Dochter op kamp-vader mee?

29-10-2012 15:11 185 berichten
Alle reacties Link kopieren
Tja, de titel zegt het al: mijn dochter (13 jaar) gaat binnenkort met haar sportclubje een paar dagen op sportkamp. Super leuk natuurlijk!



Nu heeft een ander team (dus niet het team waar zij in speelt, maar met jongelui van 18-25 jaar) door omstandigheden geen coach tijdens dit kamp/toernooi. Mijn man is daarvoor benaderd om mee te gaan. Hij wil dit wel.



Alleen, mijn dochter vindt het helemaal niet leuk als haar vader mee gaat! 'Dan let hij op haar en gaat gek doen en staat zij voor schut bij haar vriendinnen', zo voelt zij dat tenminste.



Hierover is dus hooglopende ruzie thuis. Ik ben van mening dat het allereerst háár uitje is en als zij het echt niet ziet zitten, mijn man niet mee zou moeten gaan. Mijn man stelt zich op het standpunt dat zij daar niets in te zeggen heeft en hij zich heus wel gewoon zal gedragen.



Ben benieuwd naar jullie mening hierover!
Alle reacties Link kopieren
Als zelfs TO al kanttekeningen plaatst bij het sociaal-zijn van haar man, zal hij niet helemaal 'enigszins normaal' zijn.
quote:sandt schreef op 29 oktober 2012 @ 16:24:

Als bestuur van een sportvereniging of directeur van een school zou je eigenlijk een beleid hierover moeten hebben; Geen ouders mee op kamp!Waar wil je dan de benodigde vrijwilligers vandaan halen om bijvoorbeeld een sportvereniging draaiend te houden? Je wilt niet weten hoeveel ouders betrokken zijn bij de sport van hun kind omdat die sport anders helemaal niet gedaan kan worden wegens gebrek aan trainers/begeleiding.
Alle reacties Link kopieren
quote:thomasd schreef op 29 oktober 2012 @ 16:24:

[...]





Wat overdreven zeg. Wie ben jij om dat hier vanaf het internet even te beoordelen?



Als vader moet je toch gewoon een sportteam kunnen coachen? Als die man enigszins normaal is heeft de dochter nergens last van waarschijnlijk. Pubers overdrijven dit soort dingen altijd sterk van te voren, meestal valt het uiteindelijk allemaal wel mee.Zie mijn laatste posting. En ik neem aan dat TO geen puber is. Zij kan zich heel goed voorstellen dat haar dochter vader niet mee wil.
"Laat varen alle hoop, gij die hier binnentreedt"
Alle reacties Link kopieren
quote:sandt schreef op 29 oktober 2012 @ 16:24:

Als bestuur van een sportvereniging of directeur van een school zou je eigenlijk een beleid hierover moeten hebben; Geen ouders mee op kamp!Dit kun je niet menen! Schoolreisjes, kampen en dergelijke zijn vaak alleen mogelijk doordat ouders als vrijwilliger meegaan. Je wilt dat verbieden omdat een puber zich misschien gaat schamen voor zijn vader/moeder?
Alle reacties Link kopieren
Vader kan best mee, maar moest wel op een afstand blijven.

Zo hoeft zij zich niet te schamen, en heeft ze toch haar uitje.

Laat vader en dochter daar samen afspraken over maken. Dan hoeven jullie daar geen ruzie over te maken.

Daarnaast... met alle misbruikzaken die recentelijk in het nieuws komen.... je denkt dat je iedereen kent, maar ondertussen gebeurt door mensen van wie je het het minst verwacht. Een oogje in het zeil (op afstand) lijkt mij wel prettig.
Alle reacties Link kopieren
Dat van Sandt was een grapje, jongens.
Alle reacties Link kopieren
@exces, dat klopt wat je zegt ja. Hij zal idd niet op de slaapzaal etc. komen, dus daar heeft ze ook geen 'last' van hem (dit klinkt negatiever dan ik het bedoel, weet even niet hoe ik het anders moet omschrijven). Tijdens het evenement zullen ze elkaar wel veel zien, omdat hij (uiteraard) ook bij haar wedstrijden wil komen kijken en daarnaast ook zijn 'eigen' team zal coachen waarbij zij zal gaan kijken. Ze gaan met meerdere teams van deze sportvereniging, dus trekken dan veel met elkaar op, alle leeftijden door elkaar.



Ook met de feestavond is hij er dus bij. En dat vindt ze met name niet zo leuk.



Zucht, wat een gedoe om iets wat eigenlijk zo leuk had moeten zijn....
Alle reacties Link kopieren
quote:mamalola schreef op 29 oktober 2012 @ 16:28:

Vader kan best mee, maar moest wel op een afstand blijven.

Zo hoeft zij zich niet te schamen, en heeft ze toch haar uitje.

Laat vader en dochter daar samen afspraken over maken. Dan hoeven jullie daar geen ruzie over te maken.

Daarnaast... met alle misbruikzaken die recentelijk in het nieuws komen.... je denkt dat je iedereen kent, maar ondertussen gebeurt door mensen van wie je het het minst verwacht. Een oogje in het zeil (op afstand) lijkt mij wel prettig.Mijn schoonbroer kan dat dus niet.
"Laat varen alle hoop, gij die hier binnentreedt"
quote:nellaaa schreef op 29 oktober 2012 @ 16:26:

[...]





Waar wil je dan de benodigde vrijwilligers vandaan halen om bijvoorbeeld een sportvereniging draaiend te houden? Je wilt niet weten hoeveel ouders betrokken zijn bij de sport van hun kind omdat die sport anders helemaal niet gedaan kan worden wegens gebrek aan trainers/begeleiding.Bij een beetje vereniging zijn er natuurlijk ook jonge leden zonder kinderen, oudere leden met volwassen kinderen. Niet alle kinderen gaan tegelijk op kamp, als je het echt wil is het mogelijk. Ik vind op kamp gaan wel net iets anders dan dat je vader jouw team coachet. Maar ook dat zou ik liever anders zien. Tuurlijk heb je ouders nodig als vereniging. Maar een vader van een F-je kan natuurlijk ook de E-tjes trainen en andersom.
Alle reacties Link kopieren
De vader heeft gelijk. Dit is nu eenmaal de consequentie als je op dezelfde sportclub zit, dan kan zoiets gebeuren, en je dochter mag inderdaad niet bepalen wat haar vader wel of niet doet. En jij mag je man niet openlijk naar je dochter toe afvallen.



Dit gezegd hebbende, vind ik dat een vader in zo'n geval toch gewoon plaats moet maken en niet mee moet gaan. Ook al heeft hij gelijk. Dat doe je nou eenmaal als ouder, als je iets van pubers begrijpt of hebt onthouden uit je eigen jeugd.



Maar dat had hij dan beter meteen kunnen doen, zonder er eerst zo'n drama van te maken.
Spreuken 18:2
Alle reacties Link kopieren
Ik vind dat vader zijn dochter haar weekend moet gunnen en zich terug moet trekken. Verder vind ik het logisch dat TO haar eerlijke mening geeft als hij daarom vraagt, ook als dat betekent dat ze hem 'afvalt' waar zijn dochter bij is. Dan had hij dit niet op deze manier moeten aansnijden, maar moeten proberen om eerst op één lijn te komen met zijn vrouw. Ik kan me goed voorstellen dat zij niet gaat doen alsof ze het ermee eens is als ze dat totaal niet is. Dan vind ik juist dat ze haar dochter afvalt.



Voor haar is dit weekend weg zonder ouders heel bijzonder, hij zou beter moeten weten dan zijn eigen pleziertje er zo door te drammen. Ik vind hem in deze erg egoïstisch.
Don't waste your time on jealousy,
Sometimes you're ahead, sometimes you're behind.
Alle reacties Link kopieren
[quote]MissMartine schreef op 29 oktober 2012 @ 16:19:

[...]



En wat als de dertienjarige dochter seks heeft op het kamp? Dan wilden we dat vader er wel bij was geweest om een en ander tegen te houden.
Alle reacties Link kopieren
quote:AnnieThePannie schreef op 29 oktober 2012 @ 16:28:

Ook met de feestavond is hij er dus bij. En dat vindt ze met name niet zo leuk.

Dat snap ik dan weer wel van je dochter. Compromis: vader gaat naar huis na de laatste wedstrijd en dus voor de feestavond? Dus hij blijft dan één nacht ipv twee.
Alle reacties Link kopieren
quote:satchel schreef op 29 oktober 2012 @ 16:30:

De vader heeft gelijk. Dit is nu eenmaal de conequentie als je op dezelfde sportclub zit, dan kan zoiets gebeuren, en je dochter mag inderdaad niet bepalen wat haar vader wel of niet doet. En jij mag je man niet openlijk naar je dochter toe afvallen.



Dit gezegd hebbende, vind ik dat een vader in zo'n geval toch gewoon plaats moet maken en niet mee moet gaan. Ook al heeft hij gelijk. Dat doe je nou eenmaal als ouder, als je iets van pubers begrijpt of hebt onthouden uit je eigen jeugd.



Maar dat had hij dan beter meteen kunnen doen, zonder er eerst zo'n drama van te maken.100% mee eens.
quote:sandt schreef op 29 oktober 2012 @ 16:30:

[...]





Bij een beetje vereniging zijn er natuurlijk ook jonge leden zonder kinderen, oudere leden met volwassen kinderen. Niet alle kinderen gaan tegelijk op kamp, als je het echt wil is het mogelijk. Ik vind op kamp gaan wel net iets anders dan dat je vader jouw team coachet. Maar ook dat zou ik liever anders zien. Tuurlijk heb je ouders nodig als vereniging. Maar een vader van een F-je kan natuurlijk ook de E-tjes trainen en andersom.Ik kan je uit ervaring vertellen dat het hartstikke leuk bedacht is hoor, maar praktisch absoluut niet uitvoerbaar!
quote:thomasd schreef op 29 oktober 2012 @ 16:27:

[...]





Dit kun je niet menen! Schoolreisjes, kampen en dergelijke zijn vaak alleen mogelijk doordat ouders als vrijwilliger meegaan. Je wilt dat verbieden omdat een puber zich misschien gaat schamen voor zijn vader/moeder?Meen ik wel. Op schoolreisje ga ik liever mee met een andere klas dan de klas van mijn kind. Kan mijn kind zijn gang gaan, maar school deelt je toch altijd in, in het groepje van je eigen kind. Ken best wel ouders die na afloop het meeste moeite hadden gehad met het gedrag van hun eigen kind.
Alle reacties Link kopieren
quote:thomasd schreef op 29 oktober 2012 @ 16:31:





Dat snap ik dan weer wel van je dochter. Compromis: vader gaat naar huis na de laatste wedstrijd en dus voor de feestavond? Dus hij blijft dan één nacht ipv twee.Zoals ik het begrijp gaat hij voornamelijk voor die feestavond, dus dat zal hij dan ook wel niet willen, dan zal hij ook wel zeggen dat hij zich niks laat vertellen door haar.
Don't waste your time on jealousy,
Sometimes you're ahead, sometimes you're behind.
Alle reacties Link kopieren
quote:stefanbikkel schreef op 29 oktober 2012 @ 16:31:

En wat als de dertienjarige dochter seks heeft op het kamp? Dan wilden we dat vader er wel bij was geweest om een en ander tegen te houden.

Dit topic gaat niet over het doen en laten van dochter op het kamp. Ze had al toestemming van beide ouders voordat vader het verzoek kreeg. Kennelijk vertrouwen de ouders hun dochter en de kampleiding.



En wil je mij iets zorgvuldiger quoten? Nu leek het net of je me woorden in de mond legde.
Alle reacties Link kopieren
quote:stefanbikkel schreef op 29 oktober 2012 @ 16:31:

[quote]MissMartine schreef op 29 oktober 2012 @ 16:19:

[...]



En wat als de dertienjarige dochter seks heeft op het kamp? Dan wilden we dat vader er wel bij was geweest om een en ander tegen te houden.Yeah right. Vader heeft dat echt niet in de gaten op de feestavond wanneer hij gezellig amicaal staat te doen.
"Laat varen alle hoop, gij die hier binnentreedt"
Alle reacties Link kopieren
Ach ja, als vader seks heeft met een 18-jarige wilden we dat hij niet gegaan was. Als als als. Wat een onzin.
Alle reacties Link kopieren
quote:stefanbikkel schreef op 29 oktober 2012 @ 16:31:

[quote]MissMartine schreef op 29 oktober 2012 @ 16:19:

[...]



En wat als de dertienjarige dochter seks heeft op het kamp? Dan wilden we dat vader er wel bij was geweest om een en ander tegen te houden. als dochter dat voor elkaar krijgt onder het toeziend oog van de leiding, zal haar dat ook lukken onder het toeziend oog van haar vader
I was born in the sign of water, and it's there that I feel my best
Dat iis toch ook helemaal niet leuk als je 13 bent en een feestje hebt, dat je varde zich dan een beetje staat an te stellen op de dansvloer waar al je teamgenootjes nog jarenlang jou zullen uitlachen om je rare vader ( want ookal zal dat in de praktijk meevallen, zo ervaart een 13jarige dat.



In dit geval vind ik het ook klinken als erg egoïstisch van pa. Een 13 jarige hoeft niet de dienst uit te maken, maar hij zou har idd best haar eigen feestje kunnen gunnen. Compromis, vaders gaat wel mee naar het toernooi, maar in plaats van naar de feestavond gaat ie lekker naar een lokale kroeg/disco en klaat zijn dochter lekker feesten zoner vadres in de nek, of hij drinkt die avond alleen maar fris en biedt zichelf aan als degene die nuchter blijft voor noodgevallen. ( Op elk sportkamp moet er altijd iemand zijn die zonodig een kind naar de eerste hulp kan rijden of naar huis).



Bij onze sportvereniging gingen er nooit ouders mee op jeugdkamp en idd de begeleiders waren tussen de 18 en 25, en doorgaans de trainers van de groepen. Als vereniging kun je ook best beleid hebben dat ouders nooit het team van hun eigen kind mogen trainen of coachen, omdat ervaring leert dat dat toch vaak gezeur oplevert.
Tsja... het leven bestaat ook uit teleurstellingen, niet alleen uit alleen maar leuke dingen. Laat vader mee gaan, zijn eigen dingen doen en dochter moet zich niet zo aanstellen. Er zijn ergere dingen....
Alle reacties Link kopieren
Hier wel!



Bij vereniging van dochter gaan er nooit ouders met hun eigen kind mee op weekend.

En als ze op kamp gaan in de eerste week van de zomervakantie, staat er in het kampboekje "mogen ouders langskomen op de kamplocatie ?" Met als antwoord: Nee!



En dat snap ik helemaal. Als ik bij dochter in de klas zie dat sommige ouders eeuwig en altijd overal bij moeten zijn en het blijkbaar nodig vinden constant op de nek van hun kind te zitten.
Alle reacties Link kopieren
quote:Natonco schreef op 29 oktober 2012 @ 16:26:

Als zelfs TO al kanttekeningen plaatst bij het sociaal-zijn van haar man, zal hij niet helemaal 'enigszins normaal' zijn.Haha, zo zou ik het niet willen omschrijven. Echter, hij kan het wel zodanig naar zijn zin hebben dat dat zwaarder telt dat hoe zijn dochter het naar haar zin heeft op dat moment verwacht ik. En tja, dat is niet altijd leuk nee, maar dat is hoe hij is...

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven