Mag het ietsje minder?

20-04-2009 14:59 191 berichten
Alle reacties Link kopieren
Gisteren heb ik een goede tv collumn gezien waar ik mezelf helemaal in kan vinden. Deze dame vertelde het volgende:

Nederland wordt beheerst door een dictatuur. We leven nu in een heuse dictatuur. Nee, niet die van de huidige crisis, het kabinet. Maar....... die van het weer. Zodra de gele luchtballon zich weer laat zien en voelen (vooral) verandert zowat iedereen. En ineens MOET vanalles. Je MOET je blij voelen, want het is lekker weer. Wat zeg je? Lekker weer? Nee, het is PRACHTIG weer! En waarom draag je nog je winterjas? Je krijgt meteen commentaar als je met dit PRACHTIGE weer nog in een wintertrui of winterjas rondloopt. Want nee, dat kan echt niet. In dit ZALIGE weer hoor je op z'n minst een korte broek, jurkje, t-shirtje te dragen. Dus je MOET met dit HEERLIJKE weer uit de kleren anders word je raar aangekeken. Je kunt niet binnen blijven zitten met dit SCHITTERENDE weer, nee je MOET wel naar buiten. Zonde anders toch? Ga lekker een terrasje pakken of BEWEGEN. Lekker file rijden tussen al die fietsers.



En nu zal ik eens iets vertellen. Ik hou helemaal niet van dit PRACHTIGE weer, ik ben meer een wintermens. Maar gisteren ben ik toch naar buiten geweest, in t-shirt en korte rok en raad eens: met dit ZALIGE weer van vandaag lig ik nu met 38,5 koorts en een flinke verkoudheid op de bank. ZALIG, HEERLIJK, SCHITTEREND, PRACHTIG! Wie heeft er nog een zakdoek over?

Daarom een vraag aan alle zonaanbidders: mag het ietsje minder? Er zijn namelijk ook mensen die niet van dit weer houden en meer een wintermens zijn. Prachtige weersdagen voor mij zijn:

- stormdagen in november waarvan de blaadjes van de bomen worden geblazen.

- dagen waarop er een dik pak sneeuw ligt.

- onweersdagen met veel regen.

- dagen waarop de gordijnen vroeg dichtkunnen en de kaarsen aan.

- dagen waarop je het niet koud hebt vanwege de zonnebrand, maar omdat het echt koud is buiten.

En mijn conclusie: de herfst en winter zijn gezonder voor je lichaam. Op de koude kun je je kleden, op warmte niet. Het is beter voor je huid, geen huidkanker vanwege de zon hoe goed je je ook insmeert. Betere nachtrust door meer koelte.

Wat vinden jullie hiervan? Zijn jullie een zomer of een wintermens?
Alle reacties Link kopieren
Lekker de ramen open, hemdje aan, sowieso werk ik 's ochtends vroeg, dus erg veel last zal ik niet hebben van een te hete werkplek.



En dan 's middags heerlijk met vriendin naar het zwembad. Heerlijk!



Maar dat er echt mensen zijn, die zeggen: Het is mij te warm, ik blijf thuis/meld me ziek...?
Alle reacties Link kopieren
Ja, maar ook een héél stuk minder voorkomend Jolietje, bijna iedereen krijgt last van zijn huid als het heel koud is en maar een paar procent ontwikkelt huidkanker!
quote:Poezewoes schreef op 20 april 2009 @ 18:20:

[...]



*verslikt zich*





om je nick en avatar..... Heb ik toch nog iemand aan het lachen gemaakt op dit uiterst serieuze topic
Alle reacties Link kopieren
Ach daar hebben we gezellige Jolietje weer.



God schiep het licht, weet je nog, Joliet? Lekkere relibabe van ons.
quote:Brummetje schreef op 20 april 2009 @ 19:59:





Maar dat er echt mensen zijn, die zeggen: Het is mij te warm, ik blijf thuis/meld me ziek...?Het verbaast me dat jij je er over verbaast.
Als het warm/heet is op kantoor zet ik de airco gewoon aan, net zoals ik in de winter vaak m'n elektrisch kacheltje aan heb als ik het te koud vind.
Alle reacties Link kopieren
quote:fleurtje schreef op 20 april 2009 @ 18:19:

[...]





Ja, en it isn't ME



Weet je het zeker?



quote:fleurtje schreef op 20 april 2009 @ 15:33:

Ik vind het allemaal prima. Zal mijn humeur er niet vanaf laten hangen.Hier sluit ik me dan weer hartgrondig bij aan. Het weer zou me daar een beetje gaan bepalen hoe mijn pet staat zeg, dacht het niet.
quote:Nijntje schreef op 20 april 2009 @ 22:51:

[...]





Weet je het zeker?



Ja! Tenzij het een bepaald soort pms is dat alleen opspeelt bij confrontatie met domheid. In dat geval zou je wel es gelijk kunnen hebben
Alle reacties Link kopieren
Ik ben "gewoon" depressief. (4 seizoenen per jaar dus)

Ik merk wel dat mensen met dit mooie weer verwachten dat het ook beter met me gaat en ik vindt het dan lastig om te zeggen dat het mooie weer mij niet veel doet.

Veel hulpverleners zeggen ook dingen als: nog genoten van het lekkere weer? Um, nee ik geniet nergens van dat is een beetje het probleem.

Maar verder zie ik het niet zo zwaar als jou hoor TO, het ligt er natuurlijk ook aan hoe je zelf met dergelijke opmerkingen omgaat.
Ze bestaan, het is moeilijk te verstaan. Je wilt het niet horen, toch ben je samen met een geest geboren. In je zit een geest die leeft, die je soms moeilijkheden geeft. Eigenlijk is een geest heel fijn, anders zou je toch nooit geboren zijn?
Alle reacties Link kopieren
Ik ben het wel eens met je Jolietje79. Een temperatuur boven de 25 graden C zou verboden moeten worden! (En dat meen ik echt, is niet sarcastisch.)
Alle reacties Link kopieren
quote:Noorderling1 schreef op 21 april 2009 @ 07:53:

Ik ben het wel eens met je Jolietje79. Een temperatuur boven de 25 graden C zou verboden moeten worden! (En dat meen ik echt, is niet sarcastisch.)



Oké, laten we een wetsvoorstel doen bij de Tweede Kamer. (Minister van Weer ofzo?)



Alle reacties Link kopieren
quote:HEMAlover schreef op 20 april 2009 @ 18:17:

Hee, een ouderwets zeiktopic! Dat is jouw opvatting....
Alle reacties Link kopieren
quote:Zamirah schreef op 20 april 2009 @ 20:22:

Ach daar hebben we gezellige Jolietje weer.



God schiep het licht, weet je nog, Joliet? Lekkere relibabe van ons.Ik ga maar eens niet op deze kinderachtige onzinnige reactie in van een snotneus.
quote:Noorderling1 schreef op 21 april 2009 @ 07:53:

Ik ben het wel eens met je Jolietje79. Een temperatuur boven de 25 graden C zou verboden moeten worden! (En dat meen ik echt, is niet sarcastisch.)Een temperatuur van onder de 15 dan ook graag!
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 20 april 2009 @ 20:36:

Als het warm/heet is op kantoor zet ik de airco gewoon aan, net zoals ik in de winter vaak m'n elektrisch kacheltje aan heb als ik het te koud vind.Dat is erg fijn en prettig voor jou dat je over een airco beschikt op je luxe kantoortje met alles binnen handbereik. Helaas hebben veel andere mensen deze luxe niet en zitten ze zich de schompus te zweten op hun kantoor.
Heeeeeeee the return of Jodeladelietje!

Hoe kun je nu niet blij zijn met de zon? Door jouw lieve heer geschapen enzo toch?
Alle reacties Link kopieren
quote:Noorderling1 schreef op 21 april 2009 @ 07:53:

Ik ben het wel eens met je Jolietje79. Een temperatuur boven de 25 graden C zou verboden moeten worden! (En dat meen ik echt, is niet sarcastisch.)Dank je wel! Gelukkig toch een medestander gevonden!
Alle reacties Link kopieren
Ik hou eigenlijk van alle seizoenen. Momenteel geniet ik weer heel erg van het zonnige weer, de mooie bloemen en groene blaadjes aan de bomen, lekker buiten zijn met de kinderen, langer licht overdag. Maar straks, als de zomer op zn eind loopt dan heb ik weer heel veel zin in de herfst en winter.
Alle reacties Link kopieren
quote:Gin_And_Tonic schreef op 21 april 2009 @ 08:47:

[...]





Oké, laten we een wetsvoorstel doen bij de Tweede Kamer. (Minister van Weer ofzo?)



Ongelooflijk!
quote:Jolietje79 schreef op 21 april 2009 @ 08:53:

[...]





Dat is erg fijn en prettig voor jou dat je over een airco beschikt op je luxe kantoortje met alles binnen handbereik. Helaas hebben veel andere mensen deze luxe niet en zitten ze zich de schompus te zweten op hun kantoor.Dan doe je toch iets verkeerd als je je baas niet kan overhalen 'n airco op kantoor te installeren. Is ook helemaal niet goed voor de computerapparatuur als het binnen veel te heet is.
Alle reacties Link kopieren
quote:misschicken schreef op 21 april 2009 @ 08:55:

Heeeeeeee the return of Jodeladelietje!

Hoe kun je nu niet blij zijn met de zon? Door jouw lieve heer geschapen enzo toch?Moet je niet op school zijn op dit tijdstip spijbelaar!
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 21 april 2009 @ 08:58:

[...]



Dan doe je toch iets verkeerd als je je baas niet kan overhalen 'n airco op kantoor te installeren. Is ook helemaal niet goed voor de computerapparatuur als het binnen veel te heet is.Waarschijnlijk ben jij niet op de hoogte van de huidige kredietcrisis wat bij zeer verbaast. Mijn baas is dus echt niet van plan om een dure airco aan te schaffen, heb dit dus ook al gevraagd. Ze zijn juist blij dat ze niemand hebben moeten ontslaan in deze tijd.
Ik snap niet zo dat je je wat van een ander zou moeten aantrekken, als een ander vind dat je naar buiten 'moet'.



Ik vind dit weer heerlijk, maar als ik lekker op de bank binnen een film wil kijken doe ik dat hoor.



Mensen praten gewoon graag over het weer. Het is een aan knopingspunt voor een gesprek. Vrij onschuldig ook , want niemand kan er wat aan doen, dus gedeelde smart of vreugd, zonder dat het iemands schuld is.



Van het weer zelf trek ik me ook vaak weinig aan, heb het niet zo snel koud of te warm. Je kan het toch niet veranderen.



Jammer wanneer je het weer niet zo leuk vind als anderen, maar ik zou er geen ophef over maken.
quote:Jolietje79 schreef op 21 april 2009 @ 08:59:

[...]





Moet je niet op school zijn op dit tijdstip spijbelaar!



Nee lieverd, mijn kinderen zijn wel naar school hoor! Ik heb een dagje vrij.

En zo lekker de tuin in.....en er was LICHT, en Hij zei dat het goed was!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven