autostoel

26-08-2011 21:23 26 berichten
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben de maxi cosi axiss (de draaibare autostoel) voor onze zoon. Helaas hebben we al 3x hetzelfde defect eraan: het systeem waar je de banden aantrekt breekt af en blokkeert.

Nu willen we gaan kijken voor een andere autostoel.

Wij hebben deze stoel bij babydump vandaan en kunnen hem daar omruilen voor een ander. Ze hebben daar de maxi cosi tobi, maar ik hoorde daar wisselende verhalen over, oa dat de kinderen zich makkelijk los kunnen wringen. De babydump gaf aan dat deze stoel toch met regelmaat terug komt met klachten.

Ze wezen ook de romer king aan, maar ik ken die stoel zelf helemaal niet.



Een paar vragen voor jullie:

Welke autostoel hebben jullie?

Wat zijn de voordelen eraan?

Zitten er ook nadelen aan?

Heeft iemand ervaring met de romer king autostoel?
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben ook de Maxi Cosi Axiss. Zag vanmiddag toevallig bij Halfords dat het de beste keus was van de Consumentenbond september/oktober 2010 (uit mijn hoofd). Wij hebben er geen problemen mee. Ik vind het een heerlijkheid dat je de stoel naar je toe kunt draaien. Nadeel, geen. Kan het niet zo zijn dat er toevallig een fabrikage fout in die stoel van jullie zit? Ik zou het naar je toe-draai-systeem niet willen missen en er een mailtje aanwagen naar de fabrikant.
Alle reacties Link kopieren
Heb je al eens gegoogled op de anwb autostoeltjestest? Niet alle merken staan er op, maar ik geloof de romer wel en die komt goed uit de bus.
Alle reacties Link kopieren
Wij hadden de Tobi en waren zeer tevreden (kind is ondertussen al 4) Loswurmen geen last van gehad. Nadeel is dat hij rottig even snel overgezet wordt naar een andere auto. Je moet de gordels echt netjes door de gleuven leiden.



Mijn moeder had de King in haar auto, nadeel daarvan was dat zij de sluiting lastig vond.
Alle reacties Link kopieren
jeetje, wij hebben ook een axiss. Wat vervelend dat het steeds kapot gaat bij jullie. Ben juist uiterst tevreden over de stoel. Maar moet zeggen dat wij hem nog maar 2 of 3 x uit de auto hebben gehaald. verder blijft ie altijd zitten.

Mijn broer heeft voor beide kinderen een tobi. Zij zijn heel erg tevreden over het gemak waarmee hij in en uit de auto kan. Das bij de axiss wel een gedoe vind ik.
Alle reacties Link kopieren
_helly_ het tegenovergestelde van wat ik gehoord heb dus over de tobi wat betreft overzetten
Alle reacties Link kopieren
Nike, ik heb al gebeld met mc en het is geen fabrikage fout, maar een erkend probleem. Wij zouden wel de stoel op kunnen sturen, dan doen ze er een ander systeem inzetten. Ik zou dan over een maand of 4 de stoel nog een keer op moeten sturen zodat ze er andere riemen/banden in kunnen zetten.

Maar helaas werkt ons draaisysteem niet in mijn auto. Als ik hem de auto van mijn man zet werkt het wel. Waarschijnlijk heeft het te maken met de vorm van de stoelen. Wij hadden deze stoel gekocht toen ik nog een andere auto had. Het is geen optie om de stoelen om te wisselen, want onze zoon rijdt eigenlijk altijd met mij mee en mijn man heeft een nood stoel zeg maar.



Helly, ik heb de sluiting geprobeerd van de king, en die is inderdaad erg onhandig.
Alle reacties Link kopieren
Römer King hier. Overgenomen destijds van vrienden. Had ik hem nieuw gekocht, dan had ik een King Plus genomen, dus diegene met het extra hoofdkussentje (steuntje) er al in. Wij hebben er nog een los kussentje van Römer bijgekocht, en daar was ik achteraf toch niet zo blij mee.



Het stoeltje zelf was ik erg tevreden mee. Slaappositie is handig. Bekleding makkelijk en goed schoon te wassen. Ik zou hem weer kopen.



Nog even een toevoeging qua sluiting: de oudere sluitingen van Römer vind ik onhandig. Die van de stoeltjes zoals je ze nu koopt vind ik makkelijk werken. Ook opa's en oma's die het stoeltje eens een enkel keertje meenamen, hadden deze sluiting relatief snel onder de knie.
Alle reacties Link kopieren
quote:Teddy82 schreef op 26 augustus 2011 @ 21:30:

_helly_ het tegenovergestelde van wat ik gehoord heb dus over de tobi wat betreft overzettenIk vond de King echt makkelijker overzetten. gordel erdoorheen en klaar. Bij de Tobi moest ik echt onhandig eroverheen hangen om te zien of hij mooi glad door de gleuven van het hoofdstuk ging. Maarja ik haalde hem er alleen uit als ik hem schoon wilde maken.
Wij hebben de Tobi en die werkt prima. Overzetten gaat razendsnel als je het trucje doorhebt. Loswurmen geen last van.
Alle reacties Link kopieren
quote:wennes schreef op 26 augustus 2011 @ 21:32:

Helly, ik heb de sluiting geprobeerd van de king, en die is inderdaad erg onhandig.Mijn moeder kon alleen de sluiting vast krijgen door het zinnetje: "De vogeltjes geven elkaar een kusje" uit te spreken. Ander snapte ze niet hoe zij ze in elkaar moest schuiven.
Alle reacties Link kopieren
quote:_helly_ schreef op 26 augustus 2011 @ 21:37:

[...]





Mijn moeder kon alleen de sluiting vast krijgen door het zinnetje: "De vogeltjes geven elkaar een kusje" uit te spreken. Ander snapte ze niet hoe zij ze in elkaar moest schuiven.



Dan moet ik nog eens oefenen met dat zinnetje erbij, wie weet lukt het dan in 1x hahaha.



Ik bedenk me net dat ze ook oude modellen hadden staan, ik weet niet bij welk model ik de sluiting geprobeerd heb, hmm handig.
Alle reacties Link kopieren
quote:wennes schreef op 26 augustus 2011 @ 21:42:

Ik bedenk me net dat ze ook oude modellen hadden staan, ik weet niet bij welk model ik de sluiting geprobeerd heb, hmm handig.Volgens mij is alles wat er nu in winkels staat dat wat ik als 'nieuwe' sluiting omschrijf. Tja, je moet hem even doorhebben, maar is dat niet bij elk merk zo? Ik moet toegeven dat wij ook het babyzitje van Römer hadden, dus die sluiting hadden we al onder de knie.
Alle reacties Link kopieren
Een nadeel bedacht: ik vond het onhandig dat de riempjes, bij onze King, altijd gewoon in het zitje lagen na het uitstappen. Als je het kind er dan weer inzette, moest je eerst altijd die riempjes onder het kind vandaan zien te trekken.

Als ik het me goed herinner, bestaat hier in de huidige versie van de King ook een oplossing voor, dat die riempjes standaard opzij gaan, zodra het kind is uitgestapt. Of was dat een ander merk zitje?
Alle reacties Link kopieren
dubbel
Alle reacties Link kopieren
Bij de nieuwe romer hebben ze er nog geen oplossing voor en kun je idd de riempjes niet opzij houden.
Alle reacties Link kopieren
Tof, dat is bij de Tobi wel zo, dat de riempjes opzij springen. Dat was voor ons een van de redenen om deze stoel te kiezen. En idd, dat is erg handig. NAdeel is wel dat de riempjes van de Tobi niet strak genoeg kunnen worden aangetrokken door datzelfde systeem, hier wurmen beide kinderen zich er dus te makkelijk uit. Als ik nog een stoel moest kopen zou ik voor een Romer gaan, denk ik.
..
Wij hebben de pallas cybex 2fix, heb je geen gepriel met gordeltjes die kunnen afbreken omdat ze een stootkussen hebben.

Is bij de ADAC als veiligste uit de test gekomen.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb een Tobi gehad en het was idd fijn dat het harnas met de gordels omhoog springen bij het openen, maar verder vond ik het niet echt een fijne stoel. Kind wist zich steeds los te wurmen. In de auto van mijn man had ik een ouder model Römer King en die vond ik heel fijn. Ik had het idee dat dochters er ook beter in zaten. De gordels vastmaken is even een handigheidje, maar als je het doorhebt geen probleem meer.

Overigens heb ik de Tobi bij beide kinderen niet tot 4 jaar gebruikt, met 2,5 jaar zijn ze allebei overgegaan naar een grotere stoel, de Römer Kid met Isofix, waar ik ook heel tevreden over ben.

De Römer stoelen kwamenaltijd beter uit de test dan de Maxi Cosi, dus dat was voor mij ook een reden om nu voor Römer te kiezen.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben 2 x een ellermeyer.

Is ook geregeld heel goed uit test gekomen en meer betaalbaar dan MC of Romer
Alle reacties Link kopieren
Tobi. Prima ding.
Alle reacties Link kopieren
1) De Römer King.

2) Dat hij in een soort ligstand kan, dan kunnen de kinderen heerlijk slapen in de auto.

3) Nee.

4) Ja, we hebben hem al jaren en nog steeds niks op aan te merken.
Alle reacties Link kopieren
Hier PRECIES hetzelfde probleem met precies hetzelfde model! Bij ons ook al 2x een blokkade met de stoel van onze dochter, dus ik lees mee!!
Wij hebben de MC Priori. Prima ding. Geen toeters en bellen, dus geen uitstaande riempjes. Soms een beetje lastig bij het slotje ( moet je onder de billen vandaan wurmen ) maar verder helemaal goed! En het scheelde toen 100 euro met de Tobi volgens mij.
Voor beide kinderen een Axiss en vind ze echt ideaal. Had nog nooit van het probleem gehoord.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven