Pdd nos en zwemles

03-10-2010 21:16 35 berichten
Alle reacties Link kopieren
Mijn dochter van 8 heeft Pdd nos



Ze is een hele lieve en slimme meid en kan met bijna alles goed meekomen.



Ze kan helaas nog niet zwemmen, ze heeft op zwemles gezeten en heeft 3 keer blok 1 van het A diploma gedaan, ze toonde helaas geen vorderingen dus zijn we ermee gestopt.

Ze heeft daarna 2 jaar schoolzwemmen gehad en is toen gestrand bij blok 3.

Nu is het schoolzwemmen voorbij, in het 2e jaar heeft ze het hele jaar in blok 3 gezeten, ze maakte weer geen vorderingen.



Nu wil ik graag weten of er meer mensen zijn die dit herkennen van hun (autistische) kind, en wat is wijsheid? haar even een jaar laten rusten en volgend jaar weer proberen of binnenkort weer zwemles zodat er geen kennis verloren gaat?



Ik heb ook al nagedacht over privé zwemles, maar het pgb kun je dit jaar niet meer aanvragen omdat het geld op is.

Dit zou voor volgend jaar wel een optie kunnen zijn



Ze wordt nu beperkt door het gemis van een zwemdiploma, ze mist kinderfeestjes en omdat er hier in de buurt een vijver is mag ze niet te ver van huis, erg jammer!



We hebben haar overigens wel veel geprobeerd te stimuleren, zo mocht ze van mij opnieuw op zwemles als ze met schoolzwemmen blokje 4 zou halen en natuurlijk ook de belofte van meer vrijheid buiten.



Moet er wel bij zeggen dat ze rustig word van water, ze kan zich uren vermaken met een bakje water door te "voelen"



Alvast bedankt voor jullie reacties!
Alle reacties Link kopieren
Geen tips maar wel een .
Alle reacties Link kopieren
Misschien eerst eens als gezamelijke activiteit een of meer keer in de week gaan zwemmen samen?

Verder zijn er bij ons in de buurt (N-H) ook zwemscholen die misschien een fractie meer kosten, maar dan heb je een zeer goede instructeur en heel kleine groepjes.
Pop, ik heb geen tips voor je, maar ik hoop dat je hier goeie tips zult krijgen
Alle reacties Link kopieren
Sosofie: ik ben geen zwemjuf dus van mij leert ze geen zwemmen, ze denkt heel zwart-wit, ik kan ook nooit helpen met schoolactiviteiten omdat ik niet op school "hoor"



Hier in de buurt zijn er wel kleinere zwemscholen maar daar zijn geen kleinere groepen, wel privé les maar dat is zonder pgb te duur (helaas)



Bedankt voor je tips! ik ga wel even rondvragen/rondbellen of er misschien iets verderop wel kleinere groepen zijn
Alle reacties Link kopieren
Welke regio woon je?
waarom maakt ze geen vorderingen? is er niet een zwembad in de buurt die gespecialiseerd zijn?
Alle reacties Link kopieren
quote:Quacker schreef op 03 oktober 2010 @ 21:39:

Welke regio woon je?Zeeland
Alle reacties Link kopieren
quote:citronella schreef op 03 oktober 2010 @ 21:42:

waarom maakt ze geen vorderingen? is er niet een zwembad in de buurt die gespecialiseerd zijn?



Niet dat ik weet, helaas



Ze wordt behoorlijk overprikkeld in het zwembad, veel geluiden en veel kinderen

Van het water wordt ze rustig en daardoor keert ze in zichzelf en gaat aan het water "voelen" daardoor komt de lesstof niet aan, als er 1 op 1 met haar gewerkt wordt lukt het wel
Alle reacties Link kopieren
Ik bedoel ook niet zwemles geven, meer als gezellige activiteit, een leuk uitje. Misschien dat ze dan in elk geval een beetje bijhoudt wat ze geleerd heeft.

Ik weet natuurlijk niet of ze dat trekt qua prikkels e.d., ik heb er niet zoveel verstand van...



Succes...
Alle reacties Link kopieren
Oké... ideetje



Ik heb laatst gegoogeld op zwemles en vakantie. Toen kwam ik op een site van een NL'se zwemjuf die in Frankrijk (?) een camping/vak.accomodatie heeft en daar privézwemles geeft. In twee weken vakantie, 14 dagen les, moet je waarschijnlijk een heel end komen...
Alle reacties Link kopieren
Ik zal eens vragen aan mijn zwager, die zit in het zwemonderwijs. Op zijn vestiging is er les voor kinderen als jouw dochter, maar dat is ver uit de buurt voor jullie. Maar zijn werkgever heeft vestigingen in heel Nl. Ze hebben alleen niet overal hetzelfde aanbod.
Er zijn namelijk wel zwemlessen speciaal voor autistische kinderen, dus misschien moet je eens googlen, misschien zit er iets in de buurt.
Alle reacties Link kopieren
en bij mijn post van 21:49 had ik jouw voorgaande post nog niet gelezen...
Alle reacties Link kopieren
Sosofie: bedankt voor je tip!



Quacker: Heel graag! lief van je



Citronella: met google ben ik nog niet veel wijzer geworden, toch bedankt!
Alle reacties Link kopieren
Soms zijn bij autistische kinderen dingen op een latere leeftijd beter aan te leren, andere dingen moeten erin slijten.



Ik weet niet wat beter is, wachten of toch verder gaan
Alle reacties Link kopieren
Mijn kinderen (allebei met een ASS) hebben geen zwemdiploma's. Ze zijn 9 en 12. Zwemles was een drama, daar ben ik rap mee gestopt.

Ze hebben allebei schoolzwemmen gehad en we gaan zelf af en toe zwemmen op een vrije middag. Ze kunnen zich goed genoeg redden in het water.
Self-reflection: You were an idiot then, and you are still an idiot now.
Week 20 van de Extremely Demotivational Calendar
Alle reacties Link kopieren
Solomio: waarom was het een drama? ook geen vorderingen?



Ik ben bang dat ze in een vijver valt en zich niet weet te redden, daarom wil ik graag dat ze een zwemdiploma haalt!
Alle reacties Link kopieren
Poppedotje, er waren bij schoolzwemmen wel vorderingen, maar zelf met ze naar zwemles kon alleen in een enorm vol zwembad, waardoor ze zwaar overprikkeld raakten.

Met oudste heb ik het niet eens geprobeerd, jongste is 1x geweest.



Ik denk dat mijn oudste zich ook niet weet te redden, maar ook niet als ie wel zwemdiploma's had. Die is zó autistisch dat ie het geleerde wrsch niet kan toepassen op een andere plek dan het zwembad.

Mijn jongste redt zich denk ik altijd, ook zonder zwemdiploma's.
Self-reflection: You were an idiot then, and you are still an idiot now.
Week 20 van de Extremely Demotivational Calendar
Alle reacties Link kopieren
Hele suffe vraag, maar kun je niet eens in je kenissenkring kijken er iemand privezwemles kan geven tegen een wat bescheidener tarief? Of dat jij in ruil daarvoor een andere dienst verricht, weet ik veel: dat jij gaat oppassen of een website maken oid. Ik ken nl zo al 2 mensen die via hun vereniging alle kwalificaties hebben gehaald om zwemles te geven, maar alleen als vrijwilliger werken/gewerkt hebben.
Alle reacties Link kopieren
Borderwalk: was het maar zo! ik ken echt niemand die zwemles kan/mag geven...
Alle reacties Link kopieren
Ik denk dat als je uit het pgb privéles kunt halen dat wel een goede optie is.

Verder: schat in of je kind zich kan redden in het water. Mijn Muis moet nog even zwoegen voordat 'ie zijn diploma heeft (en hij zwemt ook al dik twee jaar) maar ik kan hem met heel redelijk vertrouwen (en toezicht) in het diepe laten. Hij is zelfs verdraaid goed in onderwaterzwemmen, al jaren. Alleen dat doorzwemmen, de bewegingen volhouden in een groep, daar faalt hij op.

Uiteindelijk is de bedoeling van die zwemlessen dat je kind niet verzuipt als het te water raakt. Het diploma is geen doel an sich.

Hou er trouwens rekening mee dat bij paniek je kind nog geen barst aan haar zwemlessen en/of diploma heeft.
Alle reacties Link kopieren
Solomio: vind je het dan niet eng met oudste bij vijvers en zwembaden?
Alle reacties Link kopieren
quote:poppedotje schreef op 03 oktober 2010 @ 22:19:

Solomio: vind je het dan niet eng met oudste bij vijvers en zwembaden?

Nee.



Mijn jongste kwam een poosje bij een psycholoog waarmee ik het besprak. Zij is in het buitenland opgegroeid en daar had niemand zwemles, dus zij kon het belang van zwemles leuk relativeren.
Self-reflection: You were an idiot then, and you are still an idiot now.
Week 20 van de Extremely Demotivational Calendar
Alle reacties Link kopieren
Mamzelle: Ik durf haar niet zonder toezicht in het diepe te laten, ze zwemt heel gespannen, maar ze vindt het wel heel leuk! ze wil ook heel graag goed kunnen zwemmen, voor haar is het ook frustrerend dat het niet lukt



Ik hoop dat Muis zijn zwemdiploma haalt! succes!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven