Gezondheid alle pijlers

Multivitamine voor vegans

27-06-2021 18:05 28 berichten
Hallo een vraagje voor de vegans op Viva. Slikken jullie multivitaminen ernaast en welke moet ik hebben?

Ik ben onlangs overgegaan van vegetarisch naar vegan. Ik let goed op mijn voeding maar ik denk dat het goed is om er toch ook wat supplementen bij te slikken. Ben benieuwd naar jullie tips :)
Forgotten schreef:
28-06-2021 18:40
Een herbivoor is in beginsel geen vitamine B12 nodig. En koeien die alleen ruwvoer eten krijgen ook geen extra B12 binnen.
Alleen (hoog) productieve koeien krijgen krachtvoer met extra vitamine B12 omdat dit via de melk het lichaam verlaat en dan zouden er alsnog een tekort ontstaan.
Ik snap je "nee hoor" nog steeds niet :)

Iemand zegt: betekent het feit dat je als veganist supplement b12 moet slikken niet dat de mens daar niet voor gemaakt is? Mijn reactie is: betekent het feit dat vee ook supplement b12 krijgt dan niet dat dieren niet gemaakt zijn voor hoe ze nu gebruikt worden?

Wat jij zegt is daar toch niet mee in tegenspraak? Een herbivoor heeft in beginsel geen b12 supplement nodig nee, maar melkkoeien krijgen het dus wel. Of praten we langs elkaar heen?
Alle reacties Link kopieren
In je eerste reactie ging het om de bio industrie.

Melkveehouderij valt daar niet onder.
En wat betreft de varkenshouderij.
Een varken die bestemt is voor consumptie (ook al heb je er maar 1) mag alleen gevoerd worden met plantaardig voedsel en is daardoor ook extra vitamine B12 nodig.
Forgotten schreef:
28-06-2021 22:53
In je eerste reactie ging het om de bio industrie.

Melkveehouderij valt daar niet onder.
En wat betreft de varkenshouderij.
Een varken die bestemt is voor consumptie (ook al heb je er maar 1) mag alleen gevoerd worden met plantaardig voedsel en is daardoor ook extra vitamine B12 nodig.
Ah zo! Je hebt gelijk, ik gebruik de term bio-industrie nogal slordig, en bedoelde veehouderij in het algemeen.

Voor mij is het allemaal industrie, met dieren als producten.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven