Huh? Bedoeld of bedoelt?

29-10-2012 10:47 63 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik kom er even niet uit.



"Wat wordt hiermee bedoeld?"

Is het nou bedoeld of bedoelt? Op internet zie ik beide vormen staan. Hoe vaker ik het uitspreek hoe raarder het woord ook wordt. Ik weet het ff niet, stom he.
quote:Merelin schreef op 29 oktober 2012 @ 11:23:

Maar het verschil is dat je ruimtelijk inzicht hebt of niet. Dat kun je niet leren.

Met een aantal regels kun je heel goed leren wanneer j d of dt gebruikt.

Helaas is ruimtelijk inzicht inderdaad heel lastig te leren. Je kunt het wel trainen, maar het blijft een zwak punt.



Ik vind het moeilijk om te zeggen hoe dat bij taal werkt. Omdat ik het zelf niet moeilijk vind, ben ik ook geneigd om te zeggen: leer die regels, en je weet het. Maar er zijn altijd weer uitzonderingen op de regels van het spellen, en ik denk dat mensen daardoor verward raken.
quote:Merelin schreef op 29 oktober 2012 @ 11:30:

[...]





Snap ik heel goed.



Maar met een paar simpele regels weet je wanneer je d of dt gebruikt. Ik denk dan, als je dat niet snapt ( niet persoonlijk naar jou gericht) dat je het dan ook maar niet meer moet proberen.Het zijn echt maar en paar simpele regels.



Geloof het of niet, die zijn me meer dan eens uitgelegd, maar blijft echt niet hangen. Stom hé?

Waarschijnlijk ook omdat ik het 9-10x gewoon gevoelsmatig goed doe/heb.

En ook, heel eerlijk, het "boeit" me ook niet meer, ik denk dat ik me erbij neer heb gelegd dat het niet mijn hoofd in wil.

Geef me een boek met de meest vreemde feitjes over Egypte, en ik onthou het..

Vreemd maar waar!
Alle reacties Link kopieren
quote:secondhandsuus schreef op 29 oktober 2012 @ 11:38:

[...]





Geloof het of niet, die zijn me meer dan eens uitgelegd, maar blijft echt niet hangen. Stom hé?

Waarschijnlijk ook omdat ik het 9-10x gewoon gevoelsmatig goed doe/heb.

En ook, heel eerlijk, het "boeit" me ook niet meer, ik denk dat ik me erbij neer heb gelegd dat het niet mijn hoofd in wil.

Geef me een boek met de meest vreemde feitjes over Egypte, en ik onthou het..

Vreemd maar waar!



Dat is het denk ik ook. Als je het niet boeit, othoud je het ook niet. Maar dat is met alles zo.





Egypte ben ik niet in geïnteresseerd, maar als ik iets wil weten, vraag ik jou!
Alle reacties Link kopieren
Het is ook jouw mening, Merelin en dat is je goed recht.

Ik begrijp dan alleen niet zo goed dat je dan maar niks moet proberen verder. Maargoed discussie gesloten.

Ik weet nu dat het bedoelD is en kan nu met een gerust hart verder studeren.



(Hopelijk heeft het nog zin)



:D
quote:anjapanja schreef op 29 oktober 2012 @ 11:33:

Merelin, het gaat niet zozeer om het niet snappen, het ging meer om het even niet weten. En wat moet men dan maar niet meer proberen? Moet ik nu maar mijn studie stopzetten en putje gaan scheppen?Nou nee, maar als ik jou was zou ik wel proberen om de d/t regeltjes onder de knie te krijgen. Het is namelijk echt niet moeilijk en als je straks gaat solliciteren en je maakt dergelijke fouten, vrees ik dat jouw brief snel op de "NEE" stapel terecht zal komen.
Hebben "jullie" dat dan nooit? Dat je iets leest en dan in een keer gaat twijfelen of het wel klopt? Vaak bij de meest simpele dingen?

Zoals, wanneer je gaat nadenken over schakelen, mbt autorijden, dan ben je het kwijt. Het is eigenlijk een automatisme geworden, zodra je erover nadenkt, gaat het mis!



Denk dat dit nu bij anjapanja ook gebeurd is. Erover nadenken... En toen ging het mis...
Alle reacties Link kopieren
Over het algemeen pas ik deze regels goed toe, hoef er niet zo bij stil te staan. Nu even wel, het viel me ineens op en twijfelde of ik het zo goed deed, dus dat vroeg ik even na. Dat maakt niet dat ik die regels niet ken en dat ik die dus ook niet goed toe kan passen in mijn sollicitatiebrieven.

Daarnaast worden die altijd door meerdere mensen nagekeken dus mijn brief zal waarschijnlijk niet met dit soort fouten ergens binnen komen en om die reden onder op de stapel terecht komen.
Alle reacties Link kopieren
Precies secondhandsuus, zo ging het inderdaad.

Maar dat kan blijkbaar niet. Ik zal echt aan de bak moeten om alle kennis die ik ooit heb geleerd ten alle tijden paraat te hebben staan.
quote:secondhandsuus schreef op 29 oktober 2012 @ 11:48:

Denk dat dit nu bij anjapanja ook gebeurd is.Zie je nou wel, het is niet zo moeilijk
Alle reacties Link kopieren
Te allen tijde.



Niets te danken
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
Hahaha dubiootje, geweldig!



Nou dat bewijst maar weer eens. Ik ben eigenlijk gewoon een beetje dom. Bedankt allemaal voor jullie reacties. Ik moet echt weer verder, heb nog een hoop te leren zo te zien.
Alle reacties Link kopieren
Je hebt nog wat te doen. Gelukkig staat de Viva-spellingspolitie altijd paraat om je terecht te wijzen



Misschien eens een leuke spellings-app aanschaffen of zo?
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
Ik dit verband zag ik vorige week een prachtige spelfout staan in een weekkrantje:



"vervuiler betaald".



Wat een superregeling: je gooit je troep op straat en je krijgt nog geld toe ook. Soms geeft de foute spelling een heel andere betekenis aan een zin.





Overigens begrijp ik oprecht niet waarom die d-t zo vaak fout gedaan wordt. Dat hebben we toch allemaal op de lagere school al geleerd?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven