Langvoeders hier?

20-11-2009 16:03 714 berichten
Alle reacties Link kopieren
Zijn hier ook langvoedende moeders hier? En tot hoelang wil je borstvoeding geven of heb je gegeven? Waar ligt de grens voor jullie?



Mijn dochter heb ik 11 maanden gevoed (door omstandigheden gestopt) en mijn zoontje is ruim 14 maanden en krijgt nog steeds borstvoeding. Zolang hij nog wil ga ik voorlopig nog door. Weet nog niet waar mijn grens ligt, ik denk 2 a 3 jaar?
Alle reacties Link kopieren
quote:Edjekroketje schreef op 20 november 2009 @ 22:27:

Ik snap die opmerking van 'moederkloek' wel hoor. Je ziet gewoon aan die borstvoedingpeuters/kleuters dat ze geen meter van hun moeder verwijderd kunnen zijn, ze hangen enorm aan hun moeder (is mijn ervaring dan hoor). Ze beginnen te janken wanneer ze ook maar even zonder hun moeder zijn. Voor een kind van 10 maanden vind ik dat heel normaal, maar niet voor een kind van ruim 1,5....



Ik vind het ook onsmakelijk om te zien als een kind even komt lurken. De keren dat ik het wel eens zie kan je niet eens over een voeding spreken, maar zijn het 6 slokken, hup even de andere kant 6 slokken en dan is het klaar. Soms daarna nog een bekertje 'gewoon' drinken, omdat dat ook best wel kan... Pffff dat is toch geen voeding meer dan????? Dat je de avond/nacht en ochtend voedingen doet moet iedereen zelf weten, daar heeft idd niemand last van, maar voor sommigen is het gewoon een onsmakelijk gezicht.

Ik kijk toch ook liever naar een mooie man in zwembroek, dan een vetklep in een veel te strak broekie. Dat is gewoon je eigen gedachten en asociatie erbij!



Bovendien vind ik het ook raar dat er wordt gesproken over het moeilijk kunnen weigeren, JIJ bent toch de moeder in het geheel????? Waar is de 'nee' die kinderen kunnen horen? Heb nu al een paar keer gelezen dat de moeder het eigenlijk wel welletjes vond, maar het kind zo graag wil. Als een kind met een aansteker speelt kan je toch ook nee zeggen omdat JIJ het niet goed vindt, dat is met 1,5 (of later) met borstvoeding toch precies hetzelfde? Als jij het genoeg vindt, is het toch klaar???? Snap echt niet dat er zoveel ouders zijn die hun kinderen dingen aan laten geven, omdat 'ze er dan wel aan toe zullen zijn'. Mijn kinderen wilden 's middags ook niet meer slapen, voor veel ouders het punt om ze 's middags wakker te houden, soms al van 15 maanden oud. Nou, IK was wel aan hun middagslaapje toe en ze hebben mooi allebei minstens 3,5 jaar geslapen 's middags. Ik vind dat dat met de borstvoeding precies hetzelfde is.



Ik heb zelf geen beelden van incest of wat ook voor ogen bij een kleuter die nog uit de borst drinkt, maar vind een baby aan de borst wel degelijk anders dan een kind van 4. Je kleine kinderen (12 maanden) zitten toch ook wel eens aan je borsten als je samen in bad zit ofzo, maar dat laat je een 4 jarig kind toch ook niet meer doen??EdKrotet, valt het jou ook op dat de zogende moeders niet ingaan op, bijvoorbeeld, het verhaal van de aansteker (goeie was dat!) of het gewoon "nee" zeggen.
Alle reacties Link kopieren
Nog even: Bergje, als ik niet wil dat mijn zoon drinkt dan zeg ik gewoon nee. Daar heeft hij naar te luisteren. Maar ik zou niet weten waarom ik hem zoiets als borstvoeding zou moeten weigeren. Het is supergezond! Hij wordt er alleen maar beter van. Alleen op bepaalde momenten even niet. En mijn grens is tot nu toe 4 jaar. Dan is het voor mij ook klaar. Dus.
...
Alle reacties Link kopieren
Milaatje dat weet ik niet, maar wie wel?



Ik vertrek hier, jammer dat de moeders van de kinderen die 'zo sociaal, vrij, weetikveelwatallemaal nog meer door het langvoeden' niet normaal op meningen van anderen kunnen reageren.

Laatste wat ik erover heb gezegd.
Alle reacties Link kopieren
Het is praktisch gezien niet heel moeilijk om 2 keer per dag een peuter te voeden.



De vrouw op de foto is inderdaad hun moeder.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou willen dat ik langvoeder kón zijn (1,5 jaar dan) en dat meen ik echt. Fijn dat het jullie zo goed af gaat.
quote:queenie1 schreef op 20 november 2009 @ 22:37:

Mijn man wil met mij in bad. Ik lees morgen wel weer bij!

Toedeledoki!Geeeeeetver
Alle reacties Link kopieren
Ik duik ook bed in. Slaap leker.
Alle reacties Link kopieren
Waarom zou ik ingaan op dat verhaal van die aansteker? Ik heb niet gezegd dat mijn zoon nog aan de borst drinkt omdat ik hem dat niet kan weigeren, dus de hele vergelijking gaat niet op.



Er zijn best momenten waarop hij wil drinken en waarop het niet mag, maar dan accepteert hij gewoon een nee, sterker nog, hij kan het dan ook best hebben als zijn kleine zusje op dat moment wel mag drinken en hij pas als hij naar bed gaat.
Don't waste your time on jealousy,
Sometimes you're ahead, sometimes you're behind.
quote:Bergje65 schreef op 20 november 2009 @ 22:37:

[...]





EdKrotet, valt het jou ook op dat de zogende moeders niet ingaan op, bijvoorbeeld, het verhaal van de aansteker (goeie was dat!) of het gewoon "nee" zeggen.Het was bij mij gewoon niet aan de orde, vandaar dat ik er niet op in ga.
Alle reacties Link kopieren
quote:milaatje schreef op 20 november 2009 @ 22:34:

Bokito: is die vrouw dan niet de moeder van de twee kindjes?



Dit soort dingen zijn behoorlijk normatief. Mij zou het zelf ook te ver gaan als mijn kind nog aan mijn borst zou lurken terwijl het al hele Nederlandse volzinnen kan zeggen. Maar, ik zou dan wel weer zo lang mogelijk willen voeden. Maar totdat ze ruim 2 jaar zijn of zelfs ouder? Ik denk het niet. Ik zou niet eens weten hoe ik dat praktisch gezien zou moeten doen. In veel Afrikaanse landen is het gebruikelijk om een kind borstvoeding te geven tot aan de kleutertijd of langer. Ook omdat het voor de vrouwen als anticonceptie fungeert. Ik vind het niet abnormaal als je er voor kiest om een kind van 3 nog borstvoeding te geven, het wordt echter als normafwijkend gezien door de meeste Westerse landen. Best jammer.Milaatje, weet je toevallig wat als norm gezien wordt door de Wereldgezondheidorganisatie? Ik meen eens gelezen te hebben 2 jaar?
Alle reacties Link kopieren
quote:Bokito schreef op 20 november 2009 @ 22:39:

Milaatje dat weet ik niet, maar wie wel?



Ik vertrek hier, jammer dat de moeders van de kinderen die 'zo sociaal, vrij, weetikveelwatallemaal nog meer door het langvoeden' niet normaal op meningen van anderen kunnen reageren.

Laatste wat ik erover heb gezegd.... zegt zij die voeding met kinderporno vergelijkt .... :puke:
quote:Bokito schreef op 20 november 2009 @ 22:39:

Milaatje dat weet ik niet, maar wie wel?



Ik vertrek hier, jammer dat de moeders van de kinderen die 'zo sociaal, vrij, weetikveelwatallemaal nog meer door het langvoeden' niet normaal op meningen van anderen kunnen reageren.

Laatste wat ik erover heb gezegd.Vind je het heel raar als je de vergelijking met kinderporno trekt?
Ja twee jaar Marg.
quote:Star schreef op 20 november 2009 @ 22:40:

[...]





Geeeeeetver Bah! Porno!
Alle reacties Link kopieren
He dat snap ik niet Bokito. Je gebruikt woorden als 'om te kotsen' (waar ik mij persoonlijk door gekwetst voel) en dan zeg je dat anderen niet normaal reageren.



@Bergje: Dat van die aansteker heb ik even gemist. Geen flauw idee waar je het over hebt. Ik vind trouwens niet dat wij ons zouden moeten verdedigen.
Alle reacties Link kopieren
Jammer dat uit dit topic zo'n discussie is ontstaan. Nou had ik beter kunnen weten hier op viva, maar het was gewoon nieuwschierigheid van mij .



Sommige reacties zijn inderdaad om te huilen. Iemand die een 2+ jarig kind gevoed ziet worden is om te kotsen?



Verder...niemand heeft er last van, ik voed nooit meer buitenshuis, vanaf een maand of 12/13 niet meer. Alleen nog bij familieleden of vrienden als het nodig is. En dan is zoonlief vaak nog veel te afgeleid, door alles wat er om hem heen gebeurd, dus meestal blijft het gewoon beperkt tot thuis of de slaapkamer.



Dat er AP en associaties met sex bijgehaald worden vind ik ook een beetje raar, dat heeft toch niet automatisch met langvoeden te maken?



Al met al, borstvoeding is in eerste instantie de 1e levensbehoefte van een baby, het is makkelijk, het heeft vele voordelen voor moeder en kind, ook als je er langer mee doorgaat dan een jaar. En daar groei je vanzelf in mee.



Ik persoonlijk zie mijzelf nog geen kleuter voeden (denk nog steeds dat ik 3 jaar de max zou vinden voor mezelf), maar ik ken wel moeders die langer voeden dan ik zou doen. Hun leven, niemand die er last van heeft.
Alle reacties Link kopieren
quote:Sientje 2 schreef op 20 november 2009 @ 22:39:

Het is praktisch gezien niet heel moeilijk om 2 keer per dag een peuter te voeden.



De vrouw op de foto is inderdaad hun moeder.



Met mijn baan wel vrees ik.

Daarnaast is het niet evident dat langer borstvoeding geven beter is. Veel studies naar het effect van borstvoeding geven op lange termijn zijn zwak. Sommige onderzoekers beweren zelfs het tegenovergestelde, dat lang doorgaan met borstvoeding een negatief effect heeft. Of dat de psyche van de moeder daarin bepalend is, en niet persé het welzijn van het kind. Daarom moet iedere moeder ook gewoon haar eigen common sense gebruiken. Ik probeer de eerste 12 maanden borstvoeding te geven. Daarna zien we wel verder.
Alle reacties Link kopieren
Wat zijn dat voor onderzoekers? Ik heb daar nog nooit van gehoord van dat negatieve effect.
Alle reacties Link kopieren
quote:Margaretha2 schreef op 20 november 2009 @ 22:41:

[...]





Milaatje, weet je toevallig wat als norm gezien wordt door de Wereldgezondheidorganisatie? Ik meen eens gelezen te hebben 2 jaar?Geen idee wat de WGO als norm hanteert. Ik denk 6 maanden (minimaal), dat is de standaardnorm die de meeste deskundigen hanteren.
quote:Sientje 2 schreef op 20 november 2009 @ 22:57:

Wat zijn dat voor onderzoekers? Ik heb daar nog nooit van gehoord van dat negatieve effect.Ik wel. Tijdje terug in de kranten (buitenland iig) gestaan. Weet alleen niet meer zo snel welke. Het was naar mijn weten een Fins onderzoek.
quote:milaatje schreef op 20 november 2009 @ 22:57:

[...]





Geen idee wat de WGO als norm hanteert. Ik denk 6 maanden (minimaal), dat is de standaardnorm die de meeste deskundigen hanteren.6 maanden exclusief, daarna met vaste voeding tot minstens 2 jaar.
Alle reacties Link kopieren
De WHO norm is 6 maanden exclusief borstvoeding en 2 jaar borstvoeding + bijvoeding en daarna zolang moeder en kind het prettig vinden.
Alle reacties Link kopieren
quote:schuddebuikje schreef op 20 november 2009 @ 22:00:

en wat vinden jullie van een eventuele partner die mee wil drinken?

Ik ben oprecht nieuwsgierig waar dan de grens bij jullie ligt.

Ik merk dat mijn onwetendheid vooroordelen met zich mee brengt.No way!
Jammer zeg, dat langer bv geven zulke rare associaties oproept bij veel mensen. Ik denk dat dat komt omdat de meeste mensen helemaal niet in de gaten hebben dat er een heleboel kinderen gewoon nog steeds bv krijgen. Het is echt onwetendheid bij de meesten.

Na een maand of 10 vragen mensen er ook niet meer naar, en gaan er vanuit dat je gestopt bent.



En als er iets over langvoeden op tv is, zie je trouwens nooit de normale moeders met normale kinderen, maar rare gezinnen die met z'n allen in 1 bed slapen, waarbij manlief gezellig meedrinkt en de kinderen tot de puberteit gevoed worden. Heeft echt helemaal niks met langvoeden te maken!



De meeste langvoeders voeden denk ik zo tot de 2/3 jaar, dat is gevoelsmatig dan de grens. Of soms geeft het kind aan niet meer te willen.

WHO geeft de grens van 2 jaar trouwens niet voor niks! Ook in eerste wereld landen en niet alleen in derde wereldlanden.
Alle reacties Link kopieren
quote:sharra schreef op 21 november 2009 @ 07:41:

Jammer zeg, dat langer bv geven zulke rare associaties oproept bij veel mensen. Ik denk dat dat komt omdat de meeste mensen helemaal niet in de gaten hebben dat er een heleboel kinderen gewoon nog steeds bv krijgen. Het is echt onwetendheid bij de meesten



Niet zo raar want als je IRL dezelfde reacties krijgt als in dit topic dan heb je op een gegeven moment ook gewoon geen zin meer om de discussie nog aan te gaan.



mn schoonmoeder en schoonzus vinden het ook wel welletjes geweest met de borstvoeding van mijn dochter.

" ze is ons kind, en het zijn mijn borsten, in hoeverre meen je inspraak te hebben ? "

en toch vaak opmerkingen... als oplossing heb ik gekolfde melk in een fles meegegeven dat ze gingen oppassen zo probeer dat maar eens in ons kleine flesweigeraartje te proppen.

ik heb al een maand niets meer gehoord over moeten stoppen met bv

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven