Gezondheid alle pijlers

Anorexia en Ritalin!

02-05-2012 13:49 41 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik weet niet zo goed of dit bij psyche of gezondheid hoort, maargoed...



Hallo Forummers



Ik ben genezende van anorexia, ik heb alweer een gezond gewicht bereikt, na een periode van ernstig ondergewicht..

Natuurlijk heb ik nog een zwaar eetprobleem, veel angsten en ben ik lichamelijk dan wel gezond, geestelijk is nog een lange weg.

Maar ik ben al zover, dat ik er alles aan wil doen te winnen van de ziekte.



Ik heb een zware periode mee gemaakt.Waarbij het eetprobleem helaas niet mijn enigste zorgen waren.

maar beetje bij beetje kom ik steeds verder..

Als ik terug kijk naar vorig jaar, zijn al die beetjes al een hele grote stap geworden...



Het bleek dat ik ADHD had, en daardoor ook continu zo verschrikkelijk druk ben in mijn hoofd.



ik heb Ritalin gekregen... en mijn dosis werd verhoogd..

ik kreeg opeens last van een tic... raar met ogen doen, en raar geluid keel..

Nee he! niet dit er ook nog bij, dacht ik!

ik ben gaan google dit weekend, op deze tic. en kwam uit op ritalin!

Ik schrok hier heel erg van, en ben meer informatie gaan verzamelen via websites, telefoontjes en de bibliotheek



Ik heb sinds 2 weken ook weer een behoorlijke terugval wat eten betreft.

Ik heb geen honger,krijg niks weg en val als een gek af. ik ben5,4 kilo in 2,5 weken kwijt.

En ja de anorexia in mij vind dit geweldig, maar ik niet!

ik wil deze ziekte overwinnen, en knok hier verschrikkelijk hard voor.





Nu kwam ik dus door de tic op de site van ritalin terecht.

het blijkt dat een BIJWERKING anorexia kan zijn!!!

(uitleg: door ritalin honger gevoel weg, geen trek, valt af, trigger.)



Mensen met een Anorexia/anorexia verleden, mogen RITALIN absoluut NIET gebruiken!!!!





En ik? ik krijg het zomaar voor geschreven, een heel onderzoek gehad van maanden... Ik had dit nooit mogen hebben! het ging zo goed! en blijkbaar val ik dus door de medicatie helemaal terug!!

Ik voel mij de laatste weken ook weer down, onrustig, weer in mijn schoonmaakobsessie, slaap amper.

En dat terwijl het zoveel beter ging!



Ik ben zo boos dat mijn psychiater mij dit heeft voor geschreven! wat nou als ik er niet achter was gekomen?

wat nou als ik niet sterk genoeg was geweest, actie te ondernemen? en het eigenlijk wel makkelijk von, geet eetlust?

Wat als andere meiden dit medicijn krijgen, terwijl hun nog volop in hun Anorexia zitten??



Ik heb de psychiater gebeld, maar helaas is hij vrijdag weer aanwezig..

Ik heb een vervanger gehad, en die zei, u moet ze blijven gebruiken en pas in overleg met uw eigen psychiater kunt u iets gaan veranderen.

Ik ben met stomheid geslagen, en nog steeds zo boos!!!
Alle reacties Link kopieren
quote:Maja82 schreef op 03 mei 2012 @ 10:01:

Als je er nu maar 1 van de 8 heb genomen kan je netzo goed helemaal stoppen. dat klopt, en dat kan ik ook zeker!! maar iets in mij wou het heel graag, dacht ach dan heb ik even geen honger... fout!

Ik nam ritalin eerder ook alleen als het nodig was dus dat je niet zomaar zou kunnen stoppen lijkt me onzin.



hier saat wel het e.e.a. over medicatie:

http://addonline.nl/medicatie/medicatie.html dankjewel ga de site zo even bekijken



Andere medicatie die methylfenidaat bevat en ook dexamfetamine geven dezelfde bijwerking.



Strattera kan beide kanten op. Voor mij heeft het geen invloed op mijn eetlust. Sommige komen er van aan, anderen vallen er van af.



Andere optie is om in de antidepressiva hoek te gaan kijken.

Ik weet dat bijvoorbeeld Welbrutin ok wel wordt voorgeschreven bij ADHD.

En de echt AD zoals efexor e.d..
Alle reacties Link kopieren
quote:christel2312 schreef op 03 mei 2012 @ 01:38:

Ik slik 20mg, soms idd een droge mond maar niet storend omdat ik er normaal ook al last van heb. Ik ben niet afgevallen omdat ik vrij snel heb besloten om het alleen te nemen als ik er echt heel veel last van hem terwijl dat even niet uitkomt. Zoals bij studeren, werken of wanneer ik me extreem verveel (als symptoom van adhd).



Ik heb dit uiteindelijk ook besproken met een psychiater en die vond het prima als ik het nam als het voor mijn het beste voelt.



Ik voel me niet perse vol als ik ritalin neem, ik krijg gewoon niks door mn keel. Het voelt als een extreme opgave om te eten en ik heb ook echt helemaal geen honger. Ik voel alleen dat ik op een gegeven moment ga trillen dat ik vergeten ben te eten.



De tip die ik gekregen heb als je last hebt met eten en toch de hele dag ritalin wil slikken is: Plan je medicatie zo dat je tijdens etenstijd uitgewerkt is. Mijn pilletjes werken 2.15 uur. Dus dan zou ik iedere 2 uur iets kunnen eten en na het eten neem ik dan weer een pilletje.



Maar als jij je zo rot voelt gewoon stoppen en iets anders proberen, ik heb goede verhalen gehoord van welbutrin. Mocht ik ooit weer naar een psych gaan dan ga ik daarnaar vragen.



dankjewel voor je uitleg.... ik ga even kijken over welbutrin. Toen ik nog op lagere dosering zat, gin het eten ook moeilijk, maar had ik geen last van de tics en ging het eten wel makkelijker... mijn huisarts ook er over gesproken. en die zei: dan ga je toch terug naar de dosis ervoor,,,

pff denk dat mensen de zin: Geeen RITALIN gebruiken bij Anorexia! erg moeilijk vinden
Alle reacties Link kopieren
quote:very__cherry schreef op 03 mei 2012 @ 09:50:

@Dana; anorexia is een ziekte, en niet een kwestie van; neem gewoon je verantwoordelijkheid en kap met kwetsbaar doen. Ze is aan het knokken tegen die ziekte, en een medicijn slikken wat daar drastisch tegenin werkt kan het hele proces tenietdoen, of je daar slachtofferig over doet of niet.Dankjewel, het betekend heel veel voor mij, dat mensen het voor mij opnemen, en ook reageren op dat rare bericht
Alle reacties Link kopieren
(hoe kan ik in 1 bericht meerde stukjes citeren? want zoveel berichten onder elkaar van mij, is wel lastig lezen voor jullie neem ik aan..

Als ik 1 bericht quote, en dan de volgende wil doen, verdwijnd de eerste.
Alle reacties Link kopieren
je kan het stukje wat verschijnt knippen en plakken in een tijdelijk Word doc.



Je kan ook de naam van de persoon tikken en dan je reactie. Dan heb je geen quote maar weten we toch op wie je reageerdt.
Alle reacties Link kopieren
Maja82 dankje
Alle reacties Link kopieren
Vraag aan de arts of je over mag stappen naar Concerta.

Zelfde werking, minder tics
Alle reacties Link kopieren
Het zou aan mij kunnen liggen, maar als mijn psych zo'n blunder zou maken (ik vind dit echt heel kwalijk) zou ik echt geen vertrouwen meer in deze man hebben... Ik zou op zoek gaan naar iemand anders...
Alle reacties Link kopieren
quote:gress schreef op 03 mei 2012 @ 13:49:

Vraag aan de arts of je over mag stappen naar Concerta.

Zelfde werking, minder tics



Slecht idee, zelfde werkende stof en zelfde remmende werking op je eetlust.



Sowieso als je ticks er van krijgt lijkt heb me aan te raden om te stoppen.



Ik krijg erg kramp in mijn spieren van methylfenidaat en dexamfetamine. Ik ben nu met strattera begonnen. Dat voelt veel fijner en ik heb bijna geen bijwerkingen.
Alle reacties Link kopieren
quote:very__cherry schreef op 03 mei 2012 @ 09:50:

@Dana; anorexia is een ziekte, en niet een kwestie van; neem gewoon je verantwoordelijkheid en kap met kwetsbaar doen. Ze is aan het knokken tegen die ziekte, en een medicijn slikken wat daar drastisch tegenin werkt kan het hele proces tenietdoen, of je daar slachtofferig over doet of niet.Niet mee eens. Anorexia nervosa is geen ziekte, het onderscheidt zich juist van afvallen door ziekte omdat er geen lichamelijke oorzaak is. Anorexia is een psychisch probleem, vergelijkbaar met verslaving.



Maar goed.



Vrouwtjevrij, sterkte ermee. Natuurlijk vind ik het knap en dapper dat je knokt voor jezelf, om zelf je probleem te overwinnen. Juist daarom zou ik je willen waarschuwen niet te blijven hangen in deze woede en negatieve energie. Want nogmaals: jij doet het jezelf aan. Iedereen begrijpt hoe moeilijk het voor je is om je eigen gedrag en denkwijzen te veranderen, juist daarom krijg je hulp aangeboden. Als jij die hulp op een aantal vlakken niet goed genoeg vindt, zoals je hier aangeeft, zet dat dan op een rijtje en probeer er op een open en volwassen manier over te praten met je psychiater. Als dan blijkt dat het niet kan op jouw manier, zoek dan naar een manier waarop je toch zelf een stap verder kunt zetten in je genezing, roeiend met de riemen die je hebt. En in overleg met je psychiater. Dán maak je een stap vooruit. Dán ben je bezig met genezen, met het op een constructieve manier oplossen van problemen die op je weg komen. Maar cultiveer niet je woede, dan verruil je de ene destructieve manier van omgaan met problemen (hongeren) voor de andere.



Dat wil ik je toch echt meegeven. Echt, als je vertrouwt op jezelf en op je eigen kracht, dan kom je veel verder dan wanneer je anderen de schuld blijft geven (want daarmee geef je je lot uit handen: niet jijzelf maar anderen bepalen dan of jij terugvalt in je anorexia of niet - zó zonde). En kracht heb je, dat heb je bewezen als ex-anorexia-patiënte, want om jezelf uit te hongeren heb je een heel grote wilskracht nodig. Ik hoop dat je leert om die kracht om te zetten in een positieve kracht, voor jezelf, voor je eigen genezing.
Sometimes, I hear my voice, and it's been here, silent all these years (Tori Amos)
Alle reacties Link kopieren
En ik zou voorlopig maar eens geen pillen meer slikken, maar eerst eens letterlijk en figuurlijk proberen 'schoon' te worden. Kijken wat je zelf kan doen om je onrust te accepteren en kanaliseren, en letterlijk lekkerder in je lijf te komen zitten. Dan kan je ooit, op den duur, altijd nog eens kijken of medicatie nou echt nog iets toevoegt.



Zoals je zelf al zegt in de OP: het is een lang proces, maar na verloop van tijd vormen alle kleine stapjes toch een grote. Dus wees niet te ongeduldig, pillen lijken vaak een makkelijke instant-oplossing, maar haastige spoed....
Sometimes, I hear my voice, and it's been here, silent all these years (Tori Amos)
Alle reacties Link kopieren
Het lijkt wel of Dana zelf die psych is. Het is wel duidelijk aan welke kant jij staat. Geheel onterecht, dat wel. 'Als je de hulp op een aantal vlakken niet goed genoeg vindt,......' Die psych heeft een GROTE fout gemaakt door haar medicatie te geven die haar zwakke punt negatief beinvloedt. Dat staat in de bijsluiter en die psych had moeten weten dat dit medicijn niet voor TO geschikt is. Dus ze heeft geheel gelijk als ze de hulp van die psych niet goed genoeg vindt! Zoals eerder gezegd, zou ik niet eens meer bij die man komen na zo'n fout.

En dat verhaal van geen pillen meer slikken.. Ook daar sla je de plank flink mis... ADHD zonder medicatie is haast niet te doen... En ook al had TO geen ADHD, soms helpen medicijnen een patroon, een cirkel te doorbreken. Zoals eerder gezegd: als je er geen verstand van hebt, reageer dan gewoon niet...
Alle reacties Link kopieren
vrouwtjevrij laat alles en iedereen maar lekker lullen jij alleen hebt het voor elkaar gekregen om van je anorexia af te komen ik heb je toegevoegd als vriend want wil graag een prive bericht naar je sturen want ik heb ook adhd en bed en dit zijn volgens de prof hier (ik noem geen namen maar begint met de D)geen ziektes hahahahaha
Alle reacties Link kopieren
Lieve vrouwtjevrij



Eerst dikke knuffel



Klopt dat alle ADHD medicatie (Ritalin, Concerta etc) de eetlust onderdrukken



Dat gaat het hem dus niet worden he?



Maar ADHD is, met meer moeite en met begeleiding van specialisten, ook onder controle te krijgen dmv therapie, niet makkelijk maar het kan.

Dit nu is van de regen in de drup en ik denk dat anorexia erger is dan ADHD in het normale leven, correct me if I'm wrong.

(Maar zeg ik omdat ik beide ziektebeelden ken in mijn omgeving).





Ik weet niet waar je woont maar in de buurt van Den Haag zit een psychiatrische kliniek die een speciale afdeling heeft voor ADHD, ook de Bascule (AMC, amsterdam, heeft een speciale poli ervoor).



Google is your best friend wellicht?



lfs

\Suus
Je bent zelf een theepot
Alle reacties Link kopieren
Ritalin is drugs op recept.

verkoop je het in het uitgaanscircuit hangt je een straf boven het hoofd voor het verhandelen van harddrugs: speed/amfetamine.



Gebruik je het op doktorsrecept dan is het een medicijn...



Met andere woorden, Meid stop er onmiddelijk mee. De bijwerkingen zijn immens.



ADHD is geen ziekte maar een stoornis. Het gebruik van deze medicatie is in velen gevallen schadelijker dan de stoornis zelf. Alleen worden deze gevallen 'weggemoffeld' onder het mom van 'bijwerkingen' de enkeling waar het wel bij werkt word naar voren geschoven als succesverhaal.



Trouwens zijn er zowel adhd'ers als niet adhd'ers die zienderogen opknappen van ritalin. Logisch ook...een drugs zorgt dat je je beter voelt..Maar na elke piek komt het dal..

Het positieve effect is niet gegarandeerd en altijd tijdelijk.



De psychiater adviseert een dip tegen te houden door er zo snel mogelijk een nieuwe medicatieronde tegen aan te gooien.... Eigenlijk te gek voor worden...



Een speedkater word daarom ook keurig een 'reboúnd' genoemd in de gebruiksaanwijzing. Er is tot nu toe nog geen enkel wetenschappelijk/medisch onderzoek geweest dat heeft kunnen aantonen dat er behalve de benaming nog een verschil tussen zit. Het komt 100% overeen.



Need to say more..
Alle reacties Link kopieren
ps: Geen enkel medicijn kan anorexia veroorzaken. wel een gebrek aan eetlust. Maar waar gebrek aan eetlust enkel fysiek kan worden ervaren, is anorexia vooral gebaseerd op het mentale aspect.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven