Postcrossing deel 13!!

20-08-2016 23:51 3000 berichten
Alle reacties Link kopieren
Praat hier mee over postcrossing!
*let op.. het kan zijn dat je op basis van kaartjes gevonden kan worden.. wij geven dit hier op het forum aan, zodat je ons terug kunt vinden*



Hoe werkt het?

registreer je op de website www.postcrossing.com en vul je profiel in

vraag op de website een adres aan van iemand ergens over de hele wereld

stuur een ansichtkaart naar dat adres

als de kaart ontvangen is krijg je een 'hurray!' in je mail en dan wordt jouw adres aan een willekeurige ander gegeven

wacht tot je een kaart ontvangt

registreer de ontvangen ansichtkaart in het systeem



Dus regelmatig al dan niet tropisch verrassingen op je deurmat , leuke contacten met onbekenden over de hele wereld, mooie verhalen en mooie plaatjes!



Om te weten welke avonturen wij op postgebied al beleefd hebben (stelt niets voor, maar zo klinkt het misschien beter) Zie hier deel 12







Kaartje registreren en je postcardwall

Als je op je postcardwall afbeeldingen van je kaartjes wilt hebben, dan kun je de verzonden kaartjes uploaden totdat ze geregistreerd worden. Voor het uploaden moet je ze scannen of fotograferen. Wanneer je in je lijst 'travelling postcards' kijkt, zie je achter elk adres een groen rondje met een plusje. Als je daarop klikt kun je het bestand (PNG of JPG) uploaden. Wanneer het kaartje geregistreerd wordt, is er ook nog een kans dat de ontvanger het kaartje upload.



Bij registeren vul je eerst het ID in, daaronder zie je een leeg vak. Daarin schrijf je je hurray tekst. (wel zo leuk) wanneer je dan klikt op 'registreren' krijg je nog de mogelijkheid om de afbeelding te uploaden. Dit kun je in principe ook later nog doen, op dezelfde manier als bij travelling postcards.



Om een Duitse hurray op te leuken, met dank aan Snorhaar:

"Deutsch für Postkreuzen",

"Hallo Michael, danke für deine wunderschöne Karte."

"Hallo Andreas, herzlichen Dank für deine tolle Karte. Du hast genau die richtige Karte für mich ausgewählt! Haben wir uns nicht schon mal kennengelernt?"

"Lieber Peter, vielen Dank für deine Karte. Dein Bild gefällt mir sehr. Hättest du Lust mit mir nach Paris zu gehen? Liebe Grüße, gelbe Zuckerwatte"



Vergeet niet de namen te veranderen
dreamer wijzigde dit bericht op 01-09-2017 12:13
7.36% gewijzigd
Later is nu
Alle reacties Link kopieren
Wat een leuk idee zo'n meeting!



Doen jullie dan altijd met mensen van hier of ook via de postcrossing site? Ik zag daar voor oktober 1 staan in Deventer. Even nieuwsgierig.



Voor mij wordt het volgend jaar dat ik mee ga



Ik ben nog aan het herstellen van burnout en ga komende maanden waarschijnlijk langzaam reïntegreren met een coach. Dus jammer genoeg nog wat te druk en maar weinig energie.



Happyowl, wij kunnen best eens door die kaartenbak heen snuffelen als we beide een moment van genoeg energie hebben.



Hoe gaat het nu met jou?



En met de rest, waren nog meer wat in de ziekeboeg toch?



Mijn 'kaartje terug stuurder uit Rusland' heeft ondanks mijn berichtje, de kaart niet geregistreerd. Het voelt voor mij een beetje hetzelfde als het type van 'de 3 kaartjes in envelop' van happyowl, ze drukken hun idee van wat zij leuk vinden en willen door. Mijne wil dus penvriendinnen zijn. Geen behoefte aan.



En ik heb mijn eerste expired kaartje. Dat was 1 van de eersten die ik verstuurde, een prent met een vrolijke bloesemboom en spelende kindjes. Vond ik een erg leuk en passend kaartje, dus erg jammer. Hopelijk komt hij nog aan.
meeten!!!!



Ik zeg: Deventer. Ik wil die toffe winkel wel eens zien. En november check: dan ben ik een maand vrij.
Alle reacties Link kopieren
Meeten heb ik nog niet eerder gedaan. Maar misschien dat ik het met jullie wel aandurf.



Wat jammer van je expirede kaartje, Gele_Suikerspin. Helemaal als je het zelf zo'n leuk kaartje vond.



Ik heb dit weekend getwijfeld over een zelfportret of zonnebloemen van Van Gogh voor een Amerikaanse. Het werden uiteindelijk de zonnebloemen en dat is maar goed ook, want ik zag dat ze vandaag een zelfportret kreeg van Elizaar.
Alle reacties Link kopieren
Haha Tamboti, ik zou me prima nog een tijd in Deventer kunnen vermaken ja



@ gele suikerspin, wij meeten gewoon alleen met dit clubje, is wel zo gezellig toch. En rustig aan doen, volgend jaar meeten we vast weer (als we tegen die tijd nog aan kaartjes sturen doen met alle brievenbussen die weggehaald worden :() Wij kunnen in elk geval binnenkort wel even een kopje koffie in de stad doen!



Het gaat redelijk, af en toe ben ik gesloopt en kan ik nergens energie voor opbrengen en andere keren heb ik vooral zin om leuke dingen te doen. Ze hebben 2 testen afgenomen voor de formaliteit, maar daar komt zelden wat uit. Bij mij waren ze dus allebei semi positief, en ze weten niet zo goed wat ze er mee moeten. Dus nu wat vervolgonderzoek en ik weet nog steeds niet waar ik aan toe ben. Meeste dagen heb ik veel pijn en sleep ik me overal maar doorheen en heel af en toe is er wel een dag dat ik het wel goed doe. Dat is bijvoorbeeld wel goed merkbaar met postcrossing, eerder stuurde ik zodra ik kon kaartjes. Nu stel ik het vaak uit tot het weekend, maar als ik dan te moe ben dan gaan er rustig 2/3 weken voorbij zonder dat ik kaartjes stuur. Dat vind ik wel jammer, het werken moet ik zo opbouwen dat ik gewoon geen energie voor leuke dingen en hobby's meer overhoud, en dan werk ik nog niet eens al mijn uren.

Maar goed, ik ben niet de enige hier, ik denk dat een hoop van jullie mijn strijd wel herkennen, al is het ieder op z'n eigen manier.



Voor een ieder die twijfelt: ik vond de meeting vorig jaar erg laagdrempelig en gezellig, het is gewoon een aantal uurtjes met lekkere lunch en tijd voor koffie en wat winkeltjes struinen. Geen heftigheid en een enorm grote groep. Dus voor wie kan, het zou leuk zijn als je meekan!

Maar goed, het ligt ook aan de locatie, ik ben ook niet echt toe aan een halve dag in de trein zitten



Verder zijn mijn 4 kaartjes op de post gegaan. Ik had er nog maar 2 onderweg, eentje naar China en eentje naar USA. Die laatste is langer dan 20 dagen onderweg en dat vind ik vrij lang.



Ik vind het altijd zo grappig als jullie zien dat net een ander van ons ook al een kaartje naar iemand heeft gestuurd, hoe groot de wereld ook is, soms is die zo klein!
Alle reacties Link kopieren
Wat vervelend HappyOwl, van die vage bloeduitslagen waar je net niks mee kan. Ontzettend frustrerend! Ik herken het wel, het ging de afgelopen maanden wel goed qua gezondheid en dan lig je plots zomaar in het ziekenhuis en ben je weer terug bij af. Heb jij goed contact met de Arbo en je werkgever? Ik schrik er wel van als je zegt dat je uren aan het opbouwen bent en nu al een gebrek hebt aan energie.



Gele suikerspin, jij veel succes met je coach! Ik hoop dat de begeleiding van de coach goed aan sluit bij wat je nodig hebt. Elke stap is er toch maar weer mooi 1.



Als het Deventer wordt ga ik idd maar een treinkaartje scoren. Dat druk de kosten aanzienlijk. Met de auto kan ook maar dagje treinen is soms wel zo leuk. Misschien kunnen we met elkaar reizen. Volgens mij wonen Rivka en Tamboti bij mij in de buurt!



Wat toevallig Rivka dat je naar dezelfde Amerikaanse een kaart hebt gestuurd. Het is nog erger eigenlijk, ik heb ook getwijfeld tussen zonnebloemen en van Gogh himself. Hoe krijgen we het voor elkaar!



Laagdrempelige meeting klinkt trouwens goed!
Alle reacties Link kopieren
Een meeting lijkt me ook leuk! Deventer lijkt me leuk, maar op zich maakt het me niet uit waar de meeting is. Ik woon best centraal. Wel ga ik deze week een treinkaartje bij Kruidvat kopen.



Ik heb de Kinderpostzegels en Kinderkaarten online besteld, ik ben benieuwd!



Oh, en laatst was ik in Alkmaar, daar kun je echt goedkoop kaartjes kopen.



De wereld is inderdaad klein. Ik heb sinds kort ook een account bij Postcard United. Vandaag heb ik daar weer een paar adresjes getrokken, een adresje was van een Fransman in Australië die op Postcrossing.com een paar accounts heeft.
Alle reacties Link kopieren
Ik schrik ook happyowl. Met pijn werken is niet oké. Ik heb het 1,5 jaar gedaan omdat ik niet wist hoe het op te lossen en toen dus uitgevallen met mega burn-out. Dan ben je echt nog veel verder van huis.



Heb je wel genoeg steun van je huisarts, specialist en bedrijfsarts?



De huisarts heeft destijds mijn bedrijfsarts gebeld, dat het gewoon echt niet ging.



Ga echt voor jezelf en jou gezondheid!

Niet leuk, want je wilt waarschijnlijk graag werken, maar bij 2 jaar is er de wia. Neem je rust en doe het op jou tempo, ziek is ziek.



De werkgever wil dat jij beter bent voor een bepaald percentage bij 1,5 jaar ziekte omdat ze anders gecontroleerd worden of ze jou genoeg geholpen hebben. Anders krijgen ze (een te rechte) boete. Puur eigen belang dus. Blijf dus bij jou eigen belang!



Dat mensen het niet zien jou pijn en snappen, schijt aan hun



Als jou aandoening wellicht chronisch is, lukt zoveel werken als vroeger gewoon niet meer. Erg verdrietig maar daar kun je niks aan doen. Bij de wia kijken ze dan of je met minder uren en een aanvulling uwv wel gezond kan blijven werken. Of ander werk, zittend is misschien minder zwaar? Of kortere werkdagen?



Misschien juridisch iemand mee laten kijken? Werkgevers en arbo pushen over het algemeen té veel. En komen weinig tot niet op voor jou belang. Bij vakbond bv vertrouwenspersoon, kunnen je helpen met ziek zijn regels en wia aanvraag.



Ik heb 'geweigerd' en nee gezegd als de bedrijfsarts of werkgever wou dat ik weer ging werken of opbouwen, want je moet gewoon kunnen koken op een dag, boodschappen doen, beetje huishouden, wat sociale contacten zonder extreem moe te zijn en pijn te hebben.



Ik altijd met mijn bezorgde advies.
Alle reacties Link kopieren
Happyowl:



Gister een hurray in mijn mailbox, kaartje naar Portugal is aangekomen. Helaas wel een lege hurray

Daarnaast is mijn kaartje naar Ukraine expired. Dat maakt het totaal nu op 4 expired kaartjes.



Ik mocht dan wel 2 nieuwe adressen trekken. Het werden Amerika en Engeland. Zo eens op mijn gemak passende kaartjes uitzoeken en schrijven.
Alle reacties Link kopieren
Ging ik gisteren een kaartje posten voor een collega, gaat de brievenbus op 100m weg, en de brievenbus op 200m gaat ook weg. En dan weet ik het even niet meer waar nog brievenbussen zitten! Grrr!



HappyOwl



We zouden eventueel ook in Zwolle kunnen meeten, dan is het voor de 'zieken' onder ons niet zo ver reizen. Ik weet alleen niet of daar leuke winkeltjes met kaartjes zijn.



Van alle zaterdagen in november kan ik alleen de 19e. Kunnen jullie dan toevallig ook allemaal?
It ain't me
Alle reacties Link kopieren
quote:labellei schreef op 03 oktober 2016 @ 18:09:

Meeting?



En wat naar dat er zoveel brievenbussen verdwijnen. Gelukkig woon ik redelijk centraal en heb meerdere brievenbussen in de buurt. Maar bij mijn AH staat ook al geen brievenbus meer, want is geen postnl servicepunt meer.

Nog even en we moeten alle kaartjes zelf naar Schiphol brengen en inchecken in het juiste vliegtuig.....



Kunnen we meeten in betreffende loods



Er blijven er 3 in mijn wijk staan, de 2 die ik het meest gebruik gaan weg. Helaas. Maar dan is er nog één niet zo heeeel ver weg, dus dat wordt 'm. Denk wel dat de hond daarvan in de war gaat raken, zomaar een andere route
Later is nu
Alle reacties Link kopieren
quote:Gele_Suikerspin schreef op 04 oktober 2016 @ 06:09:

Ik heb 'geweigerd' en nee gezegd als de bedrijfsarts of werkgever wou dat ik weer ging werken of opbouwen, want je moet gewoon kunnen koken op een dag, boodschappen doen, beetje huishouden, wat sociale contacten zonder extreem moe te zijn en pijn te hebben.



Ik altijd met mijn bezorgde advies.



Dat is altijd een fijne (ja, ik val hier ook maar even in)

Wat ik herken: als je kunt werken, kun je ook je huishouden doen, dus krijg je daar geen hulp. Andersom: als je je huishouden kunt doen, kun je ook werken. En ja.. werk ik ook met pijn en vermoeidheid, ik heb fibromyalgie. Daarnaast nog een chronisch zieke dochter, waar we voor 'mantelzorgen', de ene dag wat meer dan de andere. Gelukkig een goed gezonde zoon, die dus tegen betaling het huishouden doet. En.. dat dan weer wel, gelukkig toch een baan, waardoor man en ik zoiets kunnen betalen.
Later is nu
Alle reacties Link kopieren
quote:Cocomo schreef op 04 oktober 2016 @ 08:06:

Ging ik gisteren een kaartje posten voor een collega, gaat de brievenbus op 100m weg, en de brievenbus op 200m gaat ook weg. En dan weet ik het even niet meer waar nog brievenbussen zitten! Grrr!



HappyOwl



We zouden eventueel ook in Zwolle kunnen meeten, dan is het voor de 'zieken' onder ons niet zo ver reizen. Ik weet alleen niet of daar leuke winkeltjes met kaartjes zijn.



Van alle zaterdagen in november kan ik alleen de 19e. Kunnen jullie dan toevallig ook allemaal?



Ik heb de 19e maar vast gereserveerd in de agenda



Sterkte HappyOwl. Die onzekerheid is gewoon ook zo vervelend en dat opbouwen zoveel energie kost ook.



Ik ga van 't weekend naar Neeltje Jans. Niet zo'n leuke reden, en we hebben wat laat afgesproken, maar ik vraag me dan gelijk af "kun je daar kaartjes kopen?"
Later is nu
Alle reacties Link kopieren
Voor HappyOwl, Gele Suikerspin en Elizaar

Ik wou dat ik jullie zo weer gezond kon toveren, maar ik begrijp dat de realiteit nogal een langzaam proces met veel onbegrip van buiten is. Vind het echt heel naar voor jullie.



Een meeting vind ik leuk! 19 november kan ook. Ik laat het wel nog even van de locatie afhangen of ik er bij ga zijn. De afgelopen keren vond ik zo gezellig dat ik er best wat reistijd voor over heb, maar het blijft ver en ik denk dat ik de grens bij Deventer leg
Ik kan 19 november ook. En ik ga gráág weer naar Deventer.



Sterkte Happyowl. Wat naar dat je nog steeds niet weet waar je aan toe bent.
Alle reacties Link kopieren
Beterschap voor iedereen die het nodig heeft



Ik had vanochtend een heel leuke, uitgebreide hurray uit Roemenie. Ik had iets geschreven over mijn werk en zij had er vanuit de andere kant ervaring mee, heel leuk en positief.

Voor mijn gevoel staan hier al bijna geen brievenbussen meer. Ik hoop dat de ´mijne´ wel blijft staan, die is iets van 250 meter hier vandaan.



Wat leuk een meeting! En dan ook nog zo dichtbij! Jammer genoeg is voor mij 19 nov. het enige weekend dat ik niet kan haha. Ik zit dan in Londen (ook leuk ). Ik ga ter compensatie wel een keer extra naar de kaartjeswinkel, als troost.
Knuffel en sterkte voor de mensen die het nodig hebben. De regels zijn soms heel krom en de mensen de regels volgen soms nog krommer...



zelf zie ik een meeting nu niet zitten. Zit ook tegen burnout aan.. en de 19de kan ik niet.
Alle reacties Link kopieren
Sterkte voor degenen die in de lappenmand zitten. Omgaan met pijn en beperkingen is gewoon heel lastig. En dan helpt het niet als er ook nog eens druk van buitenaf wordt uitgeoefend.



Ik kan 19 november ook. En heb helemáál geen bezwaar tegen Deventer.

Ik moest even aan het idee wennen, maar vind het nu wel heel erg leuk om jullie allemaal eens in het echt te treffen!



Elizaar, goed idee om samen met de trein te reizen. Ik zal ook eens kijken of ik deze week een treinkaartje bij het Kruidvat kan scoren. Leuk! Krijg er gewoon een beetje een schoolreisje-gevoel van.
Alle reacties Link kopieren
Dank jullie! Het contact met de bedrijfsarts is helaas niet goed en heb sinds 1 september een nieuwe werkgever. Dat is geen vervelende man, in tegendeel, maar die houdt toch wel een beetje de afspraken van de bedrijfsarts aan. Deze heeft in Utrecht mijn eerste uitslagen opgevraagd en toen daar niets uitkwam is het advies om snel op te bouwen begonnen. De testen daarna waren helaas dus wel positief maar die zijn helemaal niet meegenomen. Kortom, terwijl er nog helemaal geen zekerheid is dat alles wel goed is (wat waarschijnlijk niet is omdat de bloeduitslagen niet goed waren) heeft dat mens besloten dat ik maar gewoon snel alles weer moet werken. De strijd is zo groot dat ik me er maar bij neerleg. Maar wat Dreamer zegt, alles moet in verhouding zijn. Mijn huishouding is een grote puinhoop en als andere mensen mijn vriezer niet vol eten stoppen dan eet ik gewoon niet (gelukkig zijn er wel mensen die dat doen hoor, maar goed, ik wil natuurlijk niet steeds afhankelijk zijn van anderen en steeds hulp moeten vragen. En geld om een schoonmaakster in te huren of iemadn altijd wat te geven is er niet... )



Maar goed, even ot, op postgebied gebeurt er weinig, heb net alles een pakketje voor de buren aangenomen. Ik sta ook nog 2 kaartjes voor met verzenden, al best lang want omdat ik weinig verstuurd heb ook geen hurrays, dus ik hoop dat er nog ergens een tropisch kaartje voor mij rondzwerft.



19 november kan ik ook,en Deventer zou ik wel weer prima vinden. Zolang we niet vreselijk vroeg afspreken en ik ergens binnen een uur treinen kan zijn is het voor mij wel te doen denk ik. Dus als alles 'goed' gaat ben ik erbij!
Alle reacties Link kopieren
Als het wel Deventer wordt, HappyOwl, dan staat Taxi-Cocomo weer voor je klaar hoor!



Wel leuk dat jullie allemaal enthousiast zijn!
It ain't me
Alle reacties Link kopieren
Ik moet helaas werken 19 november



Even een vraagje. Waarschijnlijk is het gewoon een luxeprobleem maar wie weet heeft iemand hier een oplossing.



Ik heb postzegels besteld bij postzegelsmetkorting. Ik moet nu 4 postzegels en een prioritysticker op mijn kaartjes plakken. Alleen, het past vaak niet! Het adres schrijf ik al klein maar ik ontkom er niet aan dan dat ik de postzegels over elkaar heen moet plakken. Of zelfs zo moet plakken dat er bijna geen ruimte is om te schrijven.



Nu zijn de meeste kaartjes die ik heb ongveer 10x15cm (sommige iets groter) iemand DE tip hiervoor?



Anders ga ik denk maar terug naar die saaie internationale postzegels
Alle reacties Link kopieren
Mijn eerste tip: geen prioritysticker. Die gebruik ik nooit en de meeste kaartjes komen aan. Volgens mij is dat (in Nederland) echt een achterhaald concept uit de tijd dat je nog een keuze maakte tussen lucht- of bootpost. Ik kan me niet voorstellen dat er anno nu nog bootpost plaatsvindt, als het gaat om kaartjes.



Verder geen tip. Misschien bij pmk vragen om postzegels, met een aansluitende waarde op 2 zegels nu, zodat je in totaal 3 zegels hebt. Dat vind ik altijd al vol.
Later is nu
Alle reacties Link kopieren
HappyOwl, een paar belangrijke dingen:

Een bedrijfsarts is adviserend en niet bindend. Het advies van een huisarts idem dito, dit mag ook niet als bindend worden gezien. Wat wel kan is dat huisarts of specialist contact op neemt met bedrijfsarts en de zaak overlegt.



Wat heel belangrijk is is een goede band met je werkgever. Wanneer die niet in je boot zit, heb je het lastig. Meedenken, lichtere werkzaamheden bedenken ed kan helpen maar soms kom je er samen niet uit. Wat je kan doen is het advies opvolgen van de Arbo en je dan ziekmelden want "het gaat niet, je wordt eerder zieker dan dat je op knapt". Je mag ook een andere bedrijfsarts vragen maar dat hoeft niet altijd een overbetering te zijn

Je moet alleen 1 ding nooit doen en dat is het woord arbeidsconflict in de mond nemen naar je werkgever. Ook niet als er aan je wordt gevraagd of je vindt dat er een arbeidsconflict is. Dit kan op meerdere manieren niet goed uitpakken.



Ik merk dat ik heel giftig word van de uitspraak "er komt niks uit de onderzoeken dus je hebt niks" en gewoon plaatsvervangend boos ben. Er komt namelijk niks uit de onderzoeken omdat het blijkbaar iets is wat niet 1,2,3 gevonden kan worden. Dat is iets heel anders. Een werkgever is geen arts en mag derhalve niet concluderen dat er niks is.



Ik ga vreselijk off topic maar ik ben gewoon even boos, sorry. Dit is zo'n oneerlijk machtsspel, bah.
Alle reacties Link kopieren
O ik had alweer spijt van m'n monoloog en wilde m'n bovenstaande post wijzigen maar die knop reageert niet. Ik zal het zo nog een keer proberen. Sorry
Alle reacties Link kopieren
Ik snap je gevoel Elizaar



Moest lachen om het woord arbeidsconflict, dat is inderdaad zo'n verboden woord.



Bij mij is er wel wat uit onderzoek en nog geloofd de werkgever het niet, want niet zichtbaar jah



On topic, balen van die brievenbussen, ik ben bang dat mijne ook weg gaat aangezien er ergens anders in de wijk ook nog 1 staat.



Erg leuk dat jullie gaan afspreken!! Ik verwacht natuurlijk wel een uitgebreid verslag
Alle reacties Link kopieren
Er zijn trouwens ook prima bedrijfsartsen hoor maar ik vind dat je als werknemer best wel ongewild in een lastige positie kan terechtkomen.

En zo zijn er ook mensen die prima kunnen werken maar niet willen en dit is weer lastig voor de werkgever. Het is een lastige kwestie waarbij mensen die graag willen maar niet kunnen helaas soms niet worden begrepen.



Vervelend gele suikerspin dat jij dit herkent.



On topic: 19 november kan ik volgens mij. Dus grote kans dat ik er bij ben. Ik zal m'n Arbo speech dan voor me houden en braaf over kaartjes kletsen:-p

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven