Gezondheid alle pijlers

Vermoeidheidsklachten en stijve vingers...

15-06-2010 09:44 99 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik loop al een tijdje, of eigenlijk jaren met vage klachten. Maar de laatste tijd heb ik vooral last van zere handen zeg maar s ochtends. Ik kan het niet echt erge pijn noemen maar een vervelend en stijf gevoel. Nu steekt het dan wel wat.

Verder ben ik vooral s ochtends stijf, kan moeilijk op gang komen en voel me dan nog erg moe.

Ik ben bijna 30 maar voel me een oud wijf.

Ik moest een tijd geleden veel schilderen omdat ik ging verhuizen en had soms niet eens kracht om de muur te verven.

Nu heb ik jaren veel stress gehad en ben alleenstaande moeder. Maar toch.. Ik denk vaak dat het toch niet normaal is hoe moe ik ben.

Heb vorig jaar wel bloedonderzoeken gehad maar niet echt wat uit gekomen. Mijn suiker was twee keer te hoog maar s ochtends en nuchter geprikt weer goed. Ik moest namelijk heel vaak plassen ook.

De gewrichtsklachten bestaan al uit mijn jeugd. Ik had dan vaak met koud weer hele zere knieën.. als ik moest fietsen. en van hurkstand weer naar boven komen dat deed dan heel veel pijn!

Toch is er nooit wat uitgekomen.

Ooit ben ik bij een accupuncturiste geweest en die zei dat mijn klachten richting fibromyalgie gingen.

Maar dit is geen officiële aandoening of vergis ik me?

Het gaat mij erom dat ik nu wel eens wil weten of horen wat er mankeert en dat het niet tussen mijn oren zit!

Ik ben heel sterk en ook opgewekt maar die klachten en vermoeidheid belemmeren me juist.

Ik heb voor aanstaande vrijdag een afspraak gemaakt bij de huisarts.

Wat ik hiermee wil? Geen idee, misschien dat iemand het herkent.

Ik heb wel mijn goede dagen en slechte dagen.,

Als ik een dag veel doe dan ben ik de volgende dag kapot.

En dat wordt vaak niet begrepen want aan de buitenkant zie je immers niks.

Maar misschien dat iemand iets herkent en nog tips kan geven?

Heb vooral s ochtends last van stijfheid. vinger, polsen. Ja niet echt stijf maar het gaat wel moeizaam. Ik kan mijn vingers wel buigen. Deze week leken mijn knokkels wat opgezet maar misschien dat het verbeelding is..

ook polsen en schouders zijn zwak. Als ik mijn zoontje nu een paar keer de lucht in gooi en hem opvang dan heb ik morgen pijn in mijn schouders.

Zo ook met klussen. heb een week met helse pijn gelopen toen ik een paar deuren had geverfd.

Verder ben ik veel bleek en vermoeid. En voel me vaak s ochtends nog erg moe.

Zou het gewoon voortkomen uit jarenlange stress of is er toch iets anders aan de hand?

Ik ga wel naar de huisarts hoor maar misschien iemand die nog wat informatie heeft of tips.



liefs



p.s. ik heb sinds kort een laptop en merk dat ik nu meer last heb van mijn vingers en polsen. Maar zit er niet uren per dag achter. dacht eerst misschien rsi ofzoiets. Maar kan ook niet heel lang typen dan, dat is vermoeiend. Ook schrijven gaat veel moeizamer dan zeg maar tien jaar geleden. Ik kan het wel maar het voelt soms wat verkrampt aan. Vind het maar raar. Is het een kwestie van ongebruikte spieren of is er toch meer aan de hand?

Sorry voor mijn vragen maar ik typ het gewoon maar even zo neer.
Alle reacties Link kopieren
Roken helpt wel om je moe te maken. En wat bedoel je met bewegen? sport je?
Alle reacties Link kopieren
Sorry Meds, maar ik vind wel dat je alle klachten van Sparkle enorm bagataliseert. Ik geef toe dat ze niet op internet moet gaan shoppen voor diagnoses, maar als er wat is, kan ze het beter nu weten, dan jarenlang blijven hangen met een vermoeden van iets. En soms moet je daarvoor doorzetten.



Mijn huisarts wilde me niet doorsturen, voor mijn blijvende knieproblemen. Volgens hem zat er niets in het gewricht, was het wat banden/pezen-werk en deden ze daar in het ziekenhuis toch niets aan. Hij bleek dus gelijk te hebben, want de reumatoloog stelde Fibromyalgie vast. Banden en pezenwerk, waar niets aan wordt gedaan en waarvan het zelfs moeilijk is om het vast te stellen. Dat kan een huisarts niet, maar ik kwam voor alle veelvoorkomende FM klachten al meerdere malen per jaar bij hem langs. Ik had het toch wel prettig gevonden als hij 1+1+1+1+1 bij elkaar opgeteld had, in plaats van mij te laten modderen. Toegegeven, buiten dat ik weet wat ik heb, kan ik er niet zoveel mee, qua medische hulp. Maar ik kan wel m'n leven erop indelen, ik kan naar m'n werkgever aangeven dat er écht niet getornd wordt aan m'n vaste vrije dag, enz. Daarom gaat het de laatste tijd beter met me. Dat merk ik vooral door minder migraine, ook gerelateerd aan FM.



Over schildklierproblemen hoor ik vaker dat hier jarenlang overheen gekeken wordt door huisartsen. Ik ken iemand, die er ook regelmatig op aandrong dat ik me verder liet testen.

Het vervelende is: continue vermoeidheid kan je zo slopen, dat je ook geen zin (meer) hebt om het onderzoekstraject in te gaan. Zeker niet als er thuis kinderen zijn, die ook al zoveel energie vragen.



Relativeren is leuk, bagataliseren niet. Zeker niet als je er echt mee zit.

En stel dat ze al deze ziektes niet blijkt te hebben? Dat alle onderzoeken gedaan zijn en ze is nog niet verder gekomen, dan is ze in feite tóch verder gekomen. Dan is er de rust dat er niets is. Dat slaapt alweer een stuk beter
Later is nu
Alle reacties Link kopieren
Ik bagatelliseer niks maar als ik lees dat iemand liever een chronische ziekte heeft dan een gezondheidsverklaring dan gaan mijn nekharen overeind staan.

TO is onderzocht en gezond verklaart, in de MEESTE gevallen is er dan ook niks en moet je verklaring voor je klachten op andere wijze zoeken (levensstijl etc.) Natuurlijk zijn er uitzonderingen, maar die bevestigen de regel
Alle reacties Link kopieren
Wat niet wegneemt dat ze natuurlijk naar de dokter moet, maar dan wel eerlijk zeggen dat ze angst heeft voor ziekte
Alle reacties Link kopieren
Weetje, ik heb ook niet liever een chronische ziekte. Maar toch was ik wel blij met de diagnose en het etiketje.



En bij TO is nog lang niet alles onderzocht, wat een reden kan zijn. Dus klinkt het logisch dat ze eerst onderzocht wordt.



Jij zegt ook vrij stellig "Lyme kan niet, als je nooit door een teek gebeten bent" Daar heb je natuurlijk gelijk in. Maar de meeste mensen weten niet dat ze door een teek gebeten zijn. Ik was vroeger elk weekend in het bos, heb jarenlang op een eiland gewoond, waar ik vaak buiten was, en ben nog vaak in een tekenrijk gebied. M"n hond heeft de afgelopen 4 weken al 3 teken gehad, gewoon hier buiten in het park, waar ik ook met hem loop. Ik móet statisch gezien in mijn leven wel een keertje gebeten zijn. Toch weet ik er niets van. Ook ken ik dus iemand met de ziekte van Lyme, die zich geen tekenbeet kan herinneren. Lyme dus opzij schuiven, omdat TO volgens haar nog nooit gebeten is, is iets te kort door de bocht. Zeker omdat ze wél de symptomen lijkt te hebben.



Maarja, zoals ik al eerder zei; met zulke vage symptomen kan het zoveel zijn. Goed om dat toch uit te sluiten.
Later is nu
Alle reacties Link kopieren
quote:dreamer schreef op 17 juni 2010 @ 19:34:

Weetje, ik heb ook niet liever een chronische ziekte. Maar toch was ik wel blij met de diagnose en het etiketje.



En bij TO is nog lang niet alles onderzocht, wat een reden kan zijn. Dus klinkt het logisch dat ze eerst onderzocht wordt.

Je kan nooit alles onderzoeken. Je weet niet wat er wel of niet onderzocht is. TO geeft aan diverse bloedonderzoeken te hebben gehad, wij kunnen hier niet gaan gissen wat er wel of niet is onderzocht en of dat relevant is



Jij zegt ook vrij stellig "Lyme kan niet, als je nooit door een teek gebeten bent" Daar heb je natuurlijk gelijk in. Maar de meeste mensen weten niet dat ze door een teek gebeten zijn. Ik was vroeger elk weekend in het bos, heb jarenlang op een eiland gewoond, waar ik vaak buiten was, en ben nog vaak in een tekenrijk gebied. M"n hond heeft de afgelopen 4 weken al 3 teken gehad, gewoon hier buiten in het park, waar ik ook met hem loop. Ik móet statisch gezien in mijn leven wel een keertje gebeten zijn. Toch weet ik er niets van. Ook ken ik dus iemand met de ziekte van Lyme, die zich geen tekenbeet kan herinneren. Lyme dus opzij schuiven, omdat TO volgens haar nog nooit gebeten is, is iets te kort door de bocht. Zeker omdat ze wél de symptomen lijkt te hebben.

De symptomen die ze noemt zijn zo diffuus dat ze in elk plaatje te passen zijn. Wij weten vooralsnog helemaal niet of ze geprikt is op Lyme, wellicht is dat allang uitgesloten



Maarja, zoals ik al eerder zei; met zulke vage symptomen kan het zoveel zijn. Goed om dat toch uit te sluiten.Je kan nooit alles uitsluiten en dat is het probleem met mensen die bang zijn voor ziekte, hoe meer je gaat onderzoeken en uitsluiten hoe onrustiger ze worden. Dat wil niet zeggen dat ze niet naar de huisarts moet, natuurlijk moet ze daarheen, maar als alle gebruikelijke opties zijn bewandeld dan kan je rustig aannemen dat je niks mankeert.
Alle reacties Link kopieren
quote:meds schreef op 17 juni 2010 @ 01:17:

wat is afwijkend bloedsuiker? Blijkbaar iets aan de hoge kant vanwege eten. Er is pas sprake van afwijkende bloedsuikerspiegel als de afwijking ook nuchter geconstateerd is en evt. na GTT





Onjuist, onjuist, onjuist. Een GTT wordt al zeker tien jaar, misschien zelfs al vijftien jaar niet meer gebruikt voor regulier onderzoek naar diabetes, dat gebeurt al tijden via dagcurves. En de nuchtere waarde is ook al niet meer doorslaggevend. Wat telt is of je na de maaltijd onder of boven de 10 uit komt.



Dat je dit soort medische raad post is tot daar aan toe, maar zorg dan tenminste dat wat je post ook júist is.
Alle reacties Link kopieren
Meds, ik vind het ronduit eng wat je hier aan het doen bent en ik heb er melding van gemaakt bij de angel. Je bent geen arts, ga dan ook niet in de stoel van de arts zitten. Miss Sparkle moet gewoon terug naar de huisarts, want ze heeft klachten en die gaan niet over. Dat je wat relativeert of wat tips geeft, is tot daar aan toe, maar jij veegt hier gewoon even al haar klachten van tafel en beticht hier iemand van hypochondrie, terwijl je over een afwijkende waarde (die volgens de huidige richtlijnen om ander onderzoek vraagt dan gedaan is) verouderde nonsens loopt te verkondigen.



Schoenmaker blijf bij je leest, zou ik zeggen. Jij bent geen arts, je bent ook geen psychotherapeut, gedraag je daar dus ook niet naar.
Alle reacties Link kopieren
quote:qwertuu schreef op 17 juni 2010 @ 20:56:

[...]





Onjuist, onjuist, onjuist. Een GTT wordt al zeker tien jaar, misschien zelfs al vijftien jaar niet meer gebruikt voor regulier onderzoek naar diabetes, dat gebeurt al tijden via dagcurves. En de nuchtere waarde is ook al niet meer doorslaggevend. Wat telt is of je na de maaltijd onder of boven de 10 uit komt.



Dat je dit soort medische raad post is tot daar aan toe, maar zorg dan tenminste dat wat je post ook júist is.Eens met Quertuu, ik heb die GTT niet gehad, alleen toen ik 20 jaar geleden zwangerschapsdiabetes had. Ik heb sinds 2001 diabetes. In de eerste instantie had ik vrij mooie nuchtere waardes, maar bij mij kwam de waarde na de maaltijd boven de 10 uit(inmiddels zit ik dicht tegen insulinegebruik aan, waarschijnlijk dit jaar nog) Dat zie je wel vaker bij diabetes type 2 bijvoorbeeld, dat de nuchtere waarde binnen de normaalwaarde zit, maar dat het de rest van de dag te hoog zit.
Denken is zo buitengewoon moeilijk dat velen de voorkeur geven aan oordelen. Otto Weiss
Alle reacties Link kopieren
Meds, volgens mij is TO nog niet bij een reumatoloog geweest. Gezien haar klachten, pijn in de gewrichten nota bene!, is dat een reële arts om heen te gaan.



Je kunt wel makkelijk denken dat vermoeidheidsklachten wel weer overgaan met een keertje goed slapen, maar dat is dus niet altijd zo. Van FM patienten is inmiddels bekend dat ze soms misschien lange nachten maken, maar niet effectief diep genoeg slapen, waardoor ze nooit uitgerust zullen zijn.

EN nee, ik zeg niet dat ze FM heeft, ik geef een voorbeeld.



TO lijkt mij iemand, die graag de goede onderzoeken heeft. Als er niets uitkomt, moet ze kennelijk een week slapen. Als er wel wat is, is het moeilijk om te zeggen "slaap maar een keertje goed" Want er kan altijd weer een reden zijn, waarom je dit keer misschien niet genoeg rust gehad hebt. En ondertussen blijf je onnodig door blijven ploeteren en opboksen tegen mensen met kennelijke vooroordelen zoals jij. NIet alles is op te lossen met "eet maar gezond, slaap een keer een nachtje en OHJA, ga sporten!"
Later is nu
Alle reacties Link kopieren
Ik ben nog niet geprikt op Lyme. weet ook niet of ik dit ga aankaarten. Ben op de gewone dingen geprikt, dus wel schildklierwaardes en leverwaardes. Ik weet het zo niet meer uit mijn hoofd. Toen nog aanvullend glucose onderzoek. Dat ook nuchter in het ziekenhuis gebeurd. Die keren dat het s middags was was het te hoog. Ik geloof 11 ofzo maar dat weet ik zo niet meer. Nuchter was het "goed' maar ook die waardes weet ik niet meer.

Dus verder niet allemaal bloedonderzoeken. Twee keer algemeen onderzoek en toen dus nogmaals op de suikerwaardes. Maar dat vind ik al best veel bloedprikken in een jaar. Voor de rest is er helemaal niks onderzocht.

Het is heus niet zo dat ik liever een chronische ziekte heb dan een gezondheidsverklaring maar als je zelf vermoedt dat er meer aan de hand is kan dat wel een opluchting zijn. In de zin dat je het dan weet en er mee kunt leven. En er iets aan kunt doen.

Verder ben ik helemaal niet bang voor allemaal ziektes. En hoe meer ze gaan onderzoeken, is niet hoe onrustiger ik word.

Ik word er juist rustiger van. Denk dan oke dat is het niet dus dat kan uitgesloten worden.

Daarom vind ik jou dus kortzichtig Meds. Omdat je maar aanneemt dat er niets aan de hand is. Jij bent toch geen arts, of heb ik wat gemist? Zoveel onderzoeken heb ik dus nog niet gehad.

Ik heb liever ook dat ik me gewoon topfit voel. Dan zou ik er ook niet bij stilstaan. Ik ga liever al niet meer naar de huisarts en hou helemaal niet van die onderzoeken.

Je gaat ook zo aan jezelf twijfelen, zit het dan echt tussen mijn oren??

Ik denk nu inmiddels ook weer misschien moet ik maar niet gaan. En gaat het allemaal vanzelf wel over.

Kon iemand het maar met 100% zekerheid zeggen.
Alle reacties Link kopieren
quote:meds schreef op 17 juni 2010 @ 20:00:



Je kan nooit alles uitsluiten en dat is het probleem met mensen die bang zijn voor ziekte, hoe meer je gaat onderzoeken en uitsluiten hoe onrustiger ze worden. Dat wil niet zeggen dat ze niet naar de huisarts moet, natuurlijk moet ze daarheen, maar als alle gebruikelijke opties zijn bewandeld dan kan je rustig aannemen dat je niks mankeert.



Daar ga je er dus van uit dat artsen het dus altijd bij het rechte eind hebben. Ik heb jarenlang met vele (a-typische) klachten rondgelopen en vele malen naar huisarts en veel verschillende specialisten geweest. Ik kreeg steeds te horen dat ze geen lichamelijke oorzaak konden vinden en het dus wel te wijten zou zijn aan stress (je weet wel werkende moeder, etc). Nadat ik zelf toevalligerwijs ontdekte dat mijn symptomen wel heel erg overeen kwamen met die van een traagwerkende schildklier heb ik zelf aangedrongen op een proefbehandeling. Daarna duurde het nog meer dan een half jaar voordat een specialist een auto imuunziekte vaststelde en weet je wat? Ik kon die man wel zoenen, zo blij was ik met de diagnose. Zie je wel? Ik stelde me niet aan, mijn gevoel klopte!

Natuurlijk kun je via internet zelf geen diagnose stellen, wel is het belangrijk om bij artsen soms echt aan te dringen op uitgebreider onderzoek, doorverwijzing naar specialist, uitdraaien van bloedonderzoek op te vragen en zelf te kijken naar de referentiewaardes etc.
Alle reacties Link kopieren
[quote]miss_sparkle schreef op 17 juni 2010 @ 21:22:

Ik ben nog niet geprikt op Lyme. weet ook niet of ik dit ga aankaarten. Waarom zou je dat niet aankaarten? Misschien beter dat dit ook uitgesloten kan worden?

Ik heb liever ook dat ik me gewoon topfit voel. Dan zou ik er ook niet bij stilstaan. Ik ga liever al niet meer naar de huisarts en hou helemaal niet van die onderzoeken.

Je gaat ook zo aan jezelf twijfelen, zit het dan echt tussen mijn oren??

Ik denk nu inmiddels ook weer misschien moet ik maar niet gaan. En gaat het allemaal vanzelf wel over.

Je weet zelf wel dat je klachten zeer reeel zijn, het is niet normaal dat je op deze leeftijd zo moe bent en last hebt van je gewrichten. Dus gewoon naar de huisarts en vragen om meer onderzoek, soms zijn bloedwaardes nauwelijks afwijkend van de refenrentiewaardes maar toch kan dat klachten geven (let wel referentiewaardes zijn gemiddelden he!).[/[/b

Alle reacties Link kopieren
quote:qwertuu schreef op 17 juni 2010 @ 21:06:

Meds, ik vind het ronduit eng wat je hier aan het doen bent en ik heb er melding van gemaakt bij de angel. Je bent geen arts, ga dan ook niet in de stoel van de arts zitten. Miss Sparkle moet gewoon terug naar de huisarts, want ze heeft klachten en die gaan niet over. Dat je wat relativeert of wat tips geeft, is tot daar aan toe, maar jij veegt hier gewoon even al haar klachten van tafel en beticht hier iemand van hypochondrie, terwijl je over een afwijkende waarde (die volgens de huidige richtlijnen om ander onderzoek vraagt dan gedaan is) verouderde nonsens loopt te verkondigen.



Schoenmaker blijf bij je leest, zou ik zeggen. Jij bent geen arts, je bent ook geen psychotherapeut, gedraag je daar dus ook niet naar.Beter lezen Q, ik zeg dat ze naar de huisarts moet maar ik ben niet degene die haar allerlei ziektes aanpraat en hier roept dat ze wellicht reuma suiker of weet ik wat heb. Belachelijk reactie van je, volstrekt buitenproportioneel en hypocriet bovendien en dat ga ik aankaarten
Alle reacties Link kopieren
Oh ja, en dat doe ik gewoon in het mod. topic zodat jij kan zien wat ik schrijf. Ik hou niet van dat achterbakse gedoe
Alle reacties Link kopieren
Ik meld het hier toch netjes?
Alle reacties Link kopieren
Meds wat je wel doet is suggereren dat als er uit het bloedonderzoek niets komt er dan ook niets is Ben ik even blij dat mijn reumatoloog in tegenstelling tot mijn vorige huisarts daar niet vanuit gaat. Mijn bloedwaarden zijn perfect. Bezinking (waaraan ze afmeten of er ontstekingen zijn) is altijd rond de 5, perfect dus. Toch heb ik ontstekingen in mijn gewrichten. Man idem, bezinking perfect, toch liep hij al tijden met een ontsteking in zijn kaak.

Reumafactoren: niet aantoonbaar in mijn bloedbeeld. Toch heb ik vastgestelde reuma. Dóór de reumatoloog.

Bloedonderzoek is aanvullend, niet zaligmakend.

Vandaar dat veel mensen opties aandragen of TO daar al aan gedacht heeft of ervaringen delen om TO aan te geven dat het best kan zijn dat het iets anders is als iets simpels als beter slapen. Niet om TO die diagnose aan te praten, verre van zelfs.

Vandaar ook mijn advies om doorverwijzing naar reumatoloog te vragen. Om reuma uit te sluiten danwel vast te stellen. Dat kan de huisarts niet, de reumatoloog wel. Zeker omdat er meer dan 100 soorten reuma zijn.



Maar om nu aan te geven dat TO zich niet druk moet maken want alles is toch goed is het andere uiterste.
Alle reacties Link kopieren
Ik suggereer niks Caylin, ik zeg letterlijk dat ze naar de dokter moet en dat wij niet weten waar ze wel of niet op getest is. Er wordt hier geroepen dat ze diabetes of Lyme kan hebben, gewoon op basis van "ja dat heb ik ook meegemaakt" is ronduit speculatief en dan vervolgens ook nog aan de bel gaan hangen omdat ik zeg dat als de huisarts na diverse onderzoeken zegt dat er niks is, de kans groot is dat er dan ook niks is, daar zakt mij de broek van af.
Alle reacties Link kopieren
quote:qwertuu schreef op 17 juni 2010 @ 01:06:

Lyme zit bij veel huisartsen niet in het standaardlijstje. En bij dit soort klachten èn een afwijkende bloedsuiker lijkt mij een internist de eerst aangewezen specialist om verder te zoeken.dit is eng. Q verwijst door....
Alle reacties Link kopieren
quote:qwertuu schreef op 15 juni 2010 @ 10:10:

Daar moest ik ook meteen aan denken, aan Lyme...Q voor al uw internetdiagnoses
Alle reacties Link kopieren
Meds waarom ik zo ageer is omdat mijn huisarts ook zei dat er niks was bij mijn vage gewrichtsklachten. Want uit bloedonderzoeken kwam niks, dus er was niks. Doordat na mijn zwangerschap alles verergerde heeft hij mij doorgestuurd naar de reumatoloog. En wat een verrassing, die nam me wel serieus, nam bloedonderzoeken aan voor wat ze waren: aanvullend. En verrek ik blijk niet gek te zijn, het zit niet tussen mijn oren. Ik heb echt iets, namelijk reumatoide artritis.

En volgens mij zitten er meer meiden hier te tikken met een zelfde verhaal, alleen andere ziekte.

En met hun voorbeelden proberen zij (zoals ik het lees) TO niet richting die diagnose te drukken, maar ideëen aan de hand te doen aan welke onderzoeken/richtingen ze kan denken/vragen. Het probleem van de klachten van TO is dat ze blijkbaar op veel ziektebeelden kan duiden, dus veel mensen herkennen zich erin.



Het tweede deel van je bericht ga ik niet op in, dat is niet tussen mij en jou.

Ik kom weliswaar nu wel weer binnenvallen, maar ook mij valt op dat, waar ik je anders nuancerend en down to earth vind in vergelijkbare gevallen, ik ook nu vind dat je doorslaat in zeggen dat er wel niets zal zijn anders was het wel gevonden. Ik weet dat het anders kan zijn.



* Sorry trouwens TO voor deze discussie. Als je het vervelend vindt trek ik me terug*
Alle reacties Link kopieren
quote:meds schreef op 17 juni 2010 @ 23:49:

[...]





dit is eng. Q verwijst door....Nee hoor ze doet niets anders als ik: ik verwees naar een reumatoloog om uit te sluiten danwel vast te stellen.
Alle reacties Link kopieren
quote:meds schreef op 17 juni 2010 @ 23:50:

[...]





Q voor al uw internetdiagnoses

Tja en ik moest denken aan mijn eigen ziektebeeld RA, dus aan de reumatoloog.

Jij denkt blijkbaar meteen: onderzoeken wijzen niets uit, dus er zal wel niets zijn, maar ga maar naar de huisarts.

Ik denk: Je hebt vage klachten, laat je doorverwijzen.

Wat is het verschil? Ik heb de ervaring dat niets aantoonbaar niet perse niets hoeft te zijn. Ik slik niet voor mijn lol (of omdat de r-loog dat zo leuk vindt) een halve apotheek
Alle reacties Link kopieren
quote:Caylinn schreef op 17 juni 2010 @ 23:56:

Meds waarom ik zo ageer is omdat mijn huisarts ook zei dat er niks was bij mijn vage gewrichtsklachten. Want uit bloedonderzoeken kwam niks, dus er was niks. Doordat na mijn zwangerschap alles verergerde heeft hij mij doorgestuurd naar de reumatoloog. En wat een verrassing, die nam me wel serieus, nam bloedonderzoeken aan voor wat ze waren: aanvullend. En verrek ik blijk niet gek te zijn, het zit niet tussen mijn oren. Ik heb echt iets, namelijk reumatoide artritis.

En volgens mij zitten er meer meiden hier te tikken met een zelfde verhaal, alleen andere ziekte.

En met hun voorbeelden proberen zij (zoals ik het lees) TO niet richting die diagnose te drukken, maar ideëen aan de hand te doen aan welke onderzoeken/richtingen ze kan denken/vragen. Het probleem van de klachten van TO is dat ze blijkbaar op veel ziektebeelden kan duiden, dus veel mensen herkennen zich erin.



Het tweede deel van je bericht ga ik niet op in, dat is niet tussen mij en jou.

Ik kom weliswaar nu wel weer binnenvallen, maar ook mij valt op dat, waar ik je anders nuancerend en down to earth vind in vergelijkbare gevallen, ik ook nu vind dat je doorslaat in zeggen dat er wel niets zal zijn anders was het wel gevonden. Ik weet dat het anders kan zijn.



* Sorry trouwens TO voor deze discussie. Als je het vervelend vindt trek ik me terug*Ik zeg niet dat als er niks gevonden wordt er dus altijd niks is, ik zeg dat de kans groot is dat er niks is. Ik zeg dat de uitzondering de regel bevestigt. Ik zeg dat TO naar de huisarts moet en dat wij niet weten wat de huisarts weet.
Alle reacties Link kopieren
Hier nogmaals mijn bericht:

'Quote zichzelf...'



Je kan nooit alles onderzoeken. Je weet niet wat er wel of niet onderzocht is. TO geeft aan diverse bloedonderzoeken te hebben gehad, wij kunnen hier niet gaan gissen wat er wel of niet is onderzocht en of dat relevant is

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven