Alleen naar Nepal

01-02-2010 21:06 39 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik vertrek 26 februari (voor 3 weken) alleen naar Nepal. Ik heb vaker alleen gereisd door zuid en midden-amerika en daar vond ik het geen probleem omdat je vaak in hostels slaapt en daar altijd wel mensen ontmoet, maar in Nepal bestaan er volgens mij geen dorms en slaap je gewoon in hotelkamers voor 4 dollar per nacht..wat ook heel relaxed is natuurlijk, maar nu de datum dichterbij komt word ik toch een beetje zenuwachtig..ga ik wel (leuke) mensen ontmoeten? Dit gevoel wordt ook een beetje versterkt doordat Nepal niet echt een party-bestemming is, maar de meeste mensen echt komen om te trekken. Ik zelf natuurlijk ook voor een deel, maar met wat gezelschap zou het toch leuker zijn ;)



Dus gaat er iemand toevallig ook die kant op in maart of heeft iemand ervaring met alleen reizen door Nepal??
Alle reacties Link kopieren
Wat heerlijk om allemaal te lezen. Ik zit braaf aantekeningen te maken

Ik ga volgend jaar vanaf januari op reis. Nog geen idee hoe lang... Het plan is onder meer om van Nepal naar Tibet te gaan en door te reizen naar China. Heeft iemand ervaringen met de visa regelen in Nepal voor Tibet en China?

@ Natazia: veel plezier alvast!
anoniem_100706 wijzigde dit bericht op 20-02-2010 15:25
Reden: typo...
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
@stomverbaasd: de regels om naar Tibet te gaan wisselen nog sneller dan het weer... 1,5 jaar geleden was ik in Nepal en toen was het alleen mogelijk om in een groep (en dan ook nog eens met bepaalde nationaliteiten, als ik het goed heb) naar Tibet te reizen. Overnachtingsplekken liggen al vast, de chinezen willen van minuut tot minuut weten waar je uithangt.



Hoe de situatie nu is, laat staan volgende jaar januari, weet ik niet. Glazen bol is stuk...
Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje
Alle reacties Link kopieren
@himalaya: Je hebt ook niks aan glazen bollen, altijd stuk als je ze nodig hebt...

We hebben deze week besloten om de boel de boel te laten en te gaan reizen. Dus ben misschien wel wat (understatement) te enthousiast
Alle reacties Link kopieren
Op de startpagina van Nepal vind je ook informatie over de trips van en naar Tibet, bijvoorbeeld in dit draadje.

En hier iets over visa voor Tibet.



Goed dat jullie gaan reizen!! Veel mensen wachten tot ze gepensioneerd zijn ofzo maar wie zegt dat je dat haalt of het dan nog leuk vindt? Gewoon doen, nu.
Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje
Alle reacties Link kopieren
In Thamel heb je The Third Eye. Geweldig eten en leuke setting! Veel plezier! Nepal is prachtig en heel goed alleen te bereizen.
Alle reacties Link kopieren
Thanks voor de links!

Is niet helemaal de eerste keer dat we gaan. We zijn in 2005 vertrokken voor een lange reis van bijna twee jaar. Hoef natuurlijk niet te zeggen dat het geweldig was!!!

Maar grensovergangen vind ik nog steeds spannend, of beter gezegd: niet leuk. Elke keer weer stress momenten. Dus vind het wel prettig om daar goed over na te denken.

Zucht... kan niet wachten ;)
Alle reacties Link kopieren
Natazia: het is bijna zover! Heeeel veel plezier en laat even weten hoe het was!
Alle reacties Link kopieren
JAAAA, inderdaad!! Nog 3 nachtjes slapen, ik heb er zoooveel zin in, zie nog wel een beetje op tegen de vlucht met 2x overstappen, bang dat de bagage niet meekomt etc...Maar verder kan ik niet wachten :-D ik laat zeker even weten hoe het was en nogmaals thanx voor jullie tips!
Alle reacties Link kopieren
@Natazia: ik heb heel veel gevlogen en (afkloppen) nog nooit gehad dat de bagage niet aan is gekomen, ook geen problemen gehad bij kleine maatschappijen. De kans dat het goed gaat is vele malen groter dan dat het fout gaat



Stop voor de zekerheid even een schoon shirt en een onderbroek in je handbagage (en spullen voor bijv. lenzen), voor het geval dat. Hou dan wel rekening met je vloeistof limieten, maar ik heb altijd zo'n klein flesje vloeistof voor mijn lenzen, een proefpotje creme en nog wat van die dingen mee. Valt allemaal binnen de norm en voor de eerste paar dagen zou je gered zijn.



Heel veel plezier in Nepal, ben benieuwd hoe je het gaat heben!
Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje
@Natazia: alvast heel veel plezier!!!! Nog 2 nachtjes...
quote:La India schreef op 20 februari 2010 @ 16:09:

In Thamel heb je The Third Eye. Geweldig eten en leuke setting! Is dat met die kussens en verschillende hoogten? Die inrichting was wel gaaf, maar 't eten trok er op niks. Slechtste maaltijd die ik in Nepal gegeten heb: te koud opgediend en niet geweldig van smaak.
Alle reacties Link kopieren
Maar El,...jij houdt toch alleen maar van de westerse hap? Voor een goeie curry is het een prima plekje, maar als je niet van het lokale voer houdt zoals jij dat zo mooi kan zeggen dan moet je er inderdaad niet zijn. daar kan de setting niet tegenop!
Volgens mij had ik er 'n gerecht met gamba's, maar dat viel dus tegen. De Thai er vlak naast had overigens heerlijk eten. Thaise curry's vind ik dan weer wel geweldig (zolang ze de rijst maar achterwege laten )
Alle reacties Link kopieren
Natazia: ben je weer thuis? Hoe was het?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven