Baby in bed laten slapen, hoe ????

14-01-2009 09:05 56 berichten
Alle reacties Link kopieren
De titel zegt het al maar.................



Ik ben 6 weken geleden bevallen van een heel mooi jongetje. Gelukkig gaat alles goed maar er is een "probleem" en dat is dat de kleine man overdag niet in zijn bed wil slapen. Hij slaapt in de MC, hij slaapt als je met m gaat wandelen en het liefst slaapt hij bij mij op de arm. Ik vind het heel vervelend want ik heb ook nog een zoontje van bijna drie rondlopen die natuurlijk ook recht op aandacht van mamma heeft. Vraag is dus hoe leer ik mijn jongste kindje om in zijn bed te slapen ? Hij ligt op dit moment al een kwartier hartverscheurend te huilen en ik weet dat als ik m oppak hij binnen een minuut slaapt maar dat als ik m terugleg hij ook zo weer wakker is. Moet ik m laten huilen of juist niet ? Kortom wie heeft tips en ideeen ?



Alvast bedankt !

er is.
Alle reacties Link kopieren
Hahaha, Aine, dat heb ik ook, naast zielig vinden. Mijn dochter was (en is) dan ook heel erg luid. Was echt vanaf de geboorte soort operazangeres qua volume
Wat Supersmollie zegt vind ik ook :)
Alle reacties Link kopieren
quote:Inad schreef op 14 januari 2009 @ 12:08:

[...]





Ik vind Ria Blom trouwens zoiets Westerlijks en bedachts en onnatuurlijks. Vind je het gek dat babies in de Westerse wereld procentueel gezien veel en veel meer huilen dan Aziatische en Afrikaanse babies. Met al dat gemuts met theorieen en opvoedboeken en verplichte halve uren laten huilen..



He-le-maal mee eens!!!

Ik ben voor de natural way, á la Afrika en apenwereld.

Kindjes lekker veilig bij je houden, vooral inimini baby'tjes. Als ze ouder worden, wordt dat vanzelf minder.
I`ve learned so much from my mistakes.. I`m thinking of making a few more.
Alle reacties Link kopieren
Wat La Vie en Inad dus ook zeggen! Het gaat zo tegen mijn gevoel in om een kindje te laten huilen. Het heeft ons nodig om zich gehoord en veilig te voelen. Mijn zoon zal zich moeten aanpassen als de baby er straks is, maar daar heb ik wel vertrouwen in.
Alle reacties Link kopieren
Natuurlijk wil je het liefst dat je kindje lekker slaapt en niet huilt.



Weet niet of je kindje naar een kinderdagverblijf gaat binnenkort, maar daar hebben ze niet de tijd om elk kindje vast te houden zolang het slaapt.
Alle reacties Link kopieren
Misskaatje, hangt af van het kdv. Bij mijn dochter was er op kdv een hangmat en daar sliep ze in. Of ze sliep eerst in op arm van haar lievelingsleidster en werd dan weggelegd. Was kleinschalig kdv en heb het daar echt op uitgezocht.
Wat Supersmollie zegt vind ik ook :)
Ligt inderdaad aan de creche, als je een klein horizontaal babygroepje kunt vinden dan mogen ze lekker veel in de armen van de leidsters liggen als het moet - bij ons wel in ieder geval.
Alle reacties Link kopieren
Mijn dochter heeft zeker het eerste jaar niet in haar eigen bed geslapen. Ze hing in de doek bij mij bijvoorbeeld. Ik vond me een heel ontaarde moeder dat ik alles tegen de 'regeltjes' deed maar ik voelde me nog ontaarder om haar te laten huilen. (en dan heb ik het niet over 10 minuten daar zou ik het nog voor gedaan hebben)



Bij de gastouder sliep ze eerst in de wagen in de huiskamer.



's avonds sliep ze bij mij in bed. Nu is ze 2 en slaapt ze al een tijdje in haar eigen bed zonder te morren en eigenlijk slaapt ze ook altijd door.



Het komt dus heus wel goed ook als je het niet volgens Ria Blom doet.
Alle reacties Link kopieren
quote:Inad schreef op 14 januari 2009 @ 12:08:

[...]





Ik vind Ria Blom trouwens zoiets Westerlijks en bedachts en onnatuurlijks. Vind je het gek dat babies in de Westerse wereld procentueel gezien veel en veel meer huilen dan Aziatische en Afrikaanse babies. Met al dat gemuts met theorieen en opvoedboeken en verplichte halve uren laten huilen..Gelukkig kent iedereen zijn eigen kind het beste! Wij hebben de eerste weken bij beide meisjes ook het niet laten huilen toegepast. Oppakken bij huilen, troosten, bij mama en papa op de borst slapen etc. Resultaat: een overprikkeld kindje wat nog moeilijker in slaap kan komen. Gelukkig weet ik wat wel goed voor mijn kindjes zijn... en dat is wat anders dan goed is voor jullie kindjes.
Alle reacties Link kopieren
quote:Sanmi schreef op 14 januari 2009 @ 13:18:

[...]





Gelukkig kent iedereen zijn eigen kind het beste! Wij hebben de eerste weken bij beide meisjes ook het niet laten huilen toegepast. Oppakken bij huilen, troosten, bij mama en papa op de borst slapen etc. Resultaat: een overprikkeld kindje wat nog moeilijker in slaap kan komen. Gelukkig weet ik wat wel goed voor mijn kindjes is... en dat is blijkbaar wat anders dan goed is voor jullie kindjes.Overigens kom ik niet eens aan het half uur, maar is meiske klein na 10 minuutjes stil.
Alle reacties Link kopieren
whoops wilde mijn bericht wijzigen... nou ja...
Alle reacties Link kopieren
quote:Inad schreef op 14 januari 2009 @ 12:23:

Misskaatje, hangt af van het kdv. Bij mijn dochter was er op kdv een hangmat en daar sliep ze in. Of ze sliep eerst in op arm van haar lievelingsleidster en werd dan weggelegd. Was kleinschalig kdv en heb het daar echt op uitgezocht.Ik begreep uit de OP dat TO haar zoontje wakker wordt zodra ze hem weg legt als hij in slaap is gevallen. Dat leek me niet handig op een kdv, ook al hebben ze daar een hangmat, wieg, schommelstoel etc.
Alle reacties Link kopieren
quote:Inad schreef op 14 januari 2009 @ 12:08:

[...]





Ik vind Ria Blom trouwens zoiets Westerlijks en bedachts en onnatuurlijks. Vind je het gek dat babies in de Westerse wereld procentueel gezien veel en veel meer huilen dan Aziatische en Afrikaanse babies. Met al dat gemuts met theorieen en opvoedboeken en verplichte halve uren laten huilen..



Interessant gegeven dit. Heb in een boek over attachment parenting (Dr. Sears) ook gelezen dat babies in niet-westerse continenten inderdaad minder huilen. Zijn verklaring was dat die kindjes de gehele dag bij de moeder/nanny op de rug gebonden zijn, zich dus geborgen voelen. Snachts wordt er met die kindjes geslapen, dus ook geen gehuil.



Nu klinkt dit helemaal geweldig, maar of het voor de westerse manier van leven werkt?
Alle reacties Link kopieren
Heb hier alle reacties gelezen... en nu vind ik dat iedereen het op zijn eigen manier moet doen. Maar je kunt toch heel de dag niets doen als je je kind heel de tijd in een draagdoek meedraagt? En slapen in de box???? Tja als ie de enigste is maar als je er nog een rond hebt lopen dan wordt ie toch heel de tijd wakker van de herrie??
Alle reacties Link kopieren
quote:libertas schreef op 14 januari 2009 @ 13:37:

[...]



Nu klinkt dit helemaal geweldig, maar of het voor de westerse manier van leven werkt?Bij mij werkte de combi prima.
Wat Supersmollie zegt vind ik ook :)
Alle reacties Link kopieren
quote:ding schreef op 14 januari 2009 @ 13:55:

Heb hier alle reacties gelezen... en nu vind ik dat iedereen het op zijn eigen manier moet doen. Maar je kunt toch heel de dag niets doen als je je kind heel de tijd in een draagdoek meedraagt? En slapen in de box???? Tja als ie de enigste is maar als je er nog een rond hebt lopen dan wordt ie toch heel de tijd wakker van de herrie??



Ik deed van alles met kind in draagdoek, stofzuigen, koken, afwassen.



Jonge babies slapen juist beter in ruimtes met geluid. In de baarmoeder was het ook alles behalve stil (jouw hartslag, je darmen). Het is wennen hoor voor zon kind, van slapen met beweging en geluid naar ineens muisstil in een stilstaand bedje. Ik denk dat je er ook betere slapers door creeërt, dan hebben ze als ze wat ouder zijn misschien ook geen absolute stilte nodig om te kunnen slapen.



Sanmi, snap niet zo goed wat je wilt zeggen. Ik gaf al aan dat het mijn menig is huer, dus doe wat je wilt met jouw kinderen.
Wat Supersmollie zegt vind ik ook :)
Alle reacties Link kopieren
Tja ik vind dat er ook een tussen weg in is. Onze kinderen slapen van begin af aan gewoon in hun eigen bed. En ik doe echt niet muisstil of trek er de telefoon of bel uit. Ze moeten ook inderdaad doorslapen met een beetje geluid. Ikzelf ben van mening dat de box geen slaapplaats is. En tja ik ben ook van de drie R. Maar dan wel op eigen gevoel.
Alle reacties Link kopieren
Hier wilde mijn dochter ook absoluut niet in der bedje slapen, ook niet in de kinderwagen in de woonkamer. Maar echt op de arm vond ze oo kniet echt comfi. Waar ze wel dus heel veel in geslapen heeft in het begin, dat was de wipstoel. Dekentje erop, baby erin, inwikkelen, gespje vast, speentje en naast me op de bank. En dan sliep ze hoor.



Ze was dan ook prematuur dus in zon enorm ledikant was niks voor haar, box vond ze doodeng. In de wipstoel lag ze lekker geborgen te slapen en dus ook gewend aan huisgeluiden. Stofzuiegn, tv radio enzo. Met 3 mnd ben ik echt gaan opletten op signalen. Jengelen is moe, dus lette ik op. Voordat ze ging jengelen legde ik haar op bed, daar lag ze dan om zich heen te kijken enzo en viel vanzelf in slaap.



Ik zou je kindje zeker niet laten huilen, huilen/krijsen bedoel ik dan he. Maar ik zou t na een tijde wel t bedje aan blijven bieden, toch blijven proberen, Hier gaat ze nu (5 mnd oud) zonder morren naar bedje toe en daar kan ze lekker slapen in alle rust.



Maar heb ook een beetje geduld, je kindje is nog zo klein, t komt vanzelf!! Sterkte
Alle reacties Link kopieren
quote:Sanmi schreef op 14 januari 2009 @ 13:18:

[...]





Gelukkig kent iedereen zijn eigen kind het beste! Wij hebben de eerste weken bij beide meisjes ook het niet laten huilen toegepast. Oppakken bij huilen, troosten, bij mama en papa op de borst slapen etc. Resultaat: een overprikkeld kindje wat nog moeilijker in slaap kan komen. Gelukkig weet ik wat wel goed voor mijn kindjes zijn... en dat is wat anders dan goed is voor jullie kindjes.



Hier ook hoor. Mijn oudste kreeg vanaf 6 weken oud iedere dag van 19u tot 20u een huiluurtje . Ik kon er niet tegen dat hij zo hartverscheurend lag te huilen. Dus ik ging elke 10 min hem uit bed halen, en lekker wiegen en dicht bij mij houden. Maar dan werd het nog erger, huilen, huilen, huilen. Dus ikw ist niet meer wat ik moest doen. Dus liet hem toen in zijn bed liggen en ben toen gewoon om de 10 min gaan kijken en aai over zijn bol gegeven.Totdat mijn moeder zei dat mijn jongste broertje dit ook een periode had gehad. En dan van 18u tot19u. Mijn moeder zei dat dit gewoon een huiluurtje was. Vooral ook omdat het elke dag hetzelfde tijdstip was.



Sommige baby's huilen zichzelf gewoon in slaap, ze verwerken op die manier alle prikkels van die dag.



Heb dit later ook besproken met het CB, en hun zeiden als het idd een week lang elke dag aanhield was het idd een huiluurtje.



Het heeft in totaal 3 weken geduurd en toen was het over.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor alle reacties................



Inbakeren mag bij onze zoon niet omdat hij misschien een heupafwijking heeft.



Laten huilen gaat ook echt tegen mijn gevoel in hoor, bij de oudste heb ik het ook niet gedaan en zat ik een tijd lang de hele dag met een slapend kind op schoot.



De Ria Blom methode ken ik niet maar zal ik zeker meer over gaan lezen. Het andere boekje (Slapen zonder huilen) zal ik ook eens zoeken.



Vanmorgen is de kleine man na dat kwartier huilen in slaap gevallen om na een half uur weer wakker te worden. Net na zijn fles heb ik m in bad gedaan en daarna met babyolie ingesmeerd. Vervolgens in bed gelegd en een wonder is geschied: Meneertje is zonder enige vorm van protest in slaap gevallen.



Ik weet ook dat het een fase is maar vanmorgen waren alletwee de kindjes aan het huilen en dat gecombineerd met wat slaapgebrek was even wat veel !



Nogmaals bedankt voor alle Supersnelle reacties
Alle reacties Link kopieren
Nou dan is een draagdoek misschien helemaal niet zo'n slechte optie... lekker die benen uit elkaar



Alle reacties Link kopieren
Mijn zoon (nu 15 weken) wilde ook niet slapen in zijn bedje overdag.

Lag zichzelf wakker te wapperen met zijn handjes.

In de box deed hij wel hazeslaapjes.

Sinds een aantal weken ligt hij in een PuckaBaby (soort bakerzak) en slaapt hij heerlijk rustig in zijn eigen bedje.

Het 's middags naar bed brengen is echt routine geworden en hij slaapt nooit meer in de box.



We kunnen bij hem heel goed zien wanneer hij moe is (jengelig, rode oogjes) en spelen daar op in door hem lekker naar bed te brengen ookal is het maar voor een half uurtje.



's Avonds trekken we hem ook echt een pyamaatje aan (schattig!!), krijgt zijn flesje en kroelt/speelt nog wat. Zodra hij moe begint te worden gaat hij naar bed (meestal tussen 7 en 8)

Hij jengelt wel als we hem er in leggen, maar vaak slaapt hij al voordat de rits dicht zit.

We stoppen eventueel zijn speen in zijn mond, muziekje aan, een lekkere zoen op zijn wangetje, zeggen dat we heel veel van hem houden en gaan dan weg.

Ook als hij nog niet helemaal vertrokken is.

Soms nog even terug om speentje terug te geven of het muziekje nog een keertje af te spelen, maar voor de rest is het prima.
Frankly my dear, I don"t give a damn
Alle reacties Link kopieren
quote:Inad schreef op 14 januari 2009 @ 14:01:

[...]





Sanmi, snap niet zo goed wat je wilt zeggen. Ik gaf al aan dat het mijn menig is huer, dus doe wat je wilt met jouw kinderen.Jouw reactie was zo heftig alsof ik mijn kinderen iets verschrikkelijks aan doe, terwijl ik handel in het belang van mijn dochters. Dat wilde ik even zeggen.
Alle reacties Link kopieren
Ik had hetzelfde met mijn dochtertje die eerste weken. We hadden het idee dat ze de geborgenheid miste, de begrenzing om haar lichaam. Ze sliep bv wel goed als we het voedingskussen in de box legden met een hoeslakentje erom gespannen zodat zij in het kuiltje lag. Dit werd ons wel afgeraden om langdurig te doen, voor af en toe een dutje mocht het wel. Hetzelfde geldt mss voor jouw zoon, een MC en kinderwagenbak zijn ook kleiner en geborgener. 's Nachts lag ze bij ons op de buik, dan sliep ze heerlijk, was heerlijk maar ook dubbel want je wil wel dat je kind in zn bedje kan slapen. Wij hebben haar vanaf 5 weken ingebakerd en dat was het einde van alle ellende. Ze sliep heerlijk in haar eigen bedje en uren achter elkaar! Dit icm regelmaat, heb ook het boek van Ria Blom en vond het een erg fijn boek om erop na te slaan en uit te halen wat je aanspreekt. Nog steeds ben ik erg van de RRR en mijn dochter doet het super, sinds de 12-weken-sprong zonder de inbakerdoek gelukkig!
Ga naar de bieb en haal 'wat je baby vertelt' van Tracy Hogg. Ik vind haar manier van 'slapen aanpakken' erg okee: het gaat heel erg uit van wat je kind aangeeft, maar ook van wat jouw grenzen zijn. Dus kind niet hartverscheurend laten huilen, maar wel in z'n eigen bed. En zelf leren inslapen.



Toen Meisje-Klein 8 weken lang alleen maar op ons sliep, en nergens anders, hebben we haar manier geprobeerd, en na 3 dagen kon ze zelf inslapen in haar eigen bed overdag, en na een week kon ze het ook 's nachts. En we kregen een ander kind: veel minder vermoeid, minder overprikkeld, etc.



Jommetje is vanaf dag 1 in z'n bed gelegd, en sliep behoorlijk goed, tot ie last kreeg van z'n koemelkallergie. Ten hielp inbakeren heel goed. Na het inbakeren moest ie altijd 2 minuutjes huilen voor ie in slaap viel. Vond ik vreselijk, maar als je hem stil z'n bed in wilde hebben, was je uren zoet en had je uiteindelijk een kind dat dodelijk vermoeid in slaap viel op je schouder.



Wat je baby vertelt gaat op een respectvolle manier om met je kind, maar wel praktisch en prettig voor jezelf.
Alle reacties Link kopieren
O lees nu pas dat je zoontje niet ingebakerd mag worden...



Mijn dochtertje huilt ook altijd een paar minuutjes hoor, das heel normaal voor een baby. Ze hebben dit nodig zeggen de deskundigen, een gemiddelde baby huilt 2 a 3 uur per dag (gelukkig komt de mijne eerder in de buurt van 30 min per dag!). Als ik steeds naar haar toe zou gaan als ze huilt (binnen de 5 minuten dan) zou ze juist veel onrustiger worden want ze wordt dan gestoord in het 'zich afsluiten van het wakker zijn'. Huilen is nl ook een manier voor het kind om de overgang van wakker zijn naar slaap te kunnen overbruggen.



Beetje jammer dat sommige moeders hier worden afgeschilderd als kindonvriendelijk als ze weten dat hun kind na een x aantal minuten huilen heerlijk in slaap valt en doorslaapt.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven