Verloop ingeleide bevalling?

28-07-2010 12:55 17 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo,



nou, ze heeft nog even om zelf te komen,maar komende week zal ik ingeleid worden. Nu is er niet zo veel tekst en uitleg gegeven over het verloop hiervan. Er zal gestart worden met een tablet en daarna aan een infuus en een monitor.

Kan iemand mij iets vertellen hoe een ingeleide bevalling verloopt? Ik heb al een meisje maar die is ook met wat hulp geboren omdat het niet vorderde. Maar dat was pas na verloop van tijd.

Is pijnstilling nodig? Wat voor tips en tricks hebben ervaringsdeskundigen voor mij?
Cha, even off topic, maar heb jij niet ooit een foto van jezelf toen je zwanger was (ik neem aan vorige zwangerschap) geplaatst?

Ik heb al maar bij jou een prachtige foto voor ogen en nou ben ik wel heel nieuwsgierig of ik de goede naam aan de goede foto heb gekoppeld
Alle reacties Link kopieren
Ik ben inderdaad bloedmooi zeker als ik zwanger ben maar ik kan me niet herinneren ooit een foto te hebben geplaatst...

Dus of ik ben heeeeeeeel vergeetachtig of je koppelt me toch aan volstrekt iemand anders... Sorry als ik nu je beeld verstoor!
Alle reacties Link kopieren
Ik denk dat dat heel erg per persoon verschild.

Ik ben zelf ook ingeleid alleen ik kreeg gel (2x want het werkte niet) en uiteindelijk ook een infuus.. Ik had om verschillende redenen een ruggeprik. bevalling duurde 18 uur en eindigde in een keizersnede.

Maar ken ook verhalen van een hele vlotte ingeleide bevalling.. Ik denk niet dat je van te voren kan zeggen hoe het gaat..
Alle reacties Link kopieren
Ik ging binnen een kwartier van vier naar tien centimeter ontsluiting en heb uiteindelijk na een discussie pethidine toegediend gekregen, want de weeen waren niet meer op te vangen. Mijn man had de verloskundige bijna een ros voor haar harses gegeven en geeist dat ik pijnstilling kreeg.
Toch de verkeerde voor ogen dus.

Maar jij bent vast ook prachtig!



(Wil degene die een foto van zichzelf (zwanger) op het strand heeft geplaatst zich melden? )
Alle reacties Link kopieren
Ik ben ook ingeleid, 2x gel. Opname begon om 07:30 op een woensdag, dochter is om 01:06 op een donderdag geboren.

Vliezen handmatig gebroken, ook aan het infuus... schoot allemaal voor geen meter op. Geen ruggenprik (wou ik niet) wel een prikje in bovenbeen om scherpe randjes van weeen af te halen. Pijnstilling hangt denk ik af van de persoon en van de bevalling.



Verder gewoon natuurlijk bevallen, geen KS. Laat je goed vertellen wat ze gaan doen !! Ik vond dat heel fijn, de verloskundigen/verpleegkundigen hebben stap voor stap alles uitgelegd.
Alle reacties Link kopieren
Dank je! Laat ik maar geen foto plaatsen en jullie in de waan laten... (in het echt ben ik gewoon hoogzwanger-dik en wallen onder de ogen van de vermoeidheid enzovoorts)



Ik denk ook wel dat bevallingen per persoon en per keer verschillen maar wilde me toch iets voorbereiden. We hebben nog een paar dagen de tijd maar ik kan me bijna niet meer voorstellen dat ze nog komt.
Alle reacties Link kopieren
hahahahaha cha klinkt heel erg herkenbaar...

Hoe ver ben je nu? En hebben ze al een echo gemaakt om je vruchtwater/placenta te beoordelen?
Alle reacties Link kopieren
Hier ook ingeleid:



Lag al 5 weken in het ziekenhuis en daarvoor ook al 3 weken thuis op bed, mijn conditie was dus verschrikkelijk slecht en had erg last van bekken en stuitje.



Na het aanleggen van het infuus met wee-opwekkers werden de vliezen gebroken en had ik meteen 7 cm ontsluiting. Dat was echter niet zo raar want liep al weken met een paar cm ontsluiting.



Hierna kreeg ik een weeenstorm (rugweeen) au! au! au!



Mocht geen pijnmedicatie wegens de instabiele toestand van mijn kindjes en was te laat voor een ruggeprik.



Heb dus alles op eigen kracht gedaan en als gevolg van de erge pijn alleen maar liggen kotsen.



Maar het schoot wel enorm op en na 4 uur mocht ik persen. Een half uurtje later was zoon er en 2 minuten later rolde dochter er achteraan (ja, het pad was gebaand en ze was maar 3 pond dus rolde er zó uit)



Ondertussen nog ene paar fijne knippen gehad en nadien nog lekker even slapen op de O.K omdat de placenta's niet loslieten en toen mocht ik eindelijk mijn kindjes vasthouden!



Snelle maar erg pijnlijke bevalling dus. Denk dat het erger voelde door mijn belabberde conditie maar zou het zo weer doen.............
Alle reacties Link kopieren
Hier een inleiding na 41.5 weken. De dag (7.00uur) begonnen met het breken van de vliezen ( had al 3 cm ontsluiting) en meteen infuus met weeenopwekkers.In het begin waren de weeen heel goed tedoen. We deden nog spelletjes en lazen nog een krantje. Toen infuus hoger en Heel Veel weeen, weeenstorm (infuus dus wat lager),maar weinig ontsluiting.(rond 12 uur 5cm) :puke: ( en die ook nog...)

Daarna ruggenprik, ter ontspanning. Tijdens terugrijden van ruggenprik persweeen en op de kamer "in eens" 9.5 cm. Dus toen bijna persen. Binnen een half uur kind op de wereld.
Alle reacties Link kopieren
Ben nu 40 weken en 3 dagen. Vruchtwater was er nog voldoende. Voor het kind maakt het ook niet uit om nog even te wachten, had het nog prima naar d'r zin. Ik ben d'r zelf helemaal klaar mee alleen (prima zwangerschap hoor, alleen noem een kwaaltje en ik had 'm geloof ik)
Ik kreeg om tien uur s'morgens ook tot twee x toe gel, daarna infuus die steeds hoger werd gezet en een ruggeprik om de pijn iets te vervlakken. Om de boel beter op gang te brengen werden om 13.00 uur de vliezen gebroken. Uiteindelijk om 19.00 uur in de avond maar 4 cm ontsluiting en een spoed keizersnee. Maar heb idd ook andere verhalen gehoord van inleidingen die wel snel verliepen.
Alle reacties Link kopieren
Het hangt er een beetje vanaf of er al wat gaande is. Ik zat na 42 weken nog potdicht, mijn baarmoedermond was nog helemaal niks verweekt. Uiteindelijk heeft mijn inleiding 5 dagen geduurd, op dag 1, 2 en 4 kreeg ik drie keer per dag een pilletje ingebracht (hetzelfde als gel). Op dag vier had was mijn baarmoedermond verweekt, 's avonds braken mijn vliezen spontaan. Op dag vijf hebben ze het infuus aangesloten omdat ik nog steeds geen weeen had. Uiteindelijk is mijn dochter die avond met een spoedkeizersnede geboren.



Dit is dus echt het worst case scenario. Als je baarmoedermond al wel verweekt is en/of je al wat ontsluiting hebt kan het juis heel snel gaan. Helemaal als je gelijk aan het infuus kun en het primen van de baarmoedermond over kunt slaan. Maar die kleine kan er natuurlijk het best gewoon zelf uitkomen!
Recent was hier ook een topic over waarin ik gereageerd heb:



deze
Alle reacties Link kopieren
Ik ben ingeleid met 38 weken, 4 dagen. Omdat ik bij binnenkomst in het ziekenhuis al 2 cm ontsluiting had ging ik gelijk aan een infuus met weeënopwekkers: dat draaiden ze steeds een tandje hoger!

Het ging redelijk tot ik op een gegeven moment in een weeënstorm terecht kwam. Dat was erg heftig: wist niet meer waar de ene wee stopte en waar de volgende begon. Ik kon er ook niet meer tegenaan puffen. De weeënstorm zorgde wel voor binnen half uur van 5 cm naar volledige ontsluiting. Het schoot dus wel lekker op

Vond het los van de weeënstorm goed te doen. Heb ook geen pijnstilling gehad, was zo high van de natuurlijke pijnstillers.... Heb tegen mijn man gezegd dat ze dat spul moesten gaan verkopen en dat dan de eerste beste junk er goud geld voor zou betalen.

Mijn dochter werd 4 uur na de eerste wee geboren.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor de link! Had het even gemist!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven