Gezondheid alle pijlers

Knobbeltje

11-10-2012 16:05 30 berichten
Alle reacties Link kopieren
Vanmorgen ben ik na lang twijfelen naar de huisarts gegaan ivm een knobbeltje in mijn borst. Ze dacht dat het zeer waarschijnlijk niets ernstigs is maar ik moet toch een echo laten maken. Een echo ipv een mammografie om mijn jonge leeftijd.

Het is dus waarschijnlijk niets, maar ik ben sinds vanmorgen toch zwaar gestresst en ben door de stress helemaal vergeten wanneer ik die echo kan verwachten en wanneer de uitslag dan binnen is.



Heeft iemand een idee?
Alle reacties Link kopieren
Waarom bel je niet even met de huisartsen praktijk, dan kan je de assistente vragen hoe het wat. Ze maken wel vaker mee dat iemand niet alles opgepikt heeft, en zij kan je vast verder helpen.
Alle reacties Link kopieren
Even je HA weer bellen dat kunnen wij onmogelijk zeggen.
Ouwe tang, verveel je je soms? Zoek eens een andere hobby dan mensen op dit forum af te zeiken, graftak!
Alle reacties Link kopieren
De praktijk is nu gesloten en het is meer een geruststelling voor mezelf om de dag wat dragelijker door te komen.

Morgenochtend bel ik!
Alle reacties Link kopieren
Hoi Souso, je verhaal is heel herkenbaar! Twee jaar geleden ontdekte ik ook een knobbeltje in mijn borst. Hier is toen ook een echo van gemaakt in plaats van een mammografie. De uitslag kreeg ik eigenlijk meteen op het moment zelf.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb dit ook gehad. Ik kreeg een echo en voor de zekerheid namen ze weefsel af. Ik kreeg toen geen uitleg, maar alleen dat ik met spoed naar een afdeling moest(is nogal raar gelopen toen) Ik weet niet precies hoe dit heette, maar wel dat het behoorlijk zeer deed.



Vervolgens kreeg ik een voorlopige uitslag en mocht ik de volgende dag terug komen voor de definitieve uitslag. Ik heb een fibroadenoom. Kunnen ze vrijwel niets aan doen, maar is niet gevaarlijk. Alleen behoorlijk vervelend.



Ik raad je aan om vooral rustig te blijven. Tegen mij zeiden ze dat het bij jonge mensen zelden borstkanker is. (Ik was toen 19).



Daarnaast geef ik je als tip om niet alleen te gaan. Altijd fijn om iemand bij je te hebben.



Sterkte en hou je rustig!
Alle reacties Link kopieren
Dank jullie voor de reactie!

Rustig blijven is zo lastig nu.. Normaal ben ik niet zo gauw onder de indruk van een iets en ben ik al helemaal niet aan het stressen.



Livetolove moest jij diezelfde dag nog naar het ziekenhuis voor een echo?
Alle reacties Link kopieren
Ik ken je gevoel!



Nee, ik moest een afspraak maken bij het ziekenhuis. Ik heb toen wel gevraagd of het zo snel mogelijk mocht. Ik kreeg toen binnen 2 dagen een brief met de datum en waar ik moest zijn. De echo stelt helemaal niks voor hoor! Alleen ik vond de kamer zo griezelig. Was heel donker daar. Maar ik was een uitzondering met die punctie (ik weet de naam weer) erna. Dus bij mij was het nogal paniek.



Ik ging mezelf gek maken door online symptomen te zoeken etc, maar uiteindelijk nergens voor nodig. Ze waren in het ziekenhuis heel lief voor me!
Zo snel gaat dat allemaal niet hoor, je zult op je beurt moeten wachten in het ziekenhuis. Als je niet wilt wachten zijn er commerciële centra (daar heb ik zelf goede ervaring mee, kon de volgende dag terecht, met verwijzing door huisarts vergoed vanuit basisverzekering).



Ik weet niet hoe oud 'jong' is? Het aantal borstkankergevallen bij vrouwen jonger dan 25 jaar is jaarlijks rond de 10 (bron: IKNL, cijfers over kanker), dus de kans is echt heel erg klein.
Alle reacties Link kopieren
Ik kon binnen een week terecht. Dus het ligt er erg aan in welk ziekenhuis je gaat
Alle reacties Link kopieren
Oeh wat spannend zeg!



Je kunt alleen maar afwachten, wat het is kunnen wij niet zien of ruiken. Succes! Hoop dat je een goede uitslag krijgt.
Weet wat je zegt, maar zeg niet alles wat je weet
Alle reacties Link kopieren
ik moest ook zelf de afspraak maken, kon ook binnen een week terecht. Na de echo moest ik ook door voor een punctie. Niet echt een fijn gevoel, vooral niet omdat de stagair die het eerst deed mis prikte. Maar echt heel erg pijn vond ik het niet doen. Had wel een mooie blauwe plek na die tijd :D

De uitslag kon ik een week later ophalen geloof ik, het bleek niets ernstigs te zijn, en is nu ook weer weg.

Heel veel succes!
Kan me voorstellen dat jij je zenuwachtig maakt! Even vragen aan de ha of hij voor je een afspraak plant of dat je het zelf moet doen. Moet je het zelf doen dan zou je jouw zorgverzekering kunnen bellen en vragen naar een ziekenhuis in jouw buurt dat geadviseerd wordt vanwege een goed bekend mammacare centrum (mamma = borst). Wellicht kunnen zij ook iets voor je kunnen betekenen in de wachttijd? Denk en handel pro-actief.



Ik weet jouw leeftijd niet maar bij jonge vrouwen is op een normale mammagram veelal slecht iets afwijkends te zien vanwege het vele melkklierweefsel dat in prémenopauzaal borstweefsel zit, vandaar de echo bij jou. Wel zie je veelal een combionderzoek bij jonge vrouwen: dus en een mammagram en een echo-onderzoek. Beide onderzoek kunnen elkaar aanvullen nl



Spannend blijft het tot je het bericht van de uitslag hebt. Probeer echt in het hier en nu te blijven, trek je terug naar vandaag en maak je niet gek met ' stel dit en stel dat..!' het loopt toch vaak anders immers.



Zoek afleiding in hobbies oid om de wachttijd door te komen. Wellicht meditatieceedees beluisteren? Een goed boek lezen? Tracteer je eens op een fijne glossie. Echt, leid jezelf af. Anders word je helemaal daas meid.

Ga NIET googelen naar borstkanker. De pittigste verhalen kom je tegen, simpelweg omdat dat wat wel goed ging vaak niet wordt vermeld!



Het is veel vaker goed nieuws dan slecht nieuws.



Sterkte en knuffel
Alle reacties Link kopieren
Zo ik heb net 2,5 uur gesport en er helemaal niet aangedacht. Echt heerlijk! Mijn HA maakt de afspraak en dan krijg ik daar bericht over.

Ik ben net 23, dus inderdaad vandaar de echo. Ik hoop echt dat ik er volgende week al terecht kan, ik zit me nu al helemaal in te beelden hoe ik het iedereen zal moeten gaan vertellen als het mis is.. ook al probeer ik er echt niet aan te denken!
Fijn dat je afleiding had aan het sporten, way to go girl!
Alle reacties Link kopieren
Kan er waarschijnlijk pas over 2 weken terecht.. :(
Souso: dat is een normale termijn daarvoor, echt. Duurt dit te lang voor je vraag dan of jouw ziektenkostenverzekering voor jou hierin iets kan betekenen. Blijkbaar zien ze bij jouw ha het niet als iets urgents, dat is an sich een goed teken lijkt me. Als je je niet gerust voelt handel dan pro-actief en informeer bij zkverzekering.



--Toen ik de allereerste keer heen moest na ontdekking 'erwtje' in borst moest ik bijna een maand wachten op mijn beurt, ook die tijd ging voorbij --



Zoek afleiding of onderneem actie. Sterkte en knuf
Souso, da's inderdaad vrij normaal dat je 2 weken moet wachten. Wil je dat niet, dan kun je naar zo'n diagnostisch centrum. Werkt dezelfde arts als in het ziekenhuis, zelfde vergoeding als het ziekenhuis, ze hebben alleen geen wachttijd.



Natuurlijk kun jij dit jaar een van die ongeveer 10 nieuwe bk patienten onder 25 zijn, maar de kans is erg klein. 'It ain't over till the fat lady sings'
Alle reacties Link kopieren
Update: Aangezien ik na een week nog geen bericht had ontvangen over een afspraak, heb ik zelf de telefoon maar gepakt. Waar de HA zei dat zij een afspraak zou maken en ik per post de afspraak zou ontvangen, zij de medewerkster van het ziekenhuis dat ik zelf moest bellen om een afspraak te maken..

Heb nu dus een afspraak gemaakt voor volgende week donderdag. Baal echt zwaar van de HA, had er deze week dus al terecht gekund.
Balen sous... goed dat je zelf aktie ondernam!
Alle reacties Link kopieren
Over een uur naar het ziekenhuis.. Ben echt vreselijk gespannen..
Heel veel sterkte!
Alle reacties Link kopieren
IK HEB NIETS :D !!
Gefeliciteerd !!
Alle reacties Link kopieren
Fijn nieuws! Gefeliciteerd!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven