot begin pubertijd (dus ongeveer tot je 13e), of tot na je pubertijd (dus tot je 18e)? En nee ik behandel haar niet als een baby.
quote:selena36 schreef op 05 september 2015 @ 21:44:

In mijn ogen is ze nog steeds een baby, sorry als het raar overkomt. Ik twijfel namekijk heel erg of ze naar een psycholoog moet of naar een pedagoog.. ik weet dat een pedagoog meer voor kinderen is bedoelt maar omdat ze nog steeds niet wettelijk volwassen is, dacht ik misschien moet ze naar een pedagoog.





De leeftijd van iemand is niet de beslissende factor of behandeling bij een psycholoog of pedagoog beter is, de beslissende factor daarvoor ligt in de aard van het probleem.

Als je dochter een afspraak maakt met haar huisarts en haar probleem voorlegt dan kan hij adviseren welke vervolgstappen het beste zullen zijn.
Alle reacties Link kopieren
😕 Dit is wel heel vreemd hoor. Je praat over een jongvolwassen vrouw alsof je het over een peuter hebt.



Je hebt het toch over jou 17 jarige dochter?
Mijn nekharen gaan hier echt van overeind staan. En ik vond mijn moeder een zeikerd toen ze moeite had met het feit dat ik trouwde op m'n 24ste.



Vroeger waren jonge kindjes van 17 zelf al lang en breed moeder



Sorry ik vind je oprecht een beetje creepy.
Alle reacties Link kopieren
Ze is geen kind meer, ze is een adolescent. Dus ik zou een psycholoog zoeken voor een adolescent.
Alle reacties Link kopieren
Jij hoeft niet te beslissen of ze naar een psycholoog of pedagoog moet. Ze moet naar de huisarts en die zal dan adviseren wat het beste is.

De meeste huisartsen hebben praktijkondersteuning van de GGZ dus waarschijnlijk mocht het nodig zijn wordt ze eerst daar naartoe verwezen.

Een pedagoog kijkt voornamelijk naar problemen in ontwikkeling of opvoeding.

Door te bespreken met de huisarts waar ze last van heeft zal er een keuze gemaakt worden voor een pedagoog of psycholoog.



En je 17 jarig kind nog als baby te zien is niet realistisch.



Heeft ze misschien een verstandelijke beperking dat je denkt aan pedagoog en haar nog ziet als een baby? O
quote:lionlily schreef op 05 september 2015 @ 21:52:

Even ter indicatie: ik ben nu zwanger, over 3 maanden heb ik een pasgeborene, een heel jong kindje. Tot een jaar of 10 zal ik dochtertje zeggen, daarna dochter. En vanaf 15 jaar zal ik 'mijn grote dochter' zeggen. Of 'mijn volwassen dochter'. Zeker als ze op zichzelf gaat wonen. Ze mag godbetert bijna stemmen...



Mijn oudste wordt 6 over een paar maanden, die is al sinds haar geboorte mijn dochter. Dochtertje heb ik nooit gezegd net als kindje.



Gewoon: mijn kind of mijn dochter.



Maar ik heb dan ook een hekel aan verkleinwoorden als het gaat om kinderen en aanverwante zaken.
Alle reacties Link kopieren
Is er een reden dat jij haar bestempelt als " kindje "?



Is er een verstandelijke beperking?
Alle reacties Link kopieren
quote:riannerianne schreef op 05 september 2015 @ 21:55:

[...]





Mijn oudste wordt 6 over een paar maanden, die is al sinds haar geboorte mijn dochter. Dochtertje heb ik nooit gezegd net als kindje.



Gewoon: mijn kind of mijn dochter.



Maar ik heb dan ook een hekel aan verkleinwoorden als het gaat om kinderen en aanverwante zaken.Weet ik, het is ook gewoon een opmerking, misschien voor TO inzicht in leeftijden waarop bepaalde dingen niet belachelijk klinken. Ik denk dat ik ook gewoon 'dochter' zal zeggen
Ik zou ook een afspraak bij de psycholoog maken voor jezelf.



Psycholoog dus.
quote:selena36 schreef op 05 september 2015 @ 21:52:

Tot welke leeftijd kan je bij een pedagoog terecht? Tot begin pubertijd (dus ongeveer tot je 13e), of tot na je pubertijd (dus tot je 18e)? En nee ik behandel haar niet als een baby. Kan ik me niet voorstellen, zoals je over haar praat. Is de 36 in je nickname je leeftijd? Was je 19 toen je haar kreeg? Gewoon nieuwsgierig.



Maar goed: maandag de huisarts bellen en samen daar naartoe voor haar problemen en een doorverwijzing.
Alle reacties Link kopieren


Is dit serieus? Help! Ik zou als ik haar was naar een kamer of huis gaan zoeken in plaats van naar een psycholoog!
Ja, dat is toekomst muziek... Dat is mooi om naar te luisteren..
Alle reacties Link kopieren
Ze kan toch gewoon zelf aangeven waar ze graag naar toe zou willen?
Alle reacties Link kopieren
Ze is bijna volwassen, mens doe normaal!

Afspraak maken bij de huisarts voor een doorverwijzing.
Silence is golden. Duct tape is silver.
quote:Venstermug schreef op 05 september 2015 @ 21:46:

[...]





17 jaar wordt allang niet meer beschouwd als kind. Vanaf je 12e mag je geloof ik zelf medische beslissingen maken dus het lijkt me dat je vanaf die leeftijd ook niet meer echt kind bent. Ze is op z'n minst tiener.

Wettelijk gezien is het zo dat van 12 tot 16 jaar het kind samen met de ouders beslist (maar ouders hebben het laatste woord). Vanaf 16 mag een "kind" bepalen over eigen de behandeling. Wat betekent dat zij zonder toestemming van ouders kan beslissen of het wel of geen behandeling zal ondergaan.



Maar To los van dat jouw dochter hulp nodig heeft zie ik de noodzaak voor jou ook wel. Als jij jouw 17 jarige dochter als een baby ziet.

Je dochter kan ook op zoek naar een psycholoog/ psychiater die gespecialiseerd is in adolescenten. Maar eerst maar eens maar de huisarts toe die kan haar doorverwijzen.
Ik zou gewoon zeggen pyscholoog hoor. Zover ik weet ga je op die leeftijd echt niet naar een pedagoog maar kan je gewoon vanaf je pubertijd naar een psycholoog. Misschien één die gespecialiseerd met jong volwassenen.

Ik ben geen 17 meer, maar toen ik 17 was noemde mijn moeder mij echt geen jong kindje meer. Toen had ik al een jaar in het buitenland gewoond. Misschien ook iets voor jezelf, want loslaten lijkt me je lastig af te gaan aan de hand van je berichten
Alle reacties Link kopieren
quote:Doreia schreef op 05 september 2015 @ 21:57:

[...]

Kan ik me niet voorstellen, zoals je over haar praat. Is de 36 in je nickname je leeftijd? Was je 19 toen je haar kreeg? Gewoon nieuwsgierig.



Maar goed: maandag de huisarts bellen en samen daar naartoe voor haar problemen en een doorverwijzing.Ja ik was net 19.
bedoel je 17 maanden?
quote:Doreia schreef op 05 september 2015 @ 21:57:

[...]



Maar goed: maandag de huisarts bellen en samen daar naartoe voor haar problemen en een doorverwijzing.Nee, dochter is al 17! Vragen wat zij wil: alleen gaan of samen.
Alle reacties Link kopieren
quote:riannerianne schreef op 05 september 2015 @ 22:03:

[...]





Nee, dochter is al 17! Vragen wat zij wil: alleen gaan of samen.Inderdaad! En maak anders ook even een afspraak voor jezelf.
Silence is golden. Duct tape is silver.
Alle reacties Link kopieren
quote:Yggdrasil- schreef op 05 september 2015 @ 21:49:









Nu nog een kleine baby en binnen een jaar volwassen en mogen drinken en stemmen..



Afijn

Jeugdpsycholoog?
Later is nu
Over een paar jaar kan ze al moeder zijn, net als jij TO... Ze is echt geen klein kindje meer.
Alle reacties Link kopieren
Hartverwarmende reacties voor To! Kun je hier wat mee, we zijn iig eensgezind over het feit dat je dochter geen baby meer is.
Ja en?
Misschien moet je zelf eens naar een psycholoog, want dit is niet gezond. Ze is bijna volwassen!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven