Mode & Beauty alle pijlers

een jaar geen kleding kopen

24-12-2014 16:08 2698 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo Allemaal,



2 Jaar geleden was er een groep mensen met het voornemen om in heel 2013 geen kleding te kopen (free fashion Challenge).

Ze mochten wel lenen of ruilen maar niks nieuws in de winkel aanschaffen.

Eigenlijk lijkt het me wel wat om dit in 2015 ook te gaan doen.

Het scheelt met tijd, geld en ik hoop er wat creatiever van te worden door dingen te combineren.

Zijn er hier mensen die dit toen ook gedaan hebben..................en hoe is dat bevallen?
mieke1966 wijzigde dit bericht op 24-12-2014 16:39
Reden: 2014 gewijzigd in 2015
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Oh nee!!! Ik studeer binnenkort af, en ik voel een enórme drang om een leuke jurkje te gaan kopen voor het afstuderen!

Kleding zat maar dat vind ik het allemaal nét niet. Wil gewoon een feestelijk maar toch professioneel jurkje. En eigenlijk wil ik ook nog wel wat leuke nette kleding voor als ik straks begin aan het werkende leven.

Oooh ik weet het niet! Doen of niet doen!
Alle reacties Link kopieren
Opzich gaat het prima hier, heb verder geen kleding gekocht nog. Alleen maar veel kleding weggedaan die ik zelf ook weer via via gekregen heb en eigenlijk helemaal niet zo bij me past.

De kleding die ik heb gekocht toen ik 20 kilo was afgevallen ben ik nog elke dag blij mee.
Alle reacties Link kopieren
Oh en iets van pumps ofzo moet ik eigenlijk ook hebben bedenk ik me nu. Die heb ik helemaal niet.
Alle reacties Link kopieren
Oké heb online geshopt! Oeps! Maar ach, hopelijk zit er wat leuks tussen waar ik héél lang mee kan doen... alles wat me niet blij maakt stuur ik weer terug :)
Hier dus richting 9 maanden.
Ik heb gisteren een koffer met oude kleding open gemaakt. Veel 100% katoen.
Er zit H&M bij en die wil ik wel kwijt, maar 100% katoen is een ideale poetsdoek.
De aan gort gelopen sokken en kousen passen goed om een vloerwisser heen. Dank zij de gaten in de hiel. :-D
Er zat ook een zwarte top in die mij een wauw gaf. Nou, die doe ik dus niet weg. Zo mooi en diep zwart.
Zwart staat me niet zo, maar met een andere kleur sjaal er op.

Ik heb nog een paar sjaals met wat zwarte accenten die het diepe zwart afzwakken.
Blij dat ik niet alles heb weg gegeven. Ik heb ook een paar vesten die ik makkelijk kan veranderen in een trui.
Alle reacties Link kopieren
Wat super Pumps!!!

Hier ging het ook supergoed totdat de zomer begon... nu merk ik toch dat ik weer wat nieuwe kleding nodig heb die past bij mijn nieuwe lijf. En ik ga in augustus ook nog op vakantie, en paste mijn oude bikini even aan maar die staat me echt voor geen meter meer. Dus nu wil nu deze maand gaan sparen voor een échte dure waar ik heel lang mee kan doen. Marlies Dekkers ofzo.

In elk geval maak ik hele bewuste aankopen.
Alle reacties Link kopieren
spuit-elf schreef:
01-07-2017 08:59
Een half jaar!

:cheer2: :cheer2: :cheer2: :cheer2: :cheer2: :cheer2:

Ik ook! :yes:
:cheer2: :cheer2: :cheer2:

:high5:
Prrrr, mauw miawwwww.
Alle reacties Link kopieren
Jempo schreef:
02-07-2017 20:26
Oké heb online geshopt! Oeps! Maar ach, hopelijk zit er wat leuks tussen waar ik héél lang mee kan doen... alles wat me niet blij maakt stuur ik weer terug :)
:there:
Prrrr, mauw miawwwww.
Alle reacties Link kopieren
Relaxingatthelake schreef:
26-06-2017 06:19
Ik zou nog wel tien jaar met mijn kleding kunnen doen, zoveel heb ik. Verslijten jullie echt kleding?


Ik draag mijn kleding ook meestal tot ze verslijten maar ik heb ook veel kleding...
Sommige kleding die ik niet meer past/ niet leuk vind/ uit de mode geeft ik weg of verkoop ik.
jane-ice wijzigde dit bericht op 03-07-2017 22:36
0.82% gewijzigd
Prrrr, mauw miawwwww.
Jane-Ice schreef:
03-07-2017 11:31
Ik ook! :yes:
:cheer2: :cheer2: :cheer2:

:high5:
:high5:
Ik heb geshopt! Ik heb een jurkje gekocht :facepalm: Maar ik ga het vandaag terugbrengen. Het is leuk en het voldoet aan al mijn eisen, maar het is niet zo dat ik er helemaal verliefd op ben. Normaalgesproken had ik er niet over getwijfeld en hem meteen gekocht, maar ik vind het nu toch zonde.

Ik heb wel nieuwe panties gekocht, want die waren op. Maar dat telt niet, want ik had van te voren aangegeven dat ik wel nieuwe panties ging kopen als de oude echt op waren. Voorlopig blijf ik dus mijn maandelijkse dansje doen, hoop ik.
Hoi allemaal, wat een goed idee, een jaar niet shoppen. Een half jaar heb ik wel eerder gedaan. Was een grote uitdaging, want ik ben dol op shoppen. Vooral online. Valkuil is, dat het soms wel oké is, maar toch niet zo geweldig als je hoopte. En dan hou ik het toch maar. Resultaat: veel kleding waarvan ik zeker een kwart eigenlijk niet draag. Ik doe er toch vaak moeilijk afstand van en Marktplaats vind ik gedoe.
Best tijd voor een break en daarna een veel kritischer blik dus. Maar: zou het niet een idee zijn om een soort van ruilactie op te zetten? Ik kom uit omgeving Eindhoven/ Den Bosch en heb kleding over in veelal maat 38 (al zit ik inmiddels eerder op maat 40, maar dat is weer een ander verhaal...) en schoenen ook maat 38.
Iemand interesse?
Alle reacties Link kopieren
Wat een goed plan zeg! Ik doe mee.
Ik mag wel zelf kleding maken en er ligt nog een hoop verstelwerk.
Tijd om de boel eens echt goed uit te zoeken. Foute kleuren kunnen geverfd, gaatjes gestopt en de rest weggooien/weggeven/verkopen (op Marktplaats).
Per heden. Een heel jaar geen kleding. :yes:
Dance, Muses, dance!
Alle reacties Link kopieren
Spuit-Elf, wat goed!!

Welkom Juf en Coconut, succes!
Goed idee Juf van je kledingruilactie, ik heb ook kledingmaat 38 (soms 36) en
mijn schoenmaat is ook 38 maar helaas woon ik tever van jou. (Hoofdstad)
Prrrr, mauw miawwwww.
Alle reacties Link kopieren
Nou het heeft gewerkt. Heb drie volle zakken kleding en ander spul verkocht op de vlooienmarkt. Opbrengst was 200 euro!

Ben er erg blij mee. Het ergste is dat mijn kledingkast nog steeds bommetje vol is dus denken er over om nog een keer te gaan in de winter met de rest!
Alle reacties Link kopieren
Ik ben meteen begonnen een tweedehands website te maken waar ik al mijn kleding op zet.
In het verleden deed ik nog wel eens oude kleding pimpen. Boordje kant eraan, hippe kraaltjes.
Dat wil ik wel weer gaan oppikken.
Leuk zeg.
Dance, Muses, dance!
Alle reacties Link kopieren
broodtrommel schreef:
08-07-2017 20:06
Nou het heeft gewerkt. Heb drie volle zakken kleding en ander spul verkocht op de vlooienmarkt. Opbrengst was 200 euro!

Ben er erg blij mee. Het ergste is dat mijn kledingkast nog steeds bommetje vol is dus denken er over om nog een keer te gaan in de winter met de rest!

Wauw, wat goed! Lekker hoor 200,- en je "rommel" weg.
Prrrr, mauw miawwwww.
Alle reacties Link kopieren
Coconutwoman schreef:
08-07-2017 20:26
Ik ben meteen begonnen een tweedehands website te maken waar ik al mijn kleding op zet.
In het verleden deed ik nog wel eens oude kleding pimpen. Boordje kant eraan, hippe kraaltjes.
Dat wil ik wel weer gaan oppikken.
Leuk zeg.

Leuk, Succes ermee!
Prrrr, mauw miawwwww.
Hier net een vest bewerkt en het is een top is geworden.
Van een ander vest kant en klare kraag en boorden gehaald.
Van een miskoop rok heb ik de onderrok gebruikt voor een ander kledingstuk. Is de goede kleur.
Uit mijn koffer kwamen ook twee jurken die iets kort zijn. Exact dezelfde zijn nog steeds te koop in andere kleuren.

Weg geven of kringloop is niet zo in trek. De meeste mensen hebben al veel te veel.
Ik bewaar het voor mezelf, want het meeste past gewoon nog steeds. Per ongeluk een waardevol collier weg geraakt via de kringloop.
Erfstuk en dat zie ik nooit meer terug. :'(
Een keer een gestolen stuk speelgoed terug gezien in Tussen Kunst en Kitsch.

Het is ook interessant om oude kleding te bewaren om te meten of de pasvorm inderdaad in de kleding verandert. Ik kan een prachtige rok van 10 jaar geleden nog steeds aan. Moet alleen een minuscuul klein scheurtje weg werken. Dat kan met van dat strijkband om een boord te versterken. Met de kwaliteit van die rok kan dat. Met de huidige dunne materialen kan het niet.

Verder :byee: want ik heb het opgegeven om online nog uitleg te geven. Misschien dat het IRL beter lukt.
Hier op dit forum wordt ik zo warrig van sommige domheid. IRL mag ik wel praten en dat geeft leukere contacten.
Ik heb ook een aantal jurken die ik te kort vind. Een paar jaar geleden vond ik ze nog goed, maar nu voel ik me opeens te oud voor kortere jurken :( Echt zonde, want ze zijn verder nog heel mooi. Verlengen kan helaas niet, dus ik hoop dat ze van de winter met dikke panty nog wel leuk staan.

Ik heb ook nieuwe hardloopschoenen nodig. Die ga ik wel kopen. Ik krijg nu last van mijn knie, en dat is natuurlijk niet de bedoeling van deze challenge.
Alle reacties Link kopieren
Best herkenbaar Spuit, ik bewaar sommige jurken/ kledingstukken nog van tig jaar geleden in de hoop
dat ik ze ooit nog past. :facepalm:
En hardloopschoenen moet je niet op bezuinigen!

Ik ben veel vrij afgelopen en deze maand en het liefst wil ik nieuwe kleding kopen, de verleiding is heel
groot omdat er ook overal sale is. Ik hou me in...ik hou me in. :A:
Prrrr, mauw miawwwww.
Alle reacties Link kopieren
Lang geleden dat ik gereageerd heb maar ik kan inmiddels melden dat ik niet meer zo bezig ben met het kopen van kleding.
Ik denk er zelfs niet meer aan. Afgelopen jaar heb ik wel (noodzakelijk) ondergoed gekocht. Mijn man drong er zelfs op aan :-$
En verder een truitje, een t-shirt en een jeans in het afgelopen jaar. Ik kan wel zeggen dat mijn verslaving over is :cheer:
Ik kom ook eigenlijk niet meer in de stad als tijdverdrijf dus ook geen verleiding meer. Online zit ik ook niet meer te klikken van webinkel naar webwinkel.

Wel ben ik in de tussentijd met mijzelf aan de slag geweest (lees therapie). Achteraf gezien is mijn conclusie dat mijn koopdrang voortkwam uit een ongelukkig gevoel en dat ik dat wilde compenseren met het kopen van kleding. de opluchting is groot nu ik niet meer in deze vicieuze cirkel zit :cheer2:
Wow, oranjetulpen, wat geweldig. Ben je niet supertrots op jezelf? Goed van je, zeg! :thumbsup:
Alle reacties Link kopieren
Wat goed Oranjetulpen!
Prrrr, mauw miawwwww.
Alle reacties Link kopieren
Super Oranjetulpen. Dat shoppen als je ongelukkig bent herken ik helaas wel.

@Jane ice, als je iets al een jaar niet aan hebt gehad is de kans zeer miniem dat je het ooit nog aan gaat doen. Ga je kledingkast door en wees streng en eerlijk naar jezelf toe.

Pas het desnoods nog een keer aan. Zit het niet? Weg ermee.

Geef het weg of probeer het te verkopen.

Het ruimt lekker op en geeft overziIcht en je kan er misschien nog een aardig zakcentje mee verdienen. Verwacht alleen geen hoofdprijzen. Het is echt eurowerk maar veel kan nog veel opleveren.

Kan je lekker van op vakantie, ergens voor sparen etc..

Ben me nu echt veel bewuster geworden van eventuele miskopen hierdoor

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven