Lijf & Lijn alle pijlers

Amber Albarda

25-09-2010 17:31 3002 berichten
Alle reacties Link kopieren
Iemand er al van gehoord? Is er misschien al een topic over wat ik heb gemist?

Ik las er deze week in de nieuwe grazia een artikel over.

Ben wat sceptisch omdat het vast weer een nieuwe sonja bakker is.

En er elk jaar een nieuwe dieetgoeroe opstaat....



Toch, ik sta wel achter haar gedachten gang. Hoewel volgens mij niet nieuw, maar wel duidelijk en back to basic.

Het boek heb ik nog niet gelezen. Ze beschrijft wel hoe ik de laatste tijd zelf aan mijn gewicht werk. Zo min mogelijk bewerkt voedsel.

Toch gaat ze voorbij aan de eisen die het leven in 2010 aan je stelt; baan, hobby's, gezinnen en een druk sociaal leven; hoe maak je de tijd om de hele dag naar verse groenten te shoppen en sinds wanneer is zelfs brood bewerkt voedsel?



Wie kletst er mee? (www.amberalbarda.nl een nee dit is geen reclame, gewoon nieuwsgierigheid naar haar methode)
kwallenbal schreef op 27 mei 2012 @ 20:58:

Met koffiedik scrubben is ook echt Amber (denk ik ;-) ) Het is heel fijn en bovendien nog goed voor de afvoer ook.



Kokosolie gebruik ik, tot nu toe, alleen nog maar om in te bakken.

Laat je die lolie eerst smelten Illy?




Ja, eerst smelten, lollies smeren zo onhandig he X-D

Als je het tussen je handen wrijft wordt het ook al vloeibaar. Tenminste, als je handen warm geneog zijn. Mijn kokosolie is met dit weer sowieso al vloeibaar.
schoonheidsspecialiste schreef op 27 mei 2012 @ 21:00:





Met dit weer drink meer water ipv thee. Nu beveelt amber in haar eerste boek volgens mij bronwater aan ipv kraanwater, omdat kraanwater niet goed zou zijn? Nu vraag ik me af of dat wel klopt voor nederland. Ik geloof dat ze zelfs verwees naar chloor wat in het water zo zitten, maar dat is in nederland toch helemaal niet van toepassing?
Water vind ik altijd lastig, er wordt zoveel van gezegd. Van bronwater is het weer problematisch dat het vaak verpakt is in plastic flessen ivm BPA enzo. Ik moet zeggen dat ik eigenlijk ook niet zo gecharmeerd ben van kraanwater, mede door hormonen en zo die er in kunnen zitten, maar ik drink het wel. Ik heb wel een vitaliser op de kraan zitten en ik proef ook echt verschil (ook 'blind', dus geen placebo)
Alle reacties Link kopieren
Mijn kokosolie is ook compleet vloeibaar! Betekent dat het echt te warm is in huis ;)



Ik gebruik een waterfilter (maar dan zo'n kan, dus dat betekent niet BPA-vrij helaas). Vind het water dan wel lekkerder. Zo'n vitaliser lijkt me ook wel handig, werkt dat goed boselfje? En is het een beetje te betalen?



Trouwens; heb geen kinderen, dus wellicht denk ik er dan heel anders over wanneer het op borstvoeding aankomt. Maar toch het idee van een pratende kleuter... eh nee ;)
Oja, leuke fout :-$



Als ik thuis ben ga ik het eens proberen met die kokosolie. Goede tip :smile:
essssther schreef op 27 mei 2012 @ 23:01:



Ik gebruik een waterfilter (maar dan zo'n kan, dus dat betekent niet BPA-vrij helaas). Vind het water dan wel lekkerder. Zo'n vitaliser lijkt me ook wel handig, werkt dat goed boselfje? En is het een beetje te betalen?



Ik heb deze:vitaliser



Ik heb m op de douchekraan en ik heb altijd een grote kan op het aanrecht staan met water uit die kraan. Scheelt wel dat ik in een appartement woon en dus makkelijk in de badkamer kom. Anders had ik er misschien gewoon een voor de keukenkraan gekocht, want ik gebruik het wel veel, voor mezelf, om te koken, voor de katten, voor de planten.
Alle reacties Link kopieren
AA dames, als jullie wortels eten :peep: of deze door een smoothie of salade ofzo doen, gebruiken jullie dan van die voorgewassen en geraspte worteltjes of gewone wortels :nijn: ?

Ik had altijd de 1e variant maar deze worden "chemisch" behandeld en voorgewassen in water met troep erin >-D ... en omdat ze zo klein zijn worden ze ook nog eens uit de grond gestampt.... Nu neem ik de normale wortels en deze smaken minder zoet maar verder prima :smile: . Ik merk echter wel dat hier veel meer vezels in zitten omdat ik veel minder van deze wortels kan eten dan die kleintjes, anders moet ik naar de wc rennen X-D ..... is dit bij jullie bekend? Kan er ook geen info over vinden op internet....
Alle reacties Link kopieren
Ik heb de Brita waterkan en deze is BPA vrij!!!

Het kraanwater in NL bevat inderdaad chloor, koper en andere troep helaas :~) ..........

Ik scrub overigens met gewoon (zee)zout X-D , ook echt een aanrader!!!!
Ik wist helemaal niet dat die van brita bpa vrij is. Heb ik me eerlijk gezegd ook nooit in verdiept, maar goed om te weten.



Een van mijn volgende dingen is een andere waterkoker. Ik heb nu deze:



waterkoker



Veel plastic dus en ik gebruik m heel veel, drink mn water altijd warm en drink ook veel thee.



Iemand een tip voor een rvs waterkoker, vergelijkbaar met deze? Ik vind het fijn dat het niet zon spiraalelement heeft, maar dat de bodem helemaal glad is, zoals een pan. Het ronde ontwerp vind ik ook wel fijn.
Meestal gebruik ik gewone wortels uit mn groentepakket, met schil en al. Soms bospeen, soms winterpeen. Ik vind die veel smaakvoller dan die uit een zakje.



Getver, worden die uit een zakje chemisch behandeld? Las laatst hier wel ergens over die mandarijntjes uit blik, hoe die ontveld worden. Iiiiiieuw en dat eten wij dan op, dat doe ik dus ook niet meer, wij gebruikten het vroeger altijd voor de kwarktaart.
Alle reacties Link kopieren
Oh, als de brita waterkan BPA vrij is, zit ik goed ;) Die heb ik namelijk. Dacht dat aangezien het plastic is, er wel BPA in zou zitten. Wat betreft waterkoker; wij hebben al jaren een fluitketel (heb zo'n toffe van creuset, staat ook nog eens leuk op je aanrecht). Werkt prima, misschien iets minder snel, maar daar ben je snel aan gewend.



En wat erg dat die voorgewassen en gesneden groenten chemisch worden behandeld! Ik gebruik ze tegenwoordig nooit meer, maar wel shocking. Vind overigens bio wortels wel echt veel lekkerder. En van die groentesapjes moet ik sowieso wel rennen 's ochtends ;)
Alle reacties Link kopieren
Goeiemorgen! Ik ben hier even niet geweest, had het ontzettend druk met allerlei dingen, feestjes etc. Ik heb daardoor ook echt niet meer Amber-verantwoord gegeten, het was té lastig met meerdere keren barbecuen, een heerlijke High Tea, festival waar ik de nodige roseetjes en pina colada's heb gedronken etc. etc. etc. Ik heb wel geprobeerd zo gezond mogelijk te eten, maar dat werd me wel erg moeilijk gemaakt met wit stokbrood, sausjes, allerlei zoetigheden en noem maar op. Dus ik heb er maar gewoon van genoten zonder moeilijk te doen, vandaag maar weer proberen gezond opnieuw te beginnen.



Ik zal eens bijlezen hier, volgens mij is er nog best veel gepost.
Alle reacties Link kopieren
Gister een zak Japanese Teriyaki chips leeg gegeten. Als je dan toch voor de transvetten gaat, is dit wel een aanrader ;-)





Jak van die worteltjes... wat doen ze er precies mee dan?
Alle reacties Link kopieren
Ik gebruik trouwens sinds een paar weken chia zaadjes, spirulina en tarwegraspoeder. Meer mensen die dat doen? Merk geen voelbaar verschil, maar volgens meerdere bronnen is het supergezond.
Mwah, ik heb nooit zoveel met die dingen die supergezond schijnen te zijn. Ik heb die chiazaadjes, gebruik ze weinig, ik gebruik ze vooral als ik iets wili indikken. Vind de smaak ook maar matig. Rauwe cacao heb ik ook, ben ik ook maar matig enthousiast over. Ik denk dat vooral variatie belangrijk is en zo min mogelijk 'verkeerde' dingen eten. Al zijn de meningen over wat verkeerd is ook verdeeld. Zo menen sommigen ook dat oa tomaten, paprika's en aardappels ongezond zijn, want dit zijn nachtschades die neurotoxines bevatten. Ik eet het ook niet. Verder zit in granen en peulvruchten veel fyrinezuur en moet je het eerst goed bewerken (weken, kiemen etc. ) om tenminste ene deel van het fytinezuur te verwijderen.

Ik kijk vooral wat bij mij past. Mijn darmen zijn eindelijk rustig, en dat heb ik voor elkaar gekregen door veel te lezen over voeding, dingen uit te proberen en te ervaren wat wel en niet bij mij past. Eieren bijvoorbeeld krijg ik last van. Ook cacao is niet zo goed. Granen met gluten zoals havermout werkt ook niet. Dingen die toch vaak als gezond worden benoemd.

Het blijft ontzettend lastig vind ik.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor alle antwoorden. Misschien dan toch maar eens naar zo'n britta kijken. Heb nu van die pakken water gekocht, maar vind dat toch wel echt te veel afval geven, zonde dus.



Vroeger kocht ik wel veel van die zakjes met schoongemaakte worteltjes. Lekker makkelijk als snack. Ik trek toch makkelijker zo'n zakje open als ik er niets meer aan hoef te doen en ze zo op tafel kan zetten.

Sinds kort hebben we echter een groetenpakket en daarom koop ik nog nauwelijks groente en fruit in de supermarkt. Maar ik snack nu ook een stuk minder wortels.



Wat betreft de chiazaadjes, ik heb ze ook pasgeleden aangeschaft nav dit topic. Ik gooi ze door de yoghurt met muesli, daarbij doe ik dan nog noten en de omegamix van de tuinen. Die spirulina heb ik in de kast staan (tabletjes van de tuinen), maar ik ben niet zo'n vitamineslikker, alleen als ik ziek ben neem ik de moeite om ze in te nemen. Ik vergeet ze gewoon heel vaak, zeker als je ze vlak voor het eten in moet nemen zoals die ik heb. Dan denk ik na het eten: oh ja, nou dat komt de volgende keer wel weer, en dan vergeet ik het weer etc.
Alle reacties Link kopieren
Ik koop altijd zo'n zak worteltjes voor mijn man. Jakkes. Laatst heb ik een zak biologische worteltjes gekocht in zak, zouden die ook die behandeling hebben ondergaan?



Ik had een jaar geleden een Britafilter gekocht, maar omdat ik dacht dat er BPA in mijn water kwam, ben ik gestopt met het gebruik. Is dat ding echt BPA-vrij? Ik kan er nergens iets over vinden.



En ik las in de instructie wel dat er zilver in je water komt, maar dat dit maar minimaal is. Ik neem nu kraanwater en dat kook ik in een RVS-fluitketel of ik drink het zo. Julia Kang drinkt het ook uit de kraan.



Ik heb weer een daagje strand overleefd met een banaan, twee mandarijnen, een rijstwafel amandelpasta, drie Kargcrackers met een beetje biokaas erop en drie thee en een water.
Alle reacties Link kopieren
Ja, de Brita waterkan is echt BPA vrij X-D . Het staat op mijn kan meen ik en op de website van Brita :worship: .
Alle reacties Link kopieren
Bah, ik koop ook altijd van die voorverpakte worteltjes. Wat doen ze er dan precies mee?
Alle reacties Link kopieren
Staat het op de kan? Dan ga ik eens kijken. Ik heb hem al wel een jaar.
Alle reacties Link kopieren
Bah ik heb me weer helemaal volgestopt :-( en het was niet met worteltjes
Alle reacties Link kopieren
@ayil same here! Eters gehad en iets teveel gedronken, dat leidt helaas al snel tot ook iets teveel eten :(
Alle reacties Link kopieren
Ik zat gisteravond aan de Smarties en een stroopwafel. Het werkt bij mij alleen als ik me er héél strikt aan houd. Dus dat ga ik vandaag echt weer proberen te doen.
Alle reacties Link kopieren
Vandaag het mooie weer voorbij, de werkweek weer begonnen dus een frisse start!
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het gezond eten sinds gisteren weer opgepakt. Het liep de laatste tijd weer de spuigaten uit (lees hele zakken chips en dan nog trek hebben, iedere dag snoepen). Gevolg: bijna 3 kilo erbij in een maand. Voor de lijn hoeft die 3 kilo er niet af, maar die 3 kilo is wel het gevolg van alle ongezonde troep die ik heb gegeten. Daarom ga ik nu weer proberen beter op te letten. Gisteren is het gelukkig goed gegaan, dus de start is er! Vandaag gaat het tot nu toe ook goed: twee spelt-zuurdesemboterhammen met bio pindakaas en een goedgevulde salade op de teller.
Alle reacties Link kopieren
Succes allemaal!



Ik ben nu voor het eerst met kokosolie aan het bakken, maar ik vind het zo stinken! :-( Ik mis echt het lekkere Croma-geurtje of desnoods olijfolie. Ben benieuwd hoe het straks smaakt... Hebben jullie dat ook, dat vieze geurtje?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven